Slomljena ruka bez oteknuca

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
kenomax
Posts: 279
Joined: 24/07/2013 18:54

#1 Slomljena ruka bez oteknuca

Post by kenomax »

---
Last edited by kenomax on 15/04/2022 23:38, edited 1 time in total.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2 Re: Slomljena ruka bez oteknucam

Post by plain vanilla »

kenomax wrote:Zdravo. Prije jedno 5 dana sam pri branjenju povrijedio ruku kad me lopta pogodila snazno od dlan. Bol se javila na, ne znam kako se zove, ali na vrhu duge kosti uz palac. Mogao sam micati ruku, ali je jako bolilo. Do jucer se donekle blago smirilo, ali jos uvijek uz jaku bol. Na tjelesnom sam jucer pao i docekao se da upravo tu ruku. Krenulo mi je snazno kao "odzvanjati" u ruci kao kad utrne, na tom istom mjestu, uz vrlo jaku bol. Ovo jutro kad sam se probudio bol je postala dosta jaca i kad pokusam podici ista malo teze, ruka sama tone uz veoma jaku bol, kao da nemam snage da je podignem. Bol je konstantna, ali je najcudnije sto ni malo nije otekla, ako jeste, skoro je i nemoguce da se vidi. Kad pritisnem taj dio ruke s obje strane, jako me boli. Da li je moguce da je slomljena?
idi doktoru
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#3 Re: Slomljena ruka bez oteknucam

Post by Matijevic_Vlado »

Morat ces na operaciju ruke, mozda ti je i odstrane ako se iskomplikuje. Sretno
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#4 Re: Slomljena ruka bez oteknucam

Post by travar »

RIP
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#5 Re: Slomljena ruka bez oteknucam

Post by Altsa »

kenomax wrote:Zdravo. Prije jedno 5 dana sam pri branjenju povrijedio ruku kad me lopta pogodila snazno od dlan. Bol se javila na, ne znam kako se zove, ali na vrhu duge kosti uz palac. Mogao sam micati ruku, ali je jako bolilo. Do jucer se donekle blago smirilo, ali jos uvijek uz jaku bol. Na tjelesnom sam jucer pao i docekao se da upravo tu ruku. Krenulo mi je snazno kao "odzvanjati" u ruci kao kad utrne, na tom istom mjestu, uz vrlo jaku bol. Ovo jutro kad sam se probudio bol je postala dosta jaca i kad pokusam podici ista malo teze, ruka sama tone uz veoma jaku bol, kao da nemam snage da je podignem. Bol je konstantna, ali je najcudnije sto ni malo nije otekla, ako jeste, skoro je i nemoguce da se vidi. Kad pritisnem taj dio ruke s obje strane, jako me boli. Da li je moguce da je slomljena?
Normalno da je moguce. mene je nakon fudbala bolila noga na sta nisam obracao paznju. s obzirom da je bol potrajla odem kod ortopeda a on gips. kaze slomljeno nesto. nije bilo ni otoka ni modrine.
Post Reply