Slučaj Dženan Memić II

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

suspect_zero
Posts: 25855
Joined: 11/10/2008 21:45

#551 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by suspect_zero »

dystopia wrote: 20/02/2024 00:29
kleja wrote: 15/02/2024 14:38
kvinoja wrote: 15/02/2024 14:33 "Osmica je tako izdavao naloge za premlaćivanje ljudi i paljenja vozila, a Stojnić je u detaljnom iskazu sve ispričao i objasnio šta je od njega sve traženo."

Da li u ove naloge spada i gostovanje na Face-u i skretanje istrage na Ziju kao ubicu?
moguće je, vrlo moguće !!!
Sta je fora sa ovim likom?
Ciji je on igrac inace? Koja je njegova uloga u ovom svemu bila? To njegovo gostovanje na face-u mi je bilo totalno.. Nigdje veze.

Sada sa ove vremenske distance, gori Senad što mu dade medijski prostor....bgm., k'o da ne zna ko je Denis :roll:

Očekivati onda i Šmrka i malog mu u emisiji da se "vade" kako im je sve smješteno.
suspect_zero
Posts: 25855
Joined: 11/10/2008 21:45

#552 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by suspect_zero »

swanfilter wrote: 04/03/2024 18:59 Neki dan citam o jednom slucaju i kako su granicari udarali pecate u pasos za nekoga, a da bi imao alibi.

Odmah se sjetio price ovdje i u vezi sina od onog Age.

Nego, da li je on stvarno tada bio izvan drzave i ima crno na bijelo dokaze ili se zavrsilo na pecatima iz pasosa kao dokaz necega?
Onda je kao dokaz imao račun iz Mullera i neke apoteke, to je valjda dovoljno u ovoj državi.


Koliko bih volila da se ubice i svi oni koji su učestvovali u prikrivanju, zataškavsnju, skretanju i opstruiranju istrage uhapse i dugogodišnje osude, toliko bih volila i da onaj Budnjo bude procesuiran....samo zbog onih dva'est maraka.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#553 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by JoseMujica »

apsidejzi wrote: 04/03/2024 16:44
JoseMujica wrote: 04/03/2024 15:54
apsidejzi wrote: 08/12/2023 00:05 Ja znam da sud treba donijeti zvanicnu presudu bazirano na dokazima, ali me interesuje da li postoji nezvanicna verzija zasto je ubijen i tok dogadjaja kako je ubijen i od koga? Malo je tesko pohvatati sve konce pogotovo ako nisi detaljno ukljucen u slucaj.
postojalo je više verzija

posljednja mahalska koju sam čuo je da iza svega stoji đeneral Fikro, kome je ova mala bila priležnica...elem đeneral angažovao naku djecu da zaplaše ovog malog Memića, koji se zaljubio u Alisu, te kao ovi došli da ga namaraju i on potegao pištolj, pa se sve otelo kontroli...navodno se neki od ovih angažovanih siledžija iz S. Kolonije kasnije ubio ili su ga ubili, a đeneral je zbog toga zdušio u majčicu Tursku.

čak se priča i da su postojale bunga-bunga zabave u hotelima na Ilidži, koje je za probrane begove organizovao Bunjin mali i da je ova Alisa bila dio toga...i kao zbog toga su nestali snimci sa kamera jer se masa guzonja vrtila tu
Zvuci logicno koliko god bizarno bilo... Ja sam pretpostavljao da je u pitanju jal droga jal neka seksualna zapetljavina, jer ovoliko pokrivanje jednog ubistva nije normalno. Mora nesto veliko stajati iza toga, posto ubistva nisu cesta a obicno se otkrije vrlo brzo. Bezbroj kamera u gradu. Nedavno ubise onog sveda i policija je nasla ubicu u roku od 24 sata. Zato sam i pretpostavio da se radi o drogi ili prostituciji/kupleraju. Kad kazem droga, mislio sam da je Dzenan igrom slucaja (preko Alise i njenog oca bandita) vidio neke ljude koje nije smio viditi u svijetu droge i da su se stvari otele kontroli. Ovi ga htjeli prepasti i ubili ga. Alternativno, neki oblik ljubomore ali ta teza je vec vise puta bila aktuelna preko Budnjinog sina, koji je tih dana bio u njemackoj. Za ovog generala nisam znao. Hvala na odgovoru u svakom slucaju. :thumbup:
ako je,kao što mahalaju, Fiko upetljan onda ima smisla da je oko čoke...droge nisu tradicionalne vrijednosti u kojima bi se ovaj mogao naći :lol:
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#554 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

suspect_zero wrote: 04/03/2024 19:10
swanfilter wrote: 04/03/2024 18:59 Neki dan citam o jednom slucaju i kako su granicari udarali pecate u pasos za nekoga, a da bi imao alibi.

Odmah se sjetio price ovdje i u vezi sina od onog Age.

Nego, da li je on stvarno tada bio izvan drzave i ima crno na bijelo dokaze ili se zavrsilo na pecatima iz pasosa kao dokaz necega?
Onda je kao dokaz imao račun iz Mullera i neke apoteke, to je valjda dovoljno u ovoj državi.


Koliko bih volila da se ubice i svi oni koji su učestvovali u prikrivanju, zataškavsnju, skretanju i opstruiranju istrage uhapse i dugogodišnje osude, toliko bih volila i da onaj Budnjo bude procesuiran....samo zbog onih dva'est maraka.
"Policajci pretresaju u akciji “Kum”, graničar navodno pravio alibi članovima narko-grupe"

Isto pomislih :D još se ovdje o dilerima običnim radi
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#555 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by swanfilter »

kvinoja wrote: 04/03/2024 19:21
suspect_zero wrote: 04/03/2024 19:10
swanfilter wrote: 04/03/2024 18:59 Neki dan citam o jednom slucaju i kako su granicari udarali pecate u pasos za nekoga, a da bi imao alibi.

Odmah se sjetio price ovdje i u vezi sina od onog Age.

Nego, da li je on stvarno tada bio izvan drzave i ima crno na bijelo dokaze ili se zavrsilo na pecatima iz pasosa kao dokaz necega?
Onda je kao dokaz imao račun iz Mullera i neke apoteke, to je valjda dovoljno u ovoj državi.


Koliko bih volila da se ubice i svi oni koji su učestvovali u prikrivanju, zataškavsnju, skretanju i opstruiranju istrage uhapse i dugogodišnje osude, toliko bih volila i da onaj Budnjo bude procesuiran....samo zbog onih dva'est maraka.
"Policajci pretresaju u akciji “Kum”, graničar navodno pravio alibi članovima narko-grupe"

Isto pomislih :D još se ovdje o dilerima običnim radi
Mada, sad mi nadođe, njegov alibi je bila i advokatica u Njemackoj. Koja je potvrdila da je imao susret sa njom. Opet, kada je advokat alibi, a znas cime sve se bave, to je meni sve mlako ...
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#556 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

swanfilter wrote: 04/03/2024 20:11
kvinoja wrote: 04/03/2024 19:21
suspect_zero wrote: 04/03/2024 19:10

Onda je kao dokaz imao račun iz Mullera i neke apoteke, to je valjda dovoljno u ovoj državi.


Koliko bih volila da se ubice i svi oni koji su učestvovali u prikrivanju, zataškavsnju, skretanju i opstruiranju istrage uhapse i dugogodišnje osude, toliko bih volila i da onaj Budnjo bude procesuiran....samo zbog onih dva'est maraka.
"Policajci pretresaju u akciji “Kum”, graničar navodno pravio alibi članovima narko-grupe"

Isto pomislih :D još se ovdje o dilerima običnim radi
Mada, sad mi nadođe, njegov alibi je bila i advokatica u Njemackoj. Koja je potvrdila da je imao susret sa njom. Opet, kada je advokat alibi, a znas cime sve se bave, to je meni sve mlako ...
Gdje bi Švabo slagao... :lol:
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#557 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

JoseMujica wrote: 04/03/2024 15:54
apsidejzi wrote: 08/12/2023 00:05 Ja znam da sud treba donijeti zvanicnu presudu bazirano na dokazima, ali me interesuje da li postoji nezvanicna verzija zasto je ubijen i tok dogadjaja kako je ubijen i od koga? Malo je tesko pohvatati sve konce pogotovo ako nisi detaljno ukljucen u slucaj.
postojalo je više verzija

posljednja mahalska koju sam čuo je da iza svega stoji đeneral Fikro, kome je ova mala bila priležnica...elem đeneral angažovao naku djecu da zaplaše ovog malog Memića, koji se zaljubio u Alisu, te kao ovi došli da ga namaraju i on potegao pištolj, pa se sve otelo kontroli...navodno se neki od ovih angažovanih siledžija iz S. Kolonije kasnije ubio ili su ga ubili, a đeneral je zbog toga zdušio u majčicu Tursku.

čak se priča i da su postojale bunga-bunga zabave u hotelima na Ilidži, koje je za probrane begove organizovao Bunjin mali i da je ova Alisa bila dio toga...i kao zbog toga su nestali snimci sa kamera jer se masa guzonja vrtila tu
Eh, ova je u top 3 o kojima se najvise prica, a najmanje istine u njoj ima. Znam, i ja bih rado da konacno prava „verzija“ obznani, ali valja nam sacekati jos malo.
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#558 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

swanfilter wrote: 04/03/2024 18:59 Neki dan citam o jednom slucaju i kako su granicari udarali pecate u pasos za nekoga, a da bi imao alibi.

Odmah se sjetio price ovdje i u vezi sina od onog Age.

Nego, da li je on stvarno tada bio izvan drzave i ima crno na bijelo dokaze ili se zavrsilo na pecatima iz pasosa kao dokaz necega?
Hvala! Kad smo ovdje o tome prije par godina pricali (na prvobitnoj temi), pokusavali nam neki prosuti pricu kako je to nemoguce. A to se radi po granicama EU drzava vec od kad postoji slobodno sengen kretanje, i ko vani zivi to obicno i zna. Cijena ovisi o mnogo cemu, i o tome zasto ti to treba i kako ti treba. Da li treba pecat ili treba da nema pecata. I trebaju li dva, vise ili samo jedan. Sa jedne granice ili vise njih… A posebno kosta ako ti treba datum iz proslosti (ili buducnosti), to je vec papreno. Ljudi biznis napravili, zive citave porodice od babe do unuka od toga.

Ali, ipak kazu, nemoguce je da je „gospodin“ to uradio… Ma gdje bi on to… :mrgreen:
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#559 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

"Pred Prvostepenom disciplinskom komisijom Visokog sudskog i tužilačkog vijeća (VSTV) počeo je disciplinski postupak protiv Aide Topalović, tužiteljice Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu koja se tereti da je donijela naredbu o neprovođenju istrage o ugrožavanju sigurnosti bez da je saslušala oštećenu, koja je kasnije ubijena."

Ubistvo u Vogošći od prije 3 godine. Proslavljena u ovom slučaju, a plus kandidat za ovaj novi "USKOK". :run:
td_maajka
Posts: 1027
Joined: 05/02/2021 09:57

#560 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by td_maajka »

kvinoja wrote: 05/03/2024 18:23 "Pred Prvostepenom disciplinskom komisijom Visokog sudskog i tužilačkog vijeća (VSTV) počeo je disciplinski postupak protiv Aide Topalović, tužiteljice Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu koja se tereti da je donijela naredbu o neprovođenju istrage o ugrožavanju sigurnosti bez da je saslušala oštećenu, koja je kasnije ubijena."

Ubistvo u Vogošći od prije 3 godine. Proslavljena u ovom slučaju, a plus kandidat za ovaj novi "USKOK". :run:
:shock:
E za ovo nisam ni znala... Brate, kakva nam je drzava, dobro smo iole normalni.
dada 37
Posts: 66
Joined: 30/10/2007 10:45

#561 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by dada 37 »

dystopia wrote: 20/02/2024 00:29
kleja wrote: 15/02/2024 14:38
kvinoja wrote: 15/02/2024 14:33 "Osmica je tako izdavao naloge za premlaćivanje ljudi i paljenja vozila, a Stojnić je u detaljnom iskazu sve ispričao i objasnio šta je od njega sve traženo."

Da li u ove naloge spada i gostovanje na Face-u i skretanje istrage na Ziju kao ubicu?
moguće je, vrlo moguće !!!
Sta je fora sa ovim likom?
Ciji je on igrac inace? Koja je njegova uloga u ovom svemu bila? To njegovo gostovanje na face-u mi je bilo totalno.. Nigdje veze.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#562 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by malakh »

nažalost tema umire, priča o dženanu memiću se aktuelizira pred izbore i tako u krug. žao mi je što ovo sve moram pisati, ali sve činjenice govore da je tako. idu lokalni izbori, muriz kreće na medijsku turneju.

arijana je 6 godina u vlasti, imenuje vlade, direktore, upravne, nadzorne odbore, a slučaj dženan memić tapka u mjestu. državno tužiteljstvo je pokrenulo i riješilo neke slučajeve, a o konkretnim imenima, o sankcioniranju kriminalnih inspektora i policajaca, ni riječi.

ovo pišem, jer je sigurnosna situacija u sarajevu izuzetno loša, a arijana šuti, ne oglašava se, a ona treba biti predvodnica. a pogotovo u sferi raskrinkavanja kriminalnih ministara, tužioca, sudija, policajaca i inspektora. nažalost brata je izgubila plodom narušene sigurnosne situacije.

zašto nikada ne pita šta su novi komesar i novi/stari ministar uradili za slučaj dženan memić, jesu li makar revidirali prethodne istrage, analizirali? slušam ministra koji kaže da je njegova profesionalna obaveza da se slučaj memić riješi, a već 5 godina sjedi u toj stolici i rješava. valjda je već za pola godine mogao znati da li nešto može riješiti ili ne, a ne nakon 5 godina da kaže da se nešto rješava. ona ih je tu postavila. zna li uopće ko je komesar, njegovu pozadinu, sa kojim sarajevskim lokalima se povezuje, ko su ljudi, ilidžanci, koji su mu privatno bliski? koliko policajaca i inspektora su se povezivali sa slučajem memić, a koliko njih je u bliskim odnosima sa komesarom? ja ih trojicu znam, a memići ih znaju i više.

udesi, djeca ginu, pucnjave na svakom koraku, sačekuše, pljačke, a ona uživa u stranačkom velu, prima platu, šuti na sjednicama i piskara po društvenim mrežama.

nažalost, od borbe za pravdu do opskurne političarke, bez stava i karaktera. izuzetno mi je žao što sam ovo napisao, ali njenim bezidejnim i pasivnim ponašanjem sam stvorio takvo mišljenje.

veliko, ogromno razočarenje i nadam se da ovo čita, jer je moj nick star i ima mnoštvo postova gdje sam ih branio od raznih mensura, ali više ne. nažalost, mensuri vremenom ispadoše upravu.
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#563 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

malakh wrote: 19/03/2024 01:21 nažalost tema umire, priča o dženanu memiću se aktuelizira pred izbore i tako u krug. žao mi je što ovo sve moram pisati, ali sve činjenice govore da je tako. idu lokalni izbori, muriz kreće na medijsku turneju.

arijana je 6 godina u vlasti, imenuje vlade, direktore, upravne, nadzorne odbore, a slučaj dženan memić tapka u mjestu. državno tužiteljstvo je pokrenulo i riješilo neke slučajeve, a o konkretnim imenima, o sankcioniranju kriminalnih inspektora i policajaca, ni riječi.

ovo pišem, jer je sigurnosna situacija u sarajevu izuzetno loša, a arijana šuti, ne oglašava se, a ona treba biti predvodnica. a pogotovo u sferi raskrinkavanja kriminalnih ministara, tužioca, sudija, policajaca i inspektora. nažalost brata je izgubila plodom narušene sigurnosne situacije.

zašto nikada ne pita šta su novi komesar i novi/stari ministar uradili za slučaj dženan memić, jesu li makar revidirali prethodne istrage, analizirali? slušam ministra koji kaže da je njegova profesionalna obaveza da se slučaj memić riješi, a već 5 godina sjedi u toj stolici i rješava. valjda je već za pola godine mogao znati da li nešto može riješiti ili ne, a ne nakon 5 godina da kaže da se nešto rješava. ona ih je tu postavila. zna li uopće ko je komesar, njegovu pozadinu, sa kojim sarajevskim lokalima se povezuje, ko su ljudi, ilidžanci, koji su mu privatno bliski? koliko policajaca i inspektora su se povezivali sa slučajem memić, a koliko njih je u bliskim odnosima sa komesarom? ja ih trojicu znam, a memići ih znaju i više.

udesi, djeca ginu, pucnjave na svakom koraku, sačekuše, pljačke, a ona uživa u stranačkom velu, prima platu, šuti na sjednicama i piskara po društvenim mrežama.

nažalost, od borbe za pravdu do opskurne političarke, bez stava i karaktera. izuzetno mi je žao što sam ovo napisao, ali njenim bezidejnim i pasivnim ponašanjem sam stvorio takvo mišljenje.

veliko, ogromno razočarenje i nadam se da ovo čita, jer je moj nick star i ima mnoštvo postova gdje sam ih branio od raznih mensura, ali više ne. nažalost, mensuri vremenom ispadoše upravu.
Znači za sigurnosnu situaciju, za svaku smrt, saobraćajnu nesreću, sačekušu i pljačku je kriva, ni manje i više nego Arijana Memić. :lol: bravo, zaslužio si odličan sendvič iz centrale SDF-a.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27608
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#564 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by JoseMujica »

čovjek je lijepo potcrtao da se ništa nije promjenilo s promjenom vladajućih partija i tu je 100% u pravu

i dalje svako veče pucaju po ulicama i nečija djeca ginu :skoljka:

a vi nastavite da birate za čiju vam se djecu isplati boriti, a za čiju ne :-)
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#565 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

Memići nisu uspjeli ni svoj slučaj ni blizu privesti kraju, a ovaj iz DFove centrale poručuje da trebaju biti predvodnici u rješavanju svih ostalih slučajeva. Kakva genijalna logika.

Usput se provlači da ispadoše "Mensuri" upravu. Znači oni koji su godinama tvrdili da je momak stradao od "jednokratnog zamaha kombijem", nakon presude Vrhovnog suda da se saobraćajna nije ni desila, nakon presude kojom sz Amnezija i jedan drot osuđeni za prikrivanje dokaza, nakon pokrenute istrage protiv samog vrha Tužilaštva i MUP-a u to doba, odjednom eto ispadoše upravu :lol:

Evo tražim i ja dodatni list salame da ti dodaju.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#566 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by malakh »

kvinoja wrote: 19/03/2024 19:25
malakh wrote: 19/03/2024 01:21 nažalost tema umire, priča o dženanu memiću se aktuelizira pred izbore i tako u krug. žao mi je što ovo sve moram pisati, ali sve činjenice govore da je tako. idu lokalni izbori, muriz kreće na medijsku turneju.

arijana je 6 godina u vlasti, imenuje vlade, direktore, upravne, nadzorne odbore, a slučaj dženan memić tapka u mjestu. državno tužiteljstvo je pokrenulo i riješilo neke slučajeve, a o konkretnim imenima, o sankcioniranju kriminalnih inspektora i policajaca, ni riječi.

ovo pišem, jer je sigurnosna situacija u sarajevu izuzetno loša, a arijana šuti, ne oglašava se, a ona treba biti predvodnica. a pogotovo u sferi raskrinkavanja kriminalnih ministara, tužioca, sudija, policajaca i inspektora. nažalost brata je izgubila plodom narušene sigurnosne situacije.

zašto nikada ne pita šta su novi komesar i novi/stari ministar uradili za slučaj dženan memić, jesu li makar revidirali prethodne istrage, analizirali? slušam ministra koji kaže da je njegova profesionalna obaveza da se slučaj memić riješi, a već 5 godina sjedi u toj stolici i rješava. valjda je već za pola godine mogao znati da li nešto može riješiti ili ne, a ne nakon 5 godina da kaže da se nešto rješava. ona ih je tu postavila. zna li uopće ko je komesar, njegovu pozadinu, sa kojim sarajevskim lokalima se povezuje, ko su ljudi, ilidžanci, koji su mu privatno bliski? koliko policajaca i inspektora su se povezivali sa slučajem memić, a koliko njih je u bliskim odnosima sa komesarom? ja ih trojicu znam, a memići ih znaju i više.

udesi, djeca ginu, pucnjave na svakom koraku, sačekuše, pljačke, a ona uživa u stranačkom velu, prima platu, šuti na sjednicama i piskara po društvenim mrežama.

nažalost, od borbe za pravdu do opskurne političarke, bez stava i karaktera. izuzetno mi je žao što sam ovo napisao, ali njenim bezidejnim i pasivnim ponašanjem sam stvorio takvo mišljenje.

veliko, ogromno razočarenje i nadam se da ovo čita, jer je moj nick star i ima mnoštvo postova gdje sam ih branio od raznih mensura, ali više ne. nažalost, mensuri vremenom ispadoše upravu.
Znači za sigurnosnu situaciju, za svaku smrt, saobraćajnu nesreću, sačekušu i pljačku je kriva, ni manje i više nego Arijana Memić. :lol: bravo, zaslužio si odličan sendvič iz centrale SDF-a.
samo ti lijepo pročitaj post. i kako ti znaš da sam ja df? :lol:

ako tako braniš vladajuće, bolje nemoj.

ali...

arijana je dio većine koja vlada kantonom. arijana je glasala za vladu i ministre. arijana je dala podršku komesaru. arijana nažalost šuti. haranga se digla u vezi sigurnosne situacije u kantonu sarajevo, a arijana opet šuti.

da ti lupim kontru, znači li njena šutnja da ona podržava ministra i komesara koju kažu da je sigurnosna situacija zadovoljavajuća? da su za nju normalne pucnjave, nasilje, tuče, razbojništva itd? znam da nisu, ali kada se praviš pametan/na obično te dočeka ovakvo pitanje, da se moraš valjati u vanago koje izbaciš.

dalje, arijana je javna ličnost, politički funkcioner, podložna kritici i naravno da je treba kritikovati, kada se sumnja da nešto pogrešno radi.

arijana je peersonifikacija borbe za pravdu, kao takva je dobila najviše glasova na prethodnim izborima i naravno da ljudi od nje očekuju da reaguje na teme koje ugrožavaju sigurnost. jedno je farsa opozicije, a drugo je realno stanje, da svake sedmice imamo neki ozbiljni belaj u gradu. npr. danas sam šetao centrom grada, za dva sata nisam vidio niti jedno policijsko auto, niti jednog policajca. halo, pričamo o centru grrada.

a te dječije fore možeš nastaviti prosipati, pa ćeš za dvije godine kukati kako su izbori pokradeni kad vas sda pomete. naravno da se tada nećeš zapitati koliko su tvoje glupe doskočice izrevortirale ljude, glasače, nazovi ih kako hoćeš.
User avatar
Athlon64
Posts: 2735
Joined: 24/11/2022 17:51

#567 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by Athlon64 »

kvinoja wrote: 19/03/2024 19:41 Memići nisu uspjeli ni svoj slučaj ni blizu privesti kraju, a ovaj iz DFove centrale poručuje da trebaju biti predvodnici u rješavanju svih ostalih slučajeva. Kakva genijalna logika.

Usput se provlači da ispadoše "Mensuri" upravu. Znači oni koji su godinama tvrdili da je momak stradao od "jednokratnog zamaha kombijem", nakon presude Vrhovnog suda da se saobraćajna nije ni desila, nakon presude kojom sz Amnezija i jedan drot osuđeni za prikrivanje dokaza, nakon pokrenute istrage protiv samog vrha Tužilaštva i MUP-a u to doba, odjednom eto ispadoše upravu :lol:

Evo tražim i ja dodatni list salame da ti dodaju.
Mislim da Memićima niko ništa ne bi spočitavao da se nisu aktivno uključili u političko blato i to vrlo selektivno.

Mislim da je kap koja je prelila čašu u javnosti bilo učestvovanje u protestima u Tuzli (zbog slučaja koji je odmah riješen) i gdje su se provele neke mjere u poboljšanju kontrole policijskih službenika, dok o situaciji u Sarajevu, koja je 10x gora niko ni riječi.

Imaš i izjave porodice Gadžun da su im Memići odbili dati podršku.

Ponavljam, sami su upali u to blato i sad se valjaju, a licemjere niko ne voli.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#568 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by malakh »

kvinoja wrote: 19/03/2024 19:41 Memići nisu uspjeli ni svoj slučaj ni blizu privesti kraju, a ovaj iz DFove centrale poručuje da trebaju biti predvodnici u rješavanju svih ostalih slučajeva. Kakva genijalna logika.
a zar ne treba arijana biti predvodnica u rješavanju ostalih slučajeva? i drugima se treba dešavati golgota koju su prošli oni kao porodica?
Usput se provlači da ispadoše "Mensuri" upravu. Znači oni koji su godinama tvrdili da je momak stradao od "jednokratnog zamaha kombijem", nakon presude Vrhovnog suda da se saobraćajna nije ni desila, nakon presude kojom sz Amnezija i jedan drot osuđeni za prikrivanje dokaza, nakon pokrenute istrage protiv samog vrha Tužilaštva i MUP-a u to doba, odjednom eto ispadoše upravu :lol:

Evo tražim i ja dodatni list salame da ti dodaju.

vodila se istraga protiv vahida ćosića, kome je tenutni komesar godinama bio desna ruka. dokle su stigli sa istragom? gdje je zapelo?

surova realnost jeste da se nitko iz sigurnosnog sektora u kantonu sarajevo ne bavi slučajem memić, niti je bilo kome to važno. kroz arijanu su dobili glasove, njihov primarni interes je zadovoljen, a trenutačno su im memići bitni koliko i lanjski snijegovi. arijana i muriz to vide, a šute. pa do te mjere šute da šutnjom odobravaju pretenciozne izjave da je sigurnosna siutacija zadovoljavajuća, a hodaju po tuzli i drugim gradovima...
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#569 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by swanfilter »

Arijana gore-dole, al malo mi je poglupo nju prozivati sto se ne baci u aktivizam i rjesavanja sistemskih problema.

Da Memici nisu bili uporni, niko ni za njih ne bi mrdnuo i zavrsilo bi na isti nacin. Ja ne znam kako Muris ostade na nogama i zdrav nakon svega. Ne mozete od njega ocekivati da se javlja i brani svaki slucaj jer se desavaju svakodnevno tragedije koje su posljedica stanja u drzavi, a zbog kojih nema pravde za zrtve.

Ni meni Arijanin angazman u politici nije nesto sto joj je trebalo jer se dolazi do zakljucaka, al koliko znam izabrana je na izborima. Nit ona ima kuveta za bilo sta kroz taj angazman. Pliva u moru istih.

Ocekivati od pojedinaca da mijenjaju u drzavi u kojoj policajci i doktori ubijaju, a narod pasivan decenijama ...
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#570 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

@malakh: "arijana je glasala za vladu i ministre"

Laž. Arijana Memić (NiP) bila suzdržana prilikom imenovanja nove Vlade KS

Toliko o moći svemoćne Arijane Memić da "imenuje vlade, direktore, upravne, nadzorne odbore".

@malakh: "arijana i muriz to vide, a šute. pa do te mjere šute da šutnjom odobravaju pretenciozne izjave da je sigurnosna siutacija zadovoljavajuća, "

Memić: - Opet se desilo ubistvo, na ovakav način, što se kaže svirepo i bahato ponašanje u saobraćaju. Sinoć sam bio kod porodice Pendek, malo sam ih obišao. Tužno i mučno, ali vidimo ponašanje drugih, situacija u MUP-u KS je „zadovoljavajuća“. Ministru su bezveze saopćenja, jer ne može Katica, dok god se MUP ne ogradi od pomagača ubica Dženana Memića - Džafera Hrvata, Vahida Ćosića, Mirsada Dželilovića, Nurije Mehića, Sakiba Kreme i ostalih da ne nabrajam, MUP se mora ograditi od njih a ne da ih nagrađuje i da napreduju. Svako ministrovo saopćenje je da je sve dobro i zadovoljavajuće.

Toliko o tom da Muriz ne podržava ostale građane, i da ne kritikuje i ove nove. Bio je i na drugim protestima, ali vi to očito ne želite da vidite. Ali po našim forumašima, Muriz treba da ostavi svoj posao, svoju porodicu i 24 sata podržava svaki problem koji bilo ko od nas ima. Evo, meni jučer zubar oštetio zub, sram da bude Muriza što nije protestvovao sa mnom ispred ordinacije.
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#571 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

@malakh: "a zar ne treba arijana biti predvodnica u rješavanju ostalih slučajeva? i drugima se treba dešavati golgota koju su prošli oni kao porodica?"

Oni nisu prošli golgotu - oni P R O L A Z E golgotu već devetu godinu i nisu ni blizu kraju svoje borbe, a pitanje je dokle će i doći. Zato, iako je fascinantno da su još uvijek živi i zdravi, i što uopšte stoje na nogama, ti savjetuješ da vode i sve ostale borbe protiv sistema. Btw, koliko znam, Arijana je pokušala što je do nje u slučaju Smajlović, a vidimo kako je i to završilo (zahvaljujući identičnoj ekipi iz Kantonalnog tužilaštva kao i u slučaju Memić).
kvinoja
Posts: 426
Joined: 03/12/2021 23:37

#572 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by kvinoja »

@malakh: "vodila se istraga protiv vahida ćosića, kome je tenutni komesar godinama bio desna ruka. "

Vodi se još uvijek. Istragu vodi državno tužilaštvo, ali ne znam koje su sve policijske agencije uključene, i u kojoj mjeri je to MUP KS. Hvala za info za trenutnog komesara - mislim da se borba vodila između 2-3 osobe koje su imale uvjete da budu izabrane, a da su uglavnom ili bile uključene u slučaj Memić ili porodično vezane za SDA. Pretpostavljam da su državni tužioci dovoljno oprezni prilikom saradnje sa kantonalnim MUP-om iz očitih razloga, i nadam se da su i druge agencije uključene.

@malakh: "dokle su stigli sa istragom? gdje je zapelo?"
Više puta je Muriz izjavio da se čeka trećestepena za Dupovca i Mutap i da se krene sa narednim postupkom.
DesertFox
Posts: 2
Joined: 20/02/2013 10:40

#573 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by DesertFox »

Pratim ovu temu (i onu staru) vise od tri godine , i mogu konstatovati da se u medjuvremenu nista nije dogodilo . Drzavno tuzilastvo je dozivilo totalni fijasko sa svojom prvom ishitrenom optusnicom , tri od pet su trajno oslobodjeni , a i ovo dvoje preostalih bi moglo takodje obzirom na jad od dokaza koje je tuzilastvo prezentiralo .
Istovremeno , iz medija cujemo da se ispituju neke druge likove i slicno , medjutim misljenja sam da je to samo suplja prica da se kaze da se nesto radi. Zasto se zaboga sav fokus nestavi na trazenje ubice .Zasto se neizvrne svaka rupa da se potvrdi ko je ubio momka. Zasto se nerascisti uloga Ljube Seferovica , jeli on kriv , ako nije zasto je priznao i koga je na taj nacin stitio . Ako jeste kriv , da se pokaze ko mu je omogucio da mu se sudi za saobracajnu nesrecu umjesto ubistvo .. Kad rijese Seferovica , valjda ce imati neke indicije iz kog pravca vjetar puse .
Traziti nekakve zataskivace i slicno dok se ubica nezna je prasina u oci gospodinu Memicu i svima ostalim . tri godine drzavno tuziteljstvo se vrti u krug , ako ovako nastave vrtice se jos 33 ...
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#574 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by malakh »

kvinoja wrote: 20/03/2024 06:24 @malakh: "arijana je glasala za vladu i ministre"

Laž. Arijana Memić (NiP) bila suzdržana prilikom imenovanja nove Vlade KS

Toliko o moći svemoćne Arijane Memić da "imenuje vlade, direktore, upravne, nadzorne odbore".

@malakh: "arijana i muriz to vide, a šute. pa do te mjere šute da šutnjom odobravaju pretenciozne izjave da je sigurnosna siutacija zadovoljavajuća, "

Memić: - Opet se desilo ubistvo, na ovakav način, što se kaže svirepo i bahato ponašanje u saobraćaju. Sinoć sam bio kod porodice Pendek, malo sam ih obišao. Tužno i mučno, ali vidimo ponašanje drugih, situacija u MUP-u KS je „zadovoljavajuća“. Ministru su bezveze saopćenja, jer ne može Katica, dok god se MUP ne ogradi od pomagača ubica Dženana Memića - Džafera Hrvata, Vahida Ćosića, Mirsada Dželilovića, Nurije Mehića, Sakiba Kreme i ostalih da ne nabrajam, MUP se mora ograditi od njih a ne da ih nagrađuje i da napreduju. Svako ministrovo saopćenje je da je sve dobro i zadovoljavajuće.

Toliko o tom da Muriz ne podržava ostale građane, i da ne kritikuje i ove nove. Bio je i na drugim protestima, ali vi to očito ne želite da vidite. Ali po našim forumašima, Muriz treba da ostavi svoj posao, svoju porodicu i 24 sata podržava svaki problem koji bilo ko od nas ima. Evo, meni jučer zubar oštetio zub, sram da bude Muriza što nije protestvovao sa mnom ispred ordinacije.
zašto repliciraš selektivno, zašto ne uzmeš čitav post? prije i poslije ovoga sam dosta napisao, što je povezano jedno sa drugim.

podržala je do sada dvije vlade, ministre, podržava sve što većini treba da podrži. bila je suzdržana zbog magode, ali je poslije podržala magodine odluke i uskoro će podržati magodin zakon o sportu. jednostavno, dio je vladajuće strukture u punom kapacitetu.

ljudi od nje ne traže nemoguće, samo reakciju kada se vidi nesigurnost. naravno da neće reagovati na svaki incident, ali ih je u zadnjih mjesec dana bilo desetina, a ona nije reagovala.

je li trebala reagirati?
Last edited by malakh on 20/03/2024 17:52, edited 1 time in total.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#575 Re: Slučaj Dženan Memić II

Post by malakh »

kvinoja wrote: 20/03/2024 06:28 @malakh: "vodila se istraga protiv vahida ćosića, kome je tenutni komesar godinama bio desna ruka. "

Vodi se još uvijek. Istragu vodi državno tužilaštvo, ali ne znam koje su sve policijske agencije uključene, i u kojoj mjeri je to MUP KS. Hvala za info za trenutnog komesara - mislim da se borba vodila između 2-3 osobe koje su imale uvjete da budu izabrane, a da su uglavnom ili bile uključene u slučaj Memić ili porodično vezane za SDA. Pretpostavljam da su državni tužioci dovoljno oprezni prilikom saradnje sa kantonalnim MUP-om iz očitih razloga, i nadam se da su i druge agencije uključene.

@malakh: "dokle su stigli sa istragom? gdje je zapelo?"
Više puta je Muriz izjavio da se čeka trećestepena za Dupovca i Mutap i da se krene sa narednim postupkom.
zašto su mobingovali nusreta selimovića? on je aktivno učestvovao u hapšenju dupovca i mutapa. konkretno, katica i okerić su ga počeli pritiskati da je čovjek na kraju dao ostavku. razlog, nije kupovao puške i trošio budžet.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/komesar ... /230131040

https://fena.ba/article/1303837/okeric- ... zhqbllrmQc

da li je arijana na ovo trebala reagirati? i tako dalje....

stojim iza napisanog, vrijeme će pokazati jesam li ili nisam u pravu, a iz poštovanja prema tragediji i svega što sam ranije pisao, zaustavio bih se na ovome.
Post Reply