Slučaj Dženan Memić II

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#501 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Dok cekamo odluku suda o zalbi osudjenih, Tuzilastvo BiH ponovo prosirilo istragu.
Avaz javlja da ima novih saslusanja, a ticu se i KCUS-a.
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#502 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

"Avaz" saznaje da će u policiji biti saslušana i Sebija Izetbegović, generalna direktorica KCUS-a. Ona je će dati iskaz na okolnost formiranja tima vještaka koji su vještačili Alisu Mutap.
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#503 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Sve uzeti sa rezervom, ali opaska o potencijalnom brisanju prvog snimka upucenog Hitnoj pomoci mi se cini vrlo interesantna, vrlo vazna.

Potrajat ce ovo, bojim se, jos...
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#504 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Izlazna strategija guzonja povezanih sa slučajem:

1. Odlazak u Tursku:
Posljednjih sedmica društvenim mrežama kruže kuloarske priče da je Fikret Prevljak (SDA) napustio BiH i odselio se u Tursku. Neki idu i dalje, navodeći da je kupio kuću u Istanbulu i da je za nju dao dva miliona eura, a da je imovinu u BiH, tačnije u općini Ilidža, izdao pod zakup. Na društvenim mrežama i u komentarima na portalima sve češće se spominje njegovo ime u slučaju „Dženan Memić“.

2. Dobivanje državljanstva:
Citizenship by Investment: The Turkish government introduced a program known as the Turkish Golden Visa that grants citizenship to foreign nationals who invest significantly in the country. The options include a minimum real estate investment of $400,000, a bank deposit of at least $500,000, or creating jobs for 50 Turkish residents. (našao na netu prvi članak, ispravite me ako sam pogrešno protumačio ovo).

3. Primjer odbijanja izručenja:
Državljanin BiH Sani al Murda, jedan od pripadnika crnogorskog "škaljarskog klana", koji se uz Fljamura Sinanaja iz Albanije tereti za šverc 3,2 tone kokaina zaplijenjenog u belgijskoj luci Antverpen, nije izručen Belgiji uprkos zahtjevu koji je ta zemlja uputila Turskoj jer je, u međuvremenu, postao i turski državljanin.

Dakle, sve i da se istraga Državnog tužilaštva približi guzonjama koji se spominju svih ovih godina, ovo bi mogao biti scenarij. A ti Haso (i ostala sitna buranijo) robijajte...
18mn97
Posts: 279
Joined: 21/04/2021 12:56

#505 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by 18mn97 »

Je li tacno da je Prevljak povezan sa Dzenanovim ubistvom?
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#506 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by frngla »

Očito jeste, čim je razgulio iz države...
18mn97
Posts: 279
Joined: 21/04/2021 12:56

#507 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by 18mn97 »

Mislim da je podignuta optuznica protiv njega za ratne zlocine, pa kontam moze i to biti razlog.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6774
Joined: 20/02/2013 14:14

#508 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Cherry-Cherry »

Zbog ratnih zločina i kriminala je razgulio :-)
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#509 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

Cherry-Cherry wrote: 09/09/2023 13:57 Zbog ratnih zločina i kriminala je razgulio :-)
Kako znaš? Jesi mu ti PR?
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#510 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

Sudija Branko Perić, protiv kojeg je Ured disciplinskog tužioca pokrenuo dva postupka zbog predmeta "Respiratori", izjavio je u emisiji Federalne televizije "Mreža" da pravosuđem upravljaju politika, mafija i stranke.

- Korupcija je postala mehanizam upravljanja i kontrole društva, rekao je Mrežu FTV-a Perić, sudija u Sudu BiH.

Upozorio je da smo kao društvo u ozbiljnoj krizi.

- Mi imamo potpuno propalo društvo, što je utjecalo da i sistem propada. Postali smo društvo bez moralne osnove. Ne postoji nikakva odgovornost. Ni politika više ne postoji. Izbori su potpuno diskreditovani. Vlast se formira, ne na osnovu rezultata, nego na osnovu koalicija, potkusurivanja, kupovine mandata. U takvom društvu korupcija je postala mehanizam upravljanja društvom. Nema više nikakvog sistema u društvu. Pravosuđe je dio tog propalog društva, kojim upravljaju i politika, i mafija, i stranke.

Na kraju je sarkastično poručio da iza njega u Sudu BiH ostaju dva disciplinska postupka.

- Odlazim poprilično nesretan i s ozbiljnim ogorčenjem. Ostavljam sistem koji je u potpunom rasulu. Sistem koji ne vrši svoju funkciju. Sistem koji je prema meni bio nezahvalan. Nisam zaslužio da me provlače kroz disciplinske postupke i gađaju me blatom - kazao je Perić.

:shock: :shock: :shock:
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#511 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

"Pravosuđe je dio tog propalog društva, kojim upravljaju i politika, i mafija, i stranke."

Kakva samorefleksija, bravo Brankec :bih:
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#512 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

@kvinoja Trebas pogledati intervju svako, ozbiljno. Bas je onako u sridu pogodio, ali nekako mu se nije ni omaklo da da kaze bilo sta o sudijama i sudstvu. :D Svi su krivi, osim njega i ono, sudija generalno. Ali, tuzioci, policija, politika... Kaze, ima slucajeva stoje i po 10 godina, nerijeseni :(
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#513 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

td_maajka wrote: 14/09/2023 13:00 @kvinoja Trebas pogledati intervju svako, ozbiljno. Bas je onako u sridu pogodio, ali nekako mu se nije ni omaklo da da kaze bilo sta o sudijama i sudstvu. :D Svi su krivi, osim njega i ono, sudija generalno. Ali, tuzioci, policija, politika... Kaze, ima slucajeva stoje i po 10 godina, nerijeseni :(
Pogledah.. evo i jedne legendarne: "suđenja se nastavljaju nakon sudnice na parkingu". :lol:
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#514 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by ovo_malo_duse »

Halo yes No. Osice, pcelice u sluzbi koga..Kad ja napisah da dok sam udarao po usima teoreticere saobracajke i cega sve nisu ubacivali dok su u esalonima napadali ovdje , da su krenuli pozivi sa nepoznatih brojeva sa albanskim, makedonskim itd pozivnim brojem , kasnije se ispostavilo kompjuterski generisani, ovdje me neki napravise budalom.
Kad ono prc Milojka...Kome su sluzile osice i pcelice prethodnih godina za zastrasivanje i prisluskivanje...Ko sve ima clansku karticu a ko je imao pristup cemu?
Ko nam je sve razligu za Turkye a ko se sprema??
DonieBrasco
Posts: 15552
Joined: 31/08/2016 16:09

#515 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by DonieBrasco »

td_maajka wrote: 14/09/2023 10:26 Sudija Branko Perić, protiv kojeg je Ured disciplinskog tužioca pokrenuo dva postupka zbog predmeta "Respiratori", izjavio je u emisiji Federalne televizije "Mreža" da pravosuđem upravljaju politika, mafija i stranke.

- Korupcija je postala mehanizam upravljanja i kontrole društva, rekao je Mrežu FTV-a Perić, sudija u Sudu BiH.

Upozorio je da smo kao društvo u ozbiljnoj krizi.

- Mi imamo potpuno propalo društvo, što je utjecalo da i sistem propada. Postali smo društvo bez moralne osnove. Ne postoji nikakva odgovornost. Ni politika više ne postoji. Izbori su potpuno diskreditovani. Vlast se formira, ne na osnovu rezultata, nego na osnovu koalicija, potkusurivanja, kupovine mandata. U takvom društvu korupcija je postala mehanizam upravljanja društvom. Nema više nikakvog sistema u društvu. Pravosuđe je dio tog propalog društva, kojim upravljaju i politika, i mafija, i stranke.

Na kraju je sarkastično poručio da iza njega u Sudu BiH ostaju dva disciplinska postupka.

- Odlazim poprilično nesretan i s ozbiljnim ogorčenjem. Ostavljam sistem koji je u potpunom rasulu. Sistem koji ne vrši svoju funkciju. Sistem koji je prema meni bio nezahvalan. Nisam zaslužio da me provlače kroz disciplinske postupke i gađaju me blatom - kazao je Perić.

:shock: :shock: :shock:
Da li je naglasio da je trojka kriva za sve od kraja rata do danas po pitanju pravosuđa, tuzilastva, sudija, advokata, a pogovoto korupcije i šurovanja sa kriminalcima ?

Treba nabrojati koje je sve afere i slucajeve on oslobađao pa da damo jasan zakljucak gdje je problem i da je on dio istog.

Milijarde maraka su prosle kroz tuzilastva i sudove, a jednu jedinu veliku aferu ili zlocin nemamo presuđen.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6774
Joined: 20/02/2013 14:14

#516 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Cherry-Cherry »

Šta ovo pišu za Nermina Šehovića, povezan sa krininalcima, plaćenim ubicama iz Srbije.... :skoljka:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#517 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

Cherry-Cherry wrote: 21/09/2023 13:55 Šta ovo pišu za Nermina Šehovića, povezan sa krininalcima, plaćenim ubicama iz Srbije.... :skoljka:
Pa jeste, istina je. Sve kriminalce ima u malo prstu. I ubice isto tako. Šta je čudno?
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6774
Joined: 20/02/2013 14:14

#518 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Cherry-Cherry »

bitangeIprinceze wrote: 21/09/2023 17:36
Cherry-Cherry wrote: 21/09/2023 13:55 Šta ovo pišu za Nermina Šehovića, povezan sa krininalcima, plaćenim ubicama iz Srbije.... :skoljka:
Pa jeste, istina je. Sve kriminalce ima u malo prstu. I ubice isto tako. Šta je čudno?
Ma ništa, izgleda da je jedan od njih.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#519 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

Cherry-Cherry wrote: 21/09/2023 20:19
bitangeIprinceze wrote: 21/09/2023 17:36
Pa jeste, istina je. Sve kriminalce ima u malo prstu. I ubice isto tako. Šta je čudno?
Ma ništa, izgleda da je jedan od njih.
Doci ce i on na zicer kad tad
td_maajka
Posts: 1026
Joined: 05/02/2021 09:57

#520 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

ovo_malo_duse wrote: 21/09/2023 13:14 Halo yes No. Osice, pcelice u sluzbi koga..Kad ja napisah da dok sam udarao po usima teoreticere saobracajke i cega sve nisu ubacivali dok su u esalonima napadali ovdje , da su krenuli pozivi sa nepoznatih brojeva sa albanskim, makedonskim itd pozivnim brojem , kasnije se ispostavilo kompjuterski generisani, ovdje me neki napravise budalom.
Kad ono prc Milojka...Kome su sluzile osice i pcelice prethodnih godina za zastrasivanje i prisluskivanje...Ko sve ima clansku karticu a ko je imao pristup cemu?
Ko nam je sve razligu za Turkye a ko se sprema??
Smijali nam se, ali nesto su sad usutili. Sto li :zoka:
Ili kad su nas ubjedjivali ovdje da "nema sanse da neko falsifikuje pecat u pasosu" i slicno :lol:
"Ne bi njemacka advokatica lagala, nema sanse" :lol:
"Ne postoji pravosudna mafija", jok!
Sto ih "mrzimo, jer su sposobni a mi nismo?!" :lol:

I meni najdraza.. "Znas ti koliko ljudi bi moralo biti uvezano u zavjeru, pa to je nemoguce!"

Ponavljam kao papagaj, ali tek cete jos vidjeti sta je sve moguce (bilo)...
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#521 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

td_maajka wrote: 22/09/2023 18:13
ovo_malo_duse wrote: 21/09/2023 13:14 Halo yes No. Osice, pcelice u sluzbi koga..Kad ja napisah da dok sam udarao po usima teoreticere saobracajke i cega sve nisu ubacivali dok su u esalonima napadali ovdje , da su krenuli pozivi sa nepoznatih brojeva sa albanskim, makedonskim itd pozivnim brojem , kasnije se ispostavilo kompjuterski generisani, ovdje me neki napravise budalom.
Kad ono prc Milojka...Kome su sluzile osice i pcelice prethodnih godina za zastrasivanje i prisluskivanje...Ko sve ima clansku karticu a ko je imao pristup cemu?
Ko nam je sve razligu za Turkye a ko se sprema??
Smijali nam se, ali nesto su sad usutili. Sto li :zoka:
Ili kad su nas ubjedjivali ovdje da "nema sanse da neko falsifikuje pecat u pasosu" i slicno :lol:
"Ne bi njemacka advokatica lagala, nema sanse" :lol:
"Ne postoji pravosudna mafija", jok!
Sto ih "mrzimo, jer su sposobni a mi nismo?!" :lol:

I meni najdraza.. "Znas ti koliko ljudi bi moralo biti uvezano u zavjeru, pa to je nemoguce!"

Ponavljam kao papagaj, ali tek cete jos vidjeti sta je sve moguce (bilo)...
:kiss:
Hajde da nam administracija malo pusti dendena da ga još malo rendamo na tanke kore :lol: :lol: :lol:
I slične i ostale dendene 8-)
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#522 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by bitangeIprinceze »

@GAU8 ima li te na mapi?
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#523 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by ovo_malo_duse »

bitangeIprinceze wrote: 22/09/2023 19:01 @GAU8 ima li te na mapi?
Ma Denden je poseban jer je emocionalno vezan,sestra? Mozda I muz ko ce ti znat?Jest bio naporan al haj imago je sta i branit Ali ovi sendvicari i zeleni bojovnici ala GAU8 , Jolix i jos par komada, mogu se tacno identifikovat na orginalnoj temi gdje su u esalonima nastupali. Kad se samo sjetim od Mensura pa na ovamo. Al hajde bar smo ih lupali po usima redovno.
Jos da ovo procepi na sudu i da neko napokon propjeva, a hoce jer obruc se steze. Ja jedva cekam Dalidin red ako I Ona ne trkne na odmor u Tyrkie :run:
DonieBrasco
Posts: 15552
Joined: 31/08/2016 16:09

#524 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by DonieBrasco »

Najjaci je bio Denden registrovao se na forum i samo ovoj temi nakucao par hiljada postova, ni na jednoj drugoj nije pisao sem ove.

Jos 2-3 takva profila su bila svi banovani iz istog razloga.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17268
Joined: 31/03/2019 14:56

#525 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by vjeshalica »

ovo_malo_duse wrote: 21/09/2023 13:14
Ko nam je sve razligu za Turkye a ko se sprema??
Fikrer Prevljak, pisalo je da je sve skorom rasprodo i vec odavno odselio. Odnosno pobjegao. Duboka je tu pozadina.
Post Reply