Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21826 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Pa kako ce bit uz oca ako otac smatra da ona laze i krije ubice :-)
User avatar
Ateista
Posts: 46327
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21827 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

preselio na ahiret wrote: 19/10/2021 16:02 Pa kako ce bit uz oca ako otac smatra da ona laze i krije ubice :-)
Pa on to govori valjda zato sto ona laze i petlja, da je na samom pocetku bila raspolozena za saradnju i pokazala empatiju i postovanje, sigurno je on ne bi optuzio da laze i nekog krije.
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21828 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Zasticeni svjedoci?
Ma hajte molim vas!

Ljudi se lože na buduce izjave "zasticenih svjedoka" kao da ce oni nesto bitno reci za ovaj predmet, pa cemo saznati vise nego sto smo znali do sada. Nista bitno novo i nista bitno drugacije se nece saznati iz njihovih izjava osim poneki detaljcic koji ne mijenja opstu sliku.

"Zasticeni" su ne zato sto znaju nesto bitno, nego im je "ofirno" da im kao svjedocima ime sutra izadje u novinama, na portalu, ili da ih javnost gleda i slusa u sudnici, pa su gosp. tuziocu na pocetku saslusanja rekli - "da svjedocicu, ali anonimno (da sef, muz, supruga, mahala, javnost ne sazna da pricam o predmetu), dakle pod uslovom da dobijem takav status", i eto "zasticenog" svjedoka.

Cazim sretan sto ima "zasticenog" jer predmet dobija na tezini (zapravo balon koji ce zbog pretjeranog napuhivanja uskoro eksplodirati), "zasticeni" sretan sto mu sef, zena, mahala nece znati sta je laprdo', javnost sretna jer ima jos jednu zanimljivu tacku u predstavi "hljeba i igara".

Otkud znam da nista bitno nece "zasticeni" svjedoci reci?

Pricali su mi oni koji su pazljivo saslusali citanje cijele optuznice, ono sto se tacno stavlja na teret optuzenima i sto se stoga mora dokazati, kao i obrazlozenje tuzioca, citao sam po portalima, pa zakljucujem:

Optuzenima se stavlja na teret da su prikrili "nacin" na koji su Dzenanu nanesene teske tjelesne povrede od kojih je preminuo, ali se ne navodi da li je to od jednog NN ili vise NN lica, i to je sve. Tuzilastvo NE ZNA koji je to nacin i koje su okolnosti nanosenja tih povreda, ni ko je to uradio (jedno ili vise lica). Sudjenje nije istraga pa da se nesto novo raspravlja i utvrdjuje, vec samo ono sto se postavi kao optuzna tvrdnja, preko toga se ne ide.

Dakle, 88 svjedoka, od kojih 16 "zasticenih", nekoliko vjestaka, ce tokom sudjenja slijedecih par godina pricati samo o tome, da li je taj i taj optuzeni na opisane nacine prikrio "NACIN" nanosenja povreda, ali ne i o NACINU i POCINITELJU! Jer da to stoji u njihovim izjavama, da znaju, onda bi to bilo u optuznici. Ili jos jednostavnije, ono sto pise u optuznici i sto im se stavlja na teret je direktna posljedica, sazeti prijepis izjava 88 svjedoka, od kojih 16 "zasticenih", nekoliko vjestaka, te nekoliko kilograma materijala.

Zato smatram da je ovo sudjenje PROMASAJ, jer se nece saznati (optuznica i sudjenje nije tako postavljeno) NACIN i POCINITELJ nanosenja tjelesnih povreda.

Ipak ce Muriz, Arijana, "savjetnik", plus oni koji su u njihovoj sjeni, imati koristi od ovog sudjenja makar bila oslobadjajuca presuda, svako na svoj nacin:

- Muriz i Arijana satisfakciju ostecenih sto su svoje "dusmane" kako ih dozivljavaju uhapsili, pritvorili, ponizili, pa ih jos mrcvare dugogodsnjim sudjenjima;
- Arijana jos jedan mandat zastupnice;
- "Savjetnik" ovjencan slavom i uspjehom briljantnog nesalomljivog beskompromisnog hrabrog genijalnog advokata, pa tako i novim imucnim klijentima;
- a za one iz sjene Muriz Ferageta, sami zavrsite recenicu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21829 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Ateista wrote: 19/10/2021 15:36
uglavnomja wrote: 19/10/2021 14:34

tuzba za klevetu je stvarna

sudjenje je odgodjeno par puta
jednom su muriz i ifet morali negdje
drugi put kazu bomba najavljena ...

a sta se poslije desavalo, ne znam, zasto je tuzba nestala iz price

jer alisin odlazak u zatvor ne znaci automatsko povlacenje njene tuzbe


mada vjerujem saznace se i to jednoog dana





a sto se tice provokacija, uvazenoj nepismenoj zastupnici je provokacija i sto joj se prvi komsija i rodjak zeni i jos slavi vjencanje (na stranu sto su komplet debili zbog pucanja i sluzbenog auta i ostalog...., ali to nema veze sa temom)
Ok, znaci jeste ga tuzila, to je ono o cemu govorim, umjesto da je uz svog oca svog ubijenog momka ona ga tuzi...

Za "ljubavi" ne mogu tvrditi ali moze biti provokacija, za pucnjavu su se mozda malo zaletili sa zakljuccima iako bih i ja u toj situaciji prvo to pomislio, kako god ocigledno je da alisa nije bas zainteresovana da saradjuje sa ocem svog ubijenog momka.

Edit: da ne govorimo o pljuvanju muriza i "zastupnice" od strane botova, evo primjer iznad...
alisa je muriza tuzila zato jer je javno na svim medijima govorio da je kurva, prostitka i slicno.
zato ga je tuzila. kao i svako normalan

dosta vise sazaljenja i prastanja i trazenja opravdanja u patetici za svaku laz, izmisljotinu, besmislicu, pogotovo koja unistava zivote drugih ljudi
ako je on dozivio tragediju ne mora unistiti prezivjelu zrtvu i jos x ljudi koji dzenana nisu ni znali

u tom fonu je i arijanina izjava, koja nema veze sa pucnjavom: sta se on ima zeniti kad se dzenan nikad nece ozeniti
i ona druga: sta ona ima govoriti svom bratu ljubavi kad ja vise nikad necu reci svom bratu ljubavi ...

ili murizova, vezano za alisinu rizicnu trudnocu i zatvor: ni dzenan nikad nece dobiti dijete

to je tuzno, pretuzno, ali cura i citava porodica zive u paklu koju je stvorio muriz, uz ifetovu pomoc
nema zla koje joj nije zazeljeno, onako iz sveg srca, svom snagom bijesa pravednika, na nekim mrezama i sa punim imenom
a nema vece sile od te, kad "humana plemenita empaticna "osoba pocne navoditi sta bi radila nekom olicenju zla :roll:

sjeti se, cura je udarena u glavu, taman toliko da joj zgnjeci svo tkivo, a da kost ne pukne, da se istegnu vratni misici, ali vrat ne pukne
da je mrvu jace bilo sad bi i ona na groblju bila

sta mislis je li to opet neki svemocni i svesposobni placenik istreniranim udacem smisljeno i precizno tako udario, i to jos da ima simptome potresa mozga, ali se ne vidi na snimku?

ili je cigo kombijem zakacio?
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21830 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

viđecemo na kraju suđenja ko je koga i cime zakacio :-)
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21831 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Ljudi moji,

Na kraju "sudjenja" nece se nista "vidjeti", jer tuzilastvo ne zna, niti tvrdi da zna, ne tvrde da je bila saobracajka niti da nije bila saobracajka, ne tvrde da je bilo ubistvo niti da nije bilo ubistvo, tuzilastvo samo navodi da je "nanesena teska tjelesna povreda od koje je Dzenan preminuo", a sto se desilo NE ZNAJU, niti to svjedoci znaju, ni "zasticeni", pa je tako optuznica i napisana, a predmet dokazivanja je da su optuzeni prikrivali nacin povrede kakav god bio i njegovog pocinitelja ko god bio,

zato je optuznica "Gordana-Cazim-Ifet & Co pravosudna ubleha, prevara, predstava za narodne mase, koja ce nazalost trajati godinama.... :skoljka:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21832 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

ovo ce se na jos par godina razvuc kako stvari stoje
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#21833 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

uglavnomja wrote: 19/10/2021 00:44 kad bi se kakav moderator ponekad ukazao ovdje da prebroji koliko vas pise s jedne adrese :D
Isti taj moderator bi prvo tebe žik,žik
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#21834 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

ArmandiHose wrote: 19/10/2021 07:23 Neko mi "šuka" zbog moga sažaljenja jedne trudne mlade žene pred njenim (prvim) porodom.

Sažaljenje?

Porodicu Memic sazaljevam (tzv empatija) zbog gubitka sina, nacina na kojeg ga vise nema (nasilna smrt), zbog izostanka kaznjavanja krivca, izostanka pravde i zbog ovog njihovog visegodisnjeg mrcvarenja.

Optuzenu Alisu sazaljevam (tzv empatija) jer je bila uhapsena trudnica pred porodom koja je ipak bila neopravdano zatvorena, trudna pritvorena mjesec u pritvoru (bez provedenog vjestacenja zbog cega je pritvorena). Sazaljevam (empatija) i njeno djete jos nerodjeno koje je pod stresom majke i vlastitim (naucno dokazano), sazaljevam oboje jer pate, a pate nepotrebno ovako dugo i kvalitetno zbog neprofesionalizma tuzilastva i krvozednosti ostrascene svjetine koju predvode "savjetnik" i njegov klijent.

Optuzenu Alisu ne bih sazaljevao da se sumnjici da ga je ONA ubila sama ili sa ocem, tada bih prvi "bacio kamen na nju". Ali prema tuzilastvu (oba) ona nije ubica, ni njen babo. Uostalom tuzilastvo i ne tvrdi da je Dzenan ubijen jer se ona i ostali optuzuju da su "prikrili nacin na koji su Dzenanu nanesene teske tjelesne povrede od kojih je preminuo", dakle zbog mogucih djela: saobracajke sa smrtnom posljedicom, umisljajnog ubistva, nehatnog ubistva, ubistva na mah, ili nekog drugog krivicnog djela sa smrtnom posljedice, ali to tuzilastvo ne zna, ili nece da zna.

A njen zlocin je taj, uprosteno, sto se nece ili se ne zeli sjetiti dogadjaja: prava ili lazna amnezija - to je ono zbog cega se ona pritvara, optuzuje i sudi, sve vezano za dogadjaj za koji drzavno tuzilastvo ne zna kako se desio i ko je u njemu ucestvovao.

Materijal za istragu, a ne za visegodisnje sudjenje koje ce se zavrsiti vjerovatno oslobadjanjem svih. Zato je ovo sudjenje u startu promasaj za ovaj SLUCAJ, jer nece nakon par godina utvrditi "nacin na koji su Dzenanu nanesene teske tjelesne povrede od kojih je preminuo" i pocinitelj nacina, vec SAMO, kada je Alisa u pitanju, pojednostavljeno: kriva je ili nije kriva sto se ne sjeca "nacina na koji su Dzenanu nanesene teske tjelesne povrede od kojih je preminuo", tako slicno i za ostale.
Armando i ja tebe sažaljevam :cry: :cry: stvarno mi je žao gubitka tvoje savjesti
NipBot
Posts: 16
Joined: 19/10/2021 09:49

#21835 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by NipBot »

klix wrote: 19/10/2021 14:53 Zastupnica je tipična primitivna mahaluša. 🤷‍♀️
Potpisujem
NipBot
Posts: 16
Joined: 19/10/2021 09:49

#21836 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by NipBot »

NipBot wrote: 20/10/2021 02:17
klix wrote: 19/10/2021 14:53 Zastupnica je tipična primitivna mahaluša. 🤷‍♀️
Potpisujem, uz to stenje dok čita pismene
NipBot
Posts: 16
Joined: 19/10/2021 09:49

#21837 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by NipBot »

NipBot wrote: 20/10/2021 02:17
klix wrote: 19/10/2021 14:53 Zastupnica je tipična primitivna mahaluša. 🤷‍♀️
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21838 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

"Armando i ja tebe sažaljevam, stvarno mi je žao gubitka tvoje savjesti".

Moj komentar:

Izgubio sam savjest sto sam primijetio da je "car gol" i to javno rekao, kao u onoj Hans Christian Andersen prici, bajci?!

Sto sam primijetio da po drugi put tuzilastva, prvo Kantonalno tuzilastvo potom Drzavno tuzilastvo, ne rade svoj posao. Prvo tuzilastvo jer nije rasvijetlilo i dokazalo "nacin na koji su Dzenanu nanesene teske tjelesne povrede od kojih je preminuo" i pocinitelja, a drugo jer se smisljeno sa skrivenim licnim ambicijama Glavne upustilo u postupak sa nepravilnom nedokazivom optuznicom koja se bavi ipak perifernim stvarima, prikrivacima "nacina na koji su Dzenanu nanesene teske tjelesne povrede od kojih je preminuo" - ma sta god to znacilo, i pocinitelja - ma ko god to bio.

Sto sam primijetio da akteri ovog slucaja nisu moralno cisti, neki su "prljavi" od pocetka, neki su izgubili cistocu, "nevinost" vremenom.

Hajde da vidimo ko su glavni akteri.

Muriz, otac ubijenog koji trazi, vapi za pravdom. Svi smo na njegovoj strani, osim naravno pocinitelja, svi ga podrzavamo i trazimo pravdu. Ali, Muriz je dozvolio da sa njim manipulusu, prvo njegov "savjetnik " potom drugi jaci igraci, pa je verbalno kidisao - nasrnuo, napadao, a i dalje to cini, nepravedno i neosnovano prema odredjenom broju osoba i institucija za sto nema pravo da to da radi. Ali to radi iz ocaja i neznanja, podstican okolinom, pa mu svi oprastamo.

Arijana, sestra ubijenog. Kao pod Muriz, stim da se doticna okoristila ovom tragedijom, jer je od skromne prodavacice u Ilidzanskom "DM"u postala izabrana "zastupnica", sa placom, ovlascenjima, beneficijama, ugledom i ostalim sto ide uz to, zasigurno ne zbog svoga obrazovanja, znanja, politickih i drugih zasluga za gradjane opcine Ilidza. I dalje koristi taj "tragicni narativ" jer u buducnosti ne misli napustiti udobnu stolicu zastupnice, naprotiv.

Ifet advokat "savjetnik" Muriza, koji "pro bono" zastupa Muriza, neki bi rekli kao u onom vicu - "besplatno ali dzaba". Iskoristio je ovaj slucaj da od prosjecnog sarajevskog advokata postane advokatska zvijezda na BiH pravosudnom nebu, pravosudni ekspert i guru, moralna planina, zamal htjedoh napisat samo stjena, koja je skromno i ponizno odbila prijedlog da se kandiduje za clana Predsjednistva BiH i tako pomogne ostalim gradjanima. Njegov grijeh je ovaj: kao iskusni advokat u cjelosti je upoznat sa slucajem, predmetom, sa svim njegovim problemima, ali nezakonito forsira samo ono sto odgovara njegovoj kampanji i njegovim ublehama. Ali dok Muriz to radi iz ocaja i neznanja, Ifet to radi proracunato.

Cazim, tuzilac. Do jucer odana desna i lijeva ruka Glavne tuziteljice Gordane koji bi na njen mig optuzio i Bambija zbog dzeparenja u sarajevskim tramvajima, ako ona tako kaze. Samo radi svoj posao.

Gordana, Glavna tuziteljica. O njoj je bilo gotovo sve receno, a sudija Peric je na kraju dodao ono cime se zaokruzila sva kritika njenog rada, neko je to i objavio na ovom forumu. Uletila u ovaj predmet ne zbog pravde, vec licnih ambicija, pogresnom optuznicom koja najvjerovatnije nece ishoditi osude svim optuzenim Za razliku od Cazima ne radi svoj posao, a kada ga kao radi onda ga radi lose i pogresno, dokaz za to je da je potvrdjena odluka disciplinske komisije VSTV za njeno razrjesenje sa te duznosti.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#21839 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Al uvijek se igra na emociju. "Vrijeđali nas", "Smijali se", "Zatrudnili", "Gledali me ravnodušno", "Prijetili"...

User avatar
Ateista
Posts: 46327
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21840 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

uglavnomja wrote: 19/10/2021 17:44
Ateista wrote: 19/10/2021 15:36
Ok, znaci jeste ga tuzila, to je ono o cemu govorim, umjesto da je uz svog oca svog ubijenog momka ona ga tuzi...

Za "ljubavi" ne mogu tvrditi ali moze biti provokacija, za pucnjavu su se mozda malo zaletili sa zakljuccima iako bih i ja u toj situaciji prvo to pomislio, kako god ocigledno je da alisa nije bas zainteresovana da saradjuje sa ocem svog ubijenog momka.

Edit: da ne govorimo o pljuvanju muriza i "zastupnice" od strane botova, evo primjer iznad...
alisa je muriza tuzila zato jer je javno na svim medijima govorio da je kurva, prostitka i slicno.
zato ga je tuzila. kao i svako normalan

dosta vise sazaljenja i prastanja i trazenja opravdanja u patetici za svaku laz, izmisljotinu, besmislicu, pogotovo koja unistava zivote drugih ljudi
ako je on dozivio tragediju ne mora unistiti prezivjelu zrtvu i jos x ljudi koji dzenana nisu ni znali

u tom fonu je i arijanina izjava, koja nema veze sa pucnjavom: sta se on ima zeniti kad se dzenan nikad nece ozeniti
i ona druga: sta ona ima govoriti svom bratu ljubavi kad ja vise nikad necu reci svom bratu ljubavi ...

ili murizova, vezano za alisinu rizicnu trudnocu i zatvor: ni dzenan nikad nece dobiti dijete

to je tuzno, pretuzno, ali cura i citava porodica zive u paklu koju je stvorio muriz, uz ifetovu pomoc
nema zla koje joj nije zazeljeno, onako iz sveg srca, svom snagom bijesa pravednika, na nekim mrezama i sa punim imenom
a nema vece sile od te, kad "humana plemenita empaticna "osoba pocne navoditi sta bi radila nekom olicenju zla :roll:

sjeti se, cura je udarena u glavu, taman toliko da joj zgnjeci svo tkivo, a da kost ne pukne, da se istegnu vratni misici, ali vrat ne pukne
da je mrvu jace bilo sad bi i ona na groblju bila

sta mislis je li to opet neki svemocni i svesposobni placenik istreniranim udacem smisljeno i precizno tako udario, i to jos da ima simptome potresa mozga, ali se ne vidi na snimku?

ili je cigo kombijem zakacio?
Razumijem zasto ga je tuzila, ali i za to postoji razlog, odnosno to sto nesto sakriva i nece da saradjuje da se rijesi ubistvo kojem je prisustvovala, ja se iskreno cudim da je jos ziva, ja sam ne mogu garantovati kako bih reagovao da se nadjem u murizovoj situaciji.
Da li je stvarno udarena ne znam, mozda je i to laziran nalaz, mozda i jeste stvarno ali svejedno joj je prica suplja i nesto krije, u procjenama ovakvih ljudi ne grijesim.
Mozda su ona, dzenan i ljubo bili ukljuceni u neki kriminal, dilanje droge ili ko zna sta, mozda ga jeste ljubo ubio ali su nju savjetovali da glumi amneziju da ne otkrije detalje koji bi nju i njenog oca koji to sve vodi doveli u vezu sa tim, sad lupam naravno, samo hocu da kazem da svasta moze biti razlog njene sutnje i glume.
User avatar
Ateista
Posts: 46327
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21841 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

ArmandiHose wrote: 19/10/2021 20:46 Ljudi moji,

Na kraju "sudjenja" nece se nista "vidjeti", jer tuzilastvo ne zna, niti tvrdi da zna, ne tvrde da je bila saobracajka niti da nije bila saobracajka, ne tvrde da je bilo ubistvo niti da nije bilo ubistvo, tuzilastvo samo navodi da je "nanesena teska tjelesna povreda od koje je Dzenan preminuo", a sto se desilo NE ZNAJU, niti to svjedoci znaju, ni "zasticeni", pa je tako optuznica i napisana, a predmet dokazivanja je da su optuzeni prikrivali nacin povrede kakav god bio i njegovog pocinitelja ko god bio,

zato je optuznica "Gordana-Cazim-Ifet & Co pravosudna ubleha, prevara, predstava za narodne mase, koja ce nazalost trajati godinama.... :skoljka:
Opet isti spinovi... :-)

Naravno da se nece to saznati, ovo je sudjenje za ometanje istrage jer za sad vjerovatno nema novih dokaza oko pocinioca, ali ocigledno ima za ometanje istrage, sto ne znaci da se kroz ovaj proces nece otkriti novi dokazi o ubistvu.

Sve da se nikad ne nadje ubica, to ne znaci da ne trebaju odgovarati oni za koje se dokaze da su ometali istragu i time ocito stitili ubicu, ali dzaba je kad pisem mutapovom botu...
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#21842 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

Čitam krivični zakon FBiH tačke 347 i 348, i sjetih se zbivanja sa efendijom focom i svjedokom E.M. Istinit iskaz i izbjegavanje lažnog prijavljivanja (zatvoren krug)

p.s. A šega mi je da izgleda nema ni jednog člana pod koji se može podvesti Ljubin postupak, a to je u suštini ometanje otkrivanja pravog načina na koji je vozilo učestvovalo u događaju (da nije toliko 'dorađivao' kombi bilo bi jasno kada i u kojem obimu nastalo oštećenje). Za to je bio optužen Bekrija 349 2, ali ga je spasio 346 5 hah.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#21843 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Ateista wrote: 20/10/2021 08:55
uglavnomja wrote: 19/10/2021 17:44

alisa je muriza tuzila zato jer je javno na svim medijima govorio da je kurva, prostitka i slicno.
zato ga je tuzila. kao i svako normalan

dosta vise sazaljenja i prastanja i trazenja opravdanja u patetici za svaku laz, izmisljotinu, besmislicu, pogotovo koja unistava zivote drugih ljudi
ako je on dozivio tragediju ne mora unistiti prezivjelu zrtvu i jos x ljudi koji dzenana nisu ni znali

u tom fonu je i arijanina izjava, koja nema veze sa pucnjavom: sta se on ima zeniti kad se dzenan nikad nece ozeniti
i ona druga: sta ona ima govoriti svom bratu ljubavi kad ja vise nikad necu reci svom bratu ljubavi ...

ili murizova, vezano za alisinu rizicnu trudnocu i zatvor: ni dzenan nikad nece dobiti dijete

to je tuzno, pretuzno, ali cura i citava porodica zive u paklu koju je stvorio muriz, uz ifetovu pomoc
nema zla koje joj nije zazeljeno, onako iz sveg srca, svom snagom bijesa pravednika, na nekim mrezama i sa punim imenom
a nema vece sile od te, kad "humana plemenita empaticna "osoba pocne navoditi sta bi radila nekom olicenju zla :roll:

sjeti se, cura je udarena u glavu, taman toliko da joj zgnjeci svo tkivo, a da kost ne pukne, da se istegnu vratni misici, ali vrat ne pukne
da je mrvu jace bilo sad bi i ona na groblju bila

sta mislis je li to opet neki svemocni i svesposobni placenik istreniranim udacem smisljeno i precizno tako udario, i to jos da ima simptome potresa mozga, ali se ne vidi na snimku?

ili je cigo kombijem zakacio?
Razumijem zasto ga je tuzila, ali i za to postoji razlog, odnosno to sto nesto sakriva i nece da saradjuje da se rijesi ubistvo kojem je prisustvovala, ja se iskreno cudim da je jos ziva, ja sam ne mogu garantovati kako bih reagovao da se nadjem u murizovoj situaciji.
Da li je stvarno udarena ne znam, mozda je i to laziran nalaz, mozda i jeste stvarno ali svejedno joj je prica suplja i nesto krije, u procjenama ovakvih ljudi ne grijesim.
Mozda su ona, dzenan i ljubo bili ukljuceni u neki kriminal, dilanje droge ili ko zna sta, mozda ga jeste ljubo ubio ali su nju savjetovali da glumi amneziju da ne otkrije detalje koji bi nju i njenog oca koji to sve vodi doveli u vezu sa tim, sad lupam naravno, samo hocu da kazem da svasta moze biti razlog njene sutnje i glume.
kao prvo jako mi se svidja tvoj nick :)

kao drugo imam dojam da nisi citao temu i da su ti sve informacije iz jednog izvora - murizovog staba

postoje 3 ljekarska nalaza vezana za alisinu amneziju, 2 kazu moguce, treci kaze nemoguce, ali samo na osnovu dokumentacije i zakljucka da nema potresa mozga (a amnezija se moze dobiti i od soka, bez povreda), samo murizov stab nika nije spomenuo ova druga 2 vjestacenja, osim kao dio zavjere od 150 osoba ... sebija licno i enra ... i bakir ... svi se bave anonimnim momcicem sa ilidze kao da je leutar, ugljen i slicni kapitalci (usput ti stavljas i mogucnost da je dilao gudru sa ljubom :-D )
plus sestra je stavila potvrdu o polozenom alisinom poligrafu (koja se spominje od prvog dana, ali je tek relativno nedavno stavljena i u javnost), a ni taj poligraf murriz nikad nije spomenuo
dalje, od posljedica udarca alisa je imala operaciju i izgubila je vid na jedno oko (ni to neces cuti od memica, ali hoces od botova da je to neki makro ili musterija nalemala, u stilu, neka je, a treb'o je jos i vise)
upravo zbog ovakvih "pravednika" je alisa digla tuzbu za klevetu i odjednom su prestale price o kurvanju

cura je rekla da se ne sjeca prvog dana i toga se drzi do danas, uz sve sto je pretrpjela
a mogla je elegantno da kaze: sjetila sam se, bio je ljubo ... i sve gotovo


s druge strane imas sabrana djela lazi iz memicevog staba, sve troje glavnih ucesnika
toliko su se nalagali, i to jadno, bijedno, providno, podlo ... da im vise apsoutno nista ne vjerujem

ne znam nikoga od njih, u stvari ne znam vise nikoga sa ilidze, samo mrzim lazove i manipulatore
a to se upravo desava vec 5 godina
manipulacija empatijom preko ledja cure koja je kriva sto je ostala ziva
(fino je opisao kolega armandi oblike manipulacije, politicke, finansijske i licne razloge )
da je i ona zaginula, a bila je blizu, sad bi memici i mmutapi zajedno isli na groblje, a ljubo bi vec 5,5 godina odlezao od 30-40 koliko mu se moglo dati

a posto je sve ovo politika sada, nazalost, ide u koist sda
ni luk jeli, ni luk mirisali, a opozicija ce se ukopati
i jos im dati oruzje za svaku sljedecu borbu - lagali su tad, lagace opet


jedino pozitivno sto moze izaci iz svega ovoga je da se ociste sudovi od nesposobnim, nedoraslih, neobrazovanih, neiskusnih ... sudija, tuzilaca i ostalih stranackih potrckala, poput gordane, sabine ...
i ostalih zbog nemara, nebrige, nezainteresovanosti ... poput dalide i svih koji su ucestvovali u glupariji promjene optuznice
vec decenijama je sudstvo rak-rana drzave

policija je solidno obavila posao na terenu
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#21844 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by invincible1921 »

Citav ovaj slucaj i hajka se grade na "Moguce" ili "mozda je"...sto je dobekle i ok da se izrazi sumnja.

Samo problem nastaje kad se to Murizovo ili od medija "Moguce" ili "mozda je" tumaci kao ..MA JEST STO POSTO CIM JE MOGUCE ZNACI DA JESTE
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#21845 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Slučaj se gradi na manipulaciji emocijama, patetici, spinu i lažima. Davno su trebali povući ručnu, sada je kasno, bio bi prevelik blam.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#21846 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hladan.preminger »

Ateista wrote: 19/10/2021 09:27 Sto ne mogu patetike oko alise i njene trudnoce i majcinstva. Svakom je jasno da laze i da nesto prikriva, sama je sebi kriva, samo mi je zao tog djeteta koje nije moglo birati ko su mu roditelji...
Zakon joj daje pravo da laže. Jel' to moralno je drugo pitanje.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#21847 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nivelacija »

Dobar komentar na ovom članku klixa o Konakoviću

Dino Konakovic godinama vec pravi spletke protiv SDA, optuzujuci SDA da koci rijesavanje slucaja Memic, na kome Dino Konakovic skuplja poene, na osnovu koga je I dosao na vlast u kantonu Sarajevo. Vecinu glasova u kantonu Sarajevo, Dino Konakovic je osvojio tako sto je iskoristio tragediju porodice Memic, i uvukao ih u svoje prljave politicke igre. A nesposobni advokat Ifet Fereget preko slucaja Memic pravi politicku karijeru
User avatar
Ateista
Posts: 46327
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21848 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Ateista »

uglavnomja wrote: 20/10/2021 12:41
Ateista wrote: 20/10/2021 08:55

Razumijem zasto ga je tuzila, ali i za to postoji razlog, odnosno to sto nesto sakriva i nece da saradjuje da se rijesi ubistvo kojem je prisustvovala, ja se iskreno cudim da je jos ziva, ja sam ne mogu garantovati kako bih reagovao da se nadjem u murizovoj situaciji.
Da li je stvarno udarena ne znam, mozda je i to laziran nalaz, mozda i jeste stvarno ali svejedno joj je prica suplja i nesto krije, u procjenama ovakvih ljudi ne grijesim.
Mozda su ona, dzenan i ljubo bili ukljuceni u neki kriminal, dilanje droge ili ko zna sta, mozda ga jeste ljubo ubio ali su nju savjetovali da glumi amneziju da ne otkrije detalje koji bi nju i njenog oca koji to sve vodi doveli u vezu sa tim, sad lupam naravno, samo hocu da kazem da svasta moze biti razlog njene sutnje i glume.
kao prvo jako mi se svidja tvoj nick :)

kao drugo imam dojam da nisi citao temu i da su ti sve informacije iz jednog izvora - murizovog staba

postoje 3 ljekarska nalaza vezana za alisinu amneziju, 2 kazu moguce, treci kaze nemoguce, ali samo na osnovu dokumentacije i zakljucka da nema potresa mozga (a amnezija se moze dobiti i od soka, bez povreda), samo murizov stab nika nije spomenuo ova druga 2 vjestacenja, osim kao dio zavjere od 150 osoba ... sebija licno i enra ... i bakir ... svi se bave anonimnim momcicem sa ilidze kao da je leutar, ugljen i slicni kapitalci (usput ti stavljas i mogucnost da je dilao gudru sa ljubom :-D )
plus sestra je stavila potvrdu o polozenom alisinom poligrafu (koja se spominje od prvog dana, ali je tek relativno nedavno stavljena i u javnost), a ni taj poligraf murriz nikad nije spomenuo
dalje, od posljedica udarca alisa je imala operaciju i izgubila je vid na jedno oko (ni to neces cuti od memica, ali hoces od botova da je to neki makro ili musterija nalemala, u stilu, neka je, a treb'o je jos i vise)
upravo zbog ovakvih "pravednika" je alisa digla tuzbu za klevetu i odjednom su prestale price o kurvanju

cura je rekla da se ne sjeca prvog dana i toga se drzi do danas, uz sve sto je pretrpjela
a mogla je elegantno da kaze: sjetila sam se, bio je ljubo ... i sve gotovo


s druge strane imas sabrana djela lazi iz memicevog staba, sve troje glavnih ucesnika
toliko su se nalagali, i to jadno, bijedno, providno, podlo ... da im vise apsoutno nista ne vjerujem

ne znam nikoga od njih, u stvari ne znam vise nikoga sa ilidze, samo mrzim lazove i manipulatore
a to se upravo desava vec 5 godina
manipulacija empatijom preko ledja cure koja je kriva sto je ostala ziva
(fino je opisao kolega armandi oblike manipulacije, politicke, finansijske i licne razloge )
da je i ona zaginula, a bila je blizu, sad bi memici i mmutapi zajedno isli na groblje, a ljubo bi vec 5,5 godina odlezao od 30-40 koliko mu se moglo dati

a posto je sve ovo politika sada, nazalost, ide u koist sda
ni luk jeli, ni luk mirisali, a opozicija ce se ukopati
i jos im dati oruzje za svaku sljedecu borbu - lagali su tad, lagace opet


jedino pozitivno sto moze izaci iz svega ovoga je da se ociste sudovi od nesposobnim, nedoraslih, neobrazovanih, neiskusnih ... sudija, tuzilaca i ostalih stranackih potrckala, poput gordane, sabine ...
i ostalih zbog nemara, nebrige, nezainteresovanosti ... poput dalide i svih koji su ucestvovali u glupariji promjene optuznice
vec decenijama je sudstvo rak-rana drzave

policija je solidno obavila posao na terenu
Hvala za nick. :-D

Iskreno, nisam detaljno citao temu, pogotovo ne neke od kilometarskih postova, a informacije imam odavde i iz medija generalno, tako da vidim i jedne i druge argumente, samo nisam toliko u tome da bih detaljnije ulazio u rasprave i analizu dokaza.

Sto se tice botova, ne mislim da si ti bot, kao ni GAU, dugo ste na forumu i razumijem da neko moze imati drugacije misljenje, ali za dendena i mufida (armando) sam poprilicno siguran da jesu, toliko vremena posvecenog samo ovim temama mora imati neku pozadinu, ima jos par sumnjivih ali ne mora znaciti da jesu, ne iskljucujem ni da muriz ima nekog svog, ali su manje ofirni onda.

Razumijem da ima vise vjestacenja, i za taj poligraf koji meni nije garancija, ja i dalje imam osjecaj da alisa nesto sakriva, ostavljam mogucnost i da nisam u pravu naravno.

Stoje mnoge stvari za muriza, mislim da je ocajan u zelji da se ovo rijesi pa zna i pretjerati, blefirati i slagati, vjerovatno nip pokusava to i da iskoristi, ali i dalje imam utisak da murizu to nije motiv i da stvarno vjeruje u to, te da ima dovoljno dobar razlog za to, a i nase sudstvo kakvo god da je, tesko da bi potvrdilo ovu optuznicu da nema materijala, samo mi sigurno nemamo uvid u sve.
ArmandiHose
Posts: 398
Joined: 07/10/2021 15:25

#21849 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ArmandiHose »

Komentarišu neki likovi moja pisanje:

“Sve da se nikad ne nadje ubica, to ne znaci da ne trebaju odgovarati oni za koje se dokaze da su ometali istragu i time ocito stitili ubicu, ali dzaba je kad pisem mutapovom botu...”

Takodje, neki lik pise:

"Sto se tice botova... za dendena i mufida (armando) sam poprilicno siguran da jesu..."

Slažem se sa prvim dijelom prve rečenice dotičnog, “Sve da se nikad ne nadje ubica, to ne znaci da ne trebaju odgovarati oni za koje se dokaze da su ometali istragu i time ocito stitili ubicu”.

Ali, ja bot?! Još mutapov?! Pa jos mufid (armando)?!

Hahahaha, “ O, sancta simplicitas!” Hahahaha! Znaci "smejem se a plakao bih" zbog ljudske gluposti!

(“Sancta simplicitas, lat.: sveta prostodušnost, izreka kojom se karakterizira nekritički odnos prema danoj situaciji, proistekao iz naivna vjerovanja u konvencionalna gledišta. Prema tradiciji, tim je riječima Jan Hus, kada su ga spaljivali kao heretika, prokomentirao gestu starice koja je bacila naramak pruća na goruću lomaču, uvjerena da i ona mora pridonijeti izvršenju pravde”).

Dakle, slažem se sa prvim dijelom prve rečenice “Sve da se nikad ne nadje ubica, to ne znaci da ne trebaju odgovarati oni za koje se dokaze da su ometali istragu i time ocito stitili ubicu”, potpisujem,

ALI

Kao prvo, sačekajmo da se obznani presuda Vrhovnog suda Federacije pa ćemo konačno saznati, “sa pečatom”,  iz obrazloženja presude bar djelimicno šta se to doista desilo kritične prilike u Aleji, odnosno da li je tačno da je Ljubo bio sa svojim kombijem u Aleji u kritično vrijeme, da li je bilo tragova kombija na licu mjesta, kao i to da li je bilo kontakta kombija Ljube sa tijelom pješaka rah. Dženana i Alise. Ne zaboravimo da su Seferovići oslobođeni jer se “događaj nije desio na opisani način u optužnici”, kako je to rečeno kod javne objave presude Vrhovnog suda, što  je ipak dvosmisleno.

Dakle, može se izvesti pretpostavka, ako bude napisano u obrazlozenju te presude, da je Ljubo bio sa svojim kombijem u Aleji u kritično vrijeme, da je bilo tragova kombija na licu mjesta, cak da je bilo kontakta kombija Ljube sa tijelom pješaka rah. Dženana i Alise, pa da je stoga ipak Ljubo na neki način prouzrokovao smrt Dženana i povrede Alise, ali su Kantonalno tužilaštvo Sarajevo i Kantonalni sud Sarajevo propustili da pravilno i potpuno razjasne slučaj, predmet. Ili možda stoji između redova te presude sumnja koja ukazuje na početnu istražnu verziju, koja implicira na pretpostavku da je Ljubo nakon kontakta kombija sa tijelom Dženana istrčao iz kombija i potom palicom, šipkom Dženanu nanio smrtnonosnu povredu glave, kao što je to neoprezno izjavila njegova supruga Vasvija na početku, itd…

Kao drugo, da li su optuženi opstruirali istragu to tužilaštvo tek treba da dokaže. Ali, ta optužnica je već u startu falična, nepravilna i kao takva brzinski  nekritički potvrđena, pa je u startu osuđena na propast, iz razloga o kojim je pisao denden u nekom od njegovih prošlih postova, kao i ja skoro.

Pa čak da je ta optužnica upotrebljiva teško se može dokazati da je do radnji optuženih došlo umišljajno (svijest i volja) sa namjerom da se prikrije “način na koji su nanesene teške tjelesen povrede od kojih je Dženan preminuo”. Kod službenih lica se na kraju može utvrditi da je bilo propusta, ali da nema krivičnog djela, a kod ostalih da nije dokazano da su svojim radnjama umišljajno htjeli prikriti djelo (Zijad) ili kod Alise da nije utvrđeno izvan svake sumnje da nema amneziju, itd…

Kao trece: ponovo procitati prvo i drugo.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#21850 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

diego armando,za jednog muskarca, previse pratis serije :lol:

Locked