Složna braća 2

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#1 Složna braća 2

Post by Piaty »

Pregledao prvu epizodu - super i obećavajuće.
Druga epizoda - masterpis.

Naravno, nije u rangu onoga iz 1995 godine ali za ovo vrijeme, nije ništa bolje snimljeno.

Žalosno je da niko iz Bosne nije uspio ni blizu snimiti ovako nešto. Ne bih ni spominjao onu lakrdiju od serije sa Fazlinovićima.

Pričam objektivno bez obzira na to ko je Nele Karajlić.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#2 Re: Složna braća 2

Post by bingov buraz »

Pogledao sad drugu epizodu.

Očajno.
NediM17
Posts: 21625
Joined: 05/11/2009 11:49

#3 Re: Složna braća 2

Post by NediM17 »

Mogu misliti na sta to lici ako nije u rangu one prve, pa ta iz 95. je bila fuj. :-)
nednedjelja
Posts: 169
Joined: 16/01/2022 10:49

#4 Re: Složna braća 2

Post by nednedjelja »

Svakakav se šund ovdje promoviše, a usput pljuje po našoj seriji koja je prodana u sve zemlje regije i imala vrhunsku gledanost. Jadno i smiješno.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18219
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#5 Re: Složna braća 2

Post by GandalfSivi »

Realno, koga vise zaboli za reciklaze Jankovica… Lik se nije pomakao 30 godina…
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#6 Re: Složna braća 2

Post by Piaty »

bingov buraz wrote: 22/01/2022 19:19 Pogledao sad drugu epizodu.

Očajno.
Ocajno?

Dobro. Pitao bih te koji su to kriterijumi za nesto dobro i slicno ali hajde. Nadam se da to nije maksuzija i dzenaza krmetu (cega u Sloznoj braci nema).

Ma daj covjece, pa Hrvati imaju bolji humor od nas. Ako ciljas na "nas" i "ostale".
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#7 Re: Složna braća 2

Post by bingov buraz »

Piaty wrote: 22/01/2022 19:59
bingov buraz wrote: 22/01/2022 19:19 Pogledao sad drugu epizodu.

Očajno.
Ocajno?

Dobro. Pitao bih te koji su to kriterijumi za nesto dobro i slicno ali hajde. Nadam se da to nije maksuzija i dzenaza krmetu (cega u Sloznoj braci nema).

Ma daj covjece, pa Hrvati imaju bolji humor od nas. Ako ciljas na "nas" i "ostale".
Ne ciljam ništa.Jednostavno mi nije smiješno a trebalo bi biti.

LZN nisam ni gledao osim u prvoj sezoni par epizoda i onako,neka mršava trojka od jedan do 5.One kasnije epizode što sam uhvatio na tv je u rangu ove braće.Bezveze.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#8 Re: Složna braća 2

Post by bingov buraz »

Dupli
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#9 Re: Složna braća 2

Post by karanana »

Konak je meni najbolja serija u ovoj kategoriji. Mozda jer nije dozivila zasicenje i pad nakon dvije sezone. Nadam se da ce biti jos sezona-dvije. Lzn je dozivila upravo to vrhunac i onda zasicenje i preforsiranje i muzenje epizoda. To se otprilike desilo nakon dvije sezone ili tak mi je onaj antipatiko i antitalenti unuk poceo sarati sa raznoraznim zenama i kad je napravio dijete
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#10 Re: Složna braća 2

Post by bingov buraz »

Konak je ok.
Meni je i Naša Mala Klinika bila loša a hajpana kao nešto najbolje ikad.

Iz Hrvatske sam volio Večernju Školu i Noćnu Moru ali to je poseban format, improvizacija.
Naslovnica
Posts: 27857
Joined: 20/03/2013 15:38

#11 Re: Složna braća 2

Post by Naslovnica »

Objektivno, jedino što bi me zadržalo minut na ovoj seriji je Nataša Ninković.
8-)
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#12 Re: Složna braća 2

Post by karanana »

probo.....10 minuta i nisam mogo vise. zaista nije politika niti neko unaprijed napravljeno misljenje radi neleta ili nesto.....jednostavno odron. a dobre glumce skupio, vjerovatno vucic fine pare dao.

nisam nikad ni oridjinal djenerejsn pogledo. probo i to i odusto na pola prve.
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#13 Re: Složna braća 2

Post by Piaty »

Ako je vrhunac vaseg humora "maksuzija" i Izet Fazlinovic, onda hvala, ja odoh gledati njemacki i hrvatski humor.

Ako je to mrznja prema Srbiji, onda stvarno stvarno stvarno ne treba mijesati politiku i ovo.
Ljudi bolje glume Bosance od nas i tacka.

Vidim ovdje neko zamjera kako je i prva SB iz 1995 losa. Odlicno, vi kazete da su Nele, Perhan, Minka, Sega, Cobi, Sultanovic, Seka Sablici mnogi drugi losi?
Vjerovatno cam je Zela iz Vize za buducnost vrh humora.

Pa kada je tako, onda vidim da nije do mene nego do vase neke netrpeljivosti, subjektivnosti ili cega vec.

Slozna braca 2 je najbolja serija na ovim prostorima jos od Slozne brace 1. Serija koja valja i koja je stvarno dobra jeste Dva smo svijeta razlicita i hrvatska Obecana zemlja.

LZN seriju ne dao Bog nijednoj zemlji. Bolja je gluma u hrvatskoj Krv nije voda.
User avatar
enko 1964
Posts: 1083
Joined: 11/02/2010 10:45

#14 Re: Složna braća 2

Post by enko 1964 »

Očaj.
I Fadil Opančić je za ovo Derek Edward Trotter.
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#15 Re: Složna braća 2

Post by Piaty »

Ne, onaj unuk izetov, ne znam kako se zove, sto studira medicinu....on je najjaci glumac u regiJonu

P.s inace ne bi mogao glumiti ni u osrednjim hrvatskim komedijama (nek se ne uvrede sta hrvati jer ovo je stereotipno a inace su bolji u svakom smislu glumci od nasih).
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#16 Re: Složna braća 2

Post by karanana »

opusti se piaty, ne znam sta imas kritikovat druge. otvorio si temu da se diskutuje serijal i sad kad si jedini kome se ova serija dopada napadas ukuse 5-6 drugih ljudi, eto mi nismo u pravu ti jesi i ti vidis umjetnicku vrijednost ovoga.
i bezveze napadas i stavljas nekom u usta da je viza ili lzn nekome najbolja serija. prvo lzn je za ovo oskar materijal, sto ne znaci da meni lzn valja sto sam ovde i napiso neki dan. unuk mi je najgori glumac ikad, sto sam takodjer napiso, ali eto guraju ga. ali ovdje ne poredim te neke serije, ali ova slozna braca je definitivno u rangu tj ispod ovih nabrojanih. doduse vizu nisam gledo pa ne znam.

eto mrzim srbiju pa ovo kazem. odmah na politiku se okrece, mrzim ove mrzim one.....netacno.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#17 Re: Složna braća 2

Post by Altsa »

Piaty wrote: 22/01/2022 17:43 Pregledao prvu epizodu - super i obećavajuće.
Druga epizoda - masterpis.

Naravno, nije u rangu onoga iz 1995 godine ali za ovo vrijeme, nije ništa bolje snimljeno.

Žalosno je da niko iz Bosne nije uspio ni blizu snimiti ovako nešto. Ne bih ni spominjao onu lakrdiju od serije sa Fazlinovićima.

Pričam objektivno bez obzira na to ko je Nele Karajlić.
Nije mi jasno da u Srbiji nisu mogli snimiti kvalitetnu seriju kao sto je LZN. Inace mi ne glumimo bosance kao oni u toj krepanoj seriji.
User avatar
Qler
Posts: 23595
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#18 Re: Složna braća 2

Post by Qler »

Najveća prednost originalne složene braće je što su Bosance glumili Bosanci, sad se vidi da nsiu Bosanci, osjeti se forsiranost... Nije loša serija, ali daaalekooo od "masterpis"...
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#19 Re: Složna braća 2

Post by Piaty »

karanana wrote: 25/01/2022 19:11 opusti se piaty, ne znam sta imas kritikovat druge. otvorio si temu da se diskutuje serijal i sad kad si jedini kome se ova serija dopada napadas ukuse 5-6 drugih ljudi, eto mi nismo u pravu ti jesi i ti vidis umjetnicku vrijednost ovoga.
i bezveze napadas i stavljas nekom u usta da je viza ili lzn nekome najbolja serija. prvo lzn je za ovo oskar materijal, sto ne znaci da meni lzn valja sto sam ovde i napiso neki dan. unuk mi je najgori glumac ikad, sto sam takodjer napiso, ali eto guraju ga. ali ovdje ne poredim te neke serije, ali ova slozna braca je definitivno u rangu tj ispod ovih nabrojanih. doduse vizu nisam gledo pa ne znam.

eto mrzim srbiju pa ovo kazem. odmah na politiku se okrece, mrzim ove mrzim one.....netacno.
Pa ok. Al nekako mi cudno. Pazi, volim zajebanciju, za Nadrealiste znam otkad i za sebe znam, kuzim sve, mislim zivim u Bosni pa kuzim, dijete devedesetih, urban :)), itd...i cudno mi da nikom ne valja. Jer glumci iz SB2 su mi mnogo prirodniji nego npr nasi iz LZN. I jedni i drugi glume Bosance ali nekako su mi ovi prvi mnogooo prirodniji.
To za lzn i vizu sam govorio sa pretpostavkom da je nasem svijetu najbolja serija pa i raji sa foruma.
Ma pazi, ja se iznervirao malo jer neko kaze "nissm mogao bi minutu pogledati". E jbg...msm da je to pretjerivanje, a ako pretjeruje onda ima neke predrasude.

Jesi gledao hrvatsku Obecanu zemlju?
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#20 Re: Složna braća 2

Post by Piaty »

Qler wrote: 25/01/2022 20:38 Najveća prednost originalne složene braće je što su Bosance glumili Bosanci, sad se vidi da nsiu Bosanci, osjeti se forsiranost... Nije loša serija, ali daaalekooo od "masterpis"...
Al gle eeej. Ja nisam osjetio forsiranost. Ali ocekivao sam da ce biti toga 300% jer je 95% glumaca iz Srbije.
Al zacudo, nije nista bilo.
Mislim samo da je Natasa Ninkovic nesto izletila nifje veze i to je to.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#21 Re: Složna braća 2

Post by Blek Stena »

Smor nevidjen. Izdrzao sam 15 minuta i ugasio. :zzzz:
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#22 Re: Složna braća 2

Post by karanana »

Piaty wrote: 25/01/2022 21:10
karanana wrote: 25/01/2022 19:11 opusti se piaty, ne znam sta imas kritikovat druge. otvorio si temu da se diskutuje serijal i sad kad si jedini kome se ova serija dopada napadas ukuse 5-6 drugih ljudi, eto mi nismo u pravu ti jesi i ti vidis umjetnicku vrijednost ovoga.
i bezveze napadas i stavljas nekom u usta da je viza ili lzn nekome najbolja serija. prvo lzn je za ovo oskar materijal, sto ne znaci da meni lzn valja sto sam ovde i napiso neki dan. unuk mi je najgori glumac ikad, sto sam takodjer napiso, ali eto guraju ga. ali ovdje ne poredim te neke serije, ali ova slozna braca je definitivno u rangu tj ispod ovih nabrojanih. doduse vizu nisam gledo pa ne znam.

eto mrzim srbiju pa ovo kazem. odmah na politiku se okrece, mrzim ove mrzim one.....netacno.
Pa ok. Al nekako mi cudno. Pazi, volim zajebanciju, za Nadrealiste znam otkad i za sebe znam, kuzim sve, mislim zivim u Bosni pa kuzim, dijete devedesetih, urban :)), itd...i cudno mi da nikom ne valja. Jer glumci iz SB2 su mi mnogo prirodniji nego npr nasi iz LZN. I jedni i drugi glume Bosance ali nekako su mi ovi prvi mnogooo prirodniji.
To za lzn i vizu sam govorio sa pretpostavkom da je nasem svijetu najbolja serija pa i raji sa foruma.
Ma pazi, ja se iznervirao malo jer neko kaze "nissm mogao bi minutu pogledati". E jbg...msm da je to pretjerivanje, a ako pretjeruje onda ima neke predrasude.

Jesi gledao hrvatsku Obecanu zemlju?
u sb2 koliko sam vidio ima i par bosanaca. ima dobrih glumaca po imenima i rezimeu serija i filmova koje su ranije radili, ali jednostavno se sve nesto forsira i prica mi je bezveze. mozda joj nisam dao dugo vremena ali nemam zivaca nakon odgledanih nekoliko minuta.

nisam gledao obecanu zemlju. hrvatske serije, a posebno humoristicke su nula. cak i nasa mala klinika i onaj preforsirani "bosanac" beslagic, koji se obogatio na tome sto glumi bosnju kod susjeda. e jedino koja me hrvatska serija donekle drzala i koje sam pogledo jedno 4-5 epizoda je ona zimmer frei. nesto tipa kopije falicnog pansiona u dalmaciji.
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#23 Re: Složna braća 2

Post by karanana »

Blek Stena wrote: 25/01/2022 21:15 Smor nevidjen. Izdrzao sam 15 minuta i ugasio. :zzzz:
ti mrzis srbe, sve sto je srpsko i sto dolazi iz srbije.
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#24 Re: Složna braća 2

Post by Blek Stena »

karanana wrote: 25/01/2022 21:20
Blek Stena wrote: 25/01/2022 21:15 Smor nevidjen. Izdrzao sam 15 minuta i ugasio. :zzzz:
ti mrzis srbe, sve sto je srpsko i sto dolazi iz srbije.
:D Glupa serija totalno taman da mi je rodjeni brat pisao scenario. Nije do glumaca uopste vec do teme/radnje.

Da ne pricam da u Vratice se Rode ima vise humora nego u svim ovim serijalima sto se vrte po nasim televizijama za niske pare.

Gvero je super glumac i ovaj njegov mini serijal je izmislio humor za ovo Neletovo njesra.

Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#25 Re: Složna braća 2

Post by Piaty »

@karanana

Obecana zemlja nije na taj izvjestaceni fazon (kao Klinika). Tu je super humor, super zamisljeno. Zuhra, Pervan, Tetak, Emir Hadzihafizbegovic. Tu onaj Beslagic ne bi migao glumiti :)

Mislim da bi ti se svidjela ali ok.
Post Reply