Slučaj Dino Drnda: Silajdžićev bratić osumnjičen za ubistvo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

dripac
Posts: 374
Joined: 05/10/2005 09:22

#1 Slučaj Dino Drnda: Silajdžićev bratić osumnjičen za ubistvo

Post by dripac »

Kako smo već pisali o tome, Dino Drnda (24) iz Sarajeva podlegao je teškim povredama koje je zadobio preksinoć, oko 18.50 sati, u sarajevskoj Ulici Adžemovića na Bjelavama. Njega je sustigao i sa leđa nožem izbo maloljetni F.S. (16), inače bratić člana Predsjedništva BiH Harisa Silajdžića, koji je nakon toga pobjegao sa mjesta događaja.

Prema pisanju bh. izdanja "Večernjeg lista", uhapšeni je tokom večeri i zadržan u 24-satnom pritvoru. Stavlja mu se na teret kazneno djelo ubistva, potvrdili su u MUP-u Sarajevskog kantona. U maloljetnikovu društvu bila su još tri mladića. Muamer Hanić (33) i Muamer Kalem (27) takođe su ubrzo pritvoreni, i to zbog postojanja osnovane sumnje da nisu prijavili kazneno djelo i počinioca. Iza rešetaka se našao i Kenan Dželaić (19), koji je prijavljen za učestvovanje u kobnoj tučnjavi.


Prenjeto sa 24 SATA INFO

http://www.24sata.info/1799 link na članak
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#2

Post by taxi_driver »

nego ,da li ce daidza zvati policiju da malog puste zbog nedostatka dokaza?trebalo bi anketu postaviti :D :D :D :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#3

Post by Svemirski_Jebach »

Da je pametan sutio bi i pustio malog nek ide u picku maternu, ionaku mu smeta u politickom usponu :D
User avatar
Guento
Posts: 305
Joined: 31/03/2004 20:32
Location: Sarajevo

#4 Re: Slučaj Dino Drnda: Silajdžićev bratić osumnjičen za ubis

Post by Guento »

dripac wrote:Njega je sustigao i sa leđa nožem izbo maloljetni F.S. (16), inače bratić člana Predsjedništva BiH Harisa Silajdžića
Ma najjači mi je ovaj 24 SATA INFO! Ovo k'o da je Mile Doda pisao vijest: "Neki kriminalac ubio s leđa mladića, a samo da znate: Haris Silajdžić mu dođe nešto u rodu" :D Bravo bh. novinarstvo! :-)
Jesu li i Harisa priveli? Ipak mu je neki rod brate mili! :lol:
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#5

Post by tataratira »

evo ti iz Nezavisnih :D skoro pa Mile licno
mada su najbolje novine u zemlji
http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=2646&meni=3

ovo je jos zanimljivije
"U Kantonalnom tužilaštvu podsjećaju da je krajem decembra prošle godine brat F.S., takođe maloljetni T.S., drvenom palicom pretukao Zumbera Čelju, koji je od zadobijenih povreda preminuo u bolnici "Koševo". Iz policije su kazali da su T.S. i njegov otac H.S. (49) tada drvenim palicama pretukli Zumbera Čelju i njegovog brata Orhana, koji su pokušali izvršiti provalnu krađu u njihovoj kući na Vratniku. Policija je uhapsila obojicu i predala ih nadležnom tužilaštvu, gdje je T.S. priznao da je pretukao Zumbera Čelju, nakon čega je njegov otac pušten. Oleg Čavka, portparol Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, juče je kazao da je T.S. osuđen za krivično djelo nanošenje teških tjelesnih povreda sa smrtnom posljedicom.
"

fina familija :roll:
User avatar
princess Leia
Posts: 68
Joined: 23/08/2005 12:07
Location: Alderaan

#6 Re: Slučaj Dino Drnda: Silajdžićev bratić osumnjičen za ubis

Post by princess Leia »

dripac wrote:u sarajevskoj Ulici Adžemovića na Bjelavama.
nije na Bjelavama, vec na Logavinoj... :roll:
:razz:
User avatar
Guento
Posts: 305
Joined: 31/03/2004 20:32
Location: Sarajevo

#7

Post by Guento »

Hvala tataratira! Evo malo "Nezavisnih" citata:

"Prema informacijama iz Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, F.S., bratić člana Predsjedništva BiH Harisa Silajdžića, priznao je ubistvo Dine Drnde."

Ma svasta mozes saznat od ovih kantonalnih tuzilaca :D
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#8

Post by tataratira »

pa svaka novina je podlozna pretjerivanju, kao i nas Bakir, Senad...itd

Nihada Hasić - odgovorni urednik u redakciji u Sarajevu

njoj se zalite :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#9

Post by mIRCerka »

:shock: nije bitno sto je momak od 24 godine ubijen, vec sto se iza f.s. inicijala mozda krije bratic od Lepog? :? :? :? :? :?
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#10

Post by Celicna_saka »

mIRCerka wrote::shock: nije bitno sto je momak od 24 godine ubijen, vec sto se iza f.s. inicijala mozda krije bratic od Lepog? :? :? :? :? :?
Za medije je to dosta atraktivnije od uobicajenih naslova iz crne hronike.
Murisno1
Posts: 2038
Joined: 06/10/2005 09:10
Location: Sarajevo

#11

Post by Murisno1 »

mIRCerka wrote::shock: nije bitno sto je momak od 24 godine ubijen, vec sto se iza f.s. inicijala mozda krije bratic od Lepog? :? :? :? :? :?
tuga moja mirci ... tuga :roll:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#12

Post by mIRCerka »

Celicna_saka wrote:
mIRCerka wrote::shock: nije bitno sto je momak od 24 godine ubijen, vec sto se iza f.s. inicijala mozda krije bratic od Lepog? :? :? :? :? :?
Za medije je to dosta atraktivnije od uobicajenih naslova iz crne hronike.
za medije mi je jasno, ali mi nije jasna raja...

ja sam prekjuce radi debilnog avaza i paushalnih info oplakala Dinu s Bjelava, zivog i zdravog... :roll:
User avatar
arman1
Posts: 5341
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#13

Post by arman1 »

mIRCerka wrote::shock: nije bitno sto je momak od 24 godine ubijen, vec sto se iza f.s. inicijala mozda krije bratic od Lepog? :? :? :? :? :?
Nekima je to više nego dovoljno. Ko je kriv rahmetliji što mu se rodbina nije kandidovala. :( :( :(
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#14

Post by mIRCerka »

Mislim da je od prezimena bitnije
U Kantonalnom tužilaštvu podsjećaju da je krajem decembra prošle godine brat F.S., takođe maloljetni T.S., drvenom palicom pretukao Zumbera Čelju, koji je od zadobijenih povreda preminuo u bolnici "Koševo". Iz policije su kazali da su T.S. i njegov otac H.S. (49) tada drvenim palicama pretukli Zumbera Čelju i njegovog brata Orhana, koji su pokušali izvršiti provalnu krađu u njihovoj kući na Vratniku. Policija je uhapsila obojicu i predala ih nadležnom tužilaštvu, gdje je T.S. priznao da je pretukao Zumbera Čelju, nakon čega je njegov otac pušten. Oleg Čavka, portparol Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, juče je kazao da je T.S. osuđen za krivično djelo nanošenje teških tjelesnih povreda sa smrtnom posljedicom.
Krv nije voda. Zato su prvo priveli Brata.
Btw, Orhan Celja je provalio i u moj stan prije 2 godine, ali se pricalo da operiraju samo po Novom Sarajevu.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#15

Post by _BosanaC »

mIRCerka wrote:Mislim da je od prezimena bitnije
U Kantonalnom tužilaštvu podsjećaju da je krajem decembra prošle godine brat F.S., takođe maloljetni T.S., drvenom palicom pretukao Zumbera Čelju, koji je od zadobijenih povreda preminuo u bolnici "Koševo". Iz policije su kazali da su T.S. i njegov otac H.S. (49) tada drvenim palicama pretukli Zumbera Čelju i njegovog brata Orhana, koji su pokušali izvršiti provalnu krađu u njihovoj kući na Vratniku. Policija je uhapsila obojicu i predala ih nadležnom tužilaštvu, gdje je T.S. priznao da je pretukao Zumbera Čelju, nakon čega je njegov otac pušten. Oleg Čavka, portparol Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, juče je kazao da je T.S. osuđen za krivično djelo nanošenje teških tjelesnih povreda sa smrtnom posljedicom.
Krv nije voda. Zato su prvo priveli Brata.
Btw, Orhan Celja je provalio i u moj stan prije 2 godine, ali se pricalo da operiraju samo po Novom Sarajevu.
Ovo ne govori nista lose o Silajdzicima nego naprotiv o drzavi. Lopova kad ti provali u vlastitu kucu, po nasem zakonu, cak i ako zateknes u cinjenju tog djela, moras fino zamoliti da ti nista ne dira i jos ga kaficom ponuditi :oops:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

_BosanaC wrote:
mIRCerka wrote:Mislim da je od prezimena bitnije
U Kantonalnom tužilaštvu podsjećaju da je krajem decembra prošle godine brat F.S., takođe maloljetni T.S., drvenom palicom pretukao Zumbera Čelju, koji je od zadobijenih povreda preminuo u bolnici "Koševo". Iz policije su kazali da su T.S. i njegov otac H.S. (49) tada drvenim palicama pretukli Zumbera Čelju i njegovog brata Orhana, koji su pokušali izvršiti provalnu krađu u njihovoj kući na Vratniku. Policija je uhapsila obojicu i predala ih nadležnom tužilaštvu, gdje je T.S. priznao da je pretukao Zumbera Čelju, nakon čega je njegov otac pušten. Oleg Čavka, portparol Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, juče je kazao da je T.S. osuđen za krivično djelo nanošenje teških tjelesnih povreda sa smrtnom posljedicom.
Krv nije voda. Zato su prvo priveli Brata.
Btw, Orhan Celja je provalio i u moj stan prije 2 godine, ali se pricalo da operiraju samo po Novom Sarajevu.
Ovo ne govori nista lose o Silajdzicima nego naprotiv o drzavi. Lopova kad ti provali u vlastitu kucu, po nasem zakonu, cak i ako zateknes u cinjenju tog djela, moras fino zamoliti da ti nista ne dira i jos ga kaficom ponuditi :oops:
Govorim o BRATU, ne SILAJDZICU...
Vecina ljudi misli da ti svasta moze nekaznjeno proci.
BTW, ja licno ZNAM kako je to kad ti provali CELJA u kucu, stoga.... :D
prosetao mi kroz sobu tiho da me nije ni probudio....
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#17

Post by _BosanaC »

mIRCerka wrote:
_BosanaC wrote:
mIRCerka wrote:Mislim da je od prezimena bitnije Krv nije voda. Zato su prvo priveli Brata.
Btw, Orhan Celja je provalio i u moj stan prije 2 godine, ali se pricalo da operiraju samo po Novom Sarajevu.
Ovo ne govori nista lose o Silajdzicima nego naprotiv o drzavi. Lopova kad ti provali u vlastitu kucu, po nasem zakonu, cak i ako zateknes u cinjenju tog djela, moras fino zamoliti da ti nista ne dira i jos ga kaficom ponuditi :oops:
Govorim o BRATU, ne SILAJDZICU...
Vecina ljudi misli da ti svasta moze nekaznjeno proci.
BTW, ja licno ZNAM kako je to kad ti provali CELJA u kucu, stoga.... :D
prosetao mi kroz sobu tiho da me nije ni probudio....
A tebe je tako lako probuditi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18

Post by mIRCerka »

_BosanaC wrote:
mIRCerka wrote:
_BosanaC wrote: Ovo ne govori nista lose o Silajdzicima nego naprotiv o drzavi. Lopova kad ti provali u vlastitu kucu, po nasem zakonu, cak i ako zateknes u cinjenju tog djela, moras fino zamoliti da ti nista ne dira i jos ga kaficom ponuditi :oops:
Govorim o BRATU, ne SILAJDZICU...
Vecina ljudi misli da ti svasta moze nekaznjeno proci.
BTW, ja licno ZNAM kako je to kad ti provali CELJA u kucu, stoga.... :D
prosetao mi kroz sobu tiho da me nije ni probudio....
A tebe je tako lako probuditi... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja se iz sna prenem ko zec.
No, da se vratimo prici. Koliko god meni Lepi uzrokovao zgaravicu, toliko mi smeta to sto imam osjecaj da, recimo da je ubica Hodzic ili Hadzic, ta vijest bi bila "samo jos jedan od bracuna podzemlja"....

Bljak.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#19

Post by anais_nin »

mIRCerka wrote::shock: nije bitno sto je momak od 24 godine ubijen, vec sto se iza f.s. inicijala mozda krije bratic od Lepog? :? :? :? :? :?
a istovremeno toliko o zastiti identiteta maloljetnih osoba :oops: mogli su mu fino puno ime i prezime printati, s obzirom da je opstepoznato da Silajdzic ima samo jednog brata :oops: ma mediji su nam stvarno zaista :roll:

a sto se samog dogadjaja tice, zalosno, absolutno zalosno.... :roll: 2 familije su totalno unistene jednim idiotskim potezom :roll: fakat mi je zao roditelja sto izgubise jedinog sina :oops: a zao mi je i ovog glupavog malca, koji sa 16 godina ocigledno nije svjestan sta je uradio, i toj porodici, a i sebi i svom zivotu :roll:
revolutia
Posts: 246
Joined: 11/09/2006 20:07

#20 Re: Slučaj Dino Drnda: Silajdžićev bratić osumnjičen za ubis

Post by revolutia »

dripac wrote:Kako smo već pisali o tome, Dino Drnda (24) iz Sarajeva podlegao je teškim povredama koje je zadobio preksinoć, oko 18.50 sati, u sarajevskoj Ulici Adžemovića na Bjelavama. Njega je sustigao i sa leđa nožem izbo maloljetni F.S. (16), inače bratić člana Predsjedništva BiH Harisa Silajdžića, koji je nakon toga pobjegao sa mjesta događaja.

Prema pisanju bh. izdanja "Večernjeg lista", uhapšeni je tokom večeri i zadržan u 24-satnom pritvoru. Stavlja mu se na teret kazneno djelo ubistva, potvrdili su u MUP-u Sarajevskog kantona. U maloljetnikovu društvu bila su još tri mladića. Muamer Hanić (33) i Muamer Kalem (27) takođe su ubrzo pritvoreni, i to zbog postojanja osnovane sumnje da nisu prijavili kazneno djelo i počinioca. Iza rešetaka se našao i Kenan Dželaić (19), koji je prijavljen za učestvovanje u kobnoj tučnjavi.


Prenjeto sa 24 SATA INFO

http://www.24sata.info/1799 link na članak
ovo vise govori o nama samima, nego o nasem propalom novinarstvu
User avatar
cHupjahalic@
Posts: 4943
Joined: 07/02/2006 18:37
Location: na selu

#21

Post by cHupjahalic@ »

anais_nin wrote:a sto se samog dogadjaja tice, zalosno, absolutno zalosno.... :roll: 2 familije su totalno unistene jednim idiotskim potezom :roll: fakat mi je zao roditelja sto izgubise jedinog sina :oops: a zao mi je i ovog glupavog malca, koji sa 16 godina ocigledno nije svjestan sta je uradio, i toj porodici, a i sebi i svom zivotu :roll:
Bas tako... :roll:
:( :(
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#22

Post by mehopuzic »

Koja je to prljava bratija... E moje Bošnje koga ste izabrali
latinalover
Posts: 961
Joined: 29/10/2004 22:01

#23

Post by latinalover »

anais_nin wrote:
mIRCerka wrote::shock: nije bitno sto je momak od 24 godine ubijen, vec sto se iza f.s. inicijala mozda krije bratic od Lepog? :? :? :? :? :?
a istovremeno toliko o zastiti identiteta maloljetnih osoba :oops: mogli su mu fino puno ime i prezime printati, s obzirom da je opstepoznato da Silajdzic ima samo jednog brata :oops: ma mediji su nam stvarno zaista :roll:

a sto se samog dogadjaja tice, zalosno, absolutno zalosno.... :roll: 2 familije su totalno unistene jednim idiotskim potezom :roll: fakat mi je zao roditelja sto izgubise jedinog sina :oops: a zao mi je i ovog glupavog malca, koji sa 16 godina ocigledno nije svjestan sta je uradio, i toj porodici, a i sebi i svom zivotu :roll:

cuj zao ti malog sto nije svjestan...
kad sam dijete bio znao sam da neke stvari bez razloga ne mogu raditi


zao mi je smo ovog sto je ubijen....

a malog ako osude na duzu kaznu..jedan problem manje...





"pušten. Oleg Čavka, portparol Kantonalnog tužilaštva u Sarajevu, juče je kazao da je T.S. osuđen za krivično djelo nanošenje teških tjelesnih povreda sa smrtnom posljedicom."

T.S jos uvijek na slobodi..........iz toga proizilalzi da je "neko" morao dobro urgirati,da doticni ne zasvira klavir....
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#24

Post by anais_nin »

latinalover wrote: cuj zao ti malog sto nije svjestan...
kad sam dijete bio znao sam da neke stvari bez razloga ne mogu raditi


zao mi je smo ovog sto je ubijen....

a malog ako osude na duzu kaznu..jedan problem manje...
:oops: ma najlakse je sve probleme tako rijesavati :oops:
normalno da mi ga je zao, mozda si ti bio napredniji od ostalih, ali 16 godina je DIJETE :oops: :roll: i koliko god se klinci nekad pravili odrasli, i mislili da su odrasli, pojma nemaju i cinjenica je da su 16 godina jos uvijek puka djeca....tako ce i on skontati stvarnu tezinu onoga sto je uradio tek nekad kasnije :roll: ne opravdavam ono sto je uradio, naravno da treba biti kaznjen za ubistvo, jer ga je i pocinio, samo kazem da je dupla tragedija jer je pocinilac u ovom slucaju nepromisljeno DIJETE :oops:
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#25

Post by Drumer »

Nepromisljeno dijete i najvjerovatnije do bola razmazeni isprdak iz reda visoke klase. Ja glasam:DOZIVOTNA ROBIJA BEZ MOGUCNOSTI POMILOVANJA..@ Anais-Zao mi je ali se ne mogu sloziti sa tobom vezano za ovog malog majmuna i slicne mamine i tatine sincice...
Post Reply