Slučaj Dženan Memić II

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#526 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by ovo_malo_duse »

vjeshalica wrote: 22/09/2023 23:13
ovo_malo_duse wrote: 21/09/2023 13:14
Ko nam je sve razligu za Turkye a ko se sprema??
Fikrer Prevljak, pisalo je da je sve skorom rasprodo i vec odavno odselio. Odnosno pobjegao. Duboka je tu pozadina.
Za njega znamo, pitam za ostale kandidate. Dalida & Co?
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#528 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

Sto su se doktori posakrivali ko misevi. Hebo ih njihova hipokratova zakletva
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#529 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Ovdje se mozda nalazi odgovor na pitanje zasto se barem jedna od doktorica krije, a to je Djelilovic-Vranic, koja je evo dala sluzbeno misljenje, da je Alisa pretrpila potres mozga, i to teskog oblika.

Vazno je mozda i reci da je u sklopu naredbe napomena o davanju laznog nalaza i misljenja, te da je to krivicno djelo.

Bit ce interesantno vidjeti, kako ce Djelilovic-Vranici objasniti svoje strucno misljenje o teskom potresu mozga.

https://avaz.ba/vijesti/bih/860094/alis ... k4Udu0_e3w
User avatar
vjeshalica
Posts: 17272
Joined: 31/03/2019 14:56

#530 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by vjeshalica »

Ko je duzan bio da formira predmetnu Komisiju na KCU?
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#531 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Mishelinke »

Zašto je zamrla tema?
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#532 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Mishelinke wrote: 05/12/2023 19:02 Zašto je zamrla tema?
Nema novih dešavanja, a onih par sendvičara što su život proveli na ovoj temi su pod banom. Očekuje se (pretpostavljam u prvoj polovini naredne godine):
- trećestepena odluka Suda BiH za Alisu Mutap i Hasana Dupovca (po drugostepenoj osuđeni na po par godina zatvora)
- nastavak suđenja pred Općinskim sudom za klevetu - još par svjedoka u korist Muriza preostalo da svjedoči
- i ono najvažnije, nastavak istrage za organizovani kriminal i ubistvo. tada će tema da gori :bih:
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#533 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Mishelinke »

kvinoja wrote: 05/12/2023 23:17
Mishelinke wrote: 05/12/2023 19:02 Zašto je zamrla tema?
Nema novih dešavanja, a onih par sendvičara što su život proveli na ovoj temi su pod banom. Očekuje se (pretpostavljam u prvoj polovini naredne godine):
- trećestepena odluka Suda BiH za Alisu Mutap i Hasana Dupovca (po drugostepenoj osuđeni na po par godina zatvora)
- nastavak suđenja pred Općinskim sudom za klevetu - još par svjedoka u korist Muriza preostalo da svjedoči
- i ono najvažnije, nastavak istrage za organizovani kriminal i ubistvo. tada će tema da gori :bih:
I optužnica za ubistvo protiv, kako Muriz reče, "Ilidžanskih begova" i interpolova potjernica za nekima koji su ranije pobjegli :izet:

Naravno, očekujem potvrđivanje u trećestepenoj odluci i odbacivanje apleacije u četvrtostepenoj (ustavnoj) i petostepenoj (Strazbur) odluci :bih:

Ma ima forum da gori, ne samo tema :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#534 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by apsidejzi »

Ja znam da sud treba donijeti zvanicnu presudu bazirano na dokazima, ali me interesuje da li postoji nezvanicna verzija zasto je ubijen i tok dogadjaja kako je ubijen i od koga? Malo je tesko pohvatati sve konce pogotovo ako nisi detaljno ukljucen u slucaj.
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#535 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

"Optuženi sudija Perić poručio: Neću više dolaziti na ročišta, idem u penziju, s ljagom na mom imenu
Znam ko upravlja pravosuđem u BiH, kazao je Perić"


Kme kme. :(
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#536 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

https://faktor.ba/vijest/danas-iznosenj ... mic/223650

U toku je zalbena sjednica u slucaju Memic.
Sjednica je zakazana po žalbama odbrana optuženih Alise Ramić, ranije Mutap i Hasana Dupovca, koje je drugostepeno vijeće Suda proglasilo krivim za davanje lažnog iskaza, odnosno zloupotrebu službenog položaja.

Ramić je tom presudom osuđena na dvije i po, a Dupovac na tri godine zatvora.
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#538 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

"Osmica je tako izdavao naloge za premlaćivanje ljudi i paljenja vozila, a Stojnić je u detaljnom iskazu sve ispričao i objasnio šta je od njega sve traženo."

Da li u ove naloge spada i gostovanje na Face-u i skretanje istrage na Ziju kao ubicu?
kleja
Posts: 540
Joined: 08/03/2022 13:25

#539 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kleja »

kvinoja wrote: 15/02/2024 14:33 "Osmica je tako izdavao naloge za premlaćivanje ljudi i paljenja vozila, a Stojnić je u detaljnom iskazu sve ispričao i objasnio šta je od njega sve traženo."

Da li u ove naloge spada i gostovanje na Face-u i skretanje istrage na Ziju kao ubicu?
moguće je, vrlo moguće !!!
User avatar
dystopia
Posts: 1337
Joined: 26/10/2020 12:16
Location: Utopia

#540 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by dystopia »

kleja wrote: 15/02/2024 14:38
kvinoja wrote: 15/02/2024 14:33 "Osmica je tako izdavao naloge za premlaćivanje ljudi i paljenja vozila, a Stojnić je u detaljnom iskazu sve ispričao i objasnio šta je od njega sve traženo."

Da li u ove naloge spada i gostovanje na Face-u i skretanje istrage na Ziju kao ubicu?
moguće je, vrlo moguće !!!
Sta je fora sa ovim likom?
Ciji je on igrac inace? Koja je njegova uloga u ovom svemu bila? To njegovo gostovanje na face-u mi je bilo totalno.. Nigdje veze.
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#541 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Sa mnogima mrskog "hAvaza":

"Međutim, nove izjave svjedoka, ljekara s KCUS-a, koji su dali prije mjesec iskaze u Tužilaštvu, ali i policajaca MUP KS, pomogli su tužiocima da se ostvare veliki napredak koji vodi ka Dženanovim ubicama.

Tužilaštvo je, kako nam je jutros, iz izvora blislih istrazi nezvanično potvrđeno, inteziviralo istragu o ubistvu

- Ostvaren je veliki napredak. Sve će uskoro znati - rečeno nam je."
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#542 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

Mashallah :thumbup:
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#543 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Ako je vjerovati Avazu, narednih par dana je kljucno. Eh sad, znali su u proteklim godinama i ubosti, jednako kao i fuliti. :zoka:

Ja se ipak nadam da su ove informacije tacne, pa cu pripremiti lagano kokice za taj „spektakl“ :bih:

(Da, meni ce ti dogadjaji biti bas to, spektakl…)
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#544 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

td_maajka wrote: 22/02/2024 11:26 Ako je vjerovati Avazu, narednih par dana je kljucno. Eh sad, znali su u proteklim godinama i ubosti, jednako kao i fuliti. :zoka:

Ja se ipak nadam da su ove informacije tacne, pa cu pripremiti lagano kokice za taj „spektakl“ :bih:

(Da, meni ce ti dogadjaji biti bas to, spektakl…)
:kiss:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#545 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

Joj da hoce vise tu bagru poderati. Od A do Ž.
Pravda za Dzenana :bih: :bih: :bih:
DonieBrasco
Posts: 15559
Joined: 31/08/2016 16:09

#546 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by DonieBrasco »

Zna li se kad je izricane presude ?

Memic u intervju za Avaz ozbiljne sumnje iznio da se sve radi da se Dupoovac oslobodi i onda je to kraj svega, da nema dalje i da ce slucaj ostati nerijesen.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#547 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by JoseMujica »

apsidejzi wrote: 08/12/2023 00:05 Ja znam da sud treba donijeti zvanicnu presudu bazirano na dokazima, ali me interesuje da li postoji nezvanicna verzija zasto je ubijen i tok dogadjaja kako je ubijen i od koga? Malo je tesko pohvatati sve konce pogotovo ako nisi detaljno ukljucen u slucaj.
postojalo je više verzija

posljednja mahalska koju sam čuo je da iza svega stoji đeneral Fikro, kome je ova mala bila priležnica...elem đeneral angažovao naku djecu da zaplaše ovog malog Memića, koji se zaljubio u Alisu, te kao ovi došli da ga namaraju i on potegao pištolj, pa se sve otelo kontroli...navodno se neki od ovih angažovanih siledžija iz S. Kolonije kasnije ubio ili su ga ubili, a đeneral je zbog toga zdušio u majčicu Tursku.

čak se priča i da su postojale bunga-bunga zabave u hotelima na Ilidži, koje je za probrane begove organizovao Bunjin mali i da je ova Alisa bila dio toga...i kao zbog toga su nestali snimci sa kamera jer se masa guzonja vrtila tu
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#548 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »



Mislim da više "generala" proziva u kontekstu zataškavanja i završavanja, a navodi da je baratao informacijama kao i Senaid otpočetka. Tako da meni uvlačenje "generala" kao ubice više zvuči kao ono Stojnićevo uvlačenje Zije od par godina ranije.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#549 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by apsidejzi »

JoseMujica wrote: 04/03/2024 15:54
apsidejzi wrote: 08/12/2023 00:05 Ja znam da sud treba donijeti zvanicnu presudu bazirano na dokazima, ali me interesuje da li postoji nezvanicna verzija zasto je ubijen i tok dogadjaja kako je ubijen i od koga? Malo je tesko pohvatati sve konce pogotovo ako nisi detaljno ukljucen u slucaj.
postojalo je više verzija

posljednja mahalska koju sam čuo je da iza svega stoji đeneral Fikro, kome je ova mala bila priležnica...elem đeneral angažovao naku djecu da zaplaše ovog malog Memića, koji se zaljubio u Alisu, te kao ovi došli da ga namaraju i on potegao pištolj, pa se sve otelo kontroli...navodno se neki od ovih angažovanih siledžija iz S. Kolonije kasnije ubio ili su ga ubili, a đeneral je zbog toga zdušio u majčicu Tursku.

čak se priča i da su postojale bunga-bunga zabave u hotelima na Ilidži, koje je za probrane begove organizovao Bunjin mali i da je ova Alisa bila dio toga...i kao zbog toga su nestali snimci sa kamera jer se masa guzonja vrtila tu
Zvuci logicno koliko god bizarno bilo... Ja sam pretpostavljao da je u pitanju jal droga jal neka seksualna zapetljavina, jer ovoliko pokrivanje jednog ubistva nije normalno. Mora nesto veliko stajati iza toga, posto ubistva nisu cesta a obicno se otkrije vrlo brzo. Bezbroj kamera u gradu. Nedavno ubise onog sveda i policija je nasla ubicu u roku od 24 sata. Zato sam i pretpostavio da se radi o drogi ili prostituciji/kupleraju. Kad kazem droga, mislio sam da je Dzenan igrom slucaja (preko Alise i njenog oca bandita) vidio neke ljude koje nije smio viditi u svijetu droge i da su se stvari otele kontroli. Ovi ga htjeli prepasti i ubili ga. Alternativno, neki oblik ljubomore ali ta teza je vec vise puta bila aktuelna preko Budnjinog sina, koji je tih dana bio u njemackoj. Za ovog generala nisam znao. Hvala na odgovoru u svakom slucaju. :thumbup:
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#550 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by swanfilter »

Neki dan citam o jednom slucaju i kako su granicari udarali pecate u pasos za nekoga, a da bi imao alibi.

Odmah se sjetio price ovdje i u vezi sina od onog Age.

Nego, da li je on stvarno tada bio izvan drzave i ima crno na bijelo dokaze ili se zavrsilo na pecatima iz pasosa kao dokaz necega?
Post Reply