Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#18276 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ilkbahar »

tranquil wrote: 03/08/2021 16:34
uglavnomja wrote: 03/08/2021 16:26


rekao je budnjo kod senada da postoji zakon o tim kamerama i da postoje mjesta gdje se kamere ne smiju postavljati ... nesto u tom smislu ... i da valjda zato nema snimaka bas sa tog mjesta ... ne sjecam se tacno
niko ga nije pobio :?:

uostalom gdje je kompjuter povezan sa kamerama? bas na recepciji? ili negdje blizu? ili u nekoj trecoj prostoriji?
cemu trositi skupu kameru na ekskluzivno snimanje kompjutera koji pokazuje snimak sa kamera :-)
Rekao je Budnjo u posebnom saopštenju i to da niko u hotelu nije obrisao snimak, i da je vjerovatno nestao zbog nestanka struje, pa ga je vještačenje demantovalo.

Rekao je Budnjo kod Senada i to da ne poznaje neke osobe, pa su dan poslije Senadove emisije ovdje bile objavljene fotografije sa svadbe njegove kćerke, gdje se slikao sa pomenutim osobama koje "ne poznaje".

Dakle "rekao je Budnjo" i nije neka referenca. To šta se vidilo a šta nije na snimku koji je nestao, više nećemo saznati, i zbog toga se uostalom i vodi proces protiv petorke. Ne zbog toga ŠTA je bilo na snimku, nego zbog njegovog nestanka.

Kad se rasvijetli dogadjaj bit ce jasno zasto je bitnije pitanje zasto je izbrisan, nego pitanje sta je bilo na njemu...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18277 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

tranquil wrote: 03/08/2021 16:28
uglavnomja wrote: 03/08/2021 16:21 u ovom pismu advokata stoji jos nesto, lako dokazivo - kazu da ifet (opet) laze

vezano za pribeov izvjestaj (rekao je da se slucaj spominje u izvjestaju, ovi kazu da se ne spominje)

vecina naroda, kao i ja, nikad nije cula za taj izvjestaj, a sigurno ga nije procitala i tu je ifetova moc bila dok nije naletio na ljude koji su to stvarno procitali i opet ga uhvatili u petljanju i izmisljanju

ili sto bi se reko u optuznici - fingiranju
Ponovo se bavite Ifetom.

Sve i da laže za taj izvještaj (ne znam, moguće):

Nije Ifet digao optužnicu, nije Ifet prikupljao dokaze, nije Ifet izvršio forenzičko vještačenje diksa koje je utvrdilo namjerno brisanje.

Problem tog smeća od saopćenja i jeste što se ne bave toliko svojim branjenicima, osim onih floskula o "časnom obavljanju posla" i ciničnog podjebavanja "ne možete dokazati čija je krv na džemperu nja nja nja", nego što se bave Ifetom. Jebe mi se za Ifeta. Sve radnje za koje je petorka optužena su obavljene vjerovatno prije nego što je Ifet čuo za slučaj.
cek malo, hoces da kazes da je najvisi sud u drazavi, kojem su poslovi ratni zlocini, korupcija i sl po sluzbenoj duznosti digao optuznicu za slucaj "istraga o istrazi" vezano za slucaj smrti obicnog momka, i to u trenutku dok je jos trajalo sudjenje za saobracajnu nesrecu u tom istom slucaju?

da ifet i muriz i medijska kampanja nemaju nista sa tim?

da su tuzitelji tog suda cisto objektivno i temeljito pregledali sve dokaze od prvog dana i sa svih sudjenja? :-)
i cudom izvadili samo ono sto ifet i muriz godinama potenciraju

kad citam optuznicu - kao da citam ifetove i murizove govore po raznim medijima


a ovo boldirano - bravo :-)
smece od saopstenja u kojem pise, cak i sam priznajes da je moguce, da ifet laze ...
vise puta dokazano da je svasta slagao
i to je smece od saopstenja jer se bave lazovom?
a dokazima se ne mogu baviti jer ih nema
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18278 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

tranquil wrote: 03/08/2021 16:34
uglavnomja wrote: 03/08/2021 16:26


rekao je budnjo kod senada da postoji zakon o tim kamerama i da postoje mjesta gdje se kamere ne smiju postavljati ... nesto u tom smislu ... i da valjda zato nema snimaka bas sa tog mjesta ... ne sjecam se tacno
niko ga nije pobio :?:

uostalom gdje je kompjuter povezan sa kamerama? bas na recepciji? ili negdje blizu? ili u nekoj trecoj prostoriji?
cemu trositi skupu kameru na ekskluzivno snimanje kompjutera koji pokazuje snimak sa kamera :-)
Rekao je Budnjo u posebnom saopštenju i to da niko u hotelu nije obrisao snimak, i da je vjerovatno nestao zbog nestanka struje, pa ga je vještačenje demantovalo.

Rekao je Budnjo kod Senada i to da ne poznaje neke osobe, pa su dan poslije Senadove emisije ovdje bile objavljene fotografije sa svadbe njegove kćerke, gdje se slikao sa pomenutim osobama koje "ne poznaje".

Dakle "rekao je Budnjo" i nije neka referenca. To šta se vidilo a šta nije na snimku koji je nestao, više nećemo saznati, i zbog toga se uostalom i vodi proces protiv petorke. Ne zbog toga ŠTA je bilo na snimku, nego zbog njegovog nestanka.
pise:
rekao budnjo (pozvao se na neki zakon)
i onda pise:
niko nije pobio tu izjavu
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#18279 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

preselio na ahiret wrote: 03/08/2021 16:31
pinkman wrote: 03/08/2021 16:20

A ne mora biti tacno da zna ko jeste. Ako je npr. obrisano u subotu u smjeni X (prva, druga, treca), a on u toj smjeni nije bio, onda ne moze ni znati. Ne tvrdim, nego samo logicki razmisljam.
Cuj ne moze ni znati pa zna ko radi sa njim ako nije on jest neko ko jos tu radi.Ne radi ih na recepciji 100,plafon 4
Pa ne mora nuzno sa recepcije neko biti. Moze i neko drugi sa drugim radnim mjestom kad nikog nema npr. A i bas ce neko od njih javno pricati ko jeste.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#18280 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

pinkman wrote: 03/08/2021 16:55
preselio na ahiret wrote: 03/08/2021 16:31

Cuj ne moze ni znati pa zna ko radi sa njim ako nije on jest neko ko jos tu radi.Ne radi ih na recepciji 100,plafon 4
Pa ne mora nuzno sa recepcije neko biti. Moze i neko drugi sa drugim radnim mjestom kad nikog nema npr. A i bas ce neko od njih javno pricati ko jeste.
Moze jedino po nalogu onog s vrha s tim da ga niko ne provali jer onda ce past on i onaj ko mu je naredio.Ovde ce neko past ali jos ne znamo ko.Saznat ce se,polako.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#18281 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by tranquil »

uglavnomja wrote: 03/08/2021 16:44
tranquil wrote: 03/08/2021 16:28

Ponovo se bavite Ifetom.

Sve i da laže za taj izvještaj (ne znam, moguće):

Nije Ifet digao optužnicu, nije Ifet prikupljao dokaze, nije Ifet izvršio forenzičko vještačenje diksa koje je utvrdilo namjerno brisanje.

Problem tog smeća od saopćenja i jeste što se ne bave toliko svojim branjenicima, osim onih floskula o "časnom obavljanju posla" i ciničnog podjebavanja "ne možete dokazati čija je krv na džemperu nja nja nja", nego što se bave Ifetom. Jebe mi se za Ifeta. Sve radnje za koje je petorka optužena su obavljene vjerovatno prije nego što je Ifet čuo za slučaj.
cek malo, hoces da kazes da je najvisi sud u drazavi, kojem su poslovi ratni zlocini, korupcija i sl po sluzbenoj duznosti digao optuznicu za slucaj "istraga o istrazi" vezano za slucaj smrti obicnog momka, i to u trenutku dok je jos trajalo sudjenje za saobracajnu nesrecu u tom istom slucaju?

da ifet i muriz i medijska kampanja nemaju nista sa tim?

da su tuzitelji tog suda cisto objektivno i temeljito pregledali sve dokaze od prvog dana i sa svih sudjenja? :-)
i cudom izvadili samo ono sto ifet i muriz godinama potenciraju

kad citam optuznicu - kao da citam ifetove i murizove govore po raznim medijima


a ovo boldirano - bravo :-)
smece od saopstenja u kojem pise, cak i sam priznajes da je moguce, da ifet laze ...
vise puta dokazano da je svasta slagao
i to je smece od saopstenja jer se bave lazovom?
a dokazima se ne mogu baviti jer ih nema
Ti vidiš samo te teorije zavjere, pritisak Ifeta i Muriza. A vrlo lako je dokazati da ta priča nije tačna.

Evo primjera koji se povlači zadnjih par stranica, Ožegović. Njega do hapšenja nije pominjao niti Muriz niti Ifet.

Dalje, vještačenje obavljeno na disku zbog nestalog snimka. Prvi put je spomenuto u javnosti tokom ročišta petorki, iz usta tužioca Hasanspahića. Nije ga dotle pominjao niti Muriz niti Ifet.

Ali ti i dalje tvrdiš da je sve prepisano od njih dvojice, čak se spominju i gore varijante, po kojima ako njih dvojica nisu javno spomenuli i pohvalili se, onda to ni ne postoji. A evo vam gore dokaza da to nije istina.

Što se tiče smeća od saopćenja, to sam objasnio. Skraćena verzija saopćenja je: "Sada ćemo vam objasniti zašto su naši klijenti nevini. Ifet je nešto slagao za neki izvještaj. Naši klijenti su samo savjesno radili svoj posao. Vezano za nestali dokaz, nemate dokaz da je taj dokaz bitan hahahaha".

Sve i da su u pravu za Ifeta, saopćenje je i dalje smeće koje je samo novi doprinos medijskom cirkusu, napravljeno za medije i javnost, a ne proizvod razumnog advokatskog tima koji brani nevine ljude, i ima sve dokaze na svojoj strani. Jer da je tako, saopćenje bi se, ponavljam, bavilo dokazima ili njihovim nedostatkom, a ne rekla-kazala o suparničkom advokatu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18282 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

ovo je prvo i jedino saopstenje advokata optuzenih

bilo je jos par pojedinacnih izjava

gurnutih na strane glavnih vijesti na portalima

muriz, ifet i arijana ne silaze sa naslovnica
zadnjih 7-8 mjeseci intenzivno od kad se avaz aktivno ukljucio u slucaj, nema dana da se ne spomenu ... evo i danas razbijen auto fcuz - u naslovu pucnjava ispred kuce memica ...

i ko tu pravi cirkus?

ko naziva tuzetelja budalom, komplet sudstvo mafijom ... :?:
ko svakih nekoliko dana ima novo saopstenje, cesto sasvim suprotno od prethoodnog?
ko provodi linc protiv mutapa po medijima 5 godina?
trazenje pravde je jedno, ali satanaziranje, stigmatiziranje, ... uz svesrdnu pomoc medija je nesto sasvim drugo
a uz to brani tadicku :-) dize je u nebesa
drzi poiticke govore?
prijeti protestima
ko je jedii aktivni politicar u slucaju? koji vrsi direktan pritisak na sudstvo javnim pozivom za zatrpavanje maila tuziteljice?

itd

a sto se ozegovica tice - jadan momak
vjerovatno radi ravnoteze i da se budnjo - sda uvuce u pricu, trazi se neko mocan nn

ovi ostali su izabrani zato jer se znaju od ranije

kao sto kazes ovog momka nniti je ko spominjao niti dovodio u vezu i sa kim ili cim
i odjednom - clan organizovane kriminalne grupe od 5 lica, u kojoj on ne poznaje ostalo cetvero



mislim, ti nesec promijeniti misljenje, niecu ni ja
do sudjenja, ako ga bude
ja cu se javno izvinuti, posuti pepelom ako se dokaze da je ista od ovoga sta je u optuznici organizovano, povezano, smisljeno, da postoji neki nn zbog kojeg je sve to uradjeno

a ubicu niko i ne trazi
davno je ifet rekao: nije vazno ko je ubio dzenana

mada je sad zanimljiva ova arijanina kampanja, odjednom: ko je ubio dzenana
a postoji covjek koji 5 godina govori da zna ko je, ali nece da kaze
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#18283 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

preselio na ahiret wrote: 03/08/2021 00:29
denden wrote: 03/08/2021 00:28
pogled sve govori.
Pogled ubija
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18284 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

A zamislite, da Alisa kaže: znam ko je ubica, ali neću da kažem.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#18285 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

klix wrote: 03/08/2021 18:55 A zamislite, da Alisa kaže: znam ko je ubica, ali neću da kažem.
Ili kaze: "neka prvo Muriz kaze, pa cu ja." :-) :-)
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#18286 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

GAU8 wrote: 03/08/2021 19:04
klix wrote: 03/08/2021 18:55 A zamislite, da Alisa kaže: znam ko je ubica, ali neću da kažem.
Ili kaze: "neka prvo Muriz kaze, pa cu ja." :-) :-)
Vjerovatno bi onda i ti kao treći.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#18287 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by bitangeIprinceze »

GAU8 wrote: 03/08/2021 15:54
tranquil wrote: 03/08/2021 15:44
Kako možeš reći da nije ni kriv ni dužan, kada iznošenje dokaza još nije ni počelo? Osjetim li to predrasude? Već si 100% uvjeren da je tvoje mišljenje o njegovoj nevinosti tačno? Znaš šta kažu o tome, ko je 100% siguran u svoje mišljenje...
Ma on sada proklinje dan kad se zaposlio tu....
A zašto proklinje dan kad se zaposlio?
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18288 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Ne kontam, šta se treba postići sa ovim mailovima Sabini
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18289 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Image
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#18290 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

bitangeIprinceze wrote: 03/08/2021 19:30
GAU8 wrote: 03/08/2021 15:54

Ma on sada proklinje dan kad se zaposlio tu....
A zašto proklinje dan kad se zaposlio?
To se tako kaze..
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#18291 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Još čekam razlog za ove mailove, niko da ga ponudi.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18292 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Porodica Memić odlučila je povući prvi potez u pripremama za nove proteste koji će biti održani u septembru mjesecu.

Preko Facebook grupe 'Pravda za Dženana Memića' objavljena je molba za sve one koji su uz porodicu Memić i koji žele da se što prije sazna ko je ubio Dženana.

U objavi se od članova grupe traži da pošalju rečenicu 'Ko je ubio Dženana' na dvije mail adrese Kantonalnog tužilaštva - [email protected] i [email protected].

Je li izvodivo, možemo li računati na vas? Upitali su iz grupe na kraju.

Odziv je bio ogroman već kroz nekoliko sati. Trenutno na postu ima oko 500 komentara i većinom se šalju print screenovi poslanih mailova. Iz toga možemo zaključiti da su pomenute dvije adrese Kantonalnog tužilaštva 'pretrpane'.

"Mailove šaljemo do održavanja idućih protesta ili dok ne dobijemo konkretan odgovor od nadležnih!", navode iz grupe.

Podsjetimo, Muriz Memić je prije nekoliko dana najavio da će novi protesti biti održani u septembru, a da će do tada njegova porodica i prijatelji morati dobro da se spreme i tražiti nekoliko zahtijeva prema nadležnim organima.



_______________________________________________

kakav odgovor traze, sta hoce ... ne kontam ni ja
do neki dan nije bilo vazno ko je ubio dzenana, nego ko je pomagao da se sakriju tragovi, sve snage su bile usmjerene da se optuze mutapi
ocito imaju informacije kako ce proci optuznica




i nije nesto odziv, prije samo godinu bi imali najmanje jos jednu nulu
2,500 lajkova
500 poruka

jedna je poslala dva gmail na adrese ...
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18293 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Meni je stvarno žao Muriza, mogu samo zamisliti kako mu je. Ali ovo sa mailovima i protestima, dok on zna ko je ubica, je besmisleno.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#18294 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

dystopia wrote: 03/08/2021 20:16 Još čekam razlog za ove mailove, niko da ga ponudi.
Pa valjda neki vid protesta...
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#18295 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

GAU8 wrote: 03/08/2021 20:47
dystopia wrote: 03/08/2021 20:16 Još čekam razlog za ove mailove, niko da ga ponudi.
Pa valjda neki vid protesta...
Pa "Mailove šaljemo do održavanja idućih protesta ili dok ne dobijemo konkretan odgovor od nadležnih! " - dok oni tvrde istovremeno da oni imaju konkretan odgovor. :-)

Jebe lud zbunjenog.

I ko je ova Azra, meni se čini da prvi put vidim to ime u kontekstu ovog slučaja. :-)
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#18296 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

dystopia wrote: 03/08/2021 20:52
GAU8 wrote: 03/08/2021 20:47

Pa valjda neki vid protesta...
Pa "Mailove šaljemo do održavanja idućih protesta ili dok ne dobijemo konkretan odgovor od nadležnih! " - dok oni tvrde istovremeno da oni imaju konkretan odgovor. :-)

Jebe lud zbunjenog.

I ko je ova Azra, meni se čini da prvi put vidim to ime u kontekstu ovog slučaja. :-)
Clanovi koje stranke su Sarajlija i Bavcic?
Mozda se tu krije jedan od razloga.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#18297 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

klix wrote: 03/08/2021 20:37 Meni je stvarno žao Muriza, mogu samo zamisliti kako mu je. Ali ovo sa mailovima i protestima, dok on zna ko je ubica, je besmisleno.
Mozda je upitanju mala doza sadizma, kao ono: "znam ja ko je ubica, ali hocu da cujem iz tvojih usta"...
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18298 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Ne može Sabina Sarajlija biti ni u jednoj stranci.
A Azra Bavčič je glasnogovornica tužilaštva.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18299 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

dystopia wrote: 03/08/2021 20:52
GAU8 wrote: 03/08/2021 20:47

Pa valjda neki vid protesta...
Pa "Mailove šaljemo do održavanja idućih protesta ili dok ne dobijemo konkretan odgovor od nadležnih! " - dok oni tvrde istovremeno da oni imaju konkretan odgovor. :-)

Jebe lud zbunjenog.

I ko je ova Azra, meni se čini da prvi put vidim to ime u kontekstu ovog slučaja. :-)
bavcicka je portparol, znaci niTko bitan, samo cita ono joj je receno da fino napise
tuzilastvo ks

a sarajlija je sda, dovedena odnekle, iz brckog men'scini ... kad u sarajvu neJma pravnika :(
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#18300 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Sabina je nedavno postala sda, nije prije bila. Da, iz Brčkog je. Ali nije dovedena, nego je u tužilaštvu dugo, bar 15 godina.
Locked