Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17026 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

ajdamo wrote: 27/07/2021 15:25 Mufida i slične treba trajno banovati
Pa prijavljujte.
Svaki botovski post na ovoj temi sam prijavila i svaki put je moderacija reagovala. Ha ja, klik na uzvičnik i zdrao.
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#17027 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hotaa »

seoBIH wrote: 27/07/2021 15:02
hotaa wrote: 27/07/2021 14:20 Ne bi me cudilo da je uzela ovaj slucaj da se pokusa izvuci na kraju kao dobra tako sto ce ga rijesiti.
Vjerovatno? Zato ne mogu da shvatim Memice i zaljenje za imenovanom.
Vjerovatno su kontali da ce ici do kraja i da ce privesti kraju, bas zbog toga da bi joj ostali (narod) halalili ovo prije. Medjutim realno ko god da je bio na njenom mjestu ako je htio da bude sve kako treba i po pravilima na isto ce izaci ovaj slucaj. Tako da ko god posten dodje, bice nesto od ovoga, nece stati, a ni propasti slucaj, bar se nadam.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#17028 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nero Histrion »

suspect_zero wrote: 27/07/2021 15:15
skaljicmufid wrote: 26/07/2021 20:29 Pravna država od sutra, od utorka: Početak dekonstrukcije Teorije zavjere

Utorak 27.07.2021. godine, tkz "Vrisak do neba": Vrhovni sud Federacije donosi osuđujuću presudu Seferovićima zbog saobraćajke nakon toga Pravna država kreće u obračun sa Teorijom zavjere osujećenja/uskraćivanja pravde u ovom predmetu. :bih:

Od utorka će Pravna država konačno pokazati odlučnost vladavine prava i sprovođenja pravde na svim poljima, to je već najavljeno i pokazano razrješenjem Glavne tužiteljice Državnog tužilaštva Tadić Gordane, nedodirljivih više neće biti, pa će se u ovom predmetu "Memić & Seferović & Mutap" nakon osuđujuće presude Seferovićima započeti sa dekonstrukcijom Teorije zavjere, što praktično znači:

- hapšenje i pritvaranje optuženih Seferovića kako se ne bi dali u bijeg zbog izbjegavanja izdržavanja zasigurno oštrih kazni koje će im Vrhovni sud izreći;

- Oduzimanje odvjetničke licence Odvjetniku Feraget Ifetu, glavnom Kreatoru Teorije zavjere zbog povrede odvjetničke etike i počinjenja niza krivičnih djela zloupotreba zbog kojih će se u nastavku procesuirati (od lažne prijave pedesetak službenih osoba, do traženja hapšenja sudija Vrhovnog suda Federacije u ovom predmetu);

- Pokretanje Federalne istrage koja će rezultirati privođenjem i ispitivanjem učesnika Zavjere osujećenja pravde zbog niza počinjenih krivičnih djela iz Krivičnog zakona Federacije, i to Lažno prijavljivanje, Sprečavanje dokazivanja, Zloupotrebe službene dužnosti, i dr. za lica:

Feraget Ifeta kao organizatora grupe, Memić Muriza i Memić Arijanu kao dorganizatore grupe, te Tadić Gordanu, Hasanspahić Ćazima i ostale zavjerenike kao članove organizirane grupe odnosno počinitelje niza krivičnih djela iz Krivičnog zakona Federacije (Lažno prijavljivanje, Sprečavanje dokazivanja, Zloupotrebe službene dužnosti, Nesavjestan rad u službi i dr.);

- oduzimanje zastupničkog mandata "zastupnici" Memić Arijani zbog niza zloupotreba povjerenog joj mandata u lične i porodične svrhe (nadajmo se da dotičnu čeka njeno radno mjesto trgovkinje u ilidžanskom DM-u);

- stavljanje van snage potvrđivanje optužnice Državnog tužilaštva, te stim u vezi ukidanje svih ranije izrečenih mjera zabrana petorici ranije optuženim sada oslobođenim;

- pokretanje disciplinskih postupaka protiv određenih sudija Državnog suda u ovom predmetu, i to prema sudiji Državnog suda koji je potvrdio nepravilnu i nezakonitu optužnicu, te sudija koji su učestvovali sa različitim ulogama u nezakonitom pritvaranju pet lica, uključujući trudnicu u petom mjesecu visokorizične trudnoće, te zbog istih djela i protiv jednog broja tužitelja Državnog tužilaštva;

- i dr, i sl, biće tu dosta posla za državne i entitetske organe (Visoko sudsko i tužilačko vijeće, Glavni disciplinski tužilac, Federalno tužilaštvo, Federalna policija, SIPA i dr.) na utvrđivanju stvarnog broja učesnika i njihovih doprinosa u ovoj dugogodišnjoj pravosudnoj zavjeri i prevari koja će se izučavati na pravosudnim akademijama i pravnim fakultetima, te umjetnički obrađivati u literaturi, filmovima...

Sve si pogodio :thumbup:

Hajd sad ponovo o saobraćajki i Seferoviću koji je skrivio smrt Dženana.

Naravno oslobađajuću presudu od prije pola sata ignoriši. :mrgreen:
Nemojmo zaboraviti da kolega (mufid) zivi u takozvanom "inostranstvu", dok mu pouzdani izvori u njiHa daju informacije pa ce onda prosvijetliti pucanstvno svojim uvidima u problematiku. U njiHa ti to tako ide, jah. I dok prime regres ovolki od njiHa ljudi s ove teme. :kiss:
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17029 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

hotaa wrote: 27/07/2021 15:35
seoBIH wrote: 27/07/2021 15:02

Vjerovatno? Zato ne mogu da shvatim Memice i zaljenje za imenovanom.
Vjerovatno su kontali da ce ici do kraja i da ce privesti kraju, bas zbog toga da bi joj ostali (narod) halalili ovo prije. Medjutim realno ko god da je bio na njenom mjestu ako je htio da bude sve kako treba i po pravilima na isto ce izaci ovaj slucaj. Tako da ko god posten dodje, bice nesto od ovoga, nece stati, a ni propasti slucaj, bar se nadam.
A kod nas institucije inače vrve od poštenog svijeta. :lol:
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#17030 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jefff »

Ne odgovara ako su Seferovici krivci ali isto tako ne odgovara ni ako Seferovici nisu krivci. Pa sta hocete vi?
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#17031 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

Mufid je možda onaj SDA glasnik Hank Paldum :D

Ne stigne moderacija toliko banovati koliko se oni brzo kloniraju.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17032 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

preselio na ahiret wrote: 27/07/2021 15:27 pakuje li se alisa za murije zna li neko blizak mutapima?
Ma jok, ona ti sad radi vrijedno, pravi zaliha da ima od čega čojk slat linđu u tvorza. :lol:
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#17033 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

jefff wrote: 27/07/2021 15:41 Ne odgovara ako su Seferovici krivci ali isto tako ne odgovara ni ako Seferovici nisu krivci. Pa sta hocete vi?
Samo istinu i pravdu.
Puno jelde?
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#17034 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hotaa »

Vecina ovih sto baljezgaju i pravdaju sve ovo, ni ne zive blizu Sarajeva, a ne Bosne, ali kad treba nacratati skicu, objasniti kojim ulicama se ide i ostale detalje tu su prvi, to mi je najgore od svega.

Isto kao i ova dijaspora, dodje ovdje i konta da je veci bosnjo od nas sto smo se ovdje rodili, i sto zivimo.
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#17035 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hotaa »

dystopia wrote: 27/07/2021 15:41
hotaa wrote: 27/07/2021 15:35

Vjerovatno su kontali da ce ici do kraja i da ce privesti kraju, bas zbog toga da bi joj ostali (narod) halalili ovo prije. Medjutim realno ko god da je bio na njenom mjestu ako je htio da bude sve kako treba i po pravilima na isto ce izaci ovaj slucaj. Tako da ko god posten dodje, bice nesto od ovoga, nece stati, a ni propasti slucaj, bar se nadam.
A kod nas institucije inače vrve od poštenog svijeta. :lol:
A sve znam, ali eto nada zadnja umire, valjda i nas ogrije sunce jednog dana, red bi bio vise. Ima i postenih, ali su velika manjina, nazalost :sad:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#17036 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

hotaa wrote: 27/07/2021 15:44 Vecina ovih sto baljezgaju i pravdaju sve ovo, ni ne zive blizu Sarajeva, a ne Bosne, ali kad treba nacratati skicu, objasniti kojim ulicama se ide i ostale detalje tu su prvi, to mi je najgore od svega.

Isto kao i ova dijaspora, dodje ovdje i konta da je veci bosnjo od nas sto smo se ovdje rodili, i sto zivimo.
Pa ev ja sam dijaspora. Zivio sam dole 2016 kada se to desilo i jos par godina poslije... Sto si ti veci Bosnjo od mene ? :mrgreen:
Toni12345
Posts: 57
Joined: 14/03/2021 18:19

#17038 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Toni12345 »

preselio na ahiret wrote: 27/07/2021 14:17 Meni ova odluka donekle uljeva nadu da ovo juce sa Gordanom nema veze nikakve kad je u pitanju slucaj Memic jer da ima sigurno bi cige osudili.
Smjena Tadicke je inicirana iz centrale SDA ali postoji i drugostepena komisija VSTS koja ce odlucivati po zalbi Tadicke.
Preuranjeno se radujete. Bakir je sljedeci na redu jer postoji u Drzavnom tuzilastvu predmet u vezi revizije presude BiH protiv Srbije kojim je obuhvacen.
Ne lozite vatru dok je zec u sumi. Sacekajte bar konacnu predudu pa onda .....
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#17039 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hotaa »

skafiskafsnjak wrote: 27/07/2021 15:47
hotaa wrote: 27/07/2021 15:44 Vecina ovih sto baljezgaju i pravdaju sve ovo, ni ne zive blizu Sarajeva, a ne Bosne, ali kad treba nacratati skicu, objasniti kojim ulicama se ide i ostale detalje tu su prvi, to mi je najgore od svega.

Isto kao i ova dijaspora, dodje ovdje i konta da je veci bosnjo od nas sto smo se ovdje rodili, i sto zivimo.
Pa ev ja sam dijaspora. Zivio sam dole 2016 kada se to desilo i jos par godina poslije... Sto si ti veci Bosnjo od mene ? :mrgreen:
Znas ti na koje ja mislim, ako si i ti jedan od onih sto nabada bosanski i dodje ovdje jednom u 2 godine, sa kajlom oko vrata ( mjesec i zvijezda ) i hodas kao da si oslobodio Sarajevo onda sam veci Bosnjo od tebe. Ti valjda spadas u ovu skupinu normalnih, a ne seljaka.
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#17040 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

skafiskafsnjak wrote: 27/07/2021 15:47
hotaa wrote: 27/07/2021 15:44 Vecina ovih sto baljezgaju i pravdaju sve ovo, ni ne zive blizu Sarajeva, a ne Bosne, ali kad treba nacratati skicu, objasniti kojim ulicama se ide i ostale detalje tu su prvi, to mi je najgore od svega.

Isto kao i ova dijaspora, dodje ovdje i konta da je veci bosnjo od nas sto smo se ovdje rodili, i sto zivimo.
Pa ev ja sam dijaspora. Zivio sam dole 2016 kada se to desilo i jos par godina poslije... Sto si ti veci Bosnjo od mene ? :mrgreen:

Ti si frišak :D ....čekaj dok se ne budeš mogao sjetiti "kako se to kaže na bosanskom" :oops:
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#17041 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by suspect_zero »

Toni12345 wrote: 27/07/2021 15:51
preselio na ahiret wrote: 27/07/2021 14:17 Meni ova odluka donekle uljeva nadu da ovo juce sa Gordanom nema veze nikakve kad je u pitanju slucaj Memic jer da ima sigurno bi cige osudili.
Smjena Tadicke je inicirana iz centrale SDA ali postoji i drugostepena komisija VSTS koja ce odlucivati po zalbi Tadicke.
Preuranjeno se radujete. Bakir je sljedeci na redu jer postoji u Drzavnom tuzilastvu predmet u vezi revizije presude BiH protiv Srbije kojim je obuhvacen.
Ne lozite vatru dok je zec u sumi. Sacekajte bar konacnu predudu pa onda .....
Imal kakav predmet na Sebijino ime?
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17042 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

hotaa wrote: 27/07/2021 15:44 Vecina ovih sto baljezgaju i pravdaju sve ovo, ni ne zive blizu Sarajeva, a ne Bosne, ali kad treba nacratati skicu, objasniti kojim ulicama se ide i ostale detalje tu su prvi, to mi je najgore od svega.

Isto kao i ova dijaspora, dodje ovdje i konta da je veci bosnjo od nas sto smo se ovdje rodili, i sto zivimo.
I sve zabrinuti a savjesni građani. Klon iza klona, svaki zabrinut građanin, isprepadan da je Muriz lično, sam, protiv čitavog pravosudnog sistema, svjesno oslobodio ubice svoga sina, da bi gurao političku karijeru kćerci :lol: Zabrinuli se da će se na ulici naći ponovo par Roma, koji prijete čitavom društvenom poretku BiH.

Slikaju se karte, skice, zna se svaki detalj ali se svjesno izostavljaju utvrđene stvari koje im ne idu u prilog. Tri puta jednom čovjeku govoriš DVA TIMA OD PO TRI STRUČNJAKA, on viče je l' to onaj ludi DIzdarević? Valjda iz pozicije sopstvene podjeljene ličnosti proiciraju to i na druge pa je jedan Dizdarević ustvari tim ljudi koji su rekli: ova djevojka niti ima amneziju niti se može o istoj uopšte govoriti kad ne postoje preduslovi da bi postojala amnezija.

Ima tu par ljudi koji stvarno prosto sumnjičavo gledaju na stvari, vidi se da su skeptični po prirodi i to potpuno razumijem, ali mitingovanje na temi pravljenje nekog sopstvenog dokaznog materijala, svjesno laganje i izmišljanje - pa ne razumijem i ne mogu da svarim da nekome ideologija, stranka, može biti iznad ljudskog života. Da im halališ pljačku? Hajd mogu da razumijem. Da im halališ kriminal? I to. Da im halališ nestručnost, kupljenje diplome, bahatost? Ma i to mogu da shvatim. Ali da im halališ život jednog djeteta koje je moglo biti tvoje, ili si mogao biti ti sam, i još da godinama visiš ovdje i guraš istu priču kao papagaj, ne mogu i džaba.
Last edited by dystopia on 27/07/2021 15:57, edited 1 time in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17043 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

hebotezivot

Vijeće je, na koncu, kazalo, da su trpjeli ogroman pritisak, a osvrnule su se na pojedine izjave u kojima su nazivani pogrdnim imenima.

i njih je neka bezlicna nevidljiva pojava pritiskala i neke izjave su padale s neba ...

i vi ste sud :roll:

sve vas treba ukinuti, nicem ne sluzite kad niste sposobni da minimum svoje casti zastitite
a da ne pricam o cirkusu od optuznice
koja nikad nije ni trebala biti dignuta
skaljicmufid
Posts: 97
Joined: 22/06/2021 07:11

#17044 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skaljicmufid »

Ispričavam se SVIMA!

Ne želim da me pamtite kao "bota", "plaćenika", "bolesnika"! Ima u meni dovoljno integriteta da priznam greške i zamolim za oprost.

Bio sam 200 % siguran u ono što sam prenosio i pisao. Oslobađajuća presuda me prvo šokirala, odbijao sam da je prihvatim jer sam bio ubijeđen u krivnju Seferovića iz svih razloga o kojima sam pisao. Čak sam iz svoje glave smislio kazne i potrčao da ih objavim iz neke, priznajem, sada uviđam bolesne potrebe.

A onda sam shvatio da bi to bio bolestan i sumanut stav.

Šta reći na kraju? Strašno je to što se desilo (smrt Dženana, bol za porodicu), a isto tako je strašno za sve nas spoznaja da postoji takav stepen prikrivanja i toliki broj prikrivača zločina.

Nadam se da će porodica Memić imati pravdu na kraju, kao i građani.

HALALITE! Osobito porodica Memić!
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17045 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Toni12345 wrote: 27/07/2021 15:51
preselio na ahiret wrote: 27/07/2021 14:17 Meni ova odluka donekle uljeva nadu da ovo juce sa Gordanom nema veze nikakve kad je u pitanju slucaj Memic jer da ima sigurno bi cige osudili.
Smjena Tadicke je inicirana iz centrale SDA ali postoji i drugostepena komisija VSTS koja ce odlucivati po zalbi Tadicke.
Preuranjeno se radujete. Bakir je sljedeci na redu jer postoji u Drzavnom tuzilastvu predmet u vezi revizije presude BiH protiv Srbije kojim je obuhvacen.
Ne lozite vatru dok je zec u sumi. Sacekajte bar konacnu predudu pa onda .....
Amin. Iz tvojih usta u Božje uši, pa da i to jutro svane nad Bosnom poharanom.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#17046 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

suspect_zero wrote: 27/07/2021 15:53
skafiskafsnjak wrote: 27/07/2021 15:47

Pa ev ja sam dijaspora. Zivio sam dole 2016 kada se to desilo i jos par godina poslije... Sto si ti veci Bosnjo od mene ? :mrgreen:

Ti si frišak :D ....čekaj dok se ne budeš mogao sjetiti "kako se to kaže na bosanskom" :oops:
Hahahahahah dobra dobra :D
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#17047 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Gandalf »

Kakav potres u pravosuđu, ode seljober telgetlija, ode zlo od tadićke, oslobodiše rome od tzv saobrćajke, ukratko, zakotrljalo se pravo
Last edited by Gandalf on 27/07/2021 16:07, edited 1 time in total.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#17048 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Humljanin »

dystopia wrote: 27/07/2021 15:41
hotaa wrote: 27/07/2021 15:35

Vjerovatno su kontali da ce ici do kraja i da ce privesti kraju, bas zbog toga da bi joj ostali (narod) halalili ovo prije. Medjutim realno ko god da je bio na njenom mjestu ako je htio da bude sve kako treba i po pravilima na isto ce izaci ovaj slucaj. Tako da ko god posten dodje, bice nesto od ovoga, nece stati, a ni propasti slucaj, bar se nadam.
A kod nas institucije inače vrve od poštenog svijeta. :lol:
Zasićen narod poštenim kadrom :lol:
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#17049 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

uglavnomja wrote: 27/07/2021 15:56
hebotezivot

Vijeće je, na koncu, kazalo, da su trpjeli ogroman pritisak, a osvrnule su se na pojedine izjave u kojima su nazivani pogrdnim imenima.

i njih je neka bezlicna nevidljiva pojava pritiskala i neke izjave su padale s neba ...

i vi ste sud :roll:

sve vas treba ukinuti, nicem ne sluzite kad niste sposobni da minimum svoje casti zastitite
a da ne pricam o cirkusu od optuznice
koja nikad nije ni trebala biti dignuta
Tuzba kantonalnog tuzilastva je puna gresaka, stavio sam jednu bitnu par dana ranije ,,slucaj je tezak jer krivac nije uhvacen na mjestu dogadjaja. Vrhovni sud federacije je oslobodio Seferovice ali nije naglasio da nije bila saobracajka niti je naglasio da je bilo ubistvo, to je cinjenica. Ako drzavno tuzilastvo i drzavni sud u narednom periodu ne pronadje krivca(e) bilo ko da je pa chak da su i oni, ovaj sluchaj ce ostati nerijeshen.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17050 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dzolix wrote: 27/07/2021 16:15
uglavnomja wrote: 27/07/2021 15:56

hebotezivot

Vijeće je, na koncu, kazalo, da su trpjeli ogroman pritisak, a osvrnule su se na pojedine izjave u kojima su nazivani pogrdnim imenima.

i njih je neka bezlicna nevidljiva pojava pritiskala i neke izjave su padale s neba ...

i vi ste sud :roll:

sve vas treba ukinuti, nicem ne sluzite kad niste sposobni da minimum svoje casti zastitite
a da ne pricam o cirkusu od optuznice
koja nikad nije ni trebala biti dignuta
Tuzba kantonalnog tuzilastva je puna gresaka, stavio sam jednu bitnu par dana ranije ,,slucaj je tezak jer krivac nije uhvacen na mjestu dogadjaja. Vrhovni sud federacije je oslobodio Seferovice ali nije naglasio da nije bila saobracajka niti je naglasio da je bilo ubistvo, to je cinjenica. Ako drzavno tuzilastvo i drzavni sud u narednom periodu ne pronadje krivca(e) bilo ko da je pa chak da su i oni, ovaj sluchaj ce ostati nerijeshen.
Sta imaju naglasavat pa nismo retardirani da ne mozemo skontat cim su oslobođeni da sve pada u vodu?Tebi treba sve crtat?
Locked