Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20151 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

pyrocool1 wrote: 17/09/2021 17:30
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 17:27

Tacno tako jer ako on nije zna ko mu je dao pare da laze.
Pa sto onda da ga izuzimamo? Citas li ti sta napises misa mu. 😂 A zar nije pistolj u usta a ne pare?
Mislim ovi “one liner-i” su za “ignore” al’ hajde
A sta sam napisao osim da po mom misljenju nije ubica?Gdje sam rekao da ga izuzmemo osim sto mislim da on nije ubio dzenana?
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#20152 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 17:41
pyrocool1 wrote: 17/09/2021 17:30
Pa sto onda da ga izuzimamo? Citas li ti sta napises misa mu. 😂 A zar nije pistolj u usta a ne pare?
Mislim ovi “one liner-i” su za “ignore” al’ hajde
A sta sam napisao osim da po mom misljenju nije ubica?Gdje sam rekao da ga izuzmemo osim sto mislim da on nije ubio dzenana?

Pogresan quote..za bitange i princeze je trebalo ..pomijesah. Izvinjavam se.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#20153 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Koume wrote: 17/09/2021 16:20
invincible1921 wrote: 17/09/2021 15:56

A sto se ne bi dizala? U ovom drustvu punom predrasuda, jaza i ostalog treba neki poseban povod da razapinju nekoga?

Bukvalno da muriz sutra kaze da ima svjedoka koji je vidio bakira kako licno udara dzenana raja bi se primila...

Samo je bitno da je niz dlaku javnosti.

Haj pazi ovu teoriju sad...budnjo platio romima da prebiju dzenana i ovaj podlego? Pa znas kad bi ifet, muriz i javnost pristali na to...a sve j da pristanu sta cemo s romima kojima se vise zahvaljujuci murizu ne moze sudit ha ovo djelo?
A pazi sad teorije. Alisa Mutap bila ili prostitutka ili necija ljubavnica. Nije zeljela to vise da bude, vidjela u Dzenanu izlaz iz toga. Taj ko je koristio Alisu, Dzenan mu se nije svidio, da li se licno sukobios njim ili je nekome placeno da malo nalupa Dzenana to ne znam, znam da Dzenan nije trebao biti ubijen vec samo izudaran. Sad po tvojoj teoriji niko se ne bi potrudio ovako da sakrije rome. Nego bi romi fino u tvorza jer ne bi imali dokaza da ih je neko platio, ili da im je neko rekao da urade to sto su uradili. Brisanje kamera sa hotela, sa kuca, Alisine amnezije, razliciti iskazi, greske policajaca, greske nadredjenih tih policajaca. Dalidina recenica nije on njega htio ubiti. Inace sastav recenice kad pricas o osobi koju poznajes. Sud KS donio oslobadjajucu presudu za saobracajku 2 puta, 2 puta se ponisti, ode na vrhovni sud i on ih oslobodi, pa jel tuzioce makar malo sramota. Nece neko ici na sud radi nekih nebitnih roma, a isto tako nece sad niko propjevat jer i kad bi propjevali dobili bi svi po 5 god minimalno, jer saucesnistvo se tretira kao i ubistvo, koliko god se oni nagodili moraju u zatvor.
jos jedan biser iz sabranih djela :-)
rek'o neko ...
ifet ili muriz

de ba ljudi sta vam je, decenijama u profesiji i da iznnosi takve stvari ostecenoj strani, na takav nacin, isto kao i nastavak da ide alisa hodzi :D
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#20154 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

pyrocool1 wrote: 17/09/2021 17:19 Ljubu i njegov kombi na mjesto stradanja Dzenana Memica je postavila forenzika a bome i snimci. Kad se vec prica o snimcima.
Ignorisati Ljubu (nezavisno koju verziju dogadjaja zastupate) i tvrditi da on nije kljuc slucaja je nista vise nego glupost.
Pa i hajku na Alisu je zapoceo niko drugi nego Ljubo recenicom, parafraziram kao Alisa sve zna. To je on jos davno rekao koliko se sjecam i od tada je Alisa postala “kljuc” slucaja.
Muriza ne bih zaista pominjao u nekom negativnom kontekstu. Zelim da vjerujem da je covjek izgubljen nakon svega. Teske su to stvari. Ali ga necu abolirati za milion razlicitih izjava koje nemaju neko utemeljenje.
Brzo ce proces pred sudom BiH…bice interesantno svjedocenje Seferovica. Avaz je tvrdio da ce biti svjedok.
Koja forenzika? Koji snimci? U čijoj režiji?
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#20155 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

uglavnomja wrote: 17/09/2021 16:05
Koume wrote: 17/09/2021 15:31
Upravo to ti govorim, sto bi se dizala hajka na nekog lika za kojeg vecina ne zna. Da su htjeli mogli su dici hajku na Bakira, na Asima, na onog Fikreta, mogli su na sami vrh SDA udarit, oni uzese Budnju. Znaci ima tu nesto. Pretresi se ne mogu radit tek tako. Za to ti treba neki dokaz da je ta osoba umjesana, validan dokaz. I nisam upoznat da Budnjo obavlja ikakvu politicku funkciju, da su htjeli politicke igre neke i lazna svaljivanja izabrali bi nekog s jacom funkcijom
dobar dio naroda zna, pogotovo oni koji se sjecaju kad je neki polupismeni anonimni zanatlija kupio za dz najljepsi i najvrijedniji turisticki kompleks u sarajevu

vjerujem da na ilidzi svi znaju ko je budnjo (muriz jako dobro zna, vidjelo se kod senada, zna sve, i pije rata i poslije)

budnjo je simbol kapitane kradje i unistavanja drzave
pod okriljem sda, naravno

cak i ako neko nije cuo za budnju nakon dvije recenice ce mu biti jasno o kome i cemu se radi

zato je junior izabran da bude meta - tajkunski sin, i to ne obicnog tajkuncica nego takoreci vlasnika citave ilidze

nece meta biti sin kakvog portira
Svi pravi zdravi, ne treba ih ni dirati. I pod ruku s Mutapima
Mraka
Posts: 206
Joined: 13/04/2009 18:31

#20156 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Mraka »

Prošlo pet,dolazi polako šesta godina i čim se ne može riješiti slučaj očigledno da je upetljan neko ko ima "veliki uticaj" .Zašto su obrisani snimci ili zašto je uništen hard disk,to je pitanje ili zašto nije predao snimke ili koga štiti taj čiji su snimci ili hotel ???? Nemojte samo priču o nestanku struje.
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#20157 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 17:41
pyrocool1 wrote: 17/09/2021 17:30
Pa sto onda da ga izuzimamo? Citas li ti sta napises misa mu. 😂 A zar nije pistolj u usta a ne pare?
Mislim ovi “one liner-i” su za “ignore” al’ hajde
A sta sam napisao osim da po mom misljenju nije ubica?Gdje sam rekao da ga izuzmemo osim sto mislim da on nije ubio dzenana?
Ali evo da dodam…logicki ako mu je neko platio da prizna saobracajku (sto je i uradio) kako se onda prica u guranju pistolja u usta uklapa u tu pricu? Pazi..to je Ifet tvrdio da iskreno vjeruje Vasviji a koja je promjenila najmanje tri verzije oko dogadjaja aleji.
Karikaturist
Posts: 3802
Joined: 20/12/2020 10:03

#20158 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

Mraka wrote: 17/09/2021 17:59 Prošlo pet,dolazi polako šesta godina i čim se ne može riješiti slučaj očigledno da je upetljan neko ko ima "veliki uticaj" .Zašto su obrisani snimci ili zašto je uništen hard disk,to je pitanje ili zašto nije predao snimke ili koga štiti taj čiji su snimci ili hotel ???? Nemojte samo priču o nestanku struje.
Jbg, nestalo struje. Desilo se slucajno, kao i sve u ovom slucaju..
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#20159 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Ateista wrote: 17/09/2021 09:26
klix wrote: 16/09/2021 22:30 Blefirao je, kada je rekao da zna ko je ubica i sada povratka nema. Izgubio bi ugled, podršku, status nedodirljivog, ako bi sada rekao, da ne zna. I onda šta će, tjera dalje. Jedna laž vuče drugu i tako to krene... 🤷‍♀️
Vjerovatno blefira za samo ime ubice i vrsi pritisak, ili mozda nema dovoljno dokaza, ali to nije toliko bitno. Jeli ti mislis da on i sam vjeruje da je ljubo ubica ali da svjesno stiti ubicu svog sina? Hajd malo razmislite sta pricate, koji bolesnik moras biti da radis tako nesto, a svi vi to indirektno tvrdite, samo niko ne smije jasno reci.
Muriz Memić je, kao način nošenja sa bolom sa gubitkom Dženana, napravio paranoičnu i deluzijsku teoriju zavjere po kojoj nije mogao prihvatiti da Dženana nema, a Alisa Mutap preživjela i još tvrdi da ima amneziju. On je njenu amneziju smatrao izmišljenom i to iz straha za sopstveni život, jer je i sama u događaju dobila razbijenu glavu. Taj njen navodni strah je njemu dokaz da je neko baš moćan iza Dženanove smrti. To je dogma koju je sebi napravio, a nijednu dogmu stvarnost ne zanima, dogmate stvarnost prihvataju samo u mjeri u kojoj se ona podudara s dogmom. Bilo je na temi, kada je tek saznao da su uhapsili Rome koji su priznali ubistvo, tj. saobraćajku, on je naslijepo, bez da je praktično znao i detalje, odbio takvu verziju. Kaže "čitav grad zna da ne mogu biti Romi, kako će biti Romi". Dakle, on je sam sebe isključio iz stvarnosti i živi svoju fikciju.
Najočitiji dokazi su da je obećao nagradu od sto hiljada maraka onom ko mu da valjanu informaciju, čime je privukao mnoštvo pohlepnih krimosa koji su priliku za zaradu vidjeli u tome da mu pričaju izmišljene priče za koje vide i znaju iz medija čak da ih on želi čuti. Tako imaš "očevica E.M" o kome se pisali na temi zadnjih par dana, koji je Ferageta i Muriza izlevatio ko bekane pričom o tome kako je vidio da Muamer Budnjo, koji je bio sa još dvojicom, šamara Alisu Mutap te noći. Muriz spominje još dvojicu očevidaca događaja, a od nikakvog očeviđenja nema ništa. Što znači da su mu i oni uzeli lovu za prodaju priče koju on želi čuti. Jednako kao što je E.M. skontao da je Muriz naložen na Budnju zbog nestanka snimka i da će ko debil progutati njegovu priču o Muameru Budnji kao ubici. Muriz je isključio u svojoj glavi mogućnost da je bez Dženana mogao ostati tako što je pijani Cigo slučajno naišao i ubio ga, ovako ili onako. Njegov Dženan vrijedi puno više od takve šugave banalnosti kakva je nailazak pijanog Cige. Za Muriza tu mora biti nešto više, mnogo više, što bi bilo dostojno Dženana. Pa pogledaj i priču lažnog očevica E.M-a koju mu je vješto, uzimajući ga na psihologiju kao bekana, prodao. Kao "bila su trojica, Budnjo i još dvojica, još ga udarili sleđa". To je ono što je Muriz želio čuti. O Dženanu kao heroju kojeg mogu samo sleđa ubiti trojica, i to vrlo bitni, jer je Budnjo sin tajkuna. Pa imaš na temi Murizove riječi gdje priča službenom licu da je kupio iskaz svjedoka da mu ispriča šta je čuo od Alise u Alisinoj kući. Ko god Murizu ponudi ono što želi čuti, Muriz mu daje lovu. STvarnost mimo tih izmišljenih i plaćenih priča ga ne zanima.

Šta to govori? Pa da je njegov bol toliki da se tako, deluzijom, nosi sa tim. On, naravno, ne vjeruje, tj. nije vjerovao, da je LJubo ubica, jer mu neki tamo Cigo nije interesantan.

Da li je ovo lice čovjeka koji misli da je Ljubo ubica?

Image

Naravno da nije, daleko od tog.

Međutim, on je od 23.05.2017. godine, kada je mislio da je Budnjo ubica i da ga sistem štiti, a tada saznao da je pogriješio i da je izlevaćen, bez sumnje na Feragetov nagovor, počeo da SVJESNO laže tako što je, da ne bi izgubio kredibilitet, nastavio priču da sistem štiti ubicu, da zna ko je, da zna ko je šamarao Alisu Mutap, da su bila trojica itd. Dakle, sve ono što mu je slagao E.M., a za šta je već tada saznao da je laž.

To je vrlo glup i neracionalan postupak. IMaš teoriju po kojoj sto posto "znaš" ko je ubica i onda saznaš da si se potpuno zajebao i najlogičnije je da skontaš da nemaš pojma i pustiš državu da radi svoj posao, jer je velika mogućnost da ćeš pomoći pravom ubici. Ali, on je odabrao drugu taktiku i ta obmana traje i danas, kroz desetine intervjua za koje je prethodno pripremao svjesne laži kao dio nastupa.

Međutim, potencijal podrške površne javnosti je prepoznao prvo Feraget, koji je glupson kojeg je preveslao E.M., a koji je tu bio upravo da Muriza zaštiti od srljanja u pogrešnom pravcu. Ali on je odlučio da kod Muriza rasplamsa uvjerenje u teoriju zavjere, nagovarajući ga da sakrije sramotu da su izlevaćeni i da nemaju pojma o ubici, čime je štitio svoju reputaciju i karijeru, novostečenu slavu, a ne istinu, niti Muriza.

Muriza su zajahali ne samo pored, nego sigurno i preko, Ferageta, i političko-pravosudni interesi kojima Muriz vrijedi samo dok povodi javnost za svojom teorijom zavjere. U slučaju da Muriz recimo počne propitivati o mogućnosti da je Ljubo ubica, svi ga odgovaraju od toga, jer time trpi njihov interes. On je njihov korisni idiot.

Da li ti njegovi mentori znaju da ga guraju u pogrešnom pravcu? Pa naravno da znaju. To su ljudi koji vrlodobro znaju šta se desilo, kakvu priču pričaju svi dosadašnji pravosudni procesi i dokazi. Ti sa vrha, koji i upravljaju i koji imaju potrebnu stručnost. Sljedbenici nemaju pojma, oni su umjesto mozga stavili dogmu i ni ne razmišljaju svojom glavom.

Da li je Muriz glup? Nije, ali nije ni neki uzor inteligencije i pameti. Međutim, njegov problem je dogma, a ne inteligencija kao takva. Dogma ima bol, emociju kao srž, a ne razum. ON je potpuno zaslijepljen.

On zna da četiri godine laže. Vidi i sam da istraga Državnog tužilaštva nije otkrila ništa novo u odnosu na propuste koje je otkrila Ad hoc komisija. Odlučeno je da neke koji su činili propuste gone, druge da ne diraju. Sve priče o napretku, o optužnici itd. su šuplje i on to najbolje zna, jer zna koliko ne zna i koliko ništa nemaju. To je samo ubleha za javnost, dičenje tom optužnicom. Ona nema nikakve šanse za osuđujuću presudu, to je jasno i onim koji su je podigli.

Sigurno se sad više nego ranije pita da li je u krivu i da li je oslobodio ubicu svoga sina. Takve misli su neminovne.

On sigurno nije neko ko je u ovo ušao motivisan nekim stolicama za kćer, novcem itd.

Ali se u međuvremenu svašta izdešavalo.

Evo, zamisli da on sad skonta da se zajebao i da je Ljubo ubica.

Da li to može priznati sebi nakon što je bio ključni akter za njegovo oslobađanje, navlačio mu majicu sa Dženanovom likom? Vrlo teško.
Da li drugima može priznati da je četiri godine lagao, da je gonio nedužne ljude najgnusnijim kampanjama linča i uvreda, da je djevojku koja je žrtva i koja je samo slučajno preživjela napravio prostitutkom i najomraženijom osobom u državi i šire, da li može on, koji je heroj, uzdanica, ikona, omiljen, koji se kune u istinu i priča o revoluciji i promjeni sistema, priznati da je lažov, manipulator, glupan, jadnik, da je sve suprotno od onog što je godinama pričao?

Teško, pa makar i po cijenu da shvati da time prodaje mrtvog Dženana. Ni mnogo karakterniji i jači ljudi od njeg to vjerovatno ne bi mogli. Jer bi time ugrozio i Arijanu i njenu karijeru i percpeciju u javnosti, sjebao i njen život.

Da ne govorimo o tome što mu mentori rukama i nogama to ne bi dopustili.

Tako da je on jedan četvorostruko tragičan lik. Uz to iskorišten od lešinara kojim se okružio.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#20160 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

pyrocool1 wrote: 17/09/2021 17:47
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 17:41

A sta sam napisao osim da po mom misljenju nije ubica?Gdje sam rekao da ga izuzmemo osim sto mislim da on nije ubio dzenana?

Pogresan quote..za bitange i princeze je trebalo ..pomijesah. Izvinjavam se.
Pa i da si quotao bitange šta onda, Ljubo nije ubica Dženana, igra i podmićivanje mogu zajedno sa Dupovcem, Zijom, Barišićem. Sitna stoka za male pare.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20161 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

pyrocool1 wrote: 17/09/2021 17:59
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 17:41

A sta sam napisao osim da po mom misljenju nije ubica?Gdje sam rekao da ga izuzmemo osim sto mislim da on nije ubio dzenana?
Ali evo da dodam…logicki ako mu je neko platio da prizna saobracajku (sto je i uradio) kako se onda prica u guranju pistolja u usta uklapa u tu pricu? Pazi..to je Ifet tvrdio da iskreno vjeruje Vasviji a koja je promjenila najmanje tri verzije oko dogadjaja aleji.
Ne znam ja cigama svakako nista ne vjerujem jer su upetljani od pocetka.Mozda su pistolj izmislili da bi im se "ublazilo" saucesnistvo jer su kao pod prijetnjama morali,mada ce se i to dokazat,polako.
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#20162 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

bitangeIprinceze wrote: 17/09/2021 18:02
pyrocool1 wrote: 17/09/2021 17:47
Pogresan quote..za bitange i princeze je trebalo ..pomijesah. Izvinjavam se.
Pa i da si quotao bitange šta onda, Ljubo nije ubica Dženana, igra i podmićivanje mogu zajedno sa Dupovcem, Zijom, Barišićem. Sitna stoka za male pare.
Nastavi spamovati. Sve si u pravu.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#20163 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

povlačenje ljubinog priznanja dosta govori i o karkinovom mišljenju o alisi mutap, tj. njenoj amneziji. on zna da je istinita.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#20164 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Tesla Edison »

denden wrote: 17/09/2021 18:02

Teško, pa makar i po cijenu da shvati da time prodaje mrtvog Dženana. Ni mnogo karakterniji i jači ljudi od njeg to vjerovatno ne bi mogli. Jer bi time ugrozio i Arijanu i njenu karijeru i percpeciju u javnosti, sjebao i njen život.


I opoziciju, za sva vremena.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#20165 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Koume wrote: 17/09/2021 14:35
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 14:34
+1
:thumbup:
zaprijetili mu 100%
Zato spominje ko ce mu djecu hranit, bilo je il ces sutit il te nece bit
Ahahahahaha, vi ne da ste slijepi pored očiju, nego je taj nivo sektaške zaslijepljenosti i zamjene mozga sektaškim softverom prosto nemjerljiv, ne postoji ni aproksimativan instrument za toliku količinu toga :lol:

Vi tvrdite da je E.M. ispričao istinu Murizu, hodži i Feragetu kad je rekao da je vidio Muamera Budnju, uz još dvojicu, da u Aleji te noći šamara Alisu Mutap.

Ali da tu istinu nije smio da ponovi pred tužilaštvom zato što su mu prijetili, što se bojao za porodicu itd. :lol:

Onda samo objasnite kako je moguće, a MensurM je već pisao o tome, da ga nema na snimcima više kamera sa dvije lokacije (Kuvajtska rezidencija i vila Šerifa Konjevića), kad je u verziji ispričanoj Murizu opisao da se kretao tako da bi ga te kamere morale usnimiti.

Ti snimci su dokazi sa suđenja, navedeni u presudi.
koverta sa 1xCD Kuvajtska rezidencija od 08.02.2016. godine, 1xCD video snimak sa kamera kuće Konjević Šerifa
A onda objasnite kako ste uspjeli vi ili iko oboriti alibi Muamera Budnje, makar po jednoj od ovih svih tačaka. Jer, ako je Muamer Budnjo bio u Njemačkoj tog dana, to znači da je E.M. slagao i izlevatio Muriza i Ferageta. Baš napišite kako ste oborili alibi :lol:
S obzirom da se oštećeni Muriz Memić i dalje poziva na iskaz svjedoka koji je navodno vidio Muamera Budnju u noći stradanja Dženana Memića (08.02.2016.), prikupljeni dokazi ovog tužilaštva potvrđuju suprotno. A to je da Muamer Budnjo uopće nije bio u BiH u noći stradanja Dženana Memića, već u Njemačkoj. Tačnije, Tužilaštvo KS je iz prikupljanjih dokaza utvrdilo:
- Muamer Budnjo je od 07.02.2016. do 10.02.2016. godine boravio van BiH. To potvrđuje dokument Granične policije BiH i pasoš Muamera Budnje o prelasku državne granice između BiH i Hrvatske, te Hrvatske i Slovenije, kako u odlasku tako i u povratku.
- Dakle, 07. februara 2016. godine napustio je BiH, a u BiH ušao 10. februara 2016. godine.
- Državnu granicu između BiH i Hrvatske prešao je 07.02.2016. godine, u 12,34 sati preko graničnog prelaza Brod, a 10.02.2016. godine u 02,18 sati vratio se u BiH preko istog graničnog prelaza.
- Dana 07.02. i 09.02.2016. godine, u odlasku i povratku, koristio je granične prelaze Bregana – Obrežje prilikom ulaska iz Hrvatske u Sloveniju i obratno.
- Iz izvoda po tekućem računu Muamera Budnje utvrđeno je da je 07. 09. i 10. februara koristio svoju wisa kreditnu karticu za plaćanje auto cesta u EU.
- Iz izvoda po business master kartici utvrđeno je da je 07.02.2016. godine, platio hotelske usluge Hotela Ramada u Minhenu.
- Iz sadržaja elektronske kopije računa hotela vidljiv je datum dolaska Muamera Budnje u hotel, kao i trajanje rezervacije.
- Nadalje, utvrđeno je da je Muamer Budnjo bio na sastanku s njemačkom advokaticom Stephanie Brunner iz Minhena 08. i 09. februara 2016. godine u njenom uredu u Minhenu zbog sudskog spora na tamošnjem sudu. To potvrđuje i izjava njemačke advokatice i dva svjedoka koja su prisustvovala sastanku. Potom, orginalni ugovor, koji je potpisan između Muamera Budnje i navedene njemačke advokatice u njenom uredu u Minhenu 09.02.2016. godine.
- Prema sadržini originalnog računa za akontaciju od 1.190 eura, advokatica Stephanie Brunner je 09. februara 2016. godine zaprimila navedeni iznos koji joj je platio Muamer Budnjo.
- Telefonski listing BH Telecoma od 01.02.2016. do 29.02.2016. godine, potvrđuje da je Muamer Budnjo koristio usluge roaminga.
- Muamer Budnjo posjeduje račun za kupljene lijekove od 08.02.2016. godine u 10,33 sati, Centrum apotheke Minhen; račun za kupljenu jaknu od 08.02.2016. godine u 19,08 sati u robnoj kući „Oberpollinger“; račun za kupljene parfeme od 09.02.2016. godine u 15,58 sati parfimerija „Muller“.
- Sve ove navode je potvrdio i njegov prijatelj sa kojim je Muamer Budnjo zajedno napustio i vratio se u BiH, te boravio u Njemačkoj, u Minhenu; sadržina njegovog pasoša, dokument Granične policije BiH i računi u elektronskoj formi.

Dakle, i ova provjera Tužilaštva KS kao i sve prethodne, potvrđuju zakonito zastupanje optužnice u predmetu koji se vodi pred Kantonalnim sudom u Sarajevu.
Kakva sekta, jbt :-)
Last edited by denden on 17/09/2021 20:17, edited 2 times in total.
pyrocool1
Posts: 310
Joined: 21/07/2020 09:08

#20166 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pyrocool1 »

preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 18:07
pyrocool1 wrote: 17/09/2021 17:59
Ali evo da dodam…logicki ako mu je neko platio da prizna saobracajku (sto je i uradio) kako se onda prica u guranju pistolja u usta uklapa u tu pricu? Pazi..to je Ifet tvrdio da iskreno vjeruje Vasviji a koja je promjenila najmanje tri verzije oko dogadjaja aleji.
Ne znam ja cigama svakako nista ne vjerujem jer su upetljani od pocetka.Mozda su pistolj izmislili da bi im se "ublazilo" saucesnistvo jer su kao pod prijetnjama morali,mada ce se i to dokazat,polako.
Pa dobro..ako im nista ne vjerujes zasto ih iskljucujes kao pocinioce? Ali da..u pravu si..ide brzo proces pa cemo da vidimo.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#20167 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

bitangeIprinceze wrote: 17/09/2021 17:09
karanana wrote: 17/09/2021 16:26 ali koju god verziju da uzmes: da ih je ljubo pjanski udario autom, da je ljubo placen da ih udari i izubija, da je ljubo samo placen da bude podmetnut iako nije imao nikakve veze sa tim.....ne znam ima li jos koja verzija, ali koju god da uzmes, ljubo je kljuc i saucesnik u ubistvu ili sam ubica. ali kakav sado-mazo moras biti da se boris za njegovo oslobadjanje i stavljanje majice sa likom ubijenog na ljubu.
Izuzmeš svaku verziju da je Ljubo uradio bilo šta u vezi ubistva Dženan a Memića
MOzes li objasniti gdje vidis prostor za zavjeru i to da su potplaceni, ako je sad vec nesporno utvrdjeno:

-da je kombi sa snimka njihov i da su bili u njemu-Ljubo, Vasvija i djeca
-kombi je bio na licu mjesta oko 22:31, velikom brzinom netipicnom za Aleju, bjezi sa lica mjesta
-pronadjeni su dijelovi plastike i stakla za koje je nesporno utvrdjeno da pripadaju kombiju T4VW godina proizvodnje 90-96 (odgovara Ljubinom kombiju)
-pronadjeni dijelovi fara sadrze kataloski broj koji odgovara onom sa LJubinog kombija
-linije prsnuća plastike iz Aleje se uklapaju sa onim pronadjenim u Ljubinom avliji na mjestu gdje popravljao kombi

Dakle, postojala je priča da LJubo nije ni bio tu, da nije njegov kombi itd., nego je kao podmetnut da preuzme krivicu. Navodno imao ranije u toku danas udar kombijem u neku ogradu i tu dobio oštećenja kombija, pa valjda neko te krhotine podmetnuo u Aleju.

Međutim, to je teorija zavjere od čega u stvarnosti nema ništa.

Gdje je prostor za podmetanje LJube ili dijelova kombija ako je sad već nesporno da je njegov kombi u kojem je on sa suprogom i djecom bio na mjestu događaja oko 22:31, te ako su krhotine kombija pronađene u Aleji sada već nesporno sa njegovog kombija?

Jer, to znači da njegov kombi bio na licu mjesta i da je nekako na licu mjesta i u to vrijeme oko 22:31 zadobio oštećenja tako da su dijelovi plastike i stakla i kit zelene boje otpali od kombija i ostali u Aleji.

Verzija o podmetanju dijelova kombija koji su navodno odlomljeni ranije u toku dana kad je navodno Ljubo udario u ogradu Željenica u Blažuju nema smisla ako je kombi bio na licu mjesta. Da kombi nije bio na licu mjesta, pa neko donio te dijelove ranije odlomljenje, OK. Ali kombi je bio tu. I ako su dijelovi pronađeni u vrijeme i na mjestu gdje bio kombi, onda su oni tada, u Aleji i odlomljeni. Odlomljeni na mjestu gdje je par minuta poslije prolaska LJubinog kombija sa snimka pronađen Dženan razbijene lobanje.

Da ne spominjem da je verzija o udaru u ogradu PRIJE Ljubinog polaska u Aleju u koju je povjerovao Muriz, naslonjena na to da je u trenutku kad je familija istjerala nakon svađe pijanog Ljubu, on udario kombijem u ogradu ispred Bekrijine kuće u Blažuju. I Feraget "mudro" vjeruje da je to istina. Međutim, nijedan dokaz od nekog mimo Seferovića nema o tome da je udar u ogradu bio PRIJE polaska u Aleju. Svjedok Bužo iz Željeznica je oštećenja ograde vidio sutradan. Što upućuje na zaključak da su Romi slagali da je udar u ogradu bi o prije Aleje, nego je ta priča o udaru u ogradu bila da sakriju da su bili u Aleji, htjeli su reći, ako policija dođe i nađe oštećen kombi, da se to desilo prije Aleje i da nema veze sa Alejom. A dodatna oštećenja nakon Aleje su napravili udarom u ogradu kad je Ljubo iz Aleje otišao Bekriji za savjet i pomoć u prikrivanju. Htjeli su da imaju i oštećenu ogradu i oštećen kombi i da na ogradi ostanu krhotine kombija da mogu prodati priču da su sva oštećenja kombija od udara u ogradu, a ne iz Aleje. IMali su dva praktično ista kombija i htjeli su u nastavku manipulisati time, pisao sam ranije na temi.

Aj da ne spominjem da je nesporno imao oštećenu šajbu koju je ubrzo zamijenio i ima dokaz izjava prodavca, da je popravio i druga oštećenja, prodao kombi istog dana kad je pročitao na portalima koje je pratio da je Dženan umro i pobjegao za Banjaluku. Da ne spominjem da su te noći Bekrijinoj supruzi Ani rekli da su nekog udarili u Aleji i da je ona to potvrdila kao svjedok. Itd.

Dakle, gdje je prostor za zavjeru ako je Ljubo bio na licu mjesta sa kombijem, ako su krhotine kombija njegove, ako je kasnije sve učinio da prikrije djelo i pobjegao u Banju Luku i uhvaćen kad se vratio u Sarajevo nakon što je već bio dogovorio bijeg u Njemačku za par dana?

Dakle, gdje je prostor u ovome da on bude "podmetnut" ako je tačno u vrijeme i na mjestu događaja bio sa kombijem i ako su dijelovi iz Aleje odvaljeni sa njegovog kombija na mjestu gdje je Dženan razbijene lobanje pronađen par minuta poslije?

Ako je LJubo potplaćen da preuzme krivicu za nekog drugog, zašto te noći prosto nije ostao u Aleji i sačekao policiju i rekao da je on izvšilac? Zašto je bjezao, sakrivao dokaze, prodao kombi? Zar nije logično da neko ko navodno preuzima krivicu ne bježi, nego se preda? Zar nije logično da neko ko je bio na licu mjesta sa kombijem i čiji su dijelovi kombija pronađeni na licu mjesta praktično ne može biti podmetnut? Podmenut bi valjda bio u situaciji da ga nije bilo na licu mjesta?

Kako zavjernici mogu za supertajnu i važnu misiju podmetanja odabrati pun kombi Roma (Ljubo, žena, 6-7 djece)? Zar super tajne misije ne bi zahtijevale minimum lica uključenih u zavjeru? A ne uključiti kombi pun Roma?

Kako je Ljubo mogao biti podmetnut, ako je utvrđeno da se na licu mjesta našao nakon što je u Blažuj došao iz Banjaluke tog dana, posvađao se sa familijom, bio pijan, izbacili ga iz kuće i pošao do romskog naselja (par stotina metara od mjesta događaja) da noći kod tetke Zinete, jer nije imao gdje noćiti? Dakle, na licu mjesta se našao, a nije sa našao planirano, nego nakon nepredviđene situacije da je bio izbačen iz Bekrijine kuće u Blažuju i nije imao gdje noćiti i pošao do tetke Zinete koja živi u napuštenom objektu pored Velike Aleje?

Gdje je ovdje prostor za podmetanje i preuzimanje tuđe krivice?

Ili, šta je sad teorija, kao prvo odlučio preuzeti krivicu, jer je valjda taj koji ga je potplatio ili mu zaprijetio moćan i bojao se, a onda ipak odlučio da mu se suprotstavi i povuče priznanje?

Kakva je logika u tome da je kao preuzueo krivicu i u pitanju super tajna akcija, a Vasvija u prvi mah ispričala da su Dženana ubili palicom, a Ljubo da je u pitanju saobraćajka? Mislim, ako su već pristali biti dio tako važnog projekta zavjere, zar se nisu mogli dogovoriti o tome za šta preuzimaju krivicu, za ubistvo ili saobraćajku? Nego je u pitanju što su mislili da su se izvukli i kad su nenadano uhvaćeni, priča koju su ranije bili smislili se raspala.

Ili, ako je vec preuzeo krivicu i dao priznanje, kako to da je u izjavi bez advokata priznao saobracajku, da je odmah otisao kod Bekrije i da mu je Bekrija pomogao da izvrši prikrivanje, a onda, kad je dobio advokata, povukao sve dijelove priznanja za koje je advokat shvatio da stoje samo na Ljubinoj izjavi, a da za njih nema materijalnih dokaza?

Pa je tako u izjavi pred advokatom odustao od ranijeg dijela izjave da je otišao kod Bekrije i da mu je Bekrija pomagao oko kombija? Dok ni pred advokatom nije negirao dijelove izjave za koje su postojali materijalni dokazi i za koje je i advokat znao da su beton i da nema smisla da ih Ljubo osporava, jer bi se samo više uvalio?

Šta je poenta ovdje? Ako je Ljubo zaista odlučio da preuzme priznajem tuđu krivicu, onda bi bilo logično da ostane pri toj priči i ne pokušava se izvlačiti na nekim sitnicama gdje njegov advokat vidi da može. Ali dešava se suprotno, Ljubo negira dio priznanja i pokušava smanjiti svoju odgovornost, i to isključivo u dijelovima za koje ne postoje materijalni dokazi. To je ponašanje počinioca, a ne nekog podmetnutog ko preuzima tuđu krivicu.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20168 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

pyrocool1 wrote: 17/09/2021 18:19
preselio na ahiret wrote: 17/09/2021 18:07

Ne znam ja cigama svakako nista ne vjerujem jer su upetljani od pocetka.Mozda su pistolj izmislili da bi im se "ublazilo" saucesnistvo jer su kao pod prijetnjama morali,mada ce se i to dokazat,polako.
Pa dobro..ako im nista ne vjerujes zasto ih iskljucujes kao pocinioce? Ali da..u pravu si..ide brzo proces pa cemo da vidimo.
Naveo sam vec glavni razlog a to je da se nebi dalida zalagala za cige i zbog njih ostala bez polozaja.Nema mi smisla.To se ipak radi zbog neke mnogo krupnije ribe.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#20169 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

Koume wrote: 17/09/2021 16:20 Dalidina recenica nije on njega htio ubiti. Inace sastav recenice kad pricas o osobi koju poznajes.
Znači, vaša je teorija da je Dalida mozak i vođa čitave zavjereničke operacije, da su, iako nisu planirali ubiti Dženana, nakon slučajnog nanošenja neplanirano teške povrede uspjeli u roku "sad" podmetnuti krhotine kombija, nahvatati kombi pun Roma sa djecom i šta sve ne, a onda je ona, kao mozak tako složene zavjere podmetanja saobraćajke u kojoj je zavjeri učestvovalo barem sto ljudi iz svih struka i profesija, odlučila da sve oda i ocu žrtve kaže par mjeseci poslije kako uopšte nije u pitanju saobraćajka (koju navodno podmeće) nego ubistvo i to da čak zna kako se odigralo. A onda nastavila podmetati saobraćajku, jer je to osnova njene zavjere. :lol:

Pa to bi bilo od strane tadašnje glavne kantonalne tužiteljice gore od ovog što ti i preselio na ahiret pišete po temi, a za smislenost toga ne postoji instrument. :-)
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#20170 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

pyrocool1 wrote: 17/09/2021 18:07
bitangeIprinceze wrote: 17/09/2021 18:02
Pa i da si quotao bitange šta onda, Ljubo nije ubica Dženana, igra i podmićivanje mogu zajedno sa Dupovcem, Zijom, Barišićem. Sitna stoka za male pare.
Nastavi spamovati. Sve si u pravu.
:thumbup: pravda za Dženana
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#20171 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

denden wrote: 17/09/2021 18:36
Koume wrote: 17/09/2021 16:20 Dalidina recenica nije on njega htio ubiti. Inace sastav recenice kad pricas o osobi koju poznajes.
Znači, vaša je teorija da je Dalida mozak i vođa čitave zavjereničke operacije, da su, iako nisu planirali ubiti Dženana, nakon slučajnog nanošenja neplanirano teške povrede uspjeli u roku "sad" podmetnuti krhotine kombija, nahvatati kombi pun Roma sa djecom i šta sve ne, a onda je ona, kao mozak tako složene zavjere podmetanja saobraćajke u kojoj je zavjeri učestvovalo barem sto ljudi iz svih struka i profesija, odlučila da sve oda i ocu žrtve kaže par mjeseci poslije kako uopšte nije u pitanju saobraćajka (koju navodno podmeće) nego ubistvo i to da čak zna kako se odigralo. A onda nastavila podmetati saobraćajku, jer je to osnova njene zavjere. :lol:

Pa to bi bilo od strane tadašnje glavne kantonalne tužiteljice gore od ovog što ti i preselio na ahiret pišete po temi, a za smislenost toga ne postoji instrument. :-)
Moja je teorija da po onome sto smo do sada culi dalida zna ko je ubio dzenana i zbog toga da je ostala bez posla.Ko je ubica,mozda cak i nalogodavac ce pokazat vrijeme a ja mislim da ce to biti kad sda ne bude na funkcijama u kantonu koje drzi godinama jer sve dok su oni tu slucaj nece biti rjesen.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20172 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 17/09/2021 17:50
Koume wrote: 17/09/2021 16:20
A pazi sad teorije. Alisa Mutap bila ili prostitutka ili necija ljubavnica. Nije zeljela to vise da bude, vidjela u Dzenanu izlaz iz toga. Taj ko je koristio Alisu, Dzenan mu se nije svidio, da li se licno sukobios njim ili je nekome placeno da malo nalupa Dzenana to ne znam, znam da Dzenan nije trebao biti ubijen vec samo izudaran. Sad po tvojoj teoriji niko se ne bi potrudio ovako da sakrije rome. Nego bi romi fino u tvorza jer ne bi imali dokaza da ih je neko platio, ili da im je neko rekao da urade to sto su uradili. Brisanje kamera sa hotela, sa kuca, Alisine amnezije, razliciti iskazi, greske policajaca, greske nadredjenih tih policajaca. Dalidina recenica nije on njega htio ubiti. Inace sastav recenice kad pricas o osobi koju poznajes. Sud KS donio oslobadjajucu presudu za saobracajku 2 puta, 2 puta se ponisti, ode na vrhovni sud i on ih oslobodi, pa jel tuzioce makar malo sramota. Nece neko ici na sud radi nekih nebitnih roma, a isto tako nece sad niko propjevat jer i kad bi propjevali dobili bi svi po 5 god minimalno, jer saucesnistvo se tretira kao i ubistvo, koliko god se oni nagodili moraju u zatvor.
jos jedan biser iz sabranih djela :-)
rek'o neko ...
ifet ili muriz

de ba ljudi sta vam je, decenijama u profesiji i da iznnosi takve stvari ostecenoj strani, na takav nacin, isto kao i nastavak da ide alisa hodzi :D
Nisam nigdje vidio da je Dalida demantovala
User avatar
karanana
Posts: 47231
Joined: 26/02/2004 00:00

#20173 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by karanana »

pa ako taj neko nije htio ubiti dzenana, ko sto muriz kaze da mu je dalida rekla, sto btw bi opet bio nonsens da neko ko je upleten u cijelu zavjeru bilo sta govori ocu ubijenog u tom smislu, ali eto da je istina, otkud onda cijeli ovaj plan koji je vec od minute dogadjaja u funkciji gdje je ukljuceno 160+ ljudi koji prikrivaju ubistvo, od policije, hitne, vjestaka, tuzilaca......
i ako ga taj neko nije htio ubiti, koji bi plan bio da dzenan nije umro? kako bi se taj neko branio pred sudom za tuzbu i hapsenje za napad i pokusaj ubistva gdje bi dzenan da je prezivio ispricao pricu i ko je to uradio? sta je bio plan da ga nije ubio?
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#20174 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

denden wrote: 17/09/2021 18:36
Koume wrote: 17/09/2021 16:20 Dalidina recenica nije on njega htio ubiti. Inace sastav recenice kad pricas o osobi koju poznajes.
Znači, vaša je teorija da je Dalida mozak i vođa čitave zavjereničke operacije, da su, iako nisu planirali ubiti Dženana, nakon slučajnog nanošenja neplanirano teške povrede uspjeli u roku "sad" podmetnuti krhotine kombija, nahvatati kombi pun Roma sa djecom i šta sve ne, a onda je ona, kao mozak tako složene zavjere podmetanja saobraćajke u kojoj je zavjeri učestvovalo barem sto ljudi iz svih struka i profesija, odlučila da sve oda i ocu žrtve kaže par mjeseci poslije kako uopšte nije u pitanju saobraćajka (koju navodno podmeće) nego ubistvo i to da čak zna kako se odigralo. A onda nastavila podmetati saobraćajku, jer je to osnova njene zavjere. :lol:

Pa to bi bilo od strane tadašnje glavne kantonalne tužiteljice gore od ovog što ti i preselio na ahiret pišete po temi, a za smislenost toga ne postoji instrument. :-)
Skoro da si blizu istine koju prepričavaš u dalidino ime i kao da dolazi iz njenih usta. E kud li nestadoše snimci da se jasno vidi i potvrdi da je ciganija furala Lužanima i da su oni glavni jer vrlo vjerovatno je upravo ciganija na snimcima. Jbg žestok strujni udar, Ožegović najebo ko žuti a nije ga pošteno ni primio, sve skupa šteta za cijeli slučaj.
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#20175 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

denden wrote: 17/09/2021 18:36
Koume wrote: 17/09/2021 16:20 Dalidina recenica nije on njega htio ubiti. Inace sastav recenice kad pricas o osobi koju poznajes.
Znači, vaša je teorija da je Dalida mozak i vođa čitave zavjereničke operacije, da su, iako nisu planirali ubiti Dženana, nakon slučajnog nanošenja neplanirano teške povrede uspjeli u roku "sad" podmetnuti krhotine kombija, nahvatati kombi pun Roma sa djecom i šta sve ne, a onda je ona, kao mozak tako složene zavjere podmetanja saobraćajke u kojoj je zavjeri učestvovalo barem sto ljudi iz svih struka i profesija, odlučila da sve oda i ocu žrtve kaže par mjeseci poslije kako uopšte nije u pitanju saobraćajka (koju navodno podmeće) nego ubistvo i to da čak zna kako se odigralo. A onda nastavila podmetati saobraćajku, jer je to osnova njene zavjere. :lol:

Pa to bi bilo od strane tadašnje glavne kantonalne tužiteljice gore od ovog što ti i preselio na ahiret pišete po temi, a za smislenost toga ne postoji instrument. :-)
Pogresan zakljucak, Dalida je, kao i Alisa dobijala kasno upute. Nisu uopste skrivene veze Dalide sa Budnjama, a pogotovo Dalide sa drugim stvarima s one strane zakona. Ti iz jedne recenice o Dalidi zakljucis da je neko rekao da je ona mozak.
Locked