Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#12326 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by madesa »

cime se bavi Muriz ? jel radio negdje prije ubistva sina ?
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#12327 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Alan Ford al' bukvalno.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#12328 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Mer11 wrote: 21/06/2021 14:46 koja je svjesna, komunikativna i orjentirana zaustavila policajce i pricala sa njima 10 minuta, i koja je sutila da pored lezi Dzenan, koji je bio u zivotnoj opansosti? Ta Alisa je nevina i bit ce oslobodjena? :?
Ako je to pouzdano bilo tako, slazem se da to nije normalna reakcija za datu situaciju.
Ali gdje stoji taj podatak? Ja ga cutam sada po prvi put.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#12329 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

madesa wrote: 21/06/2021 14:51 cime se bavi Muriz ? jel radio negdje prije ubistva sina ?
samostalni autoprevoznik
topss
Posts: 368
Joined: 10/11/2020 02:38

#12330 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by topss »

Ali koji mozak moras biti da ozenis Alisu nakon svega. Bas me zanima o kakvom se tipu radi. :D
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#12331 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

madesa wrote: 21/06/2021 14:51 cime se bavi Muriz ? jel radio negdje prije ubistva sina ?
Vozi kamion,nekad je znao i Dzenan provozat isti da ga mjenja.
td_maajka
Posts: 1021
Joined: 05/02/2021 09:57

#12332 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

GAU8 wrote: 21/06/2021 14:40
td_maajka wrote: 21/06/2021 14:35 Kad smo kod mrake i polusvijeta...

Image
Hoces li se ti posuti pepelom ako se ispostavi da su svi nedavno popritvarani nevini i budu oslobodjeni optuzbi?
Pa da ima i 1% sanse da je to tako, bih naravano.
Ali ja ZNAM da nisu nevini.
Ti mozda ne znas, pa i razumijem kako ovo sve vidis.. A, ako znas, onda neka je tebi i ostalima na dusu.
User avatar
hilmija frlj
Posts: 964
Joined: 09/12/2019 16:33
Location: Iz boja u boj, do konačne pobjede, do slobodne Bosne i Hercegovine

#12333 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hilmija frlj »

topss wrote: 21/06/2021 14:54 Ali koji mozak moras biti da ozenis Alisu nakon svega. Bas me zanima o kakvom se tipu radi. :D
Pileći.
Što neko reče, blečak. Ne bih se čudio da se na Alisi omrsio :D
User avatar
karanana
Posts: 47203
Joined: 26/02/2004 00:00

#12334 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by karanana »

td_maajka, pa ako znas, da li si se prijavio(la) u tuzilastvo da izneses to sto znas?
Last edited by karanana on 21/06/2021 15:02, edited 1 time in total.
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#12335 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hotaa »

Majko cisto informativno pitanje, nacuo sam da joj je i sestra imale problema u vezama ( momci dobijale batine ) prije nego sto se udala, pa samo da vidim jel neka suplja ili ima istine i u tome ?
Last edited by hotaa on 21/06/2021 15:05, edited 2 times in total.
Mer11
Posts: 112
Joined: 08/02/2021 11:59

#12336 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Mer11 »

GAU8 wrote: 21/06/2021 14:53
Mer11 wrote: 21/06/2021 14:46 koja je svjesna, komunikativna i orjentirana zaustavila policajce i pricala sa njima 10 minuta, i koja je sutila da pored lezi Dzenan, koji je bio u zivotnoj opansosti? Ta Alisa je nevina i bit ce oslobodjena? :?
Ako je to pouzdano bilo tako, slazem se da to nije normalna reakcija za datu situaciju.
Ali gdje stoji taj podatak? Ja ga cutam sada po prvi put.
„Na snimku se čuje kako je ona udarila u drvo. Mi od početka tvrdimo da je Alisa lagala i da je bila stabilna, a i policajac je rekao da je stabilna i komunikativna. Zašto nije odmah rekla da Dženan ležu tu. Čudno je i kako policajci nisu vidjeli da on leži. Nije to bila velika udaljenost“, kazao je Memić.

Memić je kazao da se i na snimku čuje kako je tek naknadno upućen poziv Hitnoj pomoći da ima još jedna povrijeđena osoba i da je riječ o teškim povredama.

„Riječ je o vremenskoj razlici od 10 minuta prema ovom snimku, to je što mi govorimo od početka da mu je barem pomoć ranije pružena“, kazao je Memić.
avijon
Posts: 1529
Joined: 20/08/2012 22:10

#12337 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by avijon »

Na migrante ne smijes reci A, a ovdje nekolicina moze orgijat po mrtvom covjeku i tema nece bit ociscena nit oni banovani. Od sveg srca im zelim istu sudbinu za najblize.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#12338 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

hotaa wrote: 21/06/2021 15:02 Majko cisto informativno pitanje, nacuo sam da joj je i sestra imale problema u vezama ( momci dobijale batine ) prije nego sto se udala, pa samo da vidim jel neka suplja ili ima istine i u tome ?
sestra od fačkalice je hodala sa sabanovicem kojeg je zijadic ubio

potrazi po internetu zijadic idriz ubio sabanovic adisa 2007
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#12339 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Mer11 wrote: 21/06/2021 15:03
GAU8 wrote: 21/06/2021 14:53
Mer11 wrote: 21/06/2021 14:46 koja je svjesna, komunikativna i orjentirana zaustavila policajce i pricala sa njima 10 minuta, i koja je sutila da pored lezi Dzenan, koji je bio u zivotnoj opansosti? Ta Alisa je nevina i bit ce oslobodjena? :?
Ako je to pouzdano bilo tako, slazem se da to nije normalna reakcija za datu situaciju.
Ali gdje stoji taj podatak? Ja ga cutam sada po prvi put.
„Na snimku se čuje kako je ona udarila u drvo. Mi od početka tvrdimo da je Alisa lagala i da je bila stabilna, a i policajac je rekao da je stabilna i komunikativna. Zašto nije odmah rekla da Dženan ležu tu. Čudno je i kako policajci nisu vidjeli da on leži. Nije to bila velika udaljenost“, kazao je Memić.

Memić je kazao da se i na snimku čuje kako je tek naknadno upućen poziv Hitnoj pomoći da ima još jedna povrijeđena osoba i da je riječ o teškim povredama.

„Riječ je o vremenskoj razlici od 10 minuta prema ovom snimku, to je što mi govorimo od početka da mu je barem pomoć ranije pružena“, kazao je Memić.

murizove izjave nisu validni dookazi nego rekla kazala

validno je iz medija, sa suda, izjave svjedoka, policije ...


drugo, hitna je poslana kad je bio prvi poziv
kad je hitna dolsa na lice mjesta prvo su dzenanu pomagali

tako da tih x min ne znace nista
samo je alisa cekala duze da nju pregledaju
User avatar
madesa
Posts: 4205
Joined: 26/07/2013 02:37

#12340 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by madesa »

vjeshalica wrote: 21/06/2021 15:09
hotaa wrote: 21/06/2021 15:02 Majko cisto informativno pitanje, nacuo sam da joj je i sestra imale problema u vezama ( momci dobijale batine ) prije nego sto se udala, pa samo da vidim jel neka suplja ili ima istine i u tome ?
sestra od fačkalice je hodala sa sabanovicem kojeg je zijadic ubio

potrazi po internetu zijadic idriz ubio sabanovic adisa 2007
i tad su bili protesti koliko se sjecam , ovaj sto je ubio dobio 2 ili 3 godine. Jesu baksuzna familija
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#12341 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Mer11 wrote: 21/06/2021 15:03
GAU8 wrote: 21/06/2021 14:53
Mer11 wrote: 21/06/2021 14:46 koja je svjesna, komunikativna i orjentirana zaustavila policajce i pricala sa njima 10 minuta, i koja je sutila da pored lezi Dzenan, koji je bio u zivotnoj opansosti? Ta Alisa je nevina i bit ce oslobodjena? :?
Ako je to pouzdano bilo tako, slazem se da to nije normalna reakcija za datu situaciju.
Ali gdje stoji taj podatak? Ja ga cutam sada po prvi put.
„Na snimku se čuje kako je ona udarila u drvo. Mi od početka tvrdimo da je Alisa lagala i da je bila stabilna, a i policajac je rekao da je stabilna i komunikativna. Zašto nije odmah rekla da Dženan ležu tu. Čudno je i kako policajci nisu vidjeli da on leži. Nije to bila velika udaljenost“, kazao je Memić.

Memić je kazao da se i na snimku čuje kako je tek naknadno upućen poziv Hitnoj pomoći da ima još jedna povrijeđena osoba i da je riječ o teškim povredama.

„Riječ je o vremenskoj razlici od 10 minuta prema ovom snimku, to je što mi govorimo od početka da mu je barem pomoć ranije pružena“, kazao je Memić.
Nisam pitao sta je Memic rekao, vec da li je to potvrdjeno pred sudom kao fakt i da li je kao takvo dokumentovano?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#12342 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

madesa wrote: 21/06/2021 15:14
vjeshalica wrote: 21/06/2021 15:09
hotaa wrote: 21/06/2021 15:02 Majko cisto informativno pitanje, nacuo sam da joj je i sestra imale problema u vezama ( momci dobijale batine ) prije nego sto se udala, pa samo da vidim jel neka suplja ili ima istine i u tome ?
sestra od fačkalice je hodala sa sabanovicem kojeg je zijadic ubio

potrazi po internetu zijadic idriz ubio sabanovic adisa 2007
i tad su bili protesti koliko se sjecam , ovaj sto je ubio dobio 2 ili 3 godine. Jesu baksuzna familija
zijadic je pomijeso tog momka sa nekim sabanovicima sa kojima se posvadjao ranije nrkakve nebuloze i iskalio se na momku koji sa tim ljudima nema nista osim prezimena istog
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#12343 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

GAU8 wrote: 21/06/2021 15:15

Nisam pitao sta je Memic rekao, vec da li je to potvrdjeno pred sudom kao fakt i da li je kao takvo dokumentovano?
preslusaj snimak od hitne poziv pa ces cuti sta pricaju

pa ces cuti ko ih je udario i sa cim

kako to da policajci znaju sta ih je udarilo a ona ne zna
kurvica bludnjina
Koume
Posts: 650
Joined: 21/06/2021 00:30

#12344 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Koume »

uglavnomja wrote: 21/06/2021 15:13
Mer11 wrote: 21/06/2021 15:03
GAU8 wrote: 21/06/2021 14:53

Ako je to pouzdano bilo tako, slazem se da to nije normalna reakcija za datu situaciju.
Ali gdje stoji taj podatak? Ja ga cutam sada po prvi put.
„Na snimku se čuje kako je ona udarila u drvo. Mi od početka tvrdimo da je Alisa lagala i da je bila stabilna, a i policajac je rekao da je stabilna i komunikativna. Zašto nije odmah rekla da Dženan ležu tu. Čudno je i kako policajci nisu vidjeli da on leži. Nije to bila velika udaljenost“, kazao je Memić.

Memić je kazao da se i na snimku čuje kako je tek naknadno upućen poziv Hitnoj pomoći da ima još jedna povrijeđena osoba i da je riječ o teškim povredama.

„Riječ je o vremenskoj razlici od 10 minuta prema ovom snimku, to je što mi govorimo od početka da mu je barem pomoć ranije pružena“, kazao je Memić.

murizove izjave nisu validni dookazi nego rekla kazala

validno je iz medija, sa suda, izjave svjedoka, policije ...


drugo, hitna je poslana kad je bio prvi poziv
kad je hitna dolsa na lice mjesta prvo su dzenanu pomagali

tako da tih x min ne znace nista
samo je alisa cekala duze da nju pregledaju
To nisu bezvezne Murizove izjave ima na yt audiosnimak, a kod takvih udaraca u glavu znacajne su sekunde a ne minute, 10 minuta je previse
User avatar
eltroxin
Posts: 2049
Joined: 30/08/2009 23:35

#12345 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by eltroxin »

Jel’ im ovo cvaja pisao saopstenje? :lol:
Mer11
Posts: 112
Joined: 08/02/2021 11:59

#12346 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Mer11 »

uglavnomja wrote: 21/06/2021 15:13
Mer11 wrote: 21/06/2021 15:03
GAU8 wrote: 21/06/2021 14:53

Ako je to pouzdano bilo tako, slazem se da to nije normalna reakcija za datu situaciju.
Ali gdje stoji taj podatak? Ja ga cutam sada po prvi put.
„Na snimku se čuje kako je ona udarila u drvo. Mi od početka tvrdimo da je Alisa lagala i da je bila stabilna, a i policajac je rekao da je stabilna i komunikativna. Zašto nije odmah rekla da Dženan ležu tu. Čudno je i kako policajci nisu vidjeli da on leži. Nije to bila velika udaljenost“, kazao je Memić.

Memić je kazao da se i na snimku čuje kako je tek naknadno upućen poziv Hitnoj pomoći da ima još jedna povrijeđena osoba i da je riječ o teškim povredama.

„Riječ je o vremenskoj razlici od 10 minuta prema ovom snimku, to je što mi govorimo od početka da mu je barem pomoć ranije pružena“, kazao je Memić.

murizove izjave nisu validni dookazi nego rekla kazala

validno je iz medija, sa suda, izjave svjedoka, policije ...


drugo, hitna je poslana kad je bio prvi poziv
kad je hitna dolsa na lice mjesta prvo su dzenanu pomagali

tako da tih x min ne znace nista
samo je alisa cekala duze da nju pregledaju
Da, bitno je i to da li je prva hitna ili druga pomogla Dzenanu, jer se radilo o sekundama bukvalno..
Medjutim bitno je i to da je Alisa sutila.
Zato su policajci pusteni, a ona nije. :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#12347 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

Koume wrote: 21/06/2021 15:21
To nisu bezvezne Murizove izjave ima na yt audiosnimak, a kod takvih udaraca u glavu znacajne su sekunde a ne minute, 10 minuta je previse
hitna poslana cim je dobila poziv. "cura udarila u drvo"
cim su dosli pomagali dzenanu

u cemu je razlika da su poslane dva vozila???? dosli bi duplo brze?



uostalom zasto ovaj dispecer nije u pritvoru?

zasto je odjednom hitna prestala biti saucesnik? nakon murizove i ifetove posjete onom bradonji :zzzz:
sta bi sa pricom: stalo vozilo, nije stalo, povracala, nije povracala ... - sve stalo odjednom

sad je kriv onaj sto nije uzeo dzemper
Last edited by uglavnomja on 21/06/2021 15:29, edited 2 times in total.
td_maajka
Posts: 1021
Joined: 05/02/2021 09:57

#12348 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

karanana wrote: 21/06/2021 15:02 td_maajka, pa ako znas, da li si se prijavio(la) u tuzilastvo da izneses to sto znas?
Jesam.



@hotaa puno se toga o njima prica, pola odbaci slobodno. Ali pola je istina.
To za momke, zavisi kako gledas. Pisala sam o tome vec, vec su ljudi pitali na temi.

Jedan je ubijen na svadbi 2007. godina na kojoj su zajedno bili on i Aldijana, bila je malo mutna prica, jer pored svih svjedoka na svadbi (a bilo je stotinjak zvanica u sali kada se sve desilo), bile su neke tri razlicite verzije ko je i zasto pucao. Sluzbena verzija je, da je gazdi tom dojadilo ili su se nesto posvadjali, dosao medju goste da ih tjera kuci, navodno izvukao pistolj i pucao u pod, metak se odbio i usmrtio momka.
Inace, bio je to divan momak, nema ko ga na Ilidzi nije poznavao, jer je konobario i vazda bio raspolozen. Uvijek neka sala, nesto.
Njegova majka je tada takodjer odrzavala proteste, lik (gazda) je dobio nesto malo zatvora, pa je kasnije pusten ranije zbog dobrog vladanja ili je pomilovan. Ne sjecam se sad bas svega u ovom trenutku, ali googlaj, ima sigurno nesto jos na netu. Momak se zvao Adis Sabanovic.
U nesluzbene verzije ne bih zalazila, posto zaista niti sam bila tu, niti znam sta se tacno desilo. I povezanost sa porodicom Mutap lici na koincidenciju iz ove perspektive.

Drugi, a to je bilo jos mnogo ranije, je nadjen mrtav/pretucen u svom stanu u Hrasnici, a bio je prije toga u vezi sa Berinom navodno. Prica je bila, da je momak nekome prodao auto, a ovaj mu nije platio. Proslo je neko vrijeme, par mjeseci, lik cekao na lovu, ovaj nije donosio i na kraju mu momak koji je ubijen (Adnan Kolar) rekao da mu ili vrati auto ili donese novac. Posto je Adnan zivio sam, nadjen je tek nakon tri dana u svom stanu, mrtav. Lik koji je uhapsen, procesuiran i osudjen (s tim sto mu je kazna kasnije smanjena, sa 17 na 10 godina i do sada je vjerovatno vec na slobodi, obzirom da je to bilo 2009.), nikada rijeci jedne nije progovorio. Na sudu se, mislim, samo izjasnio o krivici i to je to. Branio se sutnjom.

I u ovom slucaju, ovako gledajuci, se cini kao koincidencija povezanost sa porodicom Mutap.

Poslije toga, 2015. godine, kao sto je poznato Dzenan Memic takodjer strada, dok je bio sa Alisom Mutap.

Jos jedna koincidencija sva tri slucaja je, sto su se sva tri ubistva desila u februaru mjesecu.

Obzirom da o tim slucajevima ne znam ni blizu onoliko kao o slucaju Memic, a i da su oba slucaja bila sada vec jako davno i daleko prije nego su se drustvene mreze koristile u ovoj mjeri kao danas, jako je tesko bilo sta tvrditi o tome.
Last edited by td_maajka on 21/06/2021 15:29, edited 1 time in total.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#12349 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

vjeshalica wrote: 21/06/2021 15:09
hotaa wrote: 21/06/2021 15:02 Majko cisto informativno pitanje, nacuo sam da joj je i sestra imale problema u vezama ( momci dobijale batine ) prije nego sto se udala, pa samo da vidim jel neka suplja ili ima istine i u tome ?
sestra od fačkalice je hodala sa sabanovicem kojeg je zijadic ubio

potrazi po internetu zijadic idriz ubio sabanovic adisa 2007
cim joj se bavi sestra,zivi na racun drugog ili?
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#12350 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hotaa »

td_maajka wrote: 21/06/2021 15:28
karanana wrote: 21/06/2021 15:02 td_maajka, pa ako znas, da li si se prijavio(la) u tuzilastvo da izneses to sto znas?
Jesam.



@hotaa puno se toga o njima prica, pola odbaci slobodno. Ali pola je istina.
To za momke, zavisi kako gledas. Pisala sam o tome vec, vec su ljudi pitali na temi.

Jedan je ubijen na svadbi 2007. godina na kojoj su zajedno bili on i Aldijana, bila je malo mutna prica, jer pored svih svjedoka na svadbi (a bilo je stotinjak zvanica u sali kada se sve desilo), bile su neke tri razlicite verzije ko je i zasto pucao. Sluzbena verzija je, da je gazdi tom dojadilo ili su se nesto posvadjali, dosao medju goste da ih tjera kuci, navodno izvukao pistolj i pucao u pod, metak se odbio i usmrtio momka.
Inace, bio je to divan momak, nema ko ga na Ilidzi nije poznavao, jer je konobario i vazda bio raspolozen. Uvijek neka sala, nesto.
Njegova majka je tada takodjer odrzavala proteste, lik (gazda) je dobio nesto malo zatvora, pa je kasnije pusten ranije zbog dobrog vladanja ili je pomilovan. Ne sjecam se sad bas svega u ovom trenutku, ali googlaj, ima sigurno nesto jos na netu. Momak se zvao Adis Sabanovic.
U nesluzbene verzije ne bih zalazila, posto zaista niti sam bila tu, niti znam sta se tacno desilo. I povezanost sa porodicom Mutap lici na koincidenciju iz ove perspektive.

Drugi, a to je bilo jos mnogo ranije, je nadjen mrtav/pretucen u svom stanu u Hrasnici, a bio je prije toga u vezi sa Berinom navodno. Prica je bila, da je momak nekome prodao auto, a ovaj mu nije platio. Proslo je neko vrijeme, par mjeseci, lik cekao na lovu, ovaj nije donosio i na kraju mu momak koji je ubijen (Adnan Kolar) rekao da mu ili vrati auto ili donese novac. Posto je Adnan zivio sam, nadjen je tek nakon tri dana u svom stanu, mrtav. Lik koji je uhapsen, procesuiran i osudjen (s tim sto mu je kazna kasnije smanjena, sa 17 na 10 godina i do sada je vjerovatno vec na slobodi, obzirom da je to bilo 2009.), nikada rijeci jedne nije progovorio. Na sudu se, mislim, samo izjasnio o krivici i to je to. Branio se sutnjom.

I u ovom slucaju, ovako gledajuci, se cini kao koincidencija povezanost sa porodicom Mutap.

Poslije toga, 2015. godine, kao sto je poznato Dzenan Memic takodjer strada, dok je bio sa Alisom Mutap.

Jos jedna koincidencija sva tri slucaja je, sto su se sva tri ubistva desila u februaru mjesecu.

Obzirom da o tim slucajevima ne znam ni blizu onoliko kao o slucaju Memic, a i da su oba slucaja bila sada vec jako davno i daleko prije nego su se drustvene mreze koristile u ovoj mjeri kao danas, jako je tesko bilo sta tvrditi o tome.
Hvala puno na informacijama, i ne daj se majko, samo jako !
Locked