Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2201 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

eluna wrote:
JThomas wrote:apsolutno nije bilo nijednog razloga da se odbije čitanje tog nalaza, izjave, nečega između. to nije nalaz vještaka jer nije sačinjen kao takav, niti ga se moglo ispitati, ali nema nijednog razloga da se ne pročitao kao isprava. tim prije što je umro.

e koliko je to bilo ljudi prečih da se sasluša od doktora koji ga je operisao kao živog pacijenta, pa da u on u ljeto pravi zabilješku da je bezuspješno pokušao...još jedan element farse.
Nije bilo razloga da se ne pročita. Ali isto tako moramo znati da "čini mi se" kao izjava nekoga kome zaključci te vrste nisu struka nije relevantna. Čisto gubljenje vremena i zavlačenje. Čak i da je živ danas I da ga se može ispitati čak i laik bi jednostavnim pitanjem diskreditovao taj nalaz.
evo kako kaže. pošto si ti izgleda opet malo pročitala, malo nisi, nešto našla, nešto nisi, malo te zanima ali te više ne zanima...

http://d e p o.ba/media/pictures/2018/03/20/thumbs/5ab0cf3f-04d8-4bd8-b94c-3b620a0a0a66-izjava-celjo-previewOrg.jpg

to je usmena izjava data u policiji, nije formalno nalaz, niti nalaz vještačenja iako govori o istom. ali se tužilaštvo rukama i nogama borilo da se ona ne pročita. iako je eto nebitna i nerelevantna. kao i snimak što nije bitan, ali se neko potrudio da nestane...
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#2202 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_mi_je_nick »

Glavni krivac i pokretač svega je onaj na koga se najmanje sumnja.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2203 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vješalica »

Meris Cato dao ostavku na poz.tuzioca....razlozi nepoznati
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2204 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by O'zone »

User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#2205 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

Počeli su da bježe.
tripple_dubble
Posts: 241
Joined: 29/10/2017 19:42

#2206 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tripple_dubble »

_Reds_ wrote:
jataganjac wrote:Cito sam ranije o slucaju,ne treba nama Agata Kristi :-D s druge strane mislim da Dzenanova sesstra odranije ne podnosi onu A.Mutap i da je to razlog njenih izjava,misli da je A.M. saucesnik iako i sama povrijedjena,misli da je Dzenana namjerno tamo namamila u park,al zasto,bivsem se ako joj je i bio bivsi,mogla vratit i bez tog,a Bzdnjo tvrdi da ih uopste nije poznavo,problem je sto se danas dezinformacije,zah.drustvenim mrezama jos brze sire po sistemu REKLA-KAZALA nego prije.Ispitivati kako rana izgleda jel udar palice ili kombija i to pitanje koliko je SIGURNO ,mogo ga je kombi zakacit na 100000 nacina.Mogo ga je neko i neko udarit sledja il taj kombi ako nije ocekivo opasnost,ostaje pitanje zasto je Dzenan nosio oruzje ocigledno je imo neprijatelje?Ako je ubijen to je mogao neko sasvim drugi uradit pa proturit kojekakve price.
Muriz kaže da za taj pištolj ne zna odakle mu.

Zašto ne bi bilo moguće da je neko stavio mu taj pištolj kad ga je udario.
Nije nemoguce. Vec sam negdje pisala o tome, sto je meni zapalo za oko je iskaz vjestakinje na sudu (ne sjecam se sad imena...), da na pistolju nisu pronadjeni nikakvi bioloski tragovi, te da iz njega nije pucano - nisam forenzicarka, ali valjda je logicno ako je Dzenanov bio i pronadjen je u dzepu, da bi trebali biti njegovi otisci prstiju. Osim ako je Dzenan bio mafijas, (placeni) ubica, krim-boss ili bilo kakav kriminalac pa bi imao razloga pistolj koristiti samo u rukavicama ili ga dobro obrisati prije nego ga stavi u dzep.

Nekako kontam, da je bio bilo sta od navedenog, do sad bi tuzilastvo brujalo o tome na sav glas, kako je Dzenan bio 'vakav 'nakav. Uopce, jedini koji ikad spominju taj pistolj koji je "Dzenan nosao" su clanovi porodice Alise Mutap. Na komentarima pod klix-ovim clancima poznati i kao "ludi haso" il tako nesto.
A opet, ko zna.

MNOGO BITNIJI su 8 (OSAM!) dokaza u tuzilastvu, a iz istrage o ovom slucaju, koji su zapecaceni pod "STROGO POVJERLJIVO". Zasto!? KO ili STA je strogo povjerljivo u slucaju "saobracajne nesrece" jednog 21o-godisnjaka i njegove djevojke?
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#2207 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kudrilo »

Pogledajte Banja Luku i koliko su se svi digli za ubijenog Davida. Pa grupa na fb broji 60 hiljada clanova. Na protestima za Dzenana mali broj ljudi, a eto kad spominjem fb, samo 15 hiljada.

Nisu bitni lajkovi vec interes i kurcobolja nas sviju za nesto sto nije vezano za nas lično.
User avatar
_Reds_
Posts: 9369
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2208 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _Reds_ »

kudrilo wrote:Pogledajte Banja Luku i koliko su se svi digli za ubijenog Davida. Pa grupa na fb broji 60 hiljada clanova. Na protestima za Dzenana mali broj ljudi, a eto kad spominjem fb, samo 15 hiljada.

Nisu bitni lajkovi vec interes i kurcobolja nas sviju za nesto sto nije vezano za nas lično.
Pa koliko je ljudi iz Sarajeva izašlo na prosteste za Dzenana Memica?

Kad kažem Sarajevo, ne računam Ilidžu.

Vjerovatno ne više od 100. Toliko o tome.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#2209 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

Ja sam uvijek spreman otići na proteste za Dženana, ali je problem što su ti protesti uvijek do sada bili radnim danom u 12 sati. Ja svom poslodavcu to ne mogu opravdati.
tripple_dubble
Posts: 241
Joined: 29/10/2017 19:42

#2210 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tripple_dubble »

liaar wrote:Ja sam uvijek spreman otići na proteste za Dženana, ali je problem što su ti protesti uvijek do sada bili radnim danom u 12 sati. Ja svom poslodavcu to ne mogu opravdati.
Hajd evo, recimo da razumijem zaposlene - koji nemaju u to vrijeme pauzu i ne rade negdje u blizni protesta, pa ne mogu izaci.
Ono sto ne razumijem su silni nezaposleni, silni studenti u Sarajevu, koji dangube po kaficima, a ne bi im palo na pamet da se pridruze protestu. E njih nikako ne razumijem. I ja sam voljela i kao student, a i dan danas, sjediti satima na kafici s rajom, svakako. Ima nekog i uzivanja u tome, ali majka mu stara, protest traje sat, sat i po, a ti (mislim na nezaposlene i studente) nisi sposoban/sposobna da, ako ne iz solidarnosti, onda radi svoje buducnosti izadjes i podrzis tog covjeka? Dodju bolan stari ljudi, jedva se krecu, njemu svejedno sta ce sutra biti od Sarajeva, on je svoje prozivio. Ali dodje, podrzi, hoda dostojanstveno.

Dzaba, izgleda da nam je letargicnost u krvi. Sjetim se samo Denisa Mrnjavca... Na oci punog tramvaja izboden i niko ama bas nista. Tu su gradjani i gradjanke Sarajeva cak i mogli sprijeciti ubistvo, a ovdje ih jos manje interesuje, jer misle da nema veze s njima. Ima, bolan, itekako ima.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2211 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

kad vec spominjes denisa


bili su masovni protesti svake subote, jako dugo ... bez ijednog incidenta, a postiglo se ono sto se trazilo: maksimalne kazne za ubice i smjena one dvije spodobe


sto se trammvaja tice, cisto sumnjam da je iko mogao ista uraditi. nije bila tuca koja je trajala pa da se neko umijesa, bilo je: sta je, sta me gledas i noz :(

a inace se u tramvaju voze ljudi poput ramba, obuceni da se sa trojicom i to naoruzanih potuku i pobijede ih :roll:
tripple_dubble
Posts: 241
Joined: 29/10/2017 19:42

#2212 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tripple_dubble »

uglavnomja wrote:kad vec spominjes denisa


bili su masovni protesti svake subote, jako dugo ... bez ijednog incidenta, a postiglo se ono sto se trazilo: maksimalne kazne za ubice i smjena one dvije spodobe


sto se trammvaja tice, cisto sumnjam da je iko mogao ista uraditi. nije bila tuca koja je trajala pa da se neko umijesa, bilo je: sta je, sta me gledas i noz :(

a inace se u tramvaju voze ljudi poput ramba, obuceni da se sa trojicom i to naoruzanih potuku i pobijede ih :roll:
Bili su protesti, da, uhvaceni su i osudjeni, da, pa je apelacioni sud jos jednom potvrdio, tj povecao kazne,a ubica dobio 10 godina - i on je iduce godine na slobodi. Ispravi me ako grijesim.
Nista tu pravedno nije.

Nije bila duga tuca, i mozda se nije moglo u tom trenutku sprijeciti da decka izbode maloljetni kabadahija u punom tramvaju, ali svejedno nije NIKO ni pokusao. :roll: Ne moras biti rambo, da izvrsis deeskalaciju takve situacije. Vjeruj, ja nisam rambo ni priblizno, prije ces me zgazit na putu jer me ne vidis, nego sto ces me zaobici, ali - bez pretjerivanja - nasla sam se mnogo, mnogo puta u zivotu u situaciji u kojoj je reakcija, makar kakva, bila potrebna i dovoljna da sprijeci sta gore. Dovoljno je nekad da doviknes nesto glasno, da skrenes paznju na sebe, sa sigurnog odstojanja, da se pravis da zoves policiju, da napadacu postavis neko pitanje, bilo sta. Na ulici, u autobusu, na tramvajskom stajalistu, u kaficu, na bazenu, biraj mjesto i imam ispricati jednu pricu u kojoj sam ja, ovakav "rambo" od metar i zilet, reagovala. Jer naguravanja, agresivni ispadi se desavaju jako cesto i da nismo svi isti i da nece svako jednako reagovati mi je jasno, ali da bas niko od tih 30-40 ljudi u tramvaju nije reagovao vec kad su ga poceli tuci (a jesu ga tukli, bokserom i po sluzbenoj zabiljesci po glavi, u stomak i po nogama, prije nego ga je Sikiric ubo), e to samo dokazuje koliko su gradjani i gradjanke letargicni i koliko je vise svejedno jel se radi o djetetu (Denis je bio dijete) ili ne.

Jole Pejakovic je to najbolje opisao: "znam ja nas, jeb'o ti nas!"
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#2213 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Streptokok »

ovi norisi su mi najdraži. zakonom je građanima ZABRANJENO nošenje noževa, hladnog oružja i pištolja (SA DOZVOLOM) u tramvajima i drugim mjestima javnog okupljanja. dakle DRUŠTVO, a to smo svi mi, ne dozvoljava građanima da se obračunaju sa naoružanim nasilnikom.

i što bi sad ja glumio betmena i ilegalno nosio oružje da bi mogao nekome pomoći u ovakvim situacijama? i da imam ilegalno oružje zašto bi ga upotrijebio da sutra prvi odgovaram za to? je li treba možda goloruk nasrnuti na naoružanog napadača? hoćeš li mi ti sutra hraniti djecu?
manite se akcionih filmova.
tripple_dubble
Posts: 241
Joined: 29/10/2017 19:42

#2214 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tripple_dubble »

Nisi uopce procitao sta sam napisala :D toliko o tome! :run:

Ja sam govorila u svoje ime i takodjer rekla, da razumijem da ne reagujemo svi jednako. Ali da bas niko nikako nije reagovao, to je cist pokazatelj stanja u drustvu.
I nek si ti svojoj djeci hvala Bogu ziv i zdrav.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2216 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

tripple_dubble wrote:
Bili su protesti, da, uhvaceni su i osudjeni, da, pa je apelacioni sud jos jednom potvrdio, tj povecao kazne,a ubica dobio 10 godina - i on je iduce godine na slobodi. Ispravi me ako grijesim.
Nista tu pravedno nije.
"

ubica je bio maloljetan tada i dobio je najvecu mogucu kaznu po zakonu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2217 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vješalica »

Obustavljena istraga za ugrozavanje sigurnosti sto je bilo za Arijanu i ostale
Ima pravde ima Boga
Misevi i stakori na aparatima
tripple_dubble
Posts: 241
Joined: 29/10/2017 19:42

#2218 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tripple_dubble »

vješalica wrote:Obustavljena istraga za ugrozavanje sigurnosti sto je bilo za Arijanu i ostale
Ima pravde ima Boga
Misevi i stakori na aparatima
A Memsuru ni traga ni glasa.
Zna ona zasto, ali tu informaciju ne zeli podjeliti s nama ;)
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#2219 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Streptokok »

tripple_dubble wrote:
vješalica wrote:Obustavljena istraga za ugrozavanje sigurnosti sto je bilo za Arijanu i ostale
Ima pravde ima Boga
Misevi i stakori na aparatima
A Memsuru ni traga ni glasa.
Zna ona zasto, ali tu informaciju ne zeli podjeliti s nama ;)
podijeli je ti, jebo mensura.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2220 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by O'zone »

User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2221 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

nisam znao da su postavili spomenik u velikoj aleji
sinoć slučajno vidjeh
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#2222 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

"Ako ne pokrenu novi postupak, ja ću onda objelodaniti ime ubice"


http://source.ba/clanak/Haris/465598/Al ... -ime-ubice

Epizoda 256.
tripple_dubble
Posts: 241
Joined: 29/10/2017 19:42

#2223 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tripple_dubble »

Streptokok wrote:
tripple_dubble wrote:
vješalica wrote:Obustavljena istraga za ugrozavanje sigurnosti sto je bilo za Arijanu i ostale
Ima pravde ima Boga
Misevi i stakori na aparatima
A Memsuru ni traga ni glasa.
Zna ona zasto, ali tu informaciju ne zeli podjeliti s nama ;)
podijeli je ti, jebo mensura.
Moram nazalost cekati da prodju jos ovo jedno-dva rocista do kraja, a onda obecavam da cu reci. Slobodno me podsjeti, ako zaboravim, premda sumnjam da cu bas to zaboraviti ;)
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#2224 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Cherry-Cherry »

MensurM wrote:"Ako ne pokrenu novi postupak, ja ću onda objelodaniti ime ubice"


http://source.ba/clanak/Haris/465598/Al ... -ime-ubice

Epizoda 256.
Je li te stid?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2225 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vješalica »

Sta ce ga biti stid
Pozdera se svakom situacijom pa se lijeci
Locked