Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#11276 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Tekstom koji ima 3200 otvaranja zaustavit će istragu državnog tužilaštva i promijeniti mišljenje javnosti.

He he
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#11277 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by i agree »

Ma sto su se krili krili sve i da je tacno alija da ustane iz groba sto su se krili krili.padace jedan po jedan.Sda se mozda pita u mahali al kad stranac kaze rijesi slucaj sda je nebitan.Mogu od danas mahat usima svi :D
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#11278 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

Gotovo je ovo vise ni masoni zaustavit ne mogu :lol:

Pravda za Dzenana :thumbup:
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#11279 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

i agree wrote: 17/06/2021 00:50 Ma sto su se krili krili sve i da je tacno alija da ustane iz groba sto su se krili krili.padace jedan po jedan.Sda se mozda pita u mahali al kad stranac kaze rijesi slucaj sda je nebitan.Mogu od danas mahat usima svi :D
Ako kojim slučajem ustane, neka povede sa sobom onog isprdka što je ostavio sa sobom.....snahu vjerujem da neće, nisu se mogli ni na ovom svijetu.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5935
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#11280 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by studiorum_tuzlaensis »

Alisa je umiješana jer je kobne noći, tog hladnog i mračnog feburara, za Dženana bio pripremljen disciplinski stejdž u Aleji. Ona je jedina veza (dojava) između ubice/a i Dženana, što je čini saučesnikom! Šta je vidio i čuo preko nje? Ona zna! Da li je to slučajno ili mu je ona rekla u povjerenju, pa se poslije pokajala? Ona zna!

Da li je Dženan trebao dobiti batine? Vjerovatno da.
Da li je Dženan trebao biti ubijen? Vjerovatno ne, je ne bi išlo tako u Aleji.
Da li je Alisina amnezija izmišljena? 100% DA.



Čestitam joj, sjebala je vlastiti život dok je upotpunosti uništila isti porodici Memić, i za to treba da ODGOVARA u zatvoru za saučesništvo. Dužina kazne treba biti taman da može lijepo promisliti o svemu.

Ubica možda i nije bitan tip, ali je sigurno sa dobrim leđima. Murizu svaka čast, mogu mislit kroz šta je prošao. Sjetite se samo Davora, oca Davida, to je samo dokaz da je RS gora od Bjelorusije, kada je u pitanju pravda.
Last edited by studiorum_tuzlaensis on 17/06/2021 01:13, edited 1 time in total.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#11281 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

fačkalica je unistila zivote jos boga pitaj ljudi koji su zaglavili sa druge strane brave da bi se njenom hsotapleraju ucinila usluga
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#11282 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#11283 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by 90minut »

24 sata ih mogu zadržati sve što treba uraditi je da niko ne progovori i odoše kuci, previše godina prošlo ostaje jedino da neko propjeva što ce se teško desiti.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#11284 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Ja još uvijek zadržavam dozu opreza, hapšenja idu po nekom redoslijedu, procesi traju ali nam je još uvijek rano govoriti o nekim pravosnažnim presudama. Kad govna počnu ići na zasluženu robiju tek onda ću početi vjerovati da su zaista tužilaštvo i sudstvo počeli da rade ono što trebaju i da ima nade da se stoci stane u kraj.

Ogromne su razmjere izrečenih laži i učinjenih koraka da se zataška mislim prvenstveno planiran napad na Dženana Memića i u istom je Alisa Mutap udata Ramić imala itekako značajnu ulogu. Nisam sklon vjerovati teoriji da se on tek tako našao na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme. Možda i nije bilo namjere da se Dženan ubije ali spremnost da nekog napadneš na način na koji je on napadnut definitivno jeste pokušaj ubistva koje je kasnije preraslo u ubistvo jer se završilo smrtnim ishodom. Što se tiče izbrisanih snimaka iz hotela isti vjerovatno pokazuju kretanje nekih lica u vremenu odigravanja svega, vjerovatno se na istima uz napadača i njegove pomagače nalaze još neke viđenije face koje možda nisu učestvovale u svemu ali su povezane na određeni način sa napadačima. Mnogo je tu kretanja bilo to veče u toj zoni, očito da sam napad sa nečim što se odvijalo možda paralelno sa istim nije teklo kako je planirano. Involviranost nekih možda viđenijih faca u svim tim dešavanjima je imala za rezultat niz radnji na različitim nivoima kako bi se sakrili tragovi i napustila zona u kojoj se sve odigravalo. Najtužnije u svemu jeste da dok je vrijeme neumitno teklo Dženan Memić je negdje ležao teško povrijeđen a isti bi se mogao najvjerovatnije spasiti da mu se pomoć pružila na vrijeme. Ono što je sasvim sigurno jeste da je Alisa bila uz njega svo vrijeme do dolaska hitne i da ništa nije učinila da mu pomogne što potvrđuje da je bila saučesnik u svemu a meni djeluje da Dženan uopšte nije očekivao napad. Mislim da ista ne laže iz straha od nekoga, možda laže iz straha da se ne otkrije njena uloga u svemu ili je neko od napadača njoj blizak. U tim kriminalnim vezama svi rade sa svima i svi duguju nekome nešto i tako se počelo zapetljavati od samog početka pa se uzročno-posljedičnim vezama otišlo veoma daleko i visoko.

Ona uistinu jeste kako logika i nalaže ključ Dženanovog ubistva a sve te veze od samih početaka tek treba razjasniti. Očito je da ni Zijo Mutap i policajac koji je prvi priveden do sada nisu propjevali, sad smo dobili još dvojicu koji nisu uradili što su trebali iz određenih razloga i na kraju uz Alisu imamo i momka koji je ili izbrisao snimke sam ili zna ko je isto učinio jer je vjerovatno bio na poslu kad se isto odigralo ili je možda zadužen da vodi računa o video nadzoru. Ja lično očekujem da slijedeće uhapse policajce koji su izbrisali određene podatke sa Dženanovog telefona a za Aliju Budnju još uvijek ne mogu da povjerujem da ništa nije znao o brisanju snimaka iz hotela kao i šta se u njegovim hotelima eventualno događa.

Sva dosadašnja hapšenja su logična i svi uhapšeni su dio jedne veće slagalice koja možda ipak ne bude složena do kraja, ono što očekujem kao neminovno jeste da se Alisa slomi pod pritiskom jer je realno gledajući najslabija karika. To kad se desi vjerovatno ćemo imati ubicu i pomagače iza rešetaka a sve ostalo će biti relativno teško očekivati da se dokaže bez da niko od ostalih ne propjeva.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#11285 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Dead Man Walking »

90minut wrote: 17/06/2021 02:17 24 sata ih mogu zadržati sve što treba uraditi je da niko ne progovori i odoše kuci, previše godina prošlo ostaje jedino da neko propjeva što ce se teško desiti.
Upravo, sve je ovo predstava za narodne mase. Da imaju dokaza davno bi rijesili, a posto nemaju jedina nada je da neko pjevusi.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#11286 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Koliko ih mogu najduže držati?
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#11287 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

MensurM wrote: 17/06/2021 00:46
Tekstom koji ima 3200 otvaranja zaustavit će istragu državnog tužilaštva i promijeniti mišljenje javnosti.

He he
Ja mislim da javnost treba biti pravilno informisana. Samo to. :D
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#11288 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Tako je bilo i za Ziju, izaci ce, bla bla ... Kad eno Zijo još u prdekani. :)
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#11289 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

klix wrote: 17/06/2021 06:05 Koliko ih mogu najduže držati?
100 godina
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#11290 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zateznistub »

90minut wrote: 17/06/2021 02:17 24 sata ih mogu zadržati sve što treba uraditi je da niko ne progovori i odoše kuci, previše godina prošlo ostaje jedino da neko propjeva što ce se teško desiti.
Kaži to njenom tatici...
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#11291 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Project Ashe »

Billy The Pljuc wrote: 17/06/2021 02:22 Sva dosadašnja hapšenja su logična i svi uhapšeni su dio jedne veće slagalice koja možda ipak ne bude složena do kraja, ono što očekujem kao neminovno jeste da se Alisa slomi pod pritiskom jer je realno gledajući najslabija karika. To kad se desi vjerovatno ćemo imati ubicu i pomagače iza rešetaka a sve ostalo će biti relativno teško očekivati da se dokaže bez da niko od ostalih ne propjeva.
Ja nešto čisto sumnjam da je bilo ubistvo sa predoumišljanjem a više ubistvo iz nehata, ali svejedno treba da se razotkrije ko je počinilac i da li ima eventualnih saučesnika.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#11292 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

90minut wrote: 17/06/2021 02:17 24 sata ih mogu zadržati sve što treba uraditi je da niko ne progovori i odoše kuci, previše godina prošlo ostaje jedino da neko propjeva što ce se teško desiti.
Nije 24 sata. Ovi ostali su već mjesecima.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#11293 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by mali_balon »

klix wrote: 17/06/2021 08:22
90minut wrote: 17/06/2021 02:17 24 sata ih mogu zadržati sve što treba uraditi je da niko ne progovori i odoše kuci, previše godina prošlo ostaje jedino da neko propjeva što ce se teško desiti.
Nije 24 sata. Ovi ostali su već mjesecima.
Mislim da ih policija i tuzilasrvo mogu zadrzati 24h potom ili pustanje ako postoji neka sumnja onda sud odlucuje na prijedlog tuzilastva koliko ce ostati u istraznom koji se kasnije dodaje kazni.....mislim da je vako
td_maajka
Posts: 990
Joined: 05/02/2021 09:57

#11294 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Billy The Pljuc wrote: 17/06/2021 02:22 Ja još uvijek zadržavam dozu opreza, hapšenja idu po nekom redoslijedu, procesi traju ali nam je još uvijek rano govoriti o nekim pravosnažnim presudama. Kad govna počnu ići na zasluženu robiju tek onda ću početi vjerovati da su zaista tužilaštvo i sudstvo počeli da rade ono što trebaju i da ima nade da se stoci stane u kraj.

Ogromne su razmjere izrečenih laži i učinjenih koraka da se zataška mislim prvenstveno planiran napad na Dženana Memića i u istom je Alisa Mutap udata Ramić imala itekako značajnu ulogu. Nisam sklon vjerovati teoriji da se on tek tako našao na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme. Možda i nije bilo namjere da se Dženan ubije ali spremnost da nekog napadneš na način na koji je on napadnut definitivno jeste pokušaj ubistva koje je kasnije preraslo u ubistvo jer se završilo smrtnim ishodom. Što se tiče izbrisanih snimaka iz hotela isti vjerovatno pokazuju kretanje nekih lica u vremenu odigravanja svega, vjerovatno se na istima uz napadača i njegove pomagače nalaze još neke viđenije face koje možda nisu učestvovale u svemu ali su povezane na određeni način sa napadačima. Mnogo je tu kretanja bilo to veče u toj zoni, očito da sam napad sa nečim što se odvijalo možda paralelno sa istim nije teklo kako je planirano. Involviranost nekih možda viđenijih faca u svim tim dešavanjima je imala za rezultat niz radnji na različitim nivoima kako bi se sakrili tragovi i napustila zona u kojoj se sve odigravalo. Najtužnije u svemu jeste da dok je vrijeme neumitno teklo Dženan Memić je negdje ležao teško povrijeđen a isti bi se mogao najvjerovatnije spasiti da mu se pomoć pružila na vrijeme. Ono što je sasvim sigurno jeste da je Alisa bila uz njega svo vrijeme do dolaska hitne i da ništa nije učinila da mu pomogne što potvrđuje da je bila saučesnik u svemu a meni djeluje da Dženan uopšte nije očekivao napad. Mislim da ista ne laže iz straha od nekoga, možda laže iz straha da se ne otkrije njena uloga u svemu ili je neko od napadača njoj blizak. U tim kriminalnim vezama svi rade sa svima i svi duguju nekome nešto i tako se počelo zapetljavati od samog početka pa se uzročno-posljedičnim vezama otišlo veoma daleko i visoko.

Ona uistinu jeste kako logika i nalaže ključ Dženanovog ubistva a sve te veze od samih početaka tek treba razjasniti. Očito je da ni Zijo Mutap i policajac koji je prvi priveden do sada nisu propjevali, sad smo dobili još dvojicu koji nisu uradili što su trebali iz određenih razloga i na kraju uz Alisu imamo i momka koji je ili izbrisao snimke sam ili zna ko je isto učinio jer je vjerovatno bio na poslu kad se isto odigralo ili je možda zadužen da vodi računa o video nadzoru. Ja lično očekujem da slijedeće uhapse policajce koji su izbrisali određene podatke sa Dženanovog telefona a za Aliju Budnju još uvijek ne mogu da povjerujem da ništa nije znao o brisanju snimaka iz hotela kao i šta se u njegovim hotelima eventualno događa.

Sva dosadašnja hapšenja su logična i svi uhapšeni su dio jedne veće slagalice koja možda ipak ne bude složena do kraja, ono što očekujem kao neminovno jeste da se Alisa slomi pod pritiskom jer je realno gledajući najslabija karika. To kad se desi vjerovatno ćemo imati ubicu i pomagače iza rešetaka a sve ostalo će biti relativno teško očekivati da se dokaže bez da niko od ostalih ne propjeva.
:thumbup: Nema se ovdje sta dodati, osim da postoje materijalni dokazi za koje javnost, pa ni osumnjiceni ne znaju jos.

Dokazi na osnovu kojih sud odredjuje i produzuje ove pritvore nisu samo iskazi za koje mi znamo. To, naravno, smeta ovima iz krivicne prijave, ubicama, advokatima odbrane i botovima, jer bi htjeli znati sta to ovi sve vec imaju. :)

Ali, do podizanja optuznice Tuzilastvo ima pravo na to.
Najkasnije tada - ukoliko Alisa ne propjeva ranije - saznat cemo i mi sve. :)
Karikaturist
Posts: 3638
Joined: 20/12/2020 10:03

#11295 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Karikaturist »

Puno pretpostavki, puno mozda, puno ja mislim.. Valjda konacno krene kako treba.
I usput kakvi su to ljudi i drzava kad otac mora da trazi dokaze i pravdu..
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#11296 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

A gdje je @denden ?
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#11297 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

klix wrote: 17/06/2021 09:25 A gdje je @denden ?
Crta nove karte prilagodjene trenutnoj situaciji :D
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#11298 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Impressum »

apsidejzi wrote: 16/06/2021 23:52 Ko je Alisin otac da ga nekoliko desetina ljudi stiti?
nikad cuo za njega
fakat i mene to interesuje
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11299 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Truba »

Ma znas kako je kad se krenes vaditi
Pa zapalis bliske prijatelje
Oni podmetnu ledja misleci nista to
Kad su oni ukopani idu jos vecim ribama
Vece ribe glume da su jos jaci pa i oni podmetnu ledja
Onda oni idu jos vecim

Na kraju bukvalno od obicnog premlacivanja dodjemo do ovoga...a da su odmah hitnu zvali bilo bi uvjetne kazne ma nista komedija
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#11300 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by _Reds_ »

I šta će biti sa ovim što su u zatvoru par mjeseci kad ih puste? Tj. ako ih ne osoude? Imaju pravo da trže lovu za to što su ležali ?
Locked