Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21851 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

Naravno da se neke stvari tek trebaju dokazati, ali pustite se price ovo sudjenje nece pokazati ubicu, naravno da nece kad se ne bavi time.
Samu optuznicu nisam citao, i da jesam svejedno mi je kad nisam pravnik, pa ne bih komentarisao.
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21852 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Bolan, ja sam Armandi Hose a ne Armando Hose ili taj Diego. I ne gledam jeftine i glupave serije, jer da gledam ne bih mogao napisati vise od jedne ili dvije proste i/ili prostoprosirene recenice sa nekoliko rijeci koje bih vrtio, sigurno ne sa "tudjicama.

Nego, nesto zaista bitnije: ode Gordana sa pozicije Glavne Drzavne tuziteljice. Fala Allahu dz.s, Jehovi, Isusu Kristu - Hristu, Budi, Visni, Manituu i svim ostalim bogovima Univerzuma (btw ateista sam, hvala Bogu),

Vec za njom placu, ridaju njeni mentori i sponzori. Nadati se da ce se Drzavno tuzilastvo konacno i u punom kapacitetu posvetiti svom osnovnom poslu, ratnim zlocinima i organiziranom kriminalu i korupciji na drzavnoj razini!
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21853 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

ArmandiHose wrote: 20/10/2021 16:46 Bolan, ja sam Armandi Hose a ne Armando Hose ili taj Diego.
:lol:
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21854 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Uskoro, kada sudija Peric ponovo pocne "disciplinirati" svjedoka Muriza, mozda i "punomocnika" mu Ifeta i druge ucesnike, jer je ocekivati da se nastave bahato ponasati kao u fazi pred ovo sudjenje, posebno kada sudjenje udje u fazu u kojoj ce biti jasno da tuzilastvo gubi slucaj,

Bice opet potegnuta ona javno izrecena suluda teorija "savjetnika" i klijenta mu, kako se Gordana rusi, odnosno kako se srusila, da se zaustave predmeti Memic i Dragicevic,

kako bi nasa omladina rekla lakonski:
"niđe veze"!
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3011
Joined: 25/06/2014 14:16

#21855 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

ArmandiHose wrote: 20/10/2021 16:46 Bolan, ja sam Armandi Hose a ne Armando Hose ili taj Diego. I ne gledam jeftine i glupave serije, jer da gledam ne bih mogao napisati vise od jedne ili dvije proste i/ili prostoprosirene recenice sa nekoliko rijeci koje bih vrtio, sigurno ne sa "tudjicama.

Nego, nesto zaista bitnije: ode Gordana sa pozicije Glavne Drzavne tuziteljice. Fala Allahu dz.s, Jehovi, Isusu Kristu - Hristu, Budi, Visni, Manituu i svim ostalim bogovima Univerzuma (btw ateista sam, hvala Bogu),

Vec za njom placu, ridaju njeni mentori i sponzori. Nadati se da ce se Drzavno tuzilastvo konacno i u punom kapacitetu posvetiti svom osnovnom poslu, ratnim zlocinima i organiziranom kriminalu i korupciji na drzavnoj razini!
Mogli bi i ovi tvoji zaplatiti. Jer kad krene, nema zaustavljanja. :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21856 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

raspolozenje naroda je manipulisano od prvog dana MEDIJIMA
a mediji prenose samo ono sto memici i ifet kazu


ono sto je pisalo objektivno, sa cinjenicama, podacima, profesionalno ... to se moglo i moze procitati samo u optuznicama, presudama, izjavama svjedoka, izvjestaju ad-hoc komisije ... ko se potrudi da potrazi i procita sve (a na ovoj temi je bilo sve sto se moze naci)

jer mediji vade iz tih dokumenata samo ono sto im pase, sto povecava broj lajkova i zagrijava atmosferu linca, pod krinkom borbe za pravdu, protiv sda lopova, kriminalaca, tajkuna, ubica sa koseva i malina respiratora .... jako dug niz, i sve ih treba u zatvor otjerati nakon sto im se oduzme sve do gaca

drugo, mediji su murizov usluzni servis, niko nije vise puta bio u medijima od njih dvoje plus ifet. a sve se svodi rek'o neko ... i tako 5 godina neko rek'o ... nesto rek'o. a svaki drugi mjesec neki novi neko nesto novo rek'o .... i nikad nikakvog dokaza ko je to rekao, kada, gdje, kome ... da li policija uopste zna da je taj to rek'o, i najvaznije da li taj neko uopste postoji i ako postoji da li je stvarno to rek'o. plus da li je bio placen da to kaze, jer je muriz rekao policiji da placa izjave svjedoka.

ovdje je avaz prednjacio, znao je po 10 teksova dnevno izbaciti, samo da se spomene memic, a nidje veze sa onim sta pise u tekstu ili sta je neko rekao
a avaz se bavi fahrinom politikom
slucaj je svakako od pocetka politican
realno, da nije bilo politike i borbe za gordanu tadic - nikad ovaj slucaj ne bi stigao do ovog nenadleznog suda i do besmislenog tracenja vremena i sredstava


trece - nikada ni u jdnom mediju nije izasla ni jedna jedina izjava nekoga od ovih 5 optuzenih. advokati su se oglasili par puta i to je sve.


e, ali i pored svih mogucih sredstava - podrska opada, rapidno
jer je narod, cak i bez uvida u svu dokumentaciju, skontao da tu nesto ne stima
da otac 5 godina govori da zna ko je ubica
a sudi se covjeku koji je sam pokusao naci tragove ko mu je ranio dijete i predavao ih policiji
policajcu koji je dopustio ocu da bude prisutan prilikom davanje izjave punoljetne ranjene kcerke, od citavih 19 godina
tom istom policajcu koji je ubrzao proces trazenja dokaza pa je pogledao snimak prije nego je trazio sudski nalog
drugom policajcu se sudi zato sto mu medicinska sestra nije donijela alisinu "donju" majicu
curi udarenoj u glavu sto se ne sjeca

a zasto se momku sa recepcije sudi :?: to niko ziv ne moze skontati
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21857 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

nastavljam na ovo: "a zasto se momku sa recepcije sudi to niko ziv ne moze skontati".....

zato sto je Gordani i Cazimu, na zahtjev IM udruge, trebala spektakularna i bombasticna optuznica, bilo je planirano da se pritvore i optuze i ona dva dkp policajca, ali nakon sto im je odbijeno predlozeno pritvaranje odustali su od njih i ostalih za koje su planirali. Plan ove udruge je bio da se pritvore, optuze i potom sude pod mjerom pritvora SVI sa spiska za odstrel IF udruge, ali avaj...

"I najbolji planovi miševa i ljudi, padaju u vodu, ostavljajući za sobom samo patnju i bol, zbog izneverenih nada...".
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21858 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

a sto alisa nikad nije bila u medijima,vise mislim uzivo na tv,nije valjda da niko nikad nije htjeo drugu stranu da saslusa?jako interesantno.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21859 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

ArmandiHose wrote: 20/10/2021 17:27 nastavljam na ovo: "a zasto se momku sa recepcije sudi to niko ziv ne moze skontati".....

zato sto je Gordani i Cazimu, na zahtjev IM udruge, trebala spektakularna i bombasticna optuznica, bilo je planirano da se pritvore i optuze i ona dva dkp policajca, ali nakon sto im je odbijeno predlozeno pritvaranje odustali su od njih i ostalih za koje su planirali. Plan ove udruge je bio da se pritvore, optuze i potom sude pod mjerom pritvora SVI sa spiska za odstrel IF udruge, ali avaj...

"I najbolji planovi miševa i ljudi, padaju u vodu, ostavljajući za sobom samo patnju i bol, zbog izneverenih nada...".
cilj je bio budnjo :-) bar da se u svakom tekstu 20 puta napise recepcionar u budnjinim hotelima ... kad vec ne mogu budnjama nista navaliti


inace, budnje ostaviti bez gaca, a da zakon pocne od samog pocetka:
ko je dozvolio da se nacionalno blago, istorijski spomenik, biser arhitekrure uopste prodaje???
ko je dozvolio da se prodaje kao obican privredni objekat???
ko je dozvolio prodaju tog objekta za bezvrijedne papire koji su se stancali po potrebi?
ko, kada i gdje je objavio ponudu za prodaju?
ko je odredio "cijenu"?
ko je odabrao kupca?
je li bilo drugih kupaca? :D
....


svi ovi papiri moraju negdje postojati jer je to bilo davno, kad je jos pameti bilo u sda i kad su znali sta rade
nazalost :cry:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21860 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

preselio na ahiret wrote: 20/10/2021 17:28 a sto alisa nikad nije bila u medijima,vise mislim uzivo na tv,nije valjda da niko nikad nije htjeo drugu stranu da saslusa?jako interesantno.
opet na jednostavno pitanje nemate odgovor a pravite se pametni sa kilometarskim postovima :-)
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#21861 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

uglavnomja wrote: 20/10/2021 17:47
ArmandiHose wrote: 20/10/2021 17:27 nastavljam na ovo: "a zasto se momku sa recepcije sudi to niko ziv ne moze skontati".....

zato sto je Gordani i Cazimu, na zahtjev IM udruge, trebala spektakularna i bombasticna optuznica, bilo je planirano da se pritvore i optuze i ona dva dkp policajca, ali nakon sto im je odbijeno predlozeno pritvaranje odustali su od njih i ostalih za koje su planirali. Plan ove udruge je bio da se pritvore, optuze i potom sude pod mjerom pritvora SVI sa spiska za odstrel IF udruge, ali avaj...

"I najbolji planovi miševa i ljudi, padaju u vodu, ostavljajući za sobom samo patnju i bol, zbog izneverenih nada...".
cilj je bio budnjo :-) bar da se u svakom tekstu 20 puta napise recepcionar u budnjinim hotelima ... kad vec ne mogu budnjama nista navaliti


inace, budnje ostaviti bez gaca, a da zakon pocne od samog pocetka:
ko je dozvolio da se nacionalno blago, istorijski spomenik, biser arhitekrure uopste prodaje???
ko je dozvolio da se prodaje kao obican privredni objekat???
ko je dozvolio prodaju tog objekta za bezvrijedne papire koji su se stancali po potrebi?
ko, kada i gdje je objavio ponudu za prodaju?
ko je odredio "cijenu"?
ko je odabrao kupca?
je li bilo drugih kupaca? :D
....


svi ovi papiri moraju negdje postojati jer je to bilo davno, kad je jos pameti bilo u sda i kad su znali sta rade
nazalost :cry:

Usluga. Ti meni ja tebi. Zatvoreni krug bogatih ratnih profitera. Valjalo je sa 20 maraka isplivati iz rata.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#21862 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

preselio na ahiret wrote: 20/10/2021 19:18
preselio na ahiret wrote: 20/10/2021 17:28 a sto alisa nikad nije bila u medijima,vise mislim uzivo na tv,nije valjda da niko nikad nije htjeo drugu stranu da saslusa?jako interesantno.
opet na jednostavno pitanje nemate odgovor a pravite se pametni sa kilometarskim postovima :-)
Bio je zijo i poslije gostovanja o svemu se pricalo osim o slucaju...uglavnom o njegovom bogatstvu i nacinu na koji ga je stekao..etp bio je muriz oci u oci pred kamerama pa sta je rekao i pitao? Nista...

Ko da gledam sad kad im Peric zabrani da pricaju mahalske price po sudnici reci ce da ih opstruira drzava jer je ro zavjera od 693 osobe
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21863 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

invincible1921 wrote: 20/10/2021 19:52
preselio na ahiret wrote: 20/10/2021 19:18

opet na jednostavno pitanje nemate odgovor a pravite se pametni sa kilometarskim postovima :-)
Bio je zijo i poslije gostovanja o svemu se pricalo osim o slucaju...uglavnom o njegovom bogatstvu i nacinu na koji ga je stekao..etp bio je muriz oci u oci pred kamerama pa sta je rekao i pitao? Nista...

Ko da gledam sad kad im Peric zabrani da pricaju mahalske price po sudnici reci ce da ih opstruira drzava jer je ro zavjera od 693 osobe
ko pita za ziju?pitanje je jasno zasto ni jedna tv kuca(posto sve nisu u vlasnistvu fahre,nipa)nije pozvala alisu mutap da na njoj gostuje i isprica svoju stranu medalje?zasto ista nije insistirala na tome sve i da je hajmo reci nisu htjeli pozvat u sta cisto sumnjam jer bi njeno gostovanje bilo jako interesantno.Hajmo uzet u obzir da su cige krive i kad su ih oslobodili ista da se ne oglasi po tom pitanju kao da nju nisu ni napali a momka joj ubili?
Svako normalan bi izasao u medije i osudio pustanje napadaca ona nije?Zasto?
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21864 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Pa nije luda, da se vucara po medijima i da pravi Džeri Springer šou.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21865 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

klix wrote: 20/10/2021 20:59 Pa nije luda, da se vucara po medijima i da pravi Džeri Springer šou.
jao dje ti on pade na pamet :-) :D smajlikojipovraca

taman si potrefio/la :thumbup:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21866 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

uglavnomja wrote: 20/10/2021 21:04
klix wrote: 20/10/2021 20:59 Pa nije luda, da se vucara po medijima i da pravi Džeri Springer šou.
jao dje ti on pade na pamet :-) :D smajlikojipovraca

taman si potrefio/la :thumbup:
sta je bolan potrefila ubice na slobodi ti kuci sjedis,neces da se oglasis kao da se nista desilo nije.veoma jak dokaz cim se bunila nije da je umjesana u sve.
to potvrdjuju i vasi komentari,sad sam ubjeđen 100% da je kriva i da zna sta se desilo.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#21867 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

preselio na ahiret wrote: 20/10/2021 19:18
preselio na ahiret wrote: 20/10/2021 17:28 a sto alisa nikad nije bila u medijima,vise mislim uzivo na tv,nije valjda da niko nikad nije htjeo drugu stranu da saslusa?jako interesantno.
opet na jednostavno pitanje nemate odgovor a pravite se pametni sa kilometarskim postovima :-)
Kako iko od nas da ima odgovor na to pitanje?
Može se samo nagađati. A odgovor ima samo Alisa i njena porodica i slično.
NipBot
Posts: 16
Joined: 19/10/2021 09:49

#21868 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by NipBot »

preselio na ahiret wrote: 20/10/2021 21:35
uglavnomja wrote: 20/10/2021 21:04

jao dje ti on pade na pamet :-) :D smajlikojipovraca

taman si potrefio/la :thumbup:
sta je bolan potrefila ubice na slobodi ti kuci sjedis,neces da se oglasis kao da se nista desilo nije.veoma jak dokaz cim se bunila nije da je umjesana u sve.
to potvrdjuju i vasi komentari,sad sam ubjeđen 100% da je kriva i da zna sta se desilo.
Nije njeno da kaže reci će sud i tužilaštvo 😂😂
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21869 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

Ja mislim da je alisi neko savjetovao da glumi amneziju i ne ide u medije, da se primiri, jer bilo kakav intervju moze imati skakljiva pitanja i rizik da izleti nesto sto ne treba. Neko ko nema oraha u dzepu sigurno bi do sad izasao u medije.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#21870 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

klix wrote: 19/10/2021 14:53 Zastupnica je tipična primitivna mahaluša. 🤷‍♀️
Ali ko su joj kolege, ona je zlatna.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21871 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Ne govorim o kolegama, nego o njoj. Nisu joj kolege izgovor za mahalštinu i primitivizam.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21872 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Nivelacija wrote: 20/10/2021 13:16 Dobar komentar na ovom članku klixa o Konakoviću

Dino Konakovic godinama vec pravi spletke protiv SDA, optuzujuci SDA da koci rijesavanje slucaja Memic, na kome Dino Konakovic skuplja poene, na osnovu koga je I dosao na vlast u kantonu Sarajevo. Vecinu glasova u kantonu Sarajevo, Dino Konakovic je osvojio tako sto je iskoristio tragediju porodice Memic, i uvukao ih u svoje prljave politicke igre. A nesposobni advokat Ifet Fereget preko slucaja Memic pravi politicku karijeru
Vidis tvoje klasicno nepoznavanje politike u Sarajevu te i natjeralo da napises ovakav komentar. Nije slucaj Memic digao Konakovica u nebesa, vec nesposobnosti nacelnika i nezadovoljstvo gradjana grada Sarajeva. Ajnadzic je morao otici, Efendic je ostao u Novom Gradu radi kvalitetnog rada, Ilidza je na isti nacin dobila novog nacelnika. Ljudi su vise bili siti svega, SDA ce opet past, ne radi ovog slucaja vec radi njihovih postupaka prema ovim gradjanima i prema ovoj drzavi. A kad neko nekog optuzuje na nesto, sumnja u njega, to se ne zovu spletke, a SDA koci slucaj Memic kako stize i umije. Koliko je Gordana Tadic bila glavna drzavna tuziteljica, koje istrage je vodila i zasto je smijenjena?
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#21873 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

Da li u javnosti postoji dokument tuzilastva sa svim dokazima, izjavama svjedoka i puna optuznica? Ne novine, niti portali, vec puni dokument o slucaju
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#21874 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Ateista wrote: 21/10/2021 08:18 Ja mislim da je alisi neko savjetovao da glumi amneziju i ne ide u medije, da se primiri, jer bilo kakav intervju moze imati skakljiva pitanja i rizik da izleti nesto sto ne treba. Neko ko nema oraha u dzepu sigurno bi do sad izasao u medije.
Ima logike. Ali imat će i ponovo priliku da se pravda, u toku ovog procesa.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21875 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

GAU8 wrote: 21/10/2021 14:51
Ateista wrote: 21/10/2021 08:18 Ja mislim da je alisi neko savjetovao da glumi amneziju i ne ide u medije, da se primiri, jer bilo kakav intervju moze imati skakljiva pitanja i rizik da izleti nesto sto ne treba. Neko ko nema oraha u dzepu sigurno bi do sad izasao u medije.
Ima logike. Ali imat će i ponovo priliku da se pravda, u toku ovog procesa.
Hoce, vidjecemo. Pretpostavljam da ce se drzati iste price.
Locked