Slučaj Dženan Memić II

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

kvinoja
Posts: 456
Joined: 03/12/2021 23:37

#701 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

MMM1977 wrote: 03/05/2024 16:50 Ako dobro shvatam, opet je u igri Budnjo? @td_maajka piše da su ubicu poslali na put a on je bio na putu... Jedino mi to i ima logike, samo bi neko tog kalibra mogao ovo zataškavati, da su u pitanju 2-3 policajca davno bi to bilo riješeno.
Sve nas zanima. Ali sumnjam da tdmajka treba i može iznijeti to ovdje.
kvinoja
Posts: 456
Joined: 03/12/2021 23:37

#702 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

toska wrote: 03/05/2024 17:10
Nastasia wrote: 03/05/2024 17:03
A ustvari sam glasala za Nip prve godine kad su se pojavili. NiP je jedina sranka u koju sam se i uclanila, glupaca. Poletila.
Pa dobro, stranka ko stranka, istina problem je što im je ovaj slučaj bio glavni predizborni adut, to mitinizi, brojne blokade saobraćaja, puni mediji novih "dokaza" na dnevnoj osnovi.

Krenuti u novu istragu od samog početka i biće sve jasno.
Po mogućnosti da istragu vode isti koji su vodili i za Seferoviće? :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#703 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

toska wrote: 03/05/2024 17:10
Nastasia wrote: 03/05/2024 17:03
A ustvari sam glasala za Nip prve godine kad su se pojavili. NiP je jedina sranka u koju sam se i uclanila, glupaca. Poletila.
Pa dobro, stranka ko stranka, istina problem je što im je ovaj slučaj bio glavni predizborni adut, to mitinizi, brojne blokade saobraćaja, puni mediji novih "dokaza" na dnevnoj osnovi.

Krenuti u novu istragu od samog početka i biće sve jasno.
Pa zbog ovog slucaja su i dobili moj glas, u tom je kvaka. Jedino sto se Arijana bori da se nesto ucini, logicno, jer je sestra.

Inace je nip podbacio skroz.
User avatar
kadinica
Posts: 883
Joined: 04/05/2012 12:46

#704 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kadinica »

Interesantno je kako ljudi prihvataju da je moguće zbog jedne osobe potkupiti sve ljude u nizu, počev od policajaca koji su se zatekli u Aleji, pa dalje. To su stotine ljudi, policija, tužilaštvo, sud, vještaci, navodni izvršioci. Zašto bi bilo ko štitio nevidljivog uticajnog izvršioca? Kažu zbog straha, bogami kao da smo Sjeverna Koreja, pa te mrak pojede zbog velikog vođe.

Staklo koje se spominje sada na policijskom autu, je razbijeno pod okolnostima koje je tada trebalo utvrditi, a ne sada. Zato kažem da je u pitanju nesposobnost, aljkavost. Isto vazi i za video nadzor, da je istraga bila kako treba to se ne bi smjelo desiti. Nema kraja radnog vremena i nema vikenda.
Policija se prvo bavila time ko je nadležan, pa onda tužilaštvo koje je kd. Svi su htjeli da se riješe slučaja, da sto manje rade i da skinu sa sebe, zato je dovde došlo.

Prava obučena policija, organizovana, kao i stručan i iskusan tužilac bi završili sve kako treba.

Posto to nemamo, nemamo države, a kamoli duboke države.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#705 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

kadinica wrote: 03/05/2024 17:20 Interesantno je kako ljudi prihvataju da je moguće zbog jedne osobe potkupiti sve ljude u nizu, počev od policajaca koji su se zatekli u Aleji, pa dalje. To su stotine ljudi, policija, tužilaštvo, sud, vještaci, navodni izvršioci. Zašto bi bilo ko štitio nevidljivog uticajnog izvršioca? Kažu zbog straha, bogami kao da smo Sjeverna Koreja, pa te mrak pojede zbog velikog vođe.

Staklo koje se spominje sada na policijskom autu, je razbijeno pod okolnostima koje je tada trebalo utvrditi, a ne sada. Zato kažem da je u pitanju nesposobnost, aljkavost. Isto vazi i za video nadzor, da je istraga bila kako treba to se ne bi smjelo desiti. Nema kraja radnog vremena i nema vikenda.
Policija se prvo bavila time ko je nadležan, pa onda tužilaštvo koje je kd. Svi su htjeli da se riješe slučaja, da sto manje rade i da skinu sa sebe, zato je dovde došlo.

Prava obučena policija, organizovana, kao i stručan i iskusan tužilac bi završili sve kako treba.

Posto to nemamo, nemamo države, a kamoli duboke države.
Realno, kod nas je moguce.
td_maajka
Posts: 1044
Joined: 05/02/2021 09:57

#706 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

kvinoja wrote: 03/05/2024 17:11
MMM1977 wrote: 03/05/2024 16:50 Ako dobro shvatam, opet je u igri Budnjo? @td_maajka piše da su ubicu poslali na put a on je bio na putu... Jedino mi to i ima logike, samo bi neko tog kalibra mogao ovo zataškavati, da su u pitanju 2-3 policajca davno bi to bilo riješeno.
Sve nas zanima. Ali sumnjam da tdmajka treba i može iznijeti to ovdje.
Ne znam, ne mogu u detalje, govorim sto je Muriz neki dan potvrdio u intervjuu za Avaz, a sto je meni ranije vec bilo poznato.

Koliko god bi svi mi voljeli sada odmah i istog trena da znamo sve, jbg, neke stvari se jos ne mogu reci javno, sto je i razumljivo.

Sto Muriz neki dan kaze, evo 8 godina vec javno govori imena pomagaca ubica, i sta su radili i kako, pa valjda bi nam to svima trebalo biti u najmanju ruku jednako zanimljivo, ako ne i vise. Ali nije.

Momak je ubijen, svi ce ga osim njegovih najbitnih kad-tad zaboraviti. Dakle, to sto nekoga nema i sto je za to odgovoran neko drugi se u sustini i ne tice nikoga od nas bas previse.

Mnogo vise nas se tice (ili bi barem trebalo) to sto su policajci i pravosudje pomogli u zataskavanju. I sva imena znamo, svi su u krivicnoj prijavi od 2018. jos, i sta smo mi gradjani uradili?

Nista, 8 godina se raspravljamo o tome je li treba reci ko je ubica, ko pomagaci, ili treba prepustiti sudu. Ja sam ipak za drugu varijantu.
td_maajka
Posts: 1044
Joined: 05/02/2021 09:57

#707 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

PS: nije moguce samo kod nas. Ali kod nas nije toliko tesko kao mozda drugo negdje…
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#708 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

Sustina je da je moguce.
I da je tako tesko i "nemoguce" ne bi toliko ljudi I dan danas bilo uvjereno da je posrijedi nesto tako.

I nije to samo podmicivanje parama, ti ljudi su vec ranije neovisni kao cjelina, jedni drugima radili ustupke.

Meni nije tesko povjerovat da ja nazovem tuziteljicu koja mi je jaranica, kazem sin mi je zglajzao, ona veli dobar je momak, rjesicemo. Nazove svoje prijateljice u KCUSu, e treba mi nalaz taj i taj, sjecas se kad sam ja tvoj predmet stavila u laticu. Zijo nazove jarana u policiji kojeg inace ima na listi mita jer mu se gleda kroz prste dok dila auta, Dupovac svog kolegu koji dolazi pjan na posao zamoli za uslugu, i ode to u nedogled.
kvinoja
Posts: 456
Joined: 03/12/2021 23:37

#709 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Nastasia wrote: 03/05/2024 17:41 Sustina je da je moguce.
I da je tako tesko i "nemoguce" ne bi toliko ljudi I dan danas bilo uvjereno da je posrijedi nesto tako.

I nije to samo podmicivanje parama, ti ljudi su vec ranije neovisni kao cjelina, jedni drugima radili ustupke.

Meni nije tesko povjerovat da ja nazovem tuziteljicu koja mi je jaranica, kazem sin mi je zglajzao, ona veli dobar je momak, rjesicemo. Nazove svoje prijateljice u KCUSu, e treba mi nalaz taj i taj, sjecas se kad sam ja tvoj predmet stavila u laticu. Zijo nazove jarana u policiji kojeg inace ima na listi mita jer mu se gleda kroz prste dok dila auta, Dupovac svog kolegu koji dolazi pjan na posao zamoli za uslugu, i ode to u nedogled.
Jednom riječi - sistem.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#710 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Athlon64 »

Ja ne pratim ovaj slučaj kao vi detaljno, ali svakako se slažem s većinom:

Na početku sam bio 100% uz Muriza i vjerovao da neko baš moćan stoji iza ovoga, sad nekako vjerujem da je farsa sve ispalo.

Jer kad se vlast i sistem promjene na svim nivoima, kad se uhapsi Osmica, Fadil, peti, deseti... i dalje postoji neko mnogo moćniji koga se štiti? Pa ko je taj majku mu, da nije papa lično?
kvinoja
Posts: 456
Joined: 03/12/2021 23:37

#711 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Athlon64 wrote: 03/05/2024 18:29 Ja ne pratim ovaj slučaj kao vi detaljno, ali svakako se slažem s većinom:

Na početku sam bio 100% uz Muriza i vjerovao da neko baš moćan stoji iza ovoga, sad nekako vjerujem da je farsa sve ispalo.

Jer kad se vlast i sistem promjene na svim nivoima, kad se uhapsi Osmica, Fadil, peti, deseti... i dalje postoji neko mnogo moćniji koga se štiti? Pa ko je taj majku mu, da nije papa lično?
Vlast se jest promijenila - ali su u sudovima, tužilaštvima, VSTV-u i policiji sve isti ljudi i situacija nije posebno bolja nego ranije. A Muriz je nedavno haman pa direktno rekao ko je platio milione da se ovo zataška, tako da nema potrebe da uvlačiš i Papu u ovo :bih:
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#712 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Athlon64 »

kvinoja wrote: 03/05/2024 18:51
Athlon64 wrote: 03/05/2024 18:29 Ja ne pratim ovaj slučaj kao vi detaljno, ali svakako se slažem s većinom:

Na početku sam bio 100% uz Muriza i vjerovao da neko baš moćan stoji iza ovoga, sad nekako vjerujem da je farsa sve ispalo.

Jer kad se vlast i sistem promjene na svim nivoima, kad se uhapsi Osmica, Fadil, peti, deseti... i dalje postoji neko mnogo moćniji koga se štiti? Pa ko je taj majku mu, da nije papa lično?
Vlast se jest promijenila - ali su u sudovima, tužilaštvima, VSTV-u i policiji sve isti ljudi i situacija nije posebno bolja nego ranije. A Muriz je nedavno haman pa direktno rekao ko je platio milione da se ovo zataška, tako da nema potrebe da uvlačiš i Papu u ovo :bih:
pa ko i kome?
DonieBrasco
Posts: 15849
Joined: 31/08/2016 16:09

#713 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by DonieBrasco »

Sad ce pred izbore da opet pojedini daju laznu nadu Memicu protiv ovo sistema koji je dno dna davno probio.
toska
Posts: 3046
Joined: 26/09/2016 14:08

#714 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by toska »

kvinoja wrote: 03/05/2024 17:12
toska wrote: 03/05/2024 17:10
Nastasia wrote: 03/05/2024 17:03
A ustvari sam glasala za Nip prve godine kad su se pojavili. NiP je jedina sranka u koju sam se i uclanila, glupaca. Poletila.
Pa dobro, stranka ko stranka, istina problem je što im je ovaj slučaj bio glavni predizborni adut, to mitinizi, brojne blokade saobraćaja, puni mediji novih "dokaza" na dnevnoj osnovi.

Krenuti u novu istragu od samog početka i biće sve jasno.
Po mogućnosti da istragu vode isti koji su vodili i za Seferoviće? :lol:
Naravno da ne isti, ali vi mitingaši ste napravili atmosferu da ne postoji istražni organ u BiH koji može provesti profesionalnu istragu.
td_maajka
Posts: 1044
Joined: 05/02/2021 09:57

#715 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Ipak mislim da „mi“ nismo „napravili“ takvu atmosferu, vec smo pokazali da je situacija upravo takva.
Meni nije tesko povjerovat da ja nazovem tuziteljicu koja mi je jaranica, kazem sin mi je zglajzao, ona veli dobar je momak, rjesicemo. Nazove svoje prijateljice u KCUSu, e treba mi nalaz taj i taj, sjecas se kad sam ja tvoj predmet stavila u laticu. Zijo nazove jarana u policiji kojeg inace ima na listi mita jer mu se gleda kroz prste dok dila auta, Dupovac svog kolegu koji dolazi pjan na posao zamoli za uslugu, i ode to u nedogled.
Ovo sto je @Nastasia rekla je sustina problema naseg drustva.

I rijetki su oni koji ne bi potegli vezu i za manje ozbiljan slucaj, a pogotovo kad mu je neko najblizi pocinioc.

To kod nas pocinje vec na salteru u posti, kad te komsija preko reda pozove da primi tvoju posiljku, a ti na to pristanes ili cak ocekujes. I to garantovano 95% gradjana ne shvata i u tome ne vidi nista lose.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#716 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

td_maajka wrote: 04/05/2024 10:07 Ipak mislim da „mi“ nismo „napravili“ takvu atmosferu, vec smo pokazali da je situacija upravo takva.
Meni nije tesko povjerovat da ja nazovem tuziteljicu koja mi je jaranica, kazem sin mi je zglajzao, ona veli dobar je momak, rjesicemo. Nazove svoje prijateljice u KCUSu, e treba mi nalaz taj i taj, sjecas se kad sam ja tvoj predmet stavila u laticu. Zijo nazove jarana u policiji kojeg inace ima na listi mita jer mu se gleda kroz prste dok dila auta, Dupovac svog kolegu koji dolazi pjan na posao zamoli za uslugu, i ode to u nedogled.
Ovo sto je @Nastasia rekla je sustina problema naseg drustva.

I rijetki su oni koji ne bi potegli vezu i za manje ozbiljan slucaj, a pogotovo kad mu je neko najblizi pocinioc.

To kod nas pocinje vec na salteru u posti, kad te komsija preko reda pozove da primi tvoju posiljku, a ti na to pristanes ili cak ocekujes. I to garantovano 95% gradjana ne shvata i u tome ne vidi nista lose.
E pa to je to.
Neki su to ovdje nazivali teorijama zavjere, medjutim, svi smo se mi susretali sa situacijama gdje se sistem zloupotrebljava.

Na mom fakultetu 2014.te sin profesora je pao Matematiku I, a profesorica sutradan dobila otkaz. Godinama nakon ce trajati sudski postupci u kojima se redovni profesor vraca na svoje radno mjesto a odmah po okoncanju postupka otpusta.

Nedavno je medicinska komisija dolazila da procjeni da li moj nepokretni otac ispunjava uslove na tudju njegu. Njihov sud je da ne ispunjava, a na procjeni su na svaku stavku stavili odgovor NIJE OCJENJEN.

Dakle, mi zivimo u sistemu gdje su policajci toliko pokvareni da sami ubijaju zene u kafanama, nije tesko vjerovat da bi zataskali ubistvo.

Kad je Dzenan ubijen, i tada sam imala svijest gdje zivim, iako sam imala samo 21/22 godine. Dakle, Dzenan je moja generacija, moja rodbina je na Ilidzi i poznavali su ga licno, ne kazem da su bili prijatelji, ali uprkos raznim pricama koje su se pokusale poturit Dzenanu, znalo se da je dobar momak. Licno nas je pogodilo, islo se na proteste, kada se pojavio NiP ljudi koji su bili totalno apoliticni, nismo na izbore isli, su vadili clanske kartice. Danas vjerujem da je NiP Muriza i Dzenana iskoristio, samim tim, ko zna sta se manipulisalo da se javnost drzi u tom talasu koji im je pomogao doci do vlasti.

Danas, sa skoro 30 godina iskustva, dvije F dijagnoze, nakon koristenja AD, antipsihotika, ovisnosti, apstinencije, itd, mogu vjerovati da se Alisa neceg jednostavno NE SJECA, ili da joj u ovisnosti od toga kakav feedback dolazi s vana, razlicita sjecanja dolaze. Toliko je rupa u mojoj glavi u posljednjih 10 godina, ja nekad imam egzistencijalnu krizu :D

Kakvi su sve sudije bile na ovom slucaju, kakve su sve sudije i tuzitelji, nije tesko povjerovat da su zajebali svoj posao. Da je ovo kolektiv debila koji su svoj posao radili bahato, bez empatije prema porodici, umrlom mladicu, kao da je neki sitan slucaj u pitanju a ne ubistvo.

I da je onda to neko iskoristio kao manipulaciju.

I sad kad ja kao, sad vec pomalo cinicna osoba, izrazim opravdano skepticizam, vas par skocite kao da smo Budnjini jetrve i zaove.

A ocito je da se sve vrijeme insinuira da je on taj.
td_maajka
Posts: 1044
Joined: 05/02/2021 09:57

#717 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

E, vidis, interesantno i sasvim logicno sve sto si opisala. I pretpostavka da je MOGUCE da se neko necega nekad jednostavno ne sjeca, pa tako i Alisa u ovom slucaju. Ako se zanemari sve ostalo, onda moze.

Ja sam npr. prvih sedmica zaista mislila da se ona ne sjeca, bilo mi je logicno da se to moze desiti kratkorocno i pogotovo nakon povrede glave.

Ali onda su uslijedile ove informacije:

- snimak poziva Hitnoj pomoci, u kojem se prvo tvrdi da je djevojka udarila autom u drvo i zali se na lakse povrede.

- saznanje da je Alisa ispitana u prisustvu svojih roditelja od tadasnjeg sefa odsjeka za saobracaj u MUP-u (Hasan Dupovac)

- cinjenica da je Dalida na jedinom sastanku s Murizom i Ifetom, a nakon sto je obavila „informativni razgovor s Alisom“ rekla: „Nije on njega htio ubiti, to je bilo naguravanje koje je eskaliralo“ i cinjenica da je iz recenog jasno, da joj je bilo poznato sta se tacno desilo tu noc.

- CT snimak koji nije pokazao nista, otpustanje Alise kuci jos istu noc i nalaz da se radi o laksim povredama.

- sluzbene zabiljeske i iskazi na sudu da je bila svjesna, komunikativna i da je dala apsolutno sve informacije o sebi bez greske.

- vjestacenja u kojima je ucestvovalo 3 tima, od kojih su svi tvrdili da nema uslova niti da ista ukazuje na to, osim sto je jedna od doktorica rekla da je moguce da ima amneziju usljed lakseg potresa mozga. Kasnije ce se ispostaviti da nista nije ukazivalo na potres mozga, da nema nalaza za potres mozga, i onda se postavlja pitanje odakle toj doktorici uopce ideja da je Alisa imala potres mozga.

- iskazi strucnjaka dr. Kucukalica koji je trajao preko 45 minuta a u kojem je jasno i decidno objasnio da zena nema amneziju, a da je mogla eventualno imati je na pocetku, ali se sjecanje moralo do sada vratiti. Iskaz dr. Dizdarevica evo ni ne uzimam u obzir, sto zbog licnog njegovog animoziteta spram KCUS-a, sto zbog toga da on nije pricao s Alisom tada, ali dr. Kucukalic jeste.

- na moj zakljucak da Alisa definitivno nema amneziju su naravno uticala i saopstenja njene porodice, u kojima objasnjavaju kako su oni koji su ubili Dzenana htjeli ubiti i Alisu (kako znate, jel se Alisa sjeca kako je zadobila povredu?), snimak rekonstrukcije (druge, jer snimka prve iz nekog razloga nema…), i sve ostale nepravilnosti (blago receno) u slucaju, kao i njen iskaz da su prvo isli na Vidikovac, pa onda kod Mahira na pizzu, a da je ipak nisu uzeli jer Dzenan navodno nije imao novca kod sebe, pa su se vratili u Aleju. Ovdje smo analizirali na prosloj temi vec jako detaljno da li je to fizicki tako bilo moguce, obzirom da znamo kad je Dzenan izasao iz kuce (na osnovu svjedocenja i listinga poziva), kada se nasao s Alisom i gdje, kada su prosli Luzanima (ima snimak sa dzamije), kada su bili ispred hotela na Ilidzi (imaju iskazi svjedoka, vise njih) i kada se desio poziv Hitnoj pomoci.

Ima tu jos svega, ali realno samo po ovome sto sam sad navela je sansa da se Alisa fakat ne sjeca… 1:1.000.000.000 :)
td_maajka
Posts: 1044
Joined: 05/02/2021 09:57

#718 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

I zaista mi je zao sto imas osjecaj da neko „skace“ na vas, jer izrazavate skepticizam ili svoje misljenje. To nije slucaj, na ovim temama od pocetka ima ljudi koji drugacije razmisljaju, to nikada nije problem. Cak se ni svi mi „murizovci“ ne slazem oko svih detalja, pa ni oko toga je li sve sto Muriz radi opravdano i kako treba ili ne. Pa niko nikoga za to ne napada.

Meni je medjutim zanimljivo da 2024., bez da se ista desilo novo u slucaju ovih dana, pocinje ovdje rasprava o stvarima koje su bile aktuelne 2017. godine, a do sada su vise puta prezvakane i pojavile su se nove informacije, nova saznanja. Zato pitah, jesam li sta propustila ili smo se vratili kroz vrijeme. :D

Meni je zaista sve sto pises logicno iz perspektive nekoga ko ne prati slucaj detaljno i nisam te svjesno nigdje napadala. Ako sam nesvjesno ostavila takav utisak, zao mi je.
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#719 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

Prvo kazes da je moguce da se ne sjeca, a onda ides dokazivat da nema amneziju i potres mozga.

Ni u jednom momentu nisam imala amneziju, cinjenica da covjek moze bit toliko emotivno labilan da potisne dogadjaje da bi "prezivio" mentalno, ili da izmisli sam sebi dogadjaje da se utjesi, je poznata u medicini.

Pa ja se zivopisno sjecam da sam vozila trampolinu na vrelu Bosne s bratom :lol: a ustvari Sam traumirana idejom da 16 godina nisam znala gdje je pa mi je mozak izmisljao uspomene.

Jbg, razvodnjavam temu.

Sreca pa nemam vlast, ja bi od frustracije da saznam istinu isla je mucit da progovori ili da se uvjerimo da ne zna :mrgreen:
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#720 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

td_maajka wrote: 04/05/2024 11:48 I zaista mi je zao sto imas osjecaj da neko „skace“ na vas, jer izrazavate skepticizam ili svoje misljenje. To nije slucaj, na ovim temama od pocetka ima ljudi koji drugacije razmisljaju, to nikada nije problem. Cak se ni svi mi „murizovci“ ne slazem oko svih detalja, pa ni oko toga je li sve sto Muriz radi opravdano i kako treba ili ne. Pa niko nikoga za to ne napada.

Meni je medjutim zanimljivo da 2024., bez da se ista desilo novo u slucaju ovih dana, pocinje ovdje rasprava o stvarima koje su bile aktuelne 2017. godine, a do sada su vise puta prezvakane i pojavile su se nove informacije, nova saznanja. Zato pitah, jesam li sta propustila ili smo se vratili kroz vrijeme. :D

Meni je zaista sve sto pises logicno iz perspektive nekoga ko ne prati slucaj detaljno i nisam te svjesno nigdje napadala. Ako sam nesvjesno ostavila takav utisak, zao mi je.
Ma dobro, mozda sam ja pogresno protumacila ton.
Vjerujem da su godine botovanja ucinile na to da su ljudi jako oprezni. Meni je zegnut ban davno zbog neke gluposti i zbog tog se sad javljam na temi sa svojim promisljanjima u globalu, a ne kad je bilo aktuelno.
User avatar
Athlon64
Posts: 2978
Joined: 24/11/2022 17:51

#721 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Athlon64 »

Nema od toga onda ništa ako je slamka spasa za rješenje slučaja - da se Alisa sjeti. Ako se do sad nije sjetila, neće ni od sad.

Po meni bi bilo daleko korisnije i efektivnije pritisnuti Seferoviće ko im je prijetio/platio da priznaju, strašno je da niko to nikad nije potegao. :-) :-) :-)
User avatar
Nastasia
Posts: 3472
Joined: 12/01/2018 13:44

#722 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Nastasia »

Athlon64 wrote: 04/05/2024 11:54 Nema od toga onda ništa ako je slamka spasa za rješenje slučaja - da se Alisa sjeti. Ako se do sad nije sjetila, neće ni od sad.

Po meni bi bilo daleko korisnije i efektivnije pritisnuti Seferoviće ko im je prijetio/platio da priznaju, strašno je da niko to nikad nije potegao. :-) :-) :-)
Moguce je da je iduca tuzba na osnovu Seferovicevih svjedocenja, vidjecemo
User avatar
vjeshalica
Posts: 17348
Joined: 31/03/2019 14:56

#723 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by vjeshalica »

Alisa nema amneziju. To je dokazano strucnim metodama. Amnezija je jedini nacin da sakrije pravi dogadjaj.


Sjetimo se monstruma koji je ubio bracni par i kasnije se vadio na amneziju kod nas, Haris Haracic. Osudjen na 35 godina zatvora.
suspect_zero
Posts: 25958
Joined: 11/10/2008 21:45

#724 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by suspect_zero »

Athlon64 wrote: 03/05/2024 18:29 Ja ne pratim ovaj slučaj kao vi detaljno, ali svakako se slažem s većinom:

Na početku sam bio 100% uz Muriza i vjerovao da neko baš moćan stoji iza ovoga, sad nekako vjerujem da je farsa sve ispalo.

Jer kad se vlast i sistem promjene na svim nivoima, kad se uhapsi Osmica, Fadil, peti, deseti... i dalje postoji neko mnogo moćniji koga se štiti? Pa ko je taj majku mu, da nije papa lično?

Šta ti je čudno?
U PU (bilo kojoj) MUP-u, FUP-u, sve isto.....kada bi se sklonili pokvareni policajci od poštenih, mislim da bi stanice ostale prazne.
Policija isto reketira kao Šmrk i šmrkovci, pogledaj u kojim restoranima i kafićima provode najviše vremena i sve ti se samo kaže.
Sa problemom "poganih, prljavih, ogrezlih u kriminalu" policajaca još se nije niko pozabavio.
td_maajka
Posts: 1044
Joined: 05/02/2021 09:57

#725 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Nastasia wrote: 04/05/2024 11:48 Prvo kazes da je moguce da se ne sjeca, a onda ides dokazivat da nema amneziju i potres mozga.

Ni u jednom momentu nisam imala amneziju, cinjenica da covjek moze bit toliko emotivno labilan da potisne dogadjaje da bi "prezivio" mentalno, ili da izmisli sam sebi dogadjaje da se utjesi, je poznata u medicini.

Pa ja se zivopisno sjecam da sam vozila trampolinu na vrelu Bosne s bratom :lol: a ustvari Sam traumirana idejom da 16 godina nisam znala gdje je pa mi je mozak izmisljao uspomene.

Jbg, razvodnjavam temu.

Sreca pa nemam vlast, ja bi od frustracije da saznam istinu isla je mucit da progovori ili da se uvjerimo da ne zna :mrgreen:
Jedna tvrdnja ne iskljucuje drugu. To sto je principijelno MOGUCE da se neko nekad i necega ne sjeca (ili ne sjeca onako kako je zaista bilo), ne znaci da se Alisa u ovom konkretnom slucaju ne sjeca. To sto je u pocetku bilo MOGUCE pretpostaviti da je (opet) MOGUCE da ona ima amneziju, ne negira tvrdnju da danas nakon svih ovih saznanja mozemo tvrditi da Alisa nema amneziju, ergo da se sjeca. Sto ujedno znaci da je svjesno ometala istragu, jer bez njenog iskaza o razlozima lazne amnezije, nema ni osnova da se misli bilo sta drugo.

Zato se i pitam sta su joj advokati radili, da li su radili uopste njemu odbranu i rekli joj, posavjetovali je obzirom na sve, da bi bolje bilo da o tome progovori, ne znam. Ako jesu, mozda je ona odbila, a ako nisu, zasto nisu?

Mislim, zamisli da se sada sve zaustavi oko ovog slucaja, hipoteticki, i niko drugi ne bude odgovarao, ostalo bi sve na Alisi kao jedinoj osudjenoj, jedinoj koja je morala u zatvor. Pitam se prosto zasto ta sutnja, je li toliki strah ili sta je, ne znam…
Post Reply