Slučaj Dženan Memić

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Vjerujete li da je poginuo nakon udara kombija?

Da
91
9%
Ne
915
91%
 
Total votes: 1006

denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17526 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dystopia wrote: 31/07/2021 14:16 Da li Romi sada kada su oslobođeni za saobraćajku, podliježu nekim drugim sankcijama, za lažno svjedočenje i ometanje istrage?
Ne. Jer osumnjičeni smije bilo šta lagati bez sankcija.

Mogla bi Vasvija odgovarati ako se ustanovi da nije tačno njeno zadnje, "pravo i istinito i konačno" svjedočenje pred Kantonalnim sudom u kojem je rekla da Dženana i Alisu nisu udarili ni ovako ni onako, nego su oko 22:30 prošli kraj njih dok su oni živi i zdravi šetali na parkingu na početku Aleje, te je rekla da je Ljubo jedino udario u neki kontejner u Aleji.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17527 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 14:13 Vas dvoje ce te se na kraju pobit :lol:
:lol: Da sam on, čuvala bih se, meni su gedore profesionalna oprema. :lol:
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17528 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dystopia wrote: 31/07/2021 14:17
Pa taman, vidiš kako sam na prvu pogodila.
A očarana mogu bit i dalje, ni Ricky Martin u mojim fantazijama nije peder, je l.
Ali ne znaš kako izgledam :D
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17529 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 31/07/2021 14:20
preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 14:13 Vas dvoje ce te se na kraju pobit :lol:
:lol: Da sam on, čuvala bih se, meni su gedore profesionalna oprema. :lol:
:lol:

u koju svrhu ih koristis? :D
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17530 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

denden wrote: 31/07/2021 14:20
dystopia wrote: 31/07/2021 14:16 Da li Romi sada kada su oslobođeni za saobraćajku, podliježu nekim drugim sankcijama, za lažno svjedočenje i ometanje istrage?
Ne. Jer osumnjičeni smije bilo šta lagati bez sankcija.

Mogla bi Vasvija odgovarati ako se ustanovi da nije tačno njeno zadnje, "pravo i istinito i konačno" svjedočenje pred Kantonalnim sudom u kojem je rekla da Dženana i Alisu nisu udarili ni ovako ni onako, nego su oko 22:30 prošli kraj njih dok su oni živi i zdravi šetali na parkingu na početku Aleje, te je rekla da je Ljubo jedino udario u neki kontejner u Aleji.
Zato što ona nije bila osumnječena nego je lagala u svojstvu svjedoka?

Znači, ako se najposlije ispostavi da Ljubo jeste ubica, jedino Vasvija može odgovarat.


Vazda žensko najebe.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17531 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

denden wrote: 31/07/2021 14:21
dystopia wrote: 31/07/2021 14:17
Pa taman, vidiš kako sam na prvu pogodila.
A očarana mogu bit i dalje, ni Ricky Martin u mojim fantazijama nije peder, je l.
Ali ne znaš kako izgledam :D
:lol:
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17532 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dystopia wrote: 31/07/2021 14:23
denden wrote: 31/07/2021 14:20

Ne. Jer osumnjičeni smije bilo šta lagati bez sankcija.

Mogla bi Vasvija odgovarati ako se ustanovi da nije tačno njeno zadnje, "pravo i istinito i konačno" svjedočenje pred Kantonalnim sudom u kojem je rekla da Dženana i Alisu nisu udarili ni ovako ni onako, nego su oko 22:30 prošli kraj njih dok su oni živi i zdravi šetali na parkingu na početku Aleje, te je rekla da je Ljubo jedino udario u neki kontejner u Aleji.
Zato što ona nije bila osumnječena nego je lagala u svojstvu svjedoka?

Znači, ako se najposlije ispostavi da Ljubo jeste ubica, jedino Vasvija može odgovarat.


Vazda žensko najebe.
Pa bila je osumnjičena čak da je izašla sa Ljubom iz kombija i učestvovala u napadu. Ali je sud odbio njeno priznanje dato u usmenom razgovoru policajcu kao nezakonit dokaz. Kad je obustavljena istraga protiv nje, prestala je biti osumnjičeni, a postala svjedok. Kao svjedok je ispričala da su Dženana i Alisu udarili u saobraćajci, otišli kod Bekrijine sestre Ane i to joj ispričali, da je Ljubo nekog udario malo ranije u Aleji. Ana je kao svjedok također potvrdila da su te večeri došli kod nje i rekli joj da su nekog udarili kombijem.
Ali je u suđenju, pretpostavljam pod instrukcijama Karkina, negirala da su kombijem udarili Dženana i Alisu, rekla da nije znala šta priča, jer ima neku venu na glavi koja joj iskoči kad ne uzima terpaiju, nego rekla da su samo prošli pored njih, a da su ih vidjeli žive i zdrave (praktično par minuta prije nego što su policajci naišli na Alisu i Dženana sa razbijenom lobanjom).
Last edited by denden on 31/07/2021 14:29, edited 1 time in total.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17533 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

Hipotetički, ako se najposlije utvrdi da su Romi odgovorni za Dženanovu smrt, da li će porodica Memić podlijegati nekim sankcijama? Feraget? I da li će oni koji su napravili mali milion propusta također biti na neki način sankcionisani ili će sve biti u smislu: hajte vi kući, i sretno vam bilo?
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#17534 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by YouAreMyDestiny »

Ima Nermin ženu i dvoje djece, tako da jbg... :mrgreen:
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17535 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

klix wrote: 31/07/2021 14:29 Ima Nermin ženu i dvoje djece, tako da jbg... :mrgreen:
Nermin je bogat čovjek. I bogatiji. Ima i više od tog :D
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17536 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

denden wrote: 31/07/2021 14:27
dystopia wrote: 31/07/2021 14:23

Zato što ona nije bila osumnječena nego je lagala u svojstvu svjedoka?

Znači, ako se najposlije ispostavi da Ljubo jeste ubica, jedino Vasvija može odgovarat.


Vazda žensko najebe.
Pa bila je osumnjičena čak da je izašla sa Ljubom iz kombija i učestvovala u napadu. Ali je sud odbio njeno priznanje dato u usmenom razgovoru policajcu kao nezakonit dokaz. Kad je obustavljena istraga protiv nje, prestala je biti osumnjičeni, a postala svjedok. Kao svjedok je ispričala da su Dženana i Alisu udarili u saobraćajci, otišli kod Bekrijine sestre Ane i to joj ispričali, da je Ljubo nekog udario malo ranije u Aleji. Ana je kao svjedok također potvrdila da su te večeri došli kod nje i rekli joj da su nekog udarili kombijem.
Ali je u suđenju, pretpostavljam pod instrukcijama Karkina, negirala da su kombijem udarili Dženana i Alisu, nego rekla da su samo prošli pored njih, a da su ih vidjeli žive i zdrave (praktično par minuta prije nego što su policajci naišli na Alisu i Dženana sa razbijenom lobanjom).
A što lijepo mansplained ono što sam i rekla. Svjedok za lažno svjedočenje može odgovarati, optuženik ne. Ok.
Jebeno ovo pravo. :-)
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#17537 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by zijancer »

jedini normalan frajer u onoj emisiji je bio osmankadic :D al je to teško skuziti
isto ja, klaudije
Last edited by zijancer on 31/07/2021 14:31, edited 1 time in total.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17538 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

klix wrote: 31/07/2021 14:29 Ima Nermin ženu i dvoje djece, tako da jbg... :mrgreen:
Nisam ja ljubomorna, meni je bitno da je žena onako normala. A djecu volim svakako. :lol:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17539 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 31/07/2021 14:28 Hipotetički, ako se najposlije utvrdi da su Romi odgovorni za Dženanovu smrt, da li će porodica Memić podlijegati nekim sankcijama? Feraget? I da li će oni koji su napravili mali milion propusta također biti na neki način sankcionisani ili će sve biti u smislu: hajte vi kući, i sretno vam bilo?
Sumnjam ja da su romi krivi jer nebi ovaj Dalidu uvlacio u sve ovo iz zajebancije,jer je ista da je imala dokaza protiv njegove price davno ovo sve zavrsila i nebi dopustala jednom kamionđiji da joj blati ugled i renome.Ako se ustanovi to sto kazes ko je god umjesan a nije kriv moze da ga tuzi.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17540 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

zijancer wrote: 31/07/2021 14:30 jedini normalan frajer u onoj emisiji je bio osmankadic :D al je to teško skuziti
isto ja, klaudije
Eto, da ga ne spomenu, ne bih znala da smo kolege.
Dino, sve ti opraštam.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17541 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dystopia wrote: 31/07/2021 14:28 Hipotetički, ako se najposlije utvrdi da su Romi odgovorni za Dženanovu smrt, da li će porodica Memić podlijegati nekim sankcijama? Feraget? I da li će oni koji su napravili mali milion propusta također biti na neki način sankcionisani ili će sve biti u smislu: hajte vi kući, i sretno vam bilo?
Porodica Memić i Feraget samo za eventualne klevete. Već je Muriz tužen za klevetu da je Alisa prostitutka, ali je suđenje odgođeno, zbog lažne dojave o bombi, a Alisa je ubrzo uhapšena.

Pa oni koji su činili propuste već odgovaraju za te propuste na način da su ti propusti predstavljeni kao zavjera za sakrivanje ubice i prikrivanje ubistva.

U slučaju da se nekim čudom (ali ne mislim da će to iko ikad više istraživati da li su Romi ubice, jer su pravosnažno oslobođeni, a Državnom tužilaštvu bi to bio pucanj u nogu) nekako uvidi da Romi jesu ubice, to bi značilo da su oni koje je Državno tužilaštvo optužilo za zavjeru ustvari i sami žrtve (Alisa Mutap) ili su iskreno, uprkos propustima, tražili i našli stvarnog ubicu (Dupovac, Barić), što bi bio pokazatelj odrona u kojem jesmo kao pravosuđe i društvo. A ja upravo u tu verziju vjerujem, da ovi trenutno optuženi nisu sakrivali, nego otkrivali ubicu.

Mogla bi im biti isplaćena odšteta za vrijeme provedeno u pritvoru i eventualno po tužbi za duševnu bol, satanizaciju, kampanje linča koje su Memići i Feraget provodili, Avaz itd.

Ali krivično ne bi niko odgovarao.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17542 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 14:32
dystopia wrote: 31/07/2021 14:28 Hipotetički, ako se najposlije utvrdi da su Romi odgovorni za Dženanovu smrt, da li će porodica Memić podlijegati nekim sankcijama? Feraget? I da li će oni koji su napravili mali milion propusta također biti na neki način sankcionisani ili će sve biti u smislu: hajte vi kući, i sretno vam bilo?
Sumnjam ja da su romi krivi jer nebi ovaj Dalidu uvlacio u sve ovo iz zajebancije,jer je ista da je imala dokaza protiv njegove price davno ovo sve zavrsila i nebi dopustala jednom kamionđiji da joj blati ugled i renome.Ako se ustanovi to sto kazes ko je god umjesan a nije kriv moze da ga tuzi.
Ne znam, do prije par mjeseci sam bila definitivno ubjeđena da Romi nisu krivi. To ubjeđenje vremenom opada.

Svi imamo svoj stav i svoje mišljenje formirano na osnovu onoga što nam je dostupno, što smo vidjeli, čuli, pročitali, a izgleda ponajviše, zbog subjektivnog dojma. Jednostavno je čovjek inkliniran da vjeruje žrtvi, posebno kada je žrtva sistema poput našeg, a svi znamo ko ga čini. To je jednostavno bio najprirodniji ishod - vjerovati ocu koji je izgubio dijete.

A sam Muriz je razlog zbog kojeg moje ubjeđenje u nevinost Roma opada. Već pet godina njegovo ponašanje u potpunosti opravdavam jer ga posmatram kao oca koji je ostao bez djeteta i žrtvu sistema koji je tako traljavo odradio razrješavanje tog slučaja, ali u posljednje vrijeme on sam sebi skače u stomak. Svaki drugi dan se sjeti neke nove izjave kojom mu je neko prijetio. Svaki drugi dan neko novi dođe i kaže mu nešto.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#17543 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by uglavnomja »

preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 14:32
dystopia wrote: 31/07/2021 14:28 Hipotetički, ako se najposlije utvrdi da su Romi odgovorni za Dženanovu smrt, da li će porodica Memić podlijegati nekim sankcijama? Feraget? I da li će oni koji su napravili mali milion propusta također biti na neki način sankcionisani ili će sve biti u smislu: hajte vi kući, i sretno vam bilo?
Sumnjam ja da su romi krivi jer nebi ovaj Dalidu uvlacio u sve ovo iz zajebancije,jer je ista da je imala dokaza protiv njegove price davno ovo sve zavrsila i nebi dopustala jednom kamionđiji da joj blati ugled i renome.Ako se ustanovi to sto kazes ko je god umjesan a nije kriv moze da ga tuzi.
dalida je uvucena u pricu kad je ifet poceo vodati muriza
dok ga je hodza vodao - nije bilo dalide u prici

drugo, to je rekla kazala u atmosferi linca koji su upravo njih dvojica stvorili i svaki njen pokusaj "branjenja" bi bio docekan kao povrda krivice
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17544 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

denden wrote: 31/07/2021 14:35
dystopia wrote: 31/07/2021 14:28 Hipotetički, ako se najposlije utvrdi da su Romi odgovorni za Dženanovu smrt, da li će porodica Memić podlijegati nekim sankcijama? Feraget? I da li će oni koji su napravili mali milion propusta također biti na neki način sankcionisani ili će sve biti u smislu: hajte vi kući, i sretno vam bilo?
Porodica Memić i Feraget samo za eventualne klevete. Već je Muriz tužen za klevetu da je Alisa prostitutka, ali je suđenje odgođeno, zbog lažne dojave o bombi, a Alisa je ubrzo uhapšena.

Pa oni koji su činili propuste već odgovaraju za te propuste na način da su ti propusti predstavljeni kao zavjera za sakrivanje ubice i prikrivanje ubistva.

U slučaju da se nekim čudom (ali ne mislim da će to iko ikad više istraživati da li su Romi ubice, jer su pravosnažno oslobođeni, a Državnom tužilaštvu bi to bio pucanj u nogu) nekako uvidi da Romi jesu ubice, to bi značilo da su oni koje je Državno tužilaštvo optužilo za zavjeru ustvari i sami žrtve (Alisa Mutap) ili su iskreno, uprkos propustima, tražili i našli stvarnog ubicu (Dupovac, Barić), što bi bio pokazatelj odrona u kojem jesmo kao pravosuđe i društvo. A ja upravo u tu verziju vjerujem, da ovi trenutno optuženi nisu sakrivali, nego otkrivali ubicu.

Mogla bi im biti isplaćena odšteta za vrijeme provedeno u pritvoru i eventualno po tužbi za duševnu bol, satanizaciju, kampanje linča koje su Memići i Feraget provodili, Avaz itd.

Ali krivično ne bi niko odgovarao.
Ja pitam za sankcije zbog propusta, ne što se njima sada sudi.

Ako sud donese presudu da se ne radi o zavjeri i organizovanoj grupi, već o nemaru, nepažnji i nesavjesnom postupanju pri sprovođenju službenih dužnosti, da li se onda odgovornost za sankcionisanje prebacuje na službe u kojima su dotični bili zaposleni, ili će oni moći normalno nastaviti svoje karijere na pozicijama koje su imali i ranije?

I još nešto, kada se optužnica podigne, zadatak suda je samo da ustanovi da li je optuženi kriv za ono što se tereti optužnicom, ili nije kriv, i tu se završava posao suda? Ne može sud npr reći: nije ono za što se terete optužnicom, ali jeste nešto drugo? Ili je tu stvar čisto crno-bijela. Valjda kontaš šta pitam. :lol:
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17545 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 31/07/2021 14:45
preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 14:32

Sumnjam ja da su romi krivi jer nebi ovaj Dalidu uvlacio u sve ovo iz zajebancije,jer je ista da je imala dokaza protiv njegove price davno ovo sve zavrsila i nebi dopustala jednom kamionđiji da joj blati ugled i renome.Ako se ustanovi to sto kazes ko je god umjesan a nije kriv moze da ga tuzi.
Ne znam, do prije par mjeseci sam bila definitivno ubjeđena da Romi nisu krivi. To ubjeđenje vremenom opada.

Svi imamo svoj stav i svoje mišljenje formirano na osnovu onoga što nam je dostupno, što smo vidjeli, čuli, pročitali, a izgleda ponajviše, zbog subjektivnog dojma. Jednostavno je čovjek inkliniran da vjeruje žrtvi, posebno kada je žrtva sistema poput našeg, a svi znamo ko ga čini. To je jednostavno bio najprirodniji ishod - vjerovati ocu koji je izgubio dijete.

A sam Muriz je razlog zbog kojeg moje ubjeđenje u nevinost Roma opada. Već pet godina njegovo ponašanje u potpunosti opravdavam jer ga posmatram kao oca koji je ostao bez djeteta i žrtvu sistema koji je tako traljavo odradio razrješavanje tog slučaja, ali u posljednje vrijeme on sam sebi skače u stomak. Svaki drugi dan se sjeti neke nove izjave kojom mu je neko prijetio. Svaki drugi dan neko novi dođe i kaže mu nešto.
Slazem se sa svim sto pises ima nekih stvari da sam sebe "kopa" ali opet kazem pa nije ni ta Dalida tako blesava da dopusti jednom Murizu da je klevece a pogotovo insistira da ocekuje kako ce ista biti iza resetaka.Evo ih i ovi sad oslobodise da nisu krivi za nesrecu samo i mene jako cudi sto ih niko onda ne osudi za lazne izjave koje su slucaj odveli u pogresan pravac i sto jako jako zamjeram Murizu u svemu ovome i sto mi se nikako ne dopada je to da dopustas da jedan cigo koji hajmo reci,hipoteticki,nije kriv za smrt tvog sina nosi majicu sa likom istog a vamo je za pare lazno svjedocio.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17546 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 14:54
dystopia wrote: 31/07/2021 14:45

Ne znam, do prije par mjeseci sam bila definitivno ubjeđena da Romi nisu krivi. To ubjeđenje vremenom opada.

Svi imamo svoj stav i svoje mišljenje formirano na osnovu onoga što nam je dostupno, što smo vidjeli, čuli, pročitali, a izgleda ponajviše, zbog subjektivnog dojma. Jednostavno je čovjek inkliniran da vjeruje žrtvi, posebno kada je žrtva sistema poput našeg, a svi znamo ko ga čini. To je jednostavno bio najprirodniji ishod - vjerovati ocu koji je izgubio dijete.

A sam Muriz je razlog zbog kojeg moje ubjeđenje u nevinost Roma opada. Već pet godina njegovo ponašanje u potpunosti opravdavam jer ga posmatram kao oca koji je ostao bez djeteta i žrtvu sistema koji je tako traljavo odradio razrješavanje tog slučaja, ali u posljednje vrijeme on sam sebi skače u stomak. Svaki drugi dan se sjeti neke nove izjave kojom mu je neko prijetio. Svaki drugi dan neko novi dođe i kaže mu nešto.
Slazem se sa svim sto pises ima nekih stvari da sam sebe "kopa" ali opet kazem pa nije ni ta Dalida tako blesava da dopusti jednom Murizu da je klevece a pogotovo insistira da ocekuje kako ce ista biti iza resetaka.Evo ih i ovi sad oslobodise da nisu krivi za nesrecu samo i mene jako cudi sto ih niko onda ne osudi za lazne izjave koje su slucaj odveli u pogresan pravac i sto jako jako zamjeram Murizu u svemu ovome i sto mi se nikako ne dopada je to da dopustas da jedan cigo koji hajmo reci,hipoteticki,nije kriv za smrt tvog sina nosi majicu sa likom istog a vamo je za pare lazno svjedocio.
Pa ne znam šta bi Dalida mogla reći u svoju odbranu ni koliko bi bilo pametno uopšte da išta i govori. Mnogima bi u ovom slučaju kako god bilo daleko pametnije da su više šutjeli nego što su pričali.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17547 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 31/07/2021 14:57
preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 14:54
Slazem se sa svim sto pises ima nekih stvari da sam sebe "kopa" ali opet kazem pa nije ni ta Dalida tako blesava da dopusti jednom Murizu da je klevece a pogotovo insistira da ocekuje kako ce ista biti iza resetaka.Evo ih i ovi sad oslobodise da nisu krivi za nesrecu samo i mene jako cudi sto ih niko onda ne osudi za lazne izjave koje su slucaj odveli u pogresan pravac i sto jako jako zamjeram Murizu u svemu ovome i sto mi se nikako ne dopada je to da dopustas da jedan cigo koji hajmo reci,hipoteticki,nije kriv za smrt tvog sina nosi majicu sa likom istog a vamo je za pare lazno svjedocio.
Pa ne znam šta bi Dalida mogla reći u svoju odbranu ni koliko bi bilo pametno uopšte da išta i govori. Mnogima bi u ovom slučaju kako god bilo daleko pametnije da su više šutjeli nego što su pričali.
Ja da nisam kriv bi se cesce izjasnjavao o tome preko medija,cisto da narod ne stekne utisak kako sutim jer jesam.
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#17548 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by dystopia »

preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 15:00
dystopia wrote: 31/07/2021 14:57

Pa ne znam šta bi Dalida mogla reći u svoju odbranu ni koliko bi bilo pametno uopšte da išta i govori. Mnogima bi u ovom slučaju kako god bilo daleko pametnije da su više šutjeli nego što su pričali.
Ja da nisam kriv bi se cesce izjasnjavao o tome preko medija,cisto da narod ne stekne utisak kako sutim jer jesam.
Pa najveći zajeb čovjeka je što druge samjerava spram sebe samog. Jbg.
denden
Posts: 2860
Joined: 07/04/2019 08:17

#17549 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by denden »

dystopia wrote: 31/07/2021 14:52
Ja pitam za sankcije zbog propusta, ne što se njima sada sudi.

Ako sud donese presudu da se ne radi o zavjeri i organizovanoj grupi, već o nemaru, nepažnji i nesavjesnom postupanju pri sprovođenju službenih dužnosti, da li se onda odgovornost za sankcionisanje prebacuje na službe u kojima su dotični bili zaposleni, ili će oni moći normalno nastaviti svoje karijere na pozicijama koje su imali i ranije?

I još nešto, kada se optužnica podigne, zadatak suda je samo da ustanovi da li je optuženi kriv za ono što se tereti optužnicom, ili nije kriv, i tu se završava posao suda? Ne može sud npr reći: nije ono za što se terete optužnicom, ali jeste nešto drugo? Ili je tu stvar čisto crno-bijela. Valjda kontaš šta pitam. :lol:
Pa odgovornost za propuste već je ustanovljavana, mislim da su neki utvrđeni krivim, ali je za neke već bila nastupila zastara za vođenje disciplinskog postupka.

Ako se pred Sudom BiH ustanovi da su Dupovac i Barić krivi za propuste, a ne za zavjeru-pripadnost organizovanoj grupi, mislim da neće biti osuđeni ni za šta, jer ne vidim u tom što im se stavlja na teret krivičnu, nego disciplinsku odgovornost. Ako bi ipak bili osuđeni za neki nesavjestan rad u službi, od kazne bi zavisilo da li će snositi posljedice i na poslu. Ne znam kakvi su zakoni i pravila MUP-a o tome, tipa ono "ako si osuđivan, ne možeš obavljati dužnost" ili "ako si osuđivan na kaznu težu od godine zatvora, ne možeš obavljati dužnosti" itd.

A što se tiče optužnice, sud ne može reći da je optuženi kriv za nešto što nije obuhvaćeno optužnicom, i to jedino može biti kriv na način kako je tačno opisano optužnicom.

Upravo je to razlog zašto je LJubo dvaput oslobođen, iako nijednom sudu nije bilo sporno da je on počinilac.

Prvo sud odbio optužnicu za ubistvo palicom, jer smatra da Ljubo jeste izvršilac, ali ne palicom, nego kombijem ("prekvalifikujte na saobraćajku, dokazi su dobri, jeste to lice, ali nije to djelo"), a potom Vrhovni sud oslobodio kad je potom podignuta optužnica za saobraćajku, jer je utvrđeno da Ljubo jeste počinilac, ali ne kombijem, kako je napisano u optužnici, nego palicom, što se vidi iz prirode Dženanove rane.

Vidi se nekih dokumenata dostupnih na netu da Vrhovni sud nije imao nikakve sumnje da je Ljubo ubica.

Cirkus, šta reći.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#17550 Re: Slučaj Dženan Memić

Post by preselio na ahiret »

dystopia wrote: 31/07/2021 15:01
preselio na ahiret wrote: 31/07/2021 15:00

Ja da nisam kriv bi se cesce izjasnjavao o tome preko medija,cisto da narod ne stekne utisak kako sutim jer jesam.
Pa najveći zajeb čovjeka je što druge samjerava spram sebe samog. Jbg.
Vidis ja mislim da je najveci zajeb covjeka kad nije objektivan nego cesto radi stvari po sopstvenom nahođenju :wink:
Locked