Složna braća 2

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
doox
Posts: 887
Joined: 30/04/2010 08:35

#26 Re: Složna braća 2

Post by doox »

Što se tiče humorističnih serija snimanih kod nas, loše je to sve. Lzn je bila ok prva sezona i epizode su kraće trajale pa je i dinamika serije bolja bolja. Glavni problem je scenarij, tj. jedan lik, a to je Feda Isovic. On piše scenarij od prve sezone, normalno je da nije dobro, jer se potrosi. Na sitcomima obično radi po 6-7 scenarista upravo iz toga razloga, a on radi i Konak kod Hilmije i krizu i još te neke serije. Sve je to loše i ispravno.
Što se tiče sb2, nije to loše, a nije ni vrh komedije. Kod mene je bilo predrasuda da pogledam radi Jankovića, ali nije to toliko loše. Kao što reče lik, gluma je dobra, a odlično su skinuli bosance i onog bosanskog srbina. Nataša jako dobro glumi Hercegovku jer je i sama iz Trebinja, jedino onaj njen lik previše isforsiran. Serija nije odlična, ali nije ništa lošija od ponude. Za hrvatski humor sa nove i RTL-ove ponude je Monty Python.
User avatar
doox
Posts: 887
Joined: 30/04/2010 08:35

#27 Re: Složna braća 2

Post by doox »

doox wrote: 26/01/2022 08:39 Što se tiče humorističnih serija snimanih kod nas, loše je to sve. Lzn je bila ok prva sezona i epizode su kraće trajale pa je i dinamika serije bolja bolja. Glavni problem je scenarij, tj. jedan lik, a to je Feda Isovic. On piše scenarij od prve sezone, normalno je da nije dobro, jer se potrosi. Na sitcomima obično radi po 6-7 scenarista upravo iz toga razloga, a on radi i Konak kod Hilmije i krizu i još te neke serije. Sve je to loše i isprano.
Što se tiče sb2, nije to loše, a nije ni vrh komedije. Kod mene je bilo predrasuda da pogledam radi Jankovića, ali nije to toliko loše. Kao što reče lik, gluma je dobra, a odlično su skinuli bosance i onog bosanskog srbina. Nataša jako dobro glumi Hercegovku jer je i sama iz Trebinja, jedino onaj njen lik previše isforsiran. Serija nije odlična, ali nije ništa lošija od ponude. Za hrvatski humor sa nove i RTL-ove ponude je Monty Python.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19522
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#28 Re: Složna braća 2

Post by teskeredzic_22 »

Ne hvaleci pretjerano autora , ovih par nastavaka sto sam pogledao su bolji od originala iz vise razloga :
- bolja produkcija i muzika
- scenario jeste prilicno banalan a zapleti su nekad ok a nekad djeciji , no sama atmosfera je neuporedivo opustenija u odnosu na original koji je bio prilicno "ostrascen" autorovom vizurom
- Natasa Ninkovic (rodjena Hercegovka) koja glumi Hercegovku Viktoriju je zaslužila nagradu za glumicu godine. Fenomenalna , briljira , sjajna :thumbup: .

Ukupan domet - puno bolje i opustenije od originala.
Nije remek - djelo ali sasvim gledljivo.
User avatar
vicious
Posts: 6876
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#29 Re: Složna braća 2

Post by vicious »

teskeredzic_22 wrote: 06/02/2022 19:50 Ne hvaleci pretjerano autora , ovih par nastavaka sto sam pogledao su bolji od originala iz vise razloga :
- bolja produkcija i muzika
- scenario jeste prilicno banalan a zapleti su nekad ok a nekad djeciji , no sama atmosfera je neuporedivo opustenija u odnosu na original koji je bio prilicno "ostrascen" autorovom vizurom
- Natasa Ninkovic (rodjena Hercegovka) koja glumi Hercegovku Viktoriju je zaslužila nagradu za glumicu godine. Fenomenalna , briljira , sjajna :thumbup: .

Ukupan domet - puno bolje i opustenije od originala.
Nije remek - djelo ali sasvim gledljivo.
Za šta god, moj glas joj je siguran :D

Image
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#30 Re: Složna braća 2

Post by Piaty »

Pa dobro glumi u toj seriji ali nista bogznakoliko bolje od drugih glumaca.
Post Reply