Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#10176 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

td_maajka wrote: 02/04/2021 18:16
Na osnovu presude, na osnovu dokaznog materijala i ne znajuci nista mimo toga (znaci, ako zanemarimo i sve konekcije izmedju polcije, tuzilastva, fup-a, vjestaka - u ovom, ali i istih aktera u drugim slucajevima), je opcija Ljube koji u slucajnoj svadji udara Dzenana i Alisu, mozda i realna. Ali strpimo se jos malo, izaci ce na vidjelo i drugi detalji, sigurna sam.
Ako je tacno ono sto si pisala, da je Ljubo vec bio optuzen za ubistvo palicom i sud odbio tu optuznicu, onda boldirano vise i nije bitno, jer se Ljubi ne moze dvaput suditi za ubistvo iste osobe. Mislim da se odbijanje optuznice izjednacava sa sudjenjem. Tako da Ljubo, ako ga je ubio, cak i da se nadju neoborivi dokazi, nikad za to nece odgovarati.

A sretno u lovu na "zavjerenike" i "pravog ubicu".
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10177 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Bloo »

MrMuradif wrote: 06/04/2021 17:12 "Doktore Hodzic", alal ti vera, svaka ti dala (ili ti dao, ne znam kakva ti je s. orijentacija), na ovome sto si "podijelio" sa nama. Necu i ne mogu ulaziti u detalje i motive posta,
Mocno, uvjerljivo, briljantno, iako ne znam licno pomenuta sluzbena lica, izuzev kroz medije, portale, tako da ne mogu procijeniti koliko ima istine u ovim tracevima, vjerujem da je bar u postu njegova prognoza istinita. Ovaj predmet nece imati pravedan kraj zbog svima nama poznatih ali i nepoznatih razloga. Mislim da je pozadina njihovog nerada u ovom predmetu, ili pogresnog rada, njihova animalno jaka zelja za napredovanjem i ocuvanjem fotelje, borbom za naredni funkcionerski mandat odnosno mandate. Ovo vise ne moze "raspetljati" ni neka pravosudna trojka BrusLi - CakNoris - StivSigal, da se malo nasalim. Ali ko zna, nakon sto su policija i tuzilastva konacno usli u doktorice Sabije UKC Igraonu mozda se i ovo pocne raspetljavati, ne zato sto su konacno odlucili da rade svoj posao, vec sto su se prepali gradjanskog revolta, bunta, radi sad unjiha ghuza ko medhuza... :bih:
I tebi i tebi ovaj.. doktoru trajni...za kloniranje ofirno.
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#10178 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by belfy »

GAU8 wrote: 05/04/2021 16:17
MrMuradif wrote: 05/04/2021 13:57 Pa, i moj je zaključak da Muriz (i advokat Feragert) ne zna ime ubice, da je ranije bio doveden u zabludu, pa da sada samo pretpostavlja kao i svi mi na ovoj temi, osim ubice ako ovo čita.. ali to što Muriz (i advokat Feragert) ne zna ime ubice, ne znači da ubistva i ubice nema..
Naravno da "ima" ubice. Nije samoubojstvo u pitanju.
Ubica je vjerojatno bio i nađen i priznao je i bio osuđen. Ali onda.... desilo se šta se desilo. Čitava stvar je opet na početku i više se pouzdano ne zna šta se desilo. Mnogo stvari će ostati nerazjašnjeno. A ubica, ko god da je, ostati na slobodi.

Proceduralne greške su upropastile cijeli postupak.
malo vjerovatno, malo se desilo sta se desilo, pa niko ne zna pouzdano sta se desilo, mogo stvari nerazjasnjeno, ali je sigurno da ce ubica ostati na slobodi zbog proceduralnih gresaka... cestitamo i svaka cast. mora da te ova tema i odgovori na nju ne interesuju, jer nisi strucnjak za isto ali...
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#10179 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by belfy »

denden wrote: 06/04/2021 21:36
td_maajka wrote: 02/04/2021 18:16
Na osnovu presude, na osnovu dokaznog materijala i ne znajuci nista mimo toga (znaci, ako zanemarimo i sve konekcije izmedju polcije, tuzilastva, fup-a, vjestaka - u ovom, ali i istih aktera u drugim slucajevima), je opcija Ljube koji u slucajnoj svadji udara Dzenana i Alisu, mozda i realna. Ali strpimo se jos malo, izaci ce na vidjelo i drugi detalji, sigurna sam.
Ako je tacno ono sto si pisala, da je Ljubo vec bio optuzen za ubistvo palicom i sud odbio tu optuznicu, onda boldirano vise i nije bitno, jer se Ljubi ne moze dvaput suditi za ubistvo iste osobe. Mislim da se odbijanje optuznice izjednacava sa sudjenjem. Tako da Ljubo, ako ga je ubio, cak i da se nadju neoborivi dokazi, nikad za to nece odgovarati.

A sretno u lovu na "zavjerenike" i "pravog ubicu".
jos nisi iznevjerio. samo fali da i ti pocnes post sa "Zamislimo da..."
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#10180 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

...
Last edited by zijancer on 07/04/2021 08:10, edited 1 time in total.
GovedaricaVukosav
Posts: 1
Joined: 07/04/2021 00:34

#10181 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GovedaricaVukosav »

"Knjige, braćo moja, knjige, a ne zvona i praporce"! Dimitrije Obradović

GovedaricaVukosav is back!

Evo me, forumasi, GovedaricaVukosav - GLAS RAZUMA!

Kvaricu vaš imbecilni samozadovoljni rahatluk u sramoćenju i linču nevinih ljudi kojima ste, svjesno i nesvjesno, kao i njihovim porodicama, kriminalno stavili mete na grudi !

Napravio sam eksperiment, htio sam na neko vrijeme biti malo vi, biti među vama, pokušati shvatiti šta je to što vas pokreće i šta je to što vas privlači da radite ove vecinom loše stvari. Pri tome mislim na prosječnog "forumaša", običnog, tzv "malog čovjeka", ne na one profesionalce među vama.

Moram priznati da mi se počelo čak to i dopadati!

Banalnost zla... o tome je pisala Hannah Arendt, pročitajte ponešta o tome (Knjiga koju je napisala Hannah Arendt zove
se Eichmann u Jerusalemu: Izvještaj o banalnosti zla).

Na neki način, istina bolestan, bilo je zanimljivo i privlačno biti tako u gomili među vama, prepustiti se toplini i sigurnosti "stada" (u gomili je toplo, ali smrdi) i tako sretno zaglupljeno pljuvati na sve izvan krda, na sve koji su drugačiji, uspješniji, bogatiji, pametniji, itd...

I nije to tako teško, samo treba isključiti ono malo mozga ako se ima, držati se teme "za sve je kriva politika, pozicija", "za sve su krivi drugi, drugaciji", zbog toga što sam siromašan, neuspješan neobrazovan, krivi su oni na vlasti, oni koji su bogati, jer su lopovi, pa su tako neopravdano uspješni; svakoga ko kaže drugačije ismijati, popljuvati, potom isključiti iz krda, stada, laskati istomišljenicima, podržavati braću po forumskom pljuvačkom oružju, bez obzira koliko god to bilo glupo i loše, i dr, i sl, itd.

Jadno, nisam mogao to više izdržati, taj smrad zla i zavisti, nedoraslosti, bahatosti, nerazumijevanja, ograničenosti,
prekinuo sam eksperiment i izašao na svjetlost dana i čist vazduh!

I da, upravo tako: rad'te se, trud'te se!

I za kraj:

Nažalost ubica/ubice neće biti kažnjene, pravda se neće zadovoljiti jer je ubica Dzenana zbog grešaka Kantonalnog tužilaštva Sarajevo slobodan.

Ipak saobracajka ili ubica Ljubo,

Siguran sam da vas/nas Drzavna tuziteljica Gordana Tadic "loži" i "vuče za nos",

Srdačno vas sviju pozdravljam/selamim,

Vaš GovedaricaVukosav
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#10182 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Vidi Muradifa, Doktora, Govedarice što radi eksperimente :lol: :lol:
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#10183 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

belfy wrote: 06/04/2021 22:03
GAU8 wrote: 05/04/2021 16:17
MrMuradif wrote: 05/04/2021 13:57 Pa, i moj je zaključak da Muriz (i advokat Feragert) ne zna ime ubice, da je ranije bio doveden u zabludu, pa da sada samo pretpostavlja kao i svi mi na ovoj temi, osim ubice ako ovo čita.. ali to što Muriz (i advokat Feragert) ne zna ime ubice, ne znači da ubistva i ubice nema..
Naravno da "ima" ubice. Nije samoubojstvo u pitanju.
Ubica je vjerojatno bio i nađen i priznao je i bio osuđen. Ali onda.... desilo se šta se desilo. Čitava stvar je opet na početku i više se pouzdano ne zna šta se desilo. Mnogo stvari će ostati nerazjašnjeno. A ubica, ko god da je, ostati na slobodi.

Proceduralne greške su upropastile cijeli postupak.
malo vjerovatno, malo se desilo sta se desilo, pa niko ne zna pouzdano sta se desilo, mogo stvari nerazjasnjeno, ali je sigurno da ce ubica ostati na slobodi zbog proceduralnih gresaka... cestitamo i svaka cast. mora da te ova tema i odgovori na nju ne interesuju, jer nisi strucnjak za isto ali...
Samo je budala uvijek 100% siguran u svaku svoju tvrdnju.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#10184 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jefff »

Onaj Keljmendi advokat daje izjave u Keljmendi glasilu o predmetu koji ako se iskombinuje sa predmetom Memic moze da izgleda kao montirani progon dinastije Izetbegovic. On uzasno steti Memicima i tesko je povjerovati da on to radi kao da ne zna za posljedice.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#10185 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

GovedaricaVukosav wrote: 07/04/2021 00:39
Nažalost ubica/ubice neće biti kažnjene, pravda se neće zadovoljiti jer je ubica Dzenana zbog grešaka Kantonalnog tužilaštva Sarajevo slobodan.
Da imaju sve osobe koji su u datom trenutku bili na mjestu stradanja, i ne uspiju zavrsiti slucaj kako treba... To je kriminalno...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#10186 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

GAU8 wrote: 07/04/2021 15:05
GovedaricaVukosav wrote: 07/04/2021 00:39
Nažalost ubica/ubice neće biti kažnjene, pravda se neće zadovoljiti jer je ubica Dzenana zbog grešaka Kantonalnog tužilaštva Sarajevo slobodan.
Da imaju sve osobe koji su u datom trenutku bili na mjestu stradanja, i ne uspiju zavrsiti slucaj kako treba... To je kriminalno...

:thumbup:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#10187 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Pa to je naše pravosuđe. Ni prvi ni zadnji slučaj, kada se sve zna i nikome ništa.
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#10188 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by belfy »

GAU8 wrote: 07/04/2021 08:40
belfy wrote: 06/04/2021 22:03
GAU8 wrote: 05/04/2021 16:17

Naravno da "ima" ubice. Nije samoubojstvo u pitanju.
Ubica je vjerojatno bio i nađen i priznao je i bio osuđen. Ali onda.... desilo se šta se desilo. Čitava stvar je opet na početku i više se pouzdano ne zna šta se desilo. Mnogo stvari će ostati nerazjašnjeno. A ubica, ko god da je, ostati na slobodi.

Proceduralne greške su upropastile cijeli postupak.
malo vjerovatno, malo se desilo sta se desilo, pa niko ne zna pouzdano sta se desilo, mogo stvari nerazjasnjeno, ali je sigurno da ce ubica ostati na slobodi zbog proceduralnih gresaka... cestitamo i svaka cast. mora da te ova tema i odgovori na nju ne interesuju, jer nisi strucnjak za isto ali...
Samo je budala uvijek 100% siguran u svaku svoju tvrdnju.
pa, sa takvim stavom jeste. isti imaju jos neki na temi. evo ti par 100% sigurnih tvrdnji, da vidis da moze:
- ti si napisao ovaj post iznad
- ti si u njemu napravio puno pretpostavki
- ti iz iz toga izvukao zakljucke koje ne stavljas pod mozda
- ti si napisao da je budala uvijek sigurna u svoju tvrdnju

posto je ovo sto sam napisao iznad 100% tacno, a jasno se vidi da jeste, onda mozemo zakljuciti da si ti sam sebe nazvao budalom, posto su tvoji zakljucci:
"Mnogo stvari će ostati nerazjašnjeno." i "A ubica, ko god da je, ostati na slobodi." kao i "Proceduralne greške su upropastile cijeli postupak." zasnovani na prepostavkama i samim tim upitni, pa si SAM rekao da bi samo budala bila sigurna u svaku svoju tvrdnju, tako da je zakljucak koji prozilazi to da si sam sebe nazvao tako.

evo ti sada ovaj moj cijeli post gdje ja tvrdim mnogo toga i to sa 100% sigurnoscu, pa ti vidi da li je to samo stvar koju rade budale ili to samo tako izgleda, iz tvog ugla kada, ti pises... posteno, jel tako?
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#10189 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

belfy wrote: 07/04/2021 19:41
GAU8 wrote: 07/04/2021 08:40
belfy wrote: 06/04/2021 22:03
malo vjerovatno, malo se desilo sta se desilo, pa niko ne zna pouzdano sta se desilo, mogo stvari nerazjasnjeno, ali je sigurno da ce ubica ostati na slobodi zbog proceduralnih gresaka... cestitamo i svaka cast. mora da te ova tema i odgovori na nju ne interesuju, jer nisi strucnjak za isto ali...
Samo je budala uvijek 100% siguran u svaku svoju tvrdnju.
pa, sa takvim stavom jeste. isti imaju jos neki na temi. evo ti par 100% sigurnih tvrdnji, da vidis da moze:
- ti si napisao ovaj post iznad
- ti si u njemu napravio puno pretpostavki
- ti iz iz toga izvukao zakljucke koje ne stavljas pod mozda
- ti si napisao da je budala uvijek sigurna u svoju tvrdnju

posto je ovo sto sam napisao iznad 100% tacno, a jasno se vidi da jeste, onda mozemo zakljuciti da si ti sam sebe nazvao budalom, posto su tvoji zakljucci:
"Mnogo stvari će ostati nerazjašnjeno." i "A ubica, ko god da je, ostati na slobodi." kao i "Proceduralne greške su upropastile cijeli postupak." zasnovani na prepostavkama i samim tim upitni, pa si SAM rekao da bi samo budala bila sigurna u svaku svoju tvrdnju, tako da je zakljucak koji prozilazi to da si sam sebe nazvao tako.

evo ti sada ovaj moj cijeli post gdje ja tvrdim mnogo toga i to sa 100% sigurnoscu, pa ti vidi da li je to samo stvar koju rade budale ili to samo tako izgleda, iz tvog ugla kada, ti pises... posteno, jel tako?
Može li malo kraće, u par riječi..
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#10190 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by belfy »

GAU8 wrote: 07/04/2021 19:53 Može li malo kraće, u par riječi..
odavno nisam vidio da je nekome problem procitati post ove velicine... manjak koncentracije?

vjerovatno mozda moze krace, ali je sigurno da ne moze... sad se mozda i slozimo, jel tako?
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#10191 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

belfy wrote: 07/04/2021 20:46
GAU8 wrote: 07/04/2021 19:53 Može li malo kraće, u par riječi..
odavno nisam vidio da je nekome problem procitati post ove velicine... manjak koncentracije?

vjerovatno mozda moze krace, ali je sigurno da ne moze... sad se mozda i slozimo, jel tako?
Još uvijek ne kontam
User avatar
malakh
Posts: 7162
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#10192 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by malakh »



opet feraget ulazi u dnevno politička pitanja. opet pegla radončićeva sranja. ifete, ako čitaš, a znam da čitaš, ne koristi slučaj u dnevnopolitička prepucavanja i okani se politike. bavi se stvarima koje si do sada odlično radio.

postao si popularan preko slučaja dženan memić i ne koristi to kako bi ulazio u politička prepucavanja.
uvijekIInikadI
Posts: 1140
Joined: 10/11/2013 19:54

#10193 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uvijekIInikadI »

Ja ipak mislim da je Seka kupila igračke od respiratora a da joj Dalida pomaže u zataškavanju kriminala sa liječenjem Dženan Memića.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#10194 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

malakh wrote: 07/04/2021 23:58

opet feraget ulazi u dnevno politička pitanja. opet pegla radončićeva sranja. ifete, ako čitaš, a znam da čitaš, ne koristi slučaj u dnevnopolitička prepucavanja i okani se politike. bavi se stvarima koje si do sada odlično radio.

postao si popularan preko slučaja dženan memić i ne koristi to kako bi ulazio u politička prepucavanja.
Lik beskrupulozno preko Murizove tragedije ulazi u politiku.... Kako to niko ne (zeli) da vidi?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#10195 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

normalno da su licni interesi u pitanju

i politicki i cisto strucno karijeristicki

svako pojavljinje u medijima koje dovodi do ekstaze empaticnih pravednik(c)a i komentara tipa najbolji advokat u bih, najsposobniji, najposteniji, najpametniji .... dize mu cijenu
sto se naravno eliminise mantrom: radi pro bono :D

e, politicke ambicije ... ne sumnjam da ih ima, ali za sad samo vidim kontra-sda politiku, ne vidim pro-

inace odaje utisak egocentricnog narcisa, manipulatora, rodjenog za sefovanje
a za to treba pristojan iq
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#10196 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Ja licno nemam nista protiv svega sto on radi.
Nije bolji ili losiji od velikog broja ljudi na pozicijama, barem je strucan u poslu koji obavlja.

Samo mi je zao sto ljudi lako hvataju na to kako je glavni motiv neka pravda.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#10197 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

stručan ili ne, fali mu ta ulična/real life iq, uvijek će ga neki šibicar moći motati oko malog prsta
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#10198 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by u-pet-deka »

Od kada ja govorim da je sve neki drugi interes kod pro bono advokata.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#10199 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jefff »

Najgore od svega je to sto svako ali bukvalno svako uspijeva da ovaj slucaj koristi za svoje interese pa tako to radi i Feraget i politicari iz Trojke i ko vec sve ne i nakon sto su iscjedili svaku kap iz ovog slucaja sada ga pustaju niz vodu.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#10200 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

jefff wrote: 08/04/2021 11:50 Najgore od svega je to sto svako ali bukvalno svako uspijeva da ovaj slucaj koristi za svoje interese pa tako to radi i Feraget i politicari iz Trojke i ko vec sve ne i nakon sto su iscjedili svaku kap iz ovog slucaja sada ga pustaju niz vodu.

trojka-cetvorka je obezbijedila arijani poslanicku fotelju. jos uvijek sjedi u njoj.

ima moc, ima sva sredstva, ali ne moze stvoriti dokaze na osnovu svojih ili necijih zelja



s druge strane, ifet je tu samo licnog interesa, da samo sebe promovise
uzeo je muriza pod svoje, manipulise njim od prvog dana, kontrolise ga ...
Locked