Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#13226 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Klasično spinovanje, kao "zna se" a onda mrtvo hladno se od mogućeg sugovornika traži pojašnjenje nečega, mislim ako si tu na temi već godinama nemoguće da nisi upoznat sa nečime što tvojim pisanjima ne ide u prilog. Najslađi su mi oni sa uletom i pitanjem u vezi nečega jer se kao nije pratilo i onda kao po pravilu nakon nekoliko postova ide biranje strane i aktivno "sudjelovanje".

Ako me fakat nešto interesuje a ne bih da se obraćam direktno ovima koji kao imaju suprotno mišljenje vrlo brzo mogu naći jednostavnom pretragom nekakav info u vezi istog. Gomile ispisanih tekstova, video materijala, sve je dostupno i generalno za većinu toga što se piše ovdje se već sve zna i uopšte nema potrebe za nekakvom diskusijom.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13227 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ako je čovjek u krivu jednu tako nedvosmislenu i generalnu tvrdnju - da bi i u slučaju potresa mozga nastala retrogradna a ne anterogradna amnezija - pa to će vještaci odbrane vrlo lako opuhati i nikakvog razloga za sekiraciju nema. pa jel.
User avatar
malakh
Posts: 7169
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#13228 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by malakh »

td_maajka wrote: 25/06/2021 09:21 … koji se kao takvi prvobitno nisu trebali ni smjeli desiti…

I bas mi je zao Alise :( Ne sjeca se vjerovatno vise ni sta je 9.2.2016. radila… Dusa.
Image
zamisli čovjek izgubio sina, proživljava neopisivu bol i onda ga neka balavica, koja je možda i odgovorna za to što je izgubio sina, ovako provocira i javno podjebaje.

svaka čast murizu na strpljenju i živcima. mnogi bi poslije ovih stvari uzeli pištolj u ruke i presudili i njima i sebi.

mislim da je bilo još ovakvih provokacija, ali da nije izlazilo u javnost.
User avatar
kakotakonikako
Posts: 3027
Joined: 25/06/2014 14:16

#13229 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by kakotakonikako »

dzolix wrote: 24/06/2021 11:41
kakotakonikako wrote: 24/06/2021 10:22
dzolix wrote: 24/06/2021 10:11
(A vratio se .Mislio sam juce ban zauvjek...)

To on misli ako drzi sve pod kontrolom,, u njegovom hotelu .
Ko to moze sve kontrolisati ,,,sex i novac.
Da li hoces reci da Alija Budnjo ne kontrolise svoje objekte ?????
Nije to pogon mercedesa, fabrika. Ne moze on potpuno kontrolisati nesto sto se odvija tajno ko i svugdje.
To je hotel,,, u kojem to hotelu u svjetu nema prostitucije vise manje .To je usluzna djelatnost ko i kafici restorani i tu ima prostitucije.
Postoji li i jedan slucaj da je neko uhvacen od strane murije u Budnjinom hotelu zbog kuravi.
Bilo bi bolje da je kakav pogon ili fabrika ali na zalost nije.

Budnjo je javno rekao, za razliku od ovih drugih hotela u svijetu za koje kazes, da on posto je vjernik to ne bi nikada dozvolio usvom hotelu.

E sada ako ima, onda on ne kontrolise rad svoga hotela. To je prost zakljucak.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13230 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

:mrgreen: ili još mnogo prostiji, ali ne daju oni reći - nije vjernik, ili nije iskren vjernik.
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#13231 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hotaa »

Meni samo niste jasni kako mozete jos uvijek voditi pricu oko toga jel imala amneziju, sta je i kako bilo itd. Pa ima dokaz, izjava sta li vec gdje Zijad kaze da je pokazao Alisi slike osoba i da je ona na jednoj od slika prepoznala ubicu.
Meni samo nije jasno kako nakon ovoga neko moze govoriti, pokusavati nekim glupim dokazima tvrditi da je imala amneziju.

I onaj dzolix, nemoj se ljutiti kralju al ti nisi dobar sekunde. Gledam maloprije sta objavljujes. Sliku zumirao u pikselima i govori vidi se da joj oko nije uredu i onda kada te raja poklopi samo se usutis i zaboravis na tu svoju glupost sto si objavio.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#13232 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

hotaa wrote: 25/06/2021 10:10 Meni samo niste jasni kako mozete jos uvijek voditi pricu oko toga jel imala amneziju, sta je i kako bilo itd. Pa ima dokaz, izjava sta li vec gdje Zijad kaze da je pokazao Alisi slike osoba i da je ona na jednoj od slika prepoznala ubicu.
Meni samo nije jasno kako nakon ovoga neko moze govoriti, pokusavati nekim glupim dokazima tvrditi da je imala amneziju.

I onaj dzolix, nemoj se ljutiti kralju al ti nisi dobar sekunde. Gledam maloprije sta objavljujes. Sliku zumirao u pikselima i govori vidi se da joj oko nije uredu i onda kada te raja poklopi samo se usutis i zaboravis na tu svoju glupost sto si objavio.
Dobar je on, jasta je... Ali je placen za to sto radi.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#13233 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by skafiskafsnjak »

kakotakonikako wrote: 25/06/2021 10:07
dzolix wrote: 24/06/2021 11:41
kakotakonikako wrote: 24/06/2021 10:22

Da li hoces reci da Alija Budnjo ne kontrolise svoje objekte ?????
Nije to pogon mercedesa, fabrika. Ne moze on potpuno kontrolisati nesto sto se odvija tajno ko i svugdje.
To je hotel,,, u kojem to hotelu u svjetu nema prostitucije vise manje .To je usluzna djelatnost ko i kafici restorani i tu ima prostitucije.
Postoji li i jedan slucaj da je neko uhvacen od strane murije u Budnjinom hotelu zbog kuravi.
Bilo bi bolje da je kakav pogon ili fabrika ali na zalost nije.

Budnjo je javno rekao, za razliku od ovih drugih hotela u svijetu za koje kazes, da on posto je vjernik to ne bi nikada dozvolio usvom hotelu.

E sada ako ima, onda on ne kontrolise rad svoga hotela. To je prost zakljucak.
Kako vjernik napravi milione od cvancike, a ?
Posteno? :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#13234 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

JThomas wrote: 25/06/2021 10:06 ako je čovjek u krivu jednu tako nedvosmislenu i generalnu tvrdnju - da bi i u slučaju potresa mozga nastala retrogradna a ne anterogradna amnezija - pa to će vještaci odbrane vrlo lako opuhati i nikakvog razloga za sekiraciju nema. pa jel.

:-)

covjek se ogradjuje i prica samo o potresu mozga i iz te perspektive izvlaci medicinske dijagnoze, vezane iskljucivo za fizicke povrede

ali potres mozga nije jedini moguci uzork amnezije

o tome ne prica, a zasto - mozemo spekulisati :zzzz:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13235 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

:mrgreen: kako u sekundi nestade ljubav prema nalazima i dokazima, na koji si se sam pozvala...možemo špekulisati, mozak je neobičan organ :mrgreen:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#13236 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by deogest »

skafiskafsnjak wrote: 25/06/2021 10:17
kakotakonikako wrote: 25/06/2021 10:07
dzolix wrote: 24/06/2021 11:41
Nije to pogon mercedesa, fabrika. Ne moze on potpuno kontrolisati nesto sto se odvija tajno ko i svugdje.
To je hotel,,, u kojem to hotelu u svjetu nema prostitucije vise manje .To je usluzna djelatnost ko i kafici restorani i tu ima prostitucije.
Postoji li i jedan slucaj da je neko uhvacen od strane murije u Budnjinom hotelu zbog kuravi.
Bilo bi bolje da je kakav pogon ili fabrika ali na zalost nije.

Budnjo je javno rekao, za razliku od ovih drugih hotela u svijetu za koje kazes, da on posto je vjernik to ne bi nikada dozvolio usvom hotelu.

E sada ako ima, onda on ne kontrolise rad svoga hotela. To je prost zakljucak.
Kako vjernik napravi milione od cvancike, a ?
Posteno? :mrgreen:
Pa tako bot SDA razmislja.Vjernik pa posten. :lol:

Sta kaze s cvancikom izasao iz rata….evo 3 cvancike za njegov recept.

Kad sam vidio kako prica lik, odmah sam znao da je SDA ratni profiter, koji bi da nije rata bilo, vjerovatno maksimalno radio kao portir ili u nekoj trafici.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#13237 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

JThomas wrote: 25/06/2021 10:21 :mrgreen: kako u sekundi nestade ljubav prema nalazima i dokazima, na koji si se sam pozvala...možemo špekulisati, mozak je neobičan organ :mrgreen:
kruske i jabuke :-)

nalazi, dokazi, izjave svjedoka ... su jedno



zasto je neko (ko nije pod zakletvom niti obavezan da kaze sve sto zna) odlucio da selektivno prica o necemu- to se moze spekulisati
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13238 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

:mrgreen: možda se ne sjeća svega?
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#13239 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hadzinicasa »

a to selektivno "nesjecanje" od respiratora mi je bas srcu drago.
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#13240 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

hotaa wrote: 25/06/2021 10:10 Meni samo niste jasni kako mozete jos uvijek voditi pricu oko toga jel imala amneziju, sta je i kako bilo itd. Pa ima dokaz, izjava sta li vec gdje Zijad kaze da je pokazao Alisi slike osoba i da je ona na jednoj od slika prepoznala ubicu.
Meni samo nije jasno kako nakon ovoga neko moze govoriti, pokusavati nekim glupim dokazima tvrditi da je imala amneziju.

I onaj dzolix, nemoj se ljutiti kralju al ti nisi dobar sekunde. Gledam maloprije sta objavljujes. Sliku zumirao u pikselima i govori vidi se da joj oko nije uredu i onda kada te raja poklopi samo se usutis i zaboravis na tu svoju glupost sto si objavio.
Fazon je sto je amnezija najbolja odbrana..

Sve oko amnezije i neurologije je jos uvijek siva zona. Tako da uvijek mogu reci ima "selektivnu amneziju". Onda je na sudu hoce li to uvaziti ili ne.

Ovdje ne treba neurolosko vjestacenje, nego dobar i iskusan tim kriminalistickih profajlera psihologa, da odrade 2-3 intervjua sa taktickim pitanjima.
To je bolje od bilo kakvok detektora lazi, da se pokaze da li laze ili ne.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#13241 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Billy The Pljuc »

Moj rahmetli otac nije bio Tesla, da se razumijemo, bio je električar kao i Alija Budnjo, radio sve, od dalekovoda do kućnih instalacija i popravke aparata, školovao se uz posao vremenom, othranio troje djece i izveo na selamet. Možda je kroz svoj posao mogao i ostvariti veći materijalni dobitak ali mu je bitnije bilo da je više uz porodicu a da manje robuje poslu i parama što ne znači da je bio neambiciozan, naprotiv, svoje ambicije je ispoljavao u okviru posla koji je radio. Ne treba ni da na pominjem da je u svojoj sredini bio izuzetno cijenjen i voljen.

Niti moj otac niti ja sam ne postadosmo vlasnici lanca hotela poslije rata.

Alija Budnjo, električar, sa cvajom koja mu je preostala iz rata postade moćna figura na našem nebu, mi sve govorimo izlapio, ostario, ovo ono, juče haman postade članom GO SDA. Slučajnost je što se event odigrao baš kod njega u jednom od objekata, pa neće valjda u Radon Plaza.

Njima prokletnicima nikad dosta moći i para haman. Uredno se bogu moli ili se barem nastoji tako prikazati, valjda u očekivanju oprosta grijeha a koliko su griješni mi najvjerovatnije nikada nećemo ni biti svjesni.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#13242 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

Hendrix wrote: 25/06/2021 08:31 Ova Alisa je stvarno ovo super odradila sa amnezijom i laziranjem gubitka pamcenja u vezi ovih dogadjaja. Ali ne kontam kako nije mogla glumiti neku tugu i zalost makar malo duze... pa bile su objave njene sa fejsa ni mjesec poslije ubistva cura se zajebaje ono laganica. I onda kad je otislo u javnost odjednom standardno "hakovan profil" kao i svakom ko je ikad izjavio nesto o cemu nije bas dobro razmislio. Mene je to ono prvo sokiralo i navelo na sumnju o toj njenoj amneziji. Stani ba malo, dozivjela si tragediju takvu i ti se zajebajes okolo i nastavljas zivot kao da se nije nista desilo?!?

Bukvalno je mogla da glumi tugu i zalost godinu dana i onda se udati da joj niko nista ne kaze i prigovori. Ali onako naprasno preci preko smrti momka i jos provocirati familiju zrtve... pa to moze samo neko ko je apsolutno siguran u zastitu koju mu pruza sistem i bez apsolutno ikavih osjecanja prema zrtvi.
O čemu ti? Gdje sam propustio to hakovan profil? Pratio sam i ja Alisu na Instagramu nakon tog događaja. Ne sjećam se da je objavila ovo za Muriza, sjećam se da je objavljivala prijetnje i uvrede koje je dobivala i slike iz Italije gdje su je sklonili.

Uostalom, Dženan i Alisa su bili mjesec i po u vezi, ako i toliko. Prirodno je da će godinu-dvije-tri kasnije cura se opet zaljubiti, nije joj bio muž 27 godina i nema ona 67.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#13243 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by MensurM »

@td_maajka , ti bi to trebala znati. Sjećam se da su Memići objavili nečiji rezultat poligrafskog testiranja na kojem piše da ima informacije o ubistvu. Tako nešto.

Jel to Alisino? Mislim, Mutapi su 100 puta ponovili da je ona prošla poligraf i to nikad nije demantovano s druge strane. Ako nije njeno, čije je.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#13244 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by deogest »

malakh wrote: 25/06/2021 10:06
td_maajka wrote: 25/06/2021 09:21 … koji se kao takvi prvobitno nisu trebali ni smjeli desiti…

I bas mi je zao Alise :( Ne sjeca se vjerovatno vise ni sta je 9.2.2016. radila… Dusa.
Image
zamisli čovjek izgubio sina, proživljava neopisivu bol i onda ga neka balavica, koja je možda i odgovorna za to što je izgubio sina, ovako provocira i javno podjebaje.

svaka čast murizu na strpljenju i živcima. mnogi bi poslije ovih stvari uzeli pištolj u ruke i presudili i njima i sebi.

mislim da je bilo još ovakvih provokacija, ali da nije izlazilo u javnost.
:-)
td_maajka
Posts: 1024
Joined: 05/02/2021 09:57

#13245 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by td_maajka »

Memso, ne znam ciji je ono rezultat testiranja.
User avatar
madesa
Posts: 4214
Joined: 26/07/2013 02:37

#13246 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by madesa »

Nivelacija wrote: 25/06/2021 10:01
glavni SDA bot
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#13247 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

:mrgreen: još jedan kojeg predmet i ne zanima, ali ne može da ne reaguje na hajku na poštene ljude, tužioce i policajce...
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#13248 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by joint union »

JThomas wrote: 25/06/2021 11:23 :mrgreen: još jedan kojeg predmet i ne zanima, ali ne može da ne reaguje na hajku na poštene ljude, tužioce i policajce...
Smeta covjeku sto mu se sunarodnjaci prave budalama.
Jer je to prvi put da ih neko levati, pa je sokiran.
Samo i iskljucivo zbog toga on ovako emotivno reaguje.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#13249 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

hotaa wrote: 25/06/2021 10:10 Meni samo niste jasni kako mozete jos uvijek voditi pricu oko toga jel imala amneziju, sta je i kako bilo itd. Pa ima dokaz, izjava sta li vec gdje Zijad kaze da je pokazao Alisi slike osoba i da je ona na jednoj od slika prepoznala ubicu.
Meni samo nije jasno kako nakon ovoga neko moze govoriti, pokusavati nekim glupim dokazima tvrditi da je imala amneziju.

I onaj dzolix, nemoj se ljutiti kralju al ti nisi dobar sekunde. Gledam maloprije sta objavljujes. Sliku zumirao u pikselima i govori vidi se da joj oko nije uredu i onda kada te raja poklopi samo se usutis i zaboravis na tu svoju glupost sto si objavio.
Ti bi trebo da se naljutis na sebe zato sto povrsno razmisljas.
Oko amnezije i psihe se uvijek moze komentarisati,,, tu ma sta da se pokaze ili fol dokaze uvijek ce biti neki dashak sumnje. Ako je stvarno prepoznala ubicu ko je onda to, ime i prezime i sta je to prepoznala i u vezi cega. To su bile sumnje njenog oca.
To sto ona, ako ona nesto zna ili sumnja ne znaci po automatizmu da ona nema djelimicnu barem amneziju.Nema totalnu amneziju ali vjerovatno ima fragmentiranu. Osobe koje imaju probleme sa psihom a ona se lijecila jos od ranog djetinjstva su lakse podlozne amneziji ili nekim drugim pojavama to jest njihova psiha (memorija) nije tako stabilna u kriticnim,teskim i opasnim situacijama.

Raja me "poklopi" sa fotografijom sa profila A.M. prikazom njene jedne strane lica i jednog oka a druga strana pokrivena dokumentom. I ja sad kao to trebam da nesto priznajem moju izjavu ili neku moju gresku gdje sam napiso Cini mi se.
Dajte frontalnu fotografiju kao sto sam ja stavio pa cu komentarisati.
A ja imam i druge frontalne fotografije.
Last edited by dzolix on 25/06/2021 12:00, edited 1 time in total.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#13250 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

kakotakonikako wrote: 25/06/2021 10:07
dzolix wrote: 24/06/2021 11:41
kakotakonikako wrote: 24/06/2021 10:22

Da li hoces reci da Alija Budnjo ne kontrolise svoje objekte ?????
Nije to pogon mercedesa, fabrika. Ne moze on potpuno kontrolisati nesto sto se odvija tajno ko i svugdje.
To je hotel,,, u kojem to hotelu u svjetu nema prostitucije vise manje .To je usluzna djelatnost ko i kafici restorani i tu ima prostitucije.
Postoji li i jedan slucaj da je neko uhvacen od strane murije u Budnjinom hotelu zbog kuravi.
Bilo bi bolje da je kakav pogon ili fabrika ali na zalost nije.

Budnjo je javno rekao, za razliku od ovih drugih hotela u svijetu za koje kazes, da on posto je vjernik to ne bi nikada dozvolio usvom hotelu.

E sada ako ima, onda on ne kontrolise rad svoga hotela. To je prost zakljucak.
Kazu da je Alah svemocan i da samo on drzi sve pod kontrolom.
To su rekli oni koji nisu svemocni .
---------------------------------------------------
Budnjo ne bi dozvolio ukoliko sve zna ali ne moze se sve znati .Moze se reci ali to ne znaci da je bash tako.
Uglavnom njegov hotel nije bordel ili javna kuca,,, Ako se neopazeno provuce povremeno sex za lovu tu i tamo nije to njegova krivica.
Znaci on vise drzi pod kontrolom nego sto ne drzi tako da ima pravo da kaze da drzi pod kontrolom.
Locked