Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#12876 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by yasaq »

gledao sam malo rekonstrukciju tuzilastva ks o navodnoj saobracajnoj nesreci i iskaz Alise i iskaz svih koji su se navodno vozili u kombiju se ne slazu o tome koje gdje stajao koga je i kako je koga udarilo to nesto ?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#12877 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by ovo_malo_duse »

Sta ovo Dalida kidnula preko grane malo na odmor jedno mjesec dva dok vidi sta ce biti....
Sta kazu odmor malo ranije ove godine
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#12878 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nero Histrion »

yasaq wrote: 23/06/2021 13:51 gledao sam malo rekonstrukciju tuzilastva ks o navodnoj saobracajnoj nesreci i iskaz Alise i iskaz svih koji su se navodno vozili u kombiju se ne slazu o tome koje gdje stajao koga je i kako je koga udarilo to nesto ?
Kaze u toj rekonstrukciji kako je u snu vidjela neke stvari, inace ima amneziju pa ne zna nista vise, ali u snu je vidjela cini mi se boju auta i neka lica. :?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12879 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by JThomas »

ovo_malo_duse wrote: 23/06/2021 14:02 Sta ovo Dalida kidnula preko grane malo na odmor jedno mjesec dva dok vidi sta ce biti....
Sta kazu odmor malo ranije ove godine
da ne propadne iz prošle godine...
User avatar
jazzer
Posts: 7202
Joined: 20/12/2004 14:44

#12880 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by jazzer »

MensurM wrote: 23/06/2021 13:45 Eno sestre Mutap objavile i dio prijetnje koje dobivaju. Kažu da policija/tužilaštvo ne radi ništa po tom pitanju.
Doduse, ona je navikla da policija i tuzilastvo rade svoj posao, onako kako im se kaze.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#12881 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

preselio na ahiret wrote: 23/06/2021 09:14 Normalno da ne prolazi,prolazi kod onog sto nema veze sa informatikom,disk mora sav da strada kako bi bilo nesto pobrisano a to samo dio da je nestao je prica za maloumnike.
Procitaj ono sto je stavio denden sinoc oko problema koji se desavaju ako selektujes sta ces da kopiras i onda ako u momentu kopiranja sa jednog diska na drugi ako nekim slucajem dodje do nestanka struje desi se da se uniste bash ti podatci koji su trebali biti izkopirani.
Znaci ne mora stradati disk mehanicki vec odu u nepovrat neki podatci.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#12882 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by yasaq »

dzolix wrote: 23/06/2021 14:54
preselio na ahiret wrote: 23/06/2021 09:14 Normalno da ne prolazi,prolazi kod onog sto nema veze sa informatikom,disk mora sav da strada kako bi bilo nesto pobrisano a to samo dio da je nestao je prica za maloumnike.
Procitaj ono sto je stavio denden sinoc oko problema koji se desavaju ako selektujes sta ces da kopiras i onda ako u momentu kopiranja sa jednog diska na drugi ako nekim slucajem dodje do nestanka struje desi se da se uniste bash ti podatci koji su trebali biti izkopirani.
Znaci ne mora stradati disk mehanicki vec odu u nepovrat neki podatci.
sa softvera za nadzor se ne kopiraju video fajlovi sa copy/paste operacijom niti je to moguće !
hotaa
Posts: 334
Joined: 02/01/2013 18:32

#12883 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by hotaa »

Nisam neki ekspert za informatiku, ali se razumijem koliko toliko. Isto tako nisam imao priliku da mi nestane struje dok kopiram/prebacujem podatke, ali po nekoj logici, podaci koji se prebacuju/kopiraju sa komp-a negdje drugo, ako dodje do prekida prebacivanja podataka ne znam ti kojim putem ( nestanak struje, namjerno zaustavljanje prenosa podataka i slicno ) isti podaci ostaju na kompjuteru ( usb-u, hard disku i sl. zavisi sa cega na sta se prebacuju), ne dolazi do brisanja podataka, isto kao sto ne dolazi do prenosa jer je isto prekinuto.

To je isto kao da ja sada ubacim usb i krenem prebacivati film na komp i nestane mi struje ili namjerno izbacim usb iz kompa, po toj logici taj film necu imati na usb-u ?
Logicno je da ga necu imati na kompu, jer sam prekinuo prebacivanje, ali ostaje na usbu, sve dok ga ja licno ne izbrisem ili formatiram usb.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12884 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

hotaa wrote: 23/06/2021 15:07 Nisam neki ekspert za informatiku, ali se razumijem koliko toliko. Isto tako nisam imao priliku da mi nestane struje dok kopiram/prebacujem podatke, ali po nekoj logici, podaci koji se prebacuju/kopiraju sa komp-a negdje drugo, ako dodje do prekida prebacivanja podataka ne znam ti kojim putem ( nestanak struje, namjerno zaustavljanje prenosa podataka i slicno ) isti podaci ostaju na kompjuteru ( usb-u, hard disku i sl. zavisi sa cega na sta se prebacuju), ne dolazi do brisanja podataka, isto kao sto ne dolazi do prenosa jer je isto prekinuto.

To je isto kao da ja sada ubacim usb i krenem prebacivati film na komp i nestane mi struje ili namjerno izbacim usb iz kompa, po toj logici taj film necu imati na usb-u ?
Logicno je da ga necu imati na kompu, jer sam prekinuo prebacivanje, ali ostaje na usbu, sve dok ga ja licno ne izbrisem ili formatiram usb.
Ako radiš copy, tj kopiranje, nestalo struje ili ne nestalo, on je na PC-u sve vrijeme. Denden je ubacio tu da se kod cut opcije gube sa obje lokacije dokumenti i to jeste tačno, ali se to ovdje nije desilo.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#12885 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by yasaq »

liaar wrote: 23/06/2021 15:20
hotaa wrote: 23/06/2021 15:07 Nisam neki ekspert za informatiku, ali se razumijem koliko toliko. Isto tako nisam imao priliku da mi nestane struje dok kopiram/prebacujem podatke, ali po nekoj logici, podaci koji se prebacuju/kopiraju sa komp-a negdje drugo, ako dodje do prekida prebacivanja podataka ne znam ti kojim putem ( nestanak struje, namjerno zaustavljanje prenosa podataka i slicno ) isti podaci ostaju na kompjuteru ( usb-u, hard disku i sl. zavisi sa cega na sta se prebacuju), ne dolazi do brisanja podataka, isto kao sto ne dolazi do prenosa jer je isto prekinuto.

To je isto kao da ja sada ubacim usb i krenem prebacivati film na komp i nestane mi struje ili namjerno izbacim usb iz kompa, po toj logici taj film necu imati na usb-u ?
Logicno je da ga necu imati na kompu, jer sam prekinuo prebacivanje, ali ostaje na usbu, sve dok ga ja licno ne izbrisem ili formatiram usb.
Ako radiš copy, tj kopiranje, nestalo struje ili ne nestalo, on je na PC-u sve vrijeme. Denden je ubacio tu da se kod cut opcije gube sa obje lokacije dokumenti i to jeste tačno, ali se to ovdje nije desilo.
ne može se desiti kad se fajlovi prvo moraju exportovati iz softvera za nadzor pa tek onda kopirati. Što znači da ako se izguio taj exportovani fajl onda se opet exportuje pa se ponovo kopira. Ne može se desiti (odnosno može ali da vrisne hard disk ali onda nestaju svi snimci a ne samo određeni) da ti određeni snimci nedostaju bez namjernog brisanja .
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12886 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

yasaq wrote: 23/06/2021 15:23
liaar wrote: 23/06/2021 15:20
hotaa wrote: 23/06/2021 15:07 Nisam neki ekspert za informatiku, ali se razumijem koliko toliko. Isto tako nisam imao priliku da mi nestane struje dok kopiram/prebacujem podatke, ali po nekoj logici, podaci koji se prebacuju/kopiraju sa komp-a negdje drugo, ako dodje do prekida prebacivanja podataka ne znam ti kojim putem ( nestanak struje, namjerno zaustavljanje prenosa podataka i slicno ) isti podaci ostaju na kompjuteru ( usb-u, hard disku i sl. zavisi sa cega na sta se prebacuju), ne dolazi do brisanja podataka, isto kao sto ne dolazi do prenosa jer je isto prekinuto.

To je isto kao da ja sada ubacim usb i krenem prebacivati film na komp i nestane mi struje ili namjerno izbacim usb iz kompa, po toj logici taj film necu imati na usb-u ?
Logicno je da ga necu imati na kompu, jer sam prekinuo prebacivanje, ali ostaje na usbu, sve dok ga ja licno ne izbrisem ili formatiram usb.
Ako radiš copy, tj kopiranje, nestalo struje ili ne nestalo, on je na PC-u sve vrijeme. Denden je ubacio tu da se kod cut opcije gube sa obje lokacije dokumenti i to jeste tačno, ali se to ovdje nije desilo.
ne može se desiti kad se fajlovi prvo moraju exportovati iz softvera za nadzor pa tek onda kopirati. Što znači da ako se izguio taj exportovani fajl onda se opet exportuje pa se ponovo kopira.
Moja poenta je bila ovo, zamisli da je taj exportovani fajl obični fajl na desktopu. Znači tu je, prisutan je na disku. Uzmeš da ga kopiraš, znači isključivo kopiranje, a ne cut & paste, nestane struje na pola. Upališ PC ponovno, fajl koji si kopirao na USB je polovičan i neispravan i ne može se pokrenuti, ali je i dalje na desktopu tu exportovani fajl na desktopu gdje je i bio. Vjerujem da ti razumiješ, ali izgleda da ovi botovi ne razumiju osnovni rad operativnog sistema, od Win7 pa na gore.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#12887 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by yasaq »

liaar wrote: 23/06/2021 15:30
yasaq wrote: 23/06/2021 15:23
liaar wrote: 23/06/2021 15:20

Ako radiš copy, tj kopiranje, nestalo struje ili ne nestalo, on je na PC-u sve vrijeme. Denden je ubacio tu da se kod cut opcije gube sa obje lokacije dokumenti i to jeste tačno, ali se to ovdje nije desilo.
ne može se desiti kad se fajlovi prvo moraju exportovati iz softvera za nadzor pa tek onda kopirati. Što znači da ako se izguio taj exportovani fajl onda se opet exportuje pa se ponovo kopira.
Moja poenta je bila ovo, zamisli da je taj exportovani fajl obični fajl na desktopu. Znači tu je, prisutan je na disku. Uzmeš da ga kopiraš, znači isključivo kopiranje, a ne cut & paste, nestane struje na pola. Upališ PC ponovno, fajl koji si kopirao na USB je polovičan i neispravan i ne može se pokrenuti, ali je i dalje na desktopu tu exportovani fajl na desktopu gdje je i bio. Vjerujem da ti razumiješ, ali izgleda da ovi botovi ne razumiju osnovni rad operativnog sistema, od Win7 pa na gore.
evo da prihvatimo da se izgubio taj exportovani fajl, jednostavno ga opet exportuješ i kopiraš jer snimci ostaju na računaru pohranjeni u nekom formatu koji obični korisnik ne može pokrenuti bez softvera proizvođača softvera za nadzor.
Last edited by yasaq on 23/06/2021 15:36, edited 1 time in total.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12888 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

yasaq wrote: 23/06/2021 15:32
liaar wrote: 23/06/2021 15:30
yasaq wrote: 23/06/2021 15:23

ne može se desiti kad se fajlovi prvo moraju exportovati iz softvera za nadzor pa tek onda kopirati. Što znači da ako se izguio taj exportovani fajl onda se opet exportuje pa se ponovo kopira.
Moja poenta je bila ovo, zamisli da je taj exportovani fajl obični fajl na desktopu. Znači tu je, prisutan je na disku. Uzmeš da ga kopiraš, znači isključivo kopiranje, a ne cut & paste, nestane struje na pola. Upališ PC ponovno, fajl koji si kopirao na USB je polovičan i neispravan i ne može se pokrenuti, ali je i dalje na desktopu tu exportovani fajl na desktopu gdje je i bio. Vjerujem da ti razumiješ, ali izgleda da ovi botovi ne razumiju osnovni rad operativnog sistema, od Win7 pa na gore.
evo da prihvatimo da se izgubio taj exportovani fajl, jednostavno ga opet exportuješ i kopiraš.
Šuti ba sad će denden i džolix da te demantuju u novinama. Ali ne u Avazu, znaš njima SDA botovi ne vjeruju :D
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#12889 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dzolix wrote: 23/06/2021 14:54
preselio na ahiret wrote: 23/06/2021 09:14 Normalno da ne prolazi,prolazi kod onog sto nema veze sa informatikom,disk mora sav da strada kako bi bilo nesto pobrisano a to samo dio da je nestao je prica za maloumnike.
Procitaj ono sto je stavio denden sinoc oko problema koji se desavaju ako selektujes sta ces da kopiras i onda ako u momentu kopiranja sa jednog diska na drugi ako nekim slucajem dodje do nestanka struje desi se da se uniste bash ti podatci koji su trebali biti izkopirani.
Znaci ne mora stradati disk mehanicki vec odu u nepovrat neki podatci.
Ne lupaj
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#12890 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by yasaq »

liaar wrote: 23/06/2021 15:33
yasaq wrote: 23/06/2021 15:32
liaar wrote: 23/06/2021 15:30
Moja poenta je bila ovo, zamisli da je taj exportovani fajl obični fajl na desktopu. Znači tu je, prisutan je na disku. Uzmeš da ga kopiraš, znači isključivo kopiranje, a ne cut & paste, nestane struje na pola. Upališ PC ponovno, fajl koji si kopirao na USB je polovičan i neispravan i ne može se pokrenuti, ali je i dalje na desktopu tu exportovani fajl na desktopu gdje je i bio. Vjerujem da ti razumiješ, ali izgleda da ovi botovi ne razumiju osnovni rad operativnog sistema, od Win7 pa na gore.
evo da prihvatimo da se izgubio taj exportovani fajl, jednostavno ga opet exportuješ i kopiraš.
Šuti ba sad će denden i džolix da te demantuju u novinama. Ali ne u Avazu, znaš njima SDA botovi ne vjeruju :D
zato tužilaštvo angažuje vještake koji znaju sve o tim softverima i daju svoje mišljenje. To nije oprema koji su svi korisnici imali priliku koristiti i ne mogu razumiti na koji način to radi.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#12891 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

yasaq wrote: 23/06/2021 15:23
liaar wrote: 23/06/2021 15:20
hotaa wrote: 23/06/2021 15:07 Nisam neki ekspert za informatiku, ali se razumijem koliko toliko. Isto tako nisam imao priliku da mi nestane struje dok kopiram/prebacujem podatke, ali po nekoj logici, podaci koji se prebacuju/kopiraju sa komp-a negdje drugo, ako dodje do prekida prebacivanja podataka ne znam ti kojim putem ( nestanak struje, namjerno zaustavljanje prenosa podataka i slicno ) isti podaci ostaju na kompjuteru ( usb-u, hard disku i sl. zavisi sa cega na sta se prebacuju), ne dolazi do brisanja podataka, isto kao sto ne dolazi do prenosa jer je isto prekinuto.

To je isto kao da ja sada ubacim usb i krenem prebacivati film na komp i nestane mi struje ili namjerno izbacim usb iz kompa, po toj logici taj film necu imati na usb-u ?
Logicno je da ga necu imati na kompu, jer sam prekinuo prebacivanje, ali ostaje na usbu, sve dok ga ja licno ne izbrisem ili formatiram usb.
Ako radiš copy, tj kopiranje, nestalo struje ili ne nestalo, on je na PC-u sve vrijeme. Denden je ubacio tu da se kod cut opcije gube sa obje lokacije dokumenti i to jeste tačno, ali se to ovdje nije desilo.
ne može se desiti kad se fajlovi prvo moraju exportovati iz softvera za nadzor pa tek onda kopirati. Što znači da ako se izguio taj exportovani fajl onda se opet exportuje pa se ponovo kopira. Ne može se desiti (odnosno može ali da vrisne hard disk ali onda nestaju svi snimci a ne samo određeni) da ti određeni snimci nedostaju bez namjernog brisanja .
Glupo je o tome pricat jer je fino receno nestalo struje nestali ti klipovi nikakva kopiranja i slicne gluposti se nisu spominjale to se mozda sad peru svim i svacim kad su shvatili da se to ne moze desit nakon nestanka struje
Last edited by preselio na ahiret on 23/06/2021 15:41, edited 1 time in total.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#12892 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by pinkman »

Ovdje se dosta prica i raspravlja, a niko nema uvid u pravo stanje. Ne zna se cak ni je li HDD ili SSD disk u pitanju. Evo recimo dva naucna rada koja su analizirala ovo:

https://arxiv.org/pdf/1805.00140.pdf
https://cseweb.ucsd.edu/~swanson/papers ... werCut.pdf

To su radovi koji su prosli recenziju i prihvaceni su, pa cemo vjerovati da je tacno ono sto pise tu, mada u nauci sve treba biti predmet preispitivanja.

Ili recimo ovaj clanak:
No, ono što treba ovdje napomenuti jest to da ostale elektroničke komponente poput kontrolera, SSD disk ima iste kao i hard disk, što znači da i one mogu otkazati jednako lako ili ‘teško’ baš kao i na hard disku. Na ono na što je SSD jako osjetljiv jest nestanak struje ili loše napajanje diska strujom, što često zna dovesti do gubitka podataka ili čak do kvara samog SSD diska.

https://pcchip.hr/helpdesk/hard-disk-ss ... e-podatke/
Medjutim, ovo ne znaci da je istina sto ovi u hotelu kazu. :D

Po logici stvari, hotel nema jednu osobu na recepciji, nego bi trebalo vise zaposlenih da bude. Sigurno su svi saslusavani. Pitanje je sta je ko rekao, a mi nista od toga ne znamo. Ja ne vjerujem da su tek tako odredili pritvor, ali eto, svacije je pravo da se brani. To i Feraget sam kaze.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#12893 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by yasaq »

pinkman wrote: 23/06/2021 15:41 Ovdje se dosta prica i raspravlja, a niko nema uvid u pravo stanje. Ne zna se cak ni je li HDD ili SSD disk u pitanju. Evo recimo dva naucna rada koja su analizirala ovo:

https://arxiv.org/pdf/1805.00140.pdf
https://cseweb.ucsd.edu/~swanson/papers ... werCut.pdf

To su radovi koji su prosli recenziju i prihvaceni su, pa cemo vjerovati da je tacno ono sto pise tu, mada u nauci sve treba biti predmet preispitivanja.

Ili recimo ovaj clanak:
No, ono što treba ovdje napomenuti jest to da ostale elektroničke komponente poput kontrolera, SSD disk ima iste kao i hard disk, što znači da i one mogu otkazati jednako lako ili ‘teško’ baš kao i na hard disku. Na ono na što je SSD jako osjetljiv jest nestanak struje ili loše napajanje diska strujom, što često zna dovesti do gubitka podataka ili čak do kvara samog SSD diska.

https://pcchip.hr/helpdesk/hard-disk-ss ... e-podatke/
Medjutim, ovo ne znaci da je istina sto ovi u hotelu kazu. :D

Po logici stvari, hotel nema jednu osobu na recepciji, nego bi trebalo vise zaposlenih da bude. Sigurno su svi saslusavani. Pitanje je sta je ko rekao, a mi nista od toga ne znamo. Ja ne vjerujem da su tek tako odredili pritvor, ali eto, svacije je pravo da se brani. To i Feraget sam kaze.
vjeruj da nije SSD u pitanju, jer je potreban veliki prostor za snimanje podataka a SSD u to doba je bio još egzotika kod nas pogotovo veliki kapaciteti, a ne vjerujem da bi Budnjo toliko iskešir'o ! I ako se pokvari elektronika ne može se čitati čitav disk a ne samo određeni datumi zapisa video nadzora.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#12894 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by vjeshalica »

dzolix wrote: 23/06/2021 13:28
vjeshalica wrote: 23/06/2021 11:54 ako ona ima povredu glave na slici se vidi sa lijeve strane
odakle joj felga na desnom oku? ovo je svjeza felga dakle naštocana, nije udesa bilo, da je prilikom udara pala na lice imala bi jos ogrebotina i povreda prilikom pada od udara kombija ,neke oguljotine i slicno,makar po nosu koji je isturen na licu,eto ne moze biti da je samo pala na oko
Moguce je da je ovo nakon njene operacije desnog oka onda je to sve zbog tog dogadjaja,,,,ostecenje vida zbog udara u glavu pa zato i operacija.
Moguce je da ju je neko od hajkaca napo i udario nakon sudjenja ili rekonstrukcije u aleji..
prestani podmetati izmisljotine

fotos koji je objavila njena sestra na kojoj se vidi felga na oku nije produkt od operacije nego od udarca štocem
da je oko operisala imala bi zavoje i tufere i ne bi smjela da otkriva, imala bi nalaze povodom cega je operisana, ovo je uslikano neposredno nakon dogadjaja, i na fotosu nema turbana na glavi, dakle ocito je da je fotos o naštocanom oku nastao poslije slike na kojoj lezi zamotane glave
naštocana je ona ili na licu mjesta ili poslije toga
5 godina nije iznosila podatke o svojoj "zrtvi"
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#12895 Re: Slučaj Alisa Mutap

Post by preselio na ahiret »

vjeshalica wrote: 23/06/2021 15:47
prestani podmetati izmisljotine
Kakve koristi kad svakako sud i tuzilastvo rade svoj poso,briga njih sta on ovde pise.Ocigledno ima viska vremena u zivotu pa ubija ovde dosadu za dz. :-D
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#12896 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by Nero Histrion »

vjeshalica wrote: 23/06/2021 15:47
dzolix wrote: 23/06/2021 13:28
vjeshalica wrote: 23/06/2021 11:54 ako ona ima povredu glave na slici se vidi sa lijeve strane
odakle joj felga na desnom oku? ovo je svjeza felga dakle naštocana, nije udesa bilo, da je prilikom udara pala na lice imala bi jos ogrebotina i povreda prilikom pada od udara kombija ,neke oguljotine i slicno,makar po nosu koji je isturen na licu,eto ne moze biti da je samo pala na oko
Moguce je da je ovo nakon njene operacije desnog oka onda je to sve zbog tog dogadjaja,,,,ostecenje vida zbog udara u glavu pa zato i operacija.
Moguce je da ju je neko od hajkaca napo i udario nakon sudjenja ili rekonstrukcije u aleji..
prestani podmetati izmisljotine

fotos koji je objavila njena sestra na kojoj se vidi felga na oku nije produkt od operacije nego od udarca štocem
da je oko operisala imala bi zavoje i tufere i ne bi smjela da otkriva, imala bi nalaze povodom cega je operisana, ovo je uslikano neposredno nakon dogadjaja, i na fotosu nema turbana na glavi, dakle ocito je da je fotos o naštocanom oku nastao poslije slike na kojoj lezi zamotane glave
naštocana je ona ili na licu mjesta ili poslije toga
5 godina nije iznosila podatke o svojoj "zrtvi"
Ma ja, nije 5 godina iznosila podatke, ali u snu joj se prikaze i boja kola i lice napadaca, i to se kao uzme u obzir kod vjestacenja. Bolja od vidovite Dzemile, il one s kasikama, wtf. :cry:
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#12897 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

yasaq wrote: 23/06/2021 14:59
dzolix wrote: 23/06/2021 14:54
preselio na ahiret wrote: 23/06/2021 09:14 Normalno da ne prolazi,prolazi kod onog sto nema veze sa informatikom,disk mora sav da strada kako bi bilo nesto pobrisano a to samo dio da je nestao je prica za maloumnike.
Procitaj ono sto je stavio denden sinoc oko problema koji se desavaju ako selektujes sta ces da kopiras i onda ako u momentu kopiranja sa jednog diska na drugi ako nekim slucajem dodje do nestanka struje desi se da se uniste bash ti podatci koji su trebali biti izkopirani.
Znaci ne mora stradati disk mehanicki vec odu u nepovrat neki podatci.
sa softvera za nadzor se ne kopiraju video fajlovi sa copy/paste operacijom niti je to moguće !
Sofver i uredjaj za video nadzor radi po slicnom principu kao i operativni sistem .
Samo sto je ogranicen za video. nadzor.
Mozes sa snimaca video nadzora izkopirati na usb .To sto su drugi nazivi tipa :record,import,export neznaci da princip nije isti ko na kompjuteru. Digitala je to radi se o bitima.
User avatar
liaar
Posts: 3785
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12898 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by liaar »

dzolix wrote: 23/06/2021 16:26
yasaq wrote: 23/06/2021 14:59
dzolix wrote: 23/06/2021 14:54

Procitaj ono sto je stavio denden sinoc oko problema koji se desavaju ako selektujes sta ces da kopiras i onda ako u momentu kopiranja sa jednog diska na drugi ako nekim slucajem dodje do nestanka struje desi se da se uniste bash ti podatci koji su trebali biti izkopirani.
Znaci ne mora stradati disk mehanicki vec odu u nepovrat neki podatci.
sa softvera za nadzor se ne kopiraju video fajlovi sa copy/paste operacijom niti je to moguće !
Sofver i uredjaj za video nadzor radi po slicnom principu kao i operativni sistem .
Samo sto je ogranicen za video. nadzor.
Mozes sa snimaca video nadzora izkopirati na usb .To sto su drugi nazivi tipa :record,import,export neznaci da princip nije isti ko na kompjuteru. Digitala je to radi se o bitima.
Kako i rekoh, veze ti nemaš sa računarima i operativnim sistemima.

Kakav ba digitala i biti, znaš li ti koje su to veličine datoteka od fajlova videonadzora ?
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#12899 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by GAU8 »

Samo da se osvrnem na brisanje podataka. Nestanak struje ni na koji nacin nije mogao selektivno (precizno) obrisati tacno odredjene snimke sa diska koji su ranije nastali (ne u trenutku nestanka struje).

Moglo je doci do korupcije file-sistema, ali to se manifestuje na drugaciji nacin.

Ali kako god, podaci su se mogli spasiti, samo je malo pitanje truda i novca.

Jedino ako je brisanje uradjeno namjerno, i to "duboko" brisanje gdje se prostor sa diska prepise slucajnim podacima vise puta prije nego ga sistem oznaci kao prazan prostor, postaje zaista tesko ili nemoguce (i neisplativo) vratiti pobrisane podatke, jer za to mozda postoji oprema na par mjesta u cijelom svijetu.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#12900 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dzolix »

liaar wrote: 23/06/2021 16:28 Kakav ba digitala i biti, znaš li ti koje su to veličine datoteka od fajlova videonadzora ?
Koje su velicine , izjavi da vidimo pametnjakovicu.Nemam video nadzor.
Jeli za sedmicu snimi oko 5gb.
Locked