Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#101 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by burekodsira »

komunikacija putem emaila je veoma brza i efektivna, sve dok ne morate originale slati poštom ostalo se brzo riješi putem emaila, zato preporučujem da ih i na taj način kontaktirate i dogovarate pojedinosti, znao sam u jednoj sedmici po 4-5 emailova razmjeniti s njima, s odgovorom isti dan. oni pišu na slovenski, ja odgovaram na bosanski :D google translate je odradio svoj dio 8-)
safke
Posts: 44
Joined: 07/04/2013 20:45
Location: SA

#102 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by safke »

znam da sam se kasno sjetio ovoga, ali nadam se da nisam ni zakasnio
ako ima neko da me samo ukratko uputi šta trebam bio bi brlo zahvalan, imam kjnižicu uredno popunjenu šta sada dalje trebam
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#103 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by Bluemore »

Imas negdje na temi link slo fonda Pa tamo po info
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#104 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by zakasnila »

safke wrote:znam da sam se kasno sjetio ovoga, ali nadam se da nisam ni zakasnio
ako ima neko da me samo ukratko uputi šta trebam bio bi brlo zahvalan, imam kjnižicu uredno popunjenu šta sada dalje trebam
Nisi još zakasnio, ali požuri pošto je rok za podnošenje zahtjeva 31.12.2017. Sretno

http://www.srsn.si/si/hr_bih/
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#105 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by BJB »

Zahtjev za verifikaciju poslan u decembru 2016, još nikakvog habera od njih, osim maila u kojem su mi napisali da su primili zahtjev ali da se bave zahtjevima iz februara 2016..Mislim da slovenci ovo totalno neozbiljno shvataju..Je*e se njima što neko ovamo ceka svoje tesko zaradjene pare od '91...Bas su bezobbrazni..
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#106 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by Edin H. »

BJB wrote:Zahtjev za verifikaciju poslan u decembru 2016, još nikakvog habera od njih, osim maila u kojem su mi napisali da su primili zahtjev ali da se bave zahtjevima iz februara 2016..Mislim da slovenci ovo totalno neozbiljno shvataju..Je*e se njima što neko ovamo ceka svoje tesko zaradjene pare od '91...Bas su bezobbrazni..
A ti kupuj Gorenje :oops:
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#107 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by BJB »

Jednom i nikad vise..Nego ima li neko da je dobio obračun?
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#108 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by BJB »

Evo dobila sam odgovor, fali mi IBAN u prilogu dva. Ima li iko da zna slovenački da mi kaže je li ovo google translate preveo dobro?
Ja sam popunjavala papire i mislim da sam ih pregledala 20 puta prije nego što sam ih stavila u kovertu..

prosimo za dopolnitev, kot sledi.
1. Zahtevi je potrebno priložiti: Dokazilo o imetniku in številki transakcijskega oziroma osebnega računa, na katerega bodo nakazana sredstva iz neizlačane stare devizne vloge in ki je potrjeno s strani banke; dokazilo je Priloga II predpisanega obrazca, ki je na voljo na spletni strani Sklada RS za nasledstvo na naslovu www.srsn.si; na Prilogi II, ki ste jo priložili zahtevi ni razvidna št. Vašega računa (IBAN).
Prosimo, da Zahtevane dokumente v roku 30 dni od vročitve tega dopisa pošljete po pošti ali dostavite osebno, na naslov: Sklad Republike Slovenije za nasledstvo, Glinška 3, 1000 Ljubljana, Slovenija.
Pri tem se obvezno sklicujte na številko zadeve 0042/8942/2016.
V kolikor dopolnitve ne boste poslali, bo Sklad na podlagi 12. Člena ZNISESČP odločil na podlagi podatkov in dokazil, s katerimi razpolaga, in v primeru manjkajočih dokazil iz 10.člana ZNISESČP bo zahtevo za verifikacijo zavrgel. Rok za dopolnitev se lahko podaljša na vašo prošnjo, v kolikor jo vložite pred potekom roka in so podaljšanje podani upravičeni razlogi.
S poštovanjem.

Nakon provjere, smatramo da predmet verifikacije nije potpun, pa vas molimo da ga popunite na sljedeći način.
Zahtjevu je potrebno priložiti:
Dokaz o vlasniku i broju transakcije ili ličnog računa na koji će se preneti sredstva iz neformiranog stare devizne štednje i koje odobrava Banka; dokaz je Aneks II propisanog obrasca, koji je dostupan na web stranici Fonda naslijeđa RS na adresi www.srsn.si; Aneks II, koji je priložen zahtevu, ne pokazuje ne. Vaš račun (IBAN).
Molimo pošaljite zahtevane dokumente u roku od 30 dana od dana dostavljanja ovog pisma putem pošte ili ručno, lično: Sklad Republike Slovenije za nasledstvo, Glinška 3, 1000 Ljubljana, Slovenija.
Obavezno se pozivati na broj izdanja
Ako ne podnesete amandman, Fond će odlučiti na osnovu člana 12 ZNISESČP-a na osnovu podataka i dokaza, au slučaju nedostajućih dokaza desetog člana CONNECT-a, zahtev za verifikaciju će biti odbijen.
Rok za izmjenu može se produžiti na vašu prijavu, ukoliko ga podnesete prije isteka roka, a produženje je praćeno opravdanim razlozima
S poštovanjem.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#109 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by Bluemore »

Pa Zar nemas kopiju Sacuvanu
Sad Imas rok 30 dana
Posalji odmah sa povratnicom i provjeri je li stiglo
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#110 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by BJB »

Popunit cu, uslikati, poslati njima i pitati je li to to, pa tek onda slati poštom.
Navodno IBAN broj je problem i to sto pored tatinog imena nije bio datum rođenja.
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#111 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by ST11 »

Nakon provjere, smatramo da predmet verifikacije nije potpun, pa vas molimo da ga popunite na sljedeći način.
Zahtjevu je potrebno priložiti:
Dokaz o vlasniku i broju transakcijskog ili ličnog računa na koji će se preneti sredstva iz neformiranog stare devizne štednje i koje odobrava Banka; dokaz je Aneks II propisanog obrasca, koji je dostupan na web stranici Fonda naslijeđa RS na adresi http://www.srsn.si; Aneks II, koji je priložen zahtevu, ne pokazuje broja vašeg računa (IBAN).
Molimo pošaljite zahtevane dokumente u roku od 30 dana od dana dostavljanja ovog pisma putem pošte ili ručno, lično na adresu: Sklad Republike Slovenije za nasledstvo, Glinška 3, 1000 Ljubljana, Slovenija.
Obavezno se pozivati na broj izdanja 0042/8942/2016
Ako ne podnesete amandman, Fond će odlučiti na osnovu člana 12 ZNISESČP-a na osnovu podataka i dokaza sa kojima raspolaže, i u slučaju nedostajućih dokaza 10. člena CONNECT-a, zahtev za verifikaciju će biti odbijen.
Rok za izmjenu može se produžiti na vašu prijavu, ukoliko ga podnesete prije isteka roka, a produženje je praćeno opravdanim razlozima
S poštovanjem.

Ispravio sam rijeci koje su podvucene, da imaju neki smisao :)
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#112 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by BJB »

ST11, hvala puno..Vidjela sam to za onaj broj tj.številko, mislim da cu dok im ne posaljem ovaj drugi list razmijeniti barem 10 mailova s njima..
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#113 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by ST11 »

:thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#114 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by moonca »

Samo odugovlace. Uvijek neki novi 'papir' treba. :roll:
marti
Posts: 14
Joined: 23/10/2014 18:31

#115 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by marti »

BJB wrote:Evo dobila sam odgovor, fali mi IBAN u prilogu dva. Ima li iko da zna slovenački da mi kaže je li ovo google translate preveo dobro?
Ja sam popunjavala papire i mislim da sam ih pregledala 20 puta prije nego što sam ih stavila u kovertu..
Ne znam da li ce sta pomoci, ali kada sam ja slao, prilog II popunjavala mi je banaka. Odnio u banku gdje sam otvorio devizni racun i uposlenica je isti popunila uz njen potpis i pecat banke i dala mi od njih odstampan papir sa podacima o racunu koji sam prilozio uz zahtjev. Isti ovakav (slika je preuzeta s neta)
Image
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#116 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by BJB »

Poslala sam isto takav samo s tatinim detaljima ali nije bilo njegovog datuma rođenja pored imena pa su tražili da se i to doda, i da bude adresa poslovnice u kojoj je račun otvoren a bila je adresa Sparkasse banke u Sarajevu. I navodno nije se vidio njegov IBAN broj, pa sam to ponovo popunila, dala službeniku banke da provjeri, jer vise ne vjerujem sebi i svojim očima. Sve opečaćeno, potpisano u banci.
Sad cu opet fotografisati i poslati njima da mi kazu mogu li im slati postom.
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#117 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by BJB »

moonca wrote:Samo odugovlace. Uvijek neki novi 'papir' treba. :roll:
Stavili mi da se pozovem na neki broj, vjerovatno broj tatinog "spisa", e sad ne znam gdje da ga upišem na ovaj prilog II ili na kovertu.
Pri tem se obvezno sklicujte na številko zadeve 0042/8942/2016.
Obavezno se pozivati na broj izdanja 0042/8942/2016
Mislim gdje se "šklicovati" ljudi?
Jer su napisali ako im ne pošaljem tačne podatke, odbacit ce zahtjev.
Izgleda samo traze izgovor.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#118 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by moonca »

BJB wrote:
moonca wrote:Samo odugovlace. Uvijek neki novi 'papir' treba. :roll:
Stavili mi da se pozovem na neki broj, vjerovatno broj tatinog "spisa", e sad ne znam gdje da ga upišem na ovaj prilog II ili na kovertu.
Pri tem se obvezno sklicujte na številko zadeve 0042/8942/2016.
Obavezno se pozivati na broj izdanja 0042/8942/2016
Mislim gdje se "šklicovati" ljudi?
Jer su napisali ako im ne pošaljem tačne podatke, odbacit ce zahtjev.
Izgleda samo traze izgovor.
Ne na kovertu.Na dopis koji saljes. To je jako bitno, jer pod tim br je slucaj .
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#119 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by BJB »

Ma skontala sam i to da je taj broj, broj zahtjeva, vjerovatno negdje u Prilog II..
Poslala sam im e-mail sa fotografijama onog lista iz SParkasse i aneksa II, pa cu vidjeti sta ce mi reci, hocu li na vrh aneksa II ili na onaj list sa IBAN brojem iz banke.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#120 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by Bluemore »

moonca wrote:
BJB wrote:
moonca wrote:Samo odugovlace. Uvijek neki novi 'papir' treba. :roll:
Stavili mi da se pozovem na neki broj, vjerovatno broj tatinog "spisa", e sad ne znam gdje da ga upišem na ovaj prilog II ili na kovertu.
Pri tem se obvezno sklicujte na številko zadeve 0042/8942/2016.
Obavezno se pozivati na broj izdanja 0042/8942/2016
Mislim gdje se "šklicovati" ljudi?
Jer su napisali ako im ne pošaljem tačne podatke, odbacit ce zahtjev.
Izgleda samo traze izgovor.
Ne na kovertu.Na dopis koji saljes. To je jako bitno, jer pod tim br je slucaj .
U svakoj korespodenciji navedi taj broj
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#121 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by BJB »

Stigao i formativni obracun.. Sramota. Cekas 20 i kusur godina pare, pola oroceno bilo, polanije, sve sabrali, preracunali iz nekadasnjih DM u Eur, kamata vic..
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#122 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by Bluemore »

BJB wrote:Stigao i formativni obracun.. Sramota. Cekas 20 i kusur godina pare, pola oroceno bilo, polanije, sve sabrali, preracunali iz nekadasnjih DM u Eur, kamata vic..
Pa dm vise ne postoji
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#123 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by BJB »

Pa ne postoji ali su pretvorili njemačke marke u Eure valjda po kursu po kojem su pretvarane kad je ukinuta njemačka marka..Uglavnom iznos je manji nego sto je bio, i logicno u EURIMa je manje nego sto je ostavljeno na banku nekad u '70.i '80....
Na nasu zalost kako zivimo u vicu od drzave nasi iz vlade su potpisali ovu pljacku..
User avatar
-storm-
Posts: 1881
Joined: 05/04/2018 15:06

#124 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by -storm- »

Samo pozurite sa svim, jer banka prelazi u privatne ruke, a nakon tog procesa nusta vise nece moći.
Sami je gradjani slovenije, više je ne možemo smisliti, jer smo je u par navrata vec dokapitalizirali u iznosu od cca 3 milijarde €...
Da ne spominjem tu pljacku bih&hr štediša...
Ako treba neki info, prijevod...nekima sam vec pomogao ili barem uputio :thumbup:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#125 Re: Slovenija mora vratiti staru deviznu štednju

Post by Bluemore »

BJB wrote:Pa ne postoji ali su pretvorili njemačke marke u Eure valjda po kursu po kojem su pretvarane kad je ukinuta njemačka marka..Uglavnom iznos je manji nego sto je bio, i logicno u EURIMa je manje nego sto je ostavljeno na banku nekad u '70.i '80....
Na nasu zalost kako zivimo u vicu od drzave nasi iz vlade su potpisali ovu pljacku..
Kurs se Nikad nije mijenjao
Post Reply