Slike vaših kućnih ljubimaca

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#5001 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by VenomousV »

:lol:

doduse, nisam mogla zavirivati da vidim ima li srce na guzi k'o tvoj :lol: :lol: :lol:
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#5002 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by TDK-90 »

_terminaš_ wrote:
pakica_ wrote:Image
Definitivno jedan od boljih pasa na temi. :thumbup: :thumbup:
Baš i ja to mislim, nevjerovatno koliko je ovo pašče fotogenično :-D a one šišmišaste uši su mu...ono pravo otvaraju ga :lol:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5003 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by P308 »

pakica_ wrote:
Ambrozija wrote:Mene ovaj pas plasi :(
nema razloga da ga se bojis.. dobermani su inace vece maze od pekinezera i pudlica i tako tih malih (precesto isfrustriranih) pasa.. ;) prije ce te pekinezer ujest, nego doberman!
ali ipak ti sigurno niko ne smije prici kad izadjes s njim :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#5004 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by pakica_ »

P308 wrote:
pakica_ wrote:
Ambrozija wrote:Mene ovaj pas plasi :(
nema razloga da ga se bojis.. dobermani su inace vece maze od pekinezera i pudlica i tako tih malih (precesto isfrustriranih) pasa.. ;) prije ce te pekinezer ujest, nego doberman!
ali ipak ti sigurno niko ne smije prici kad izadjes s njim :D
to stoji :) ko smije pric, pridje i pelja ga toliko da mene popozditis uhvati haha ko ne smije, ne smije :) vjerov'o il' ne, najvise bjeze oni 'ocam mog, er maks, trenerka stil' celave glave s brzim cvikama :) i to uz izjave: sjoooo dooooge, alaaaaham! :lol:
al' neki dan mi haver pridje s ledja fol da me trzne.. Jaoooo, kako se zajeb'o.. A frka kod mog kera je sto samo ja mogu vidjeti kad je iznerviran.. Milisekundu iskezi zube i onda napada, ako nastavis s prcanjem.. On to nije skont'o pa sam mu samo neofirno reklać sulja, maknider :lol: ne smijem ni na naglo reagovati, ipak je sila, 'ebo sebe :)
i na bankomat uvijek ide sa mnom :lol: vec je navik'o kad stojim ispred bankomata da mi s ledjima uz noge i nadgleda situaciju :)
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5005 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by febo_acm »

P308 wrote:ali ipak ti sigurno niko ne smije prici kad izadjes s njim :D
To je po meni velika prednost većih džukaca :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#5006 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by pakica_ »

TDK-90 wrote:
_terminaš_ wrote:
pakica_ wrote:Image
Definitivno jedan od boljih pasa na temi. :thumbup: :thumbup:
Baš i ja to mislim, nevjerovatno koliko je ovo pašče fotogenično :-D a one šišmišaste uši su mu...ono pravo otvaraju ga :lol:
hvala, hvala :)
ubih raju postavljajuci slike, svaka ista, samo ja vidim razliku, al' djaba hahaha :) :lol:
User avatar
stativa
Posts: 244
Joined: 27/06/2011 19:27
Location: Šeher

#5007 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by stativa »

Image
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5008 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by febo_acm »

:thumbup:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#5009 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by P308 »

pakica_ wrote: to stoji :) ko smije pric, pridje i pelja ga toliko da mene popozditis uhvati haha ko ne smije, ne smije :) vjerov'o il' ne, najvise bjeze oni 'ocam mog, er maks, trenerka stil' celave glave s brzim cvikama :) i to uz izjave: sjoooo dooooge, alaaaaham! :lol:
al' neki dan mi haver pridje s ledja fol da me trzne.. Jaoooo, kako se zajeb'o.. A frka kod mog kera je sto samo ja mogu vidjeti kad je iznerviran.. Milisekundu iskezi zube i onda napada, ako nastavis s prcanjem.. On to nije skont'o pa sam mu samo neofirno reklać sulja, maknider :lol: ne smijem ni na naglo reagovati, ipak je sila, 'ebo sebe :)
i na bankomat uvijek ide sa mnom :lol: vec je navik'o kad stojim ispred bankomata da mi s ledjima uz noge i nadgleda situaciju :)
Ne znam koji smajli da stavim, ovaj: :lol: ili ovaj: :shock: za ovaj drugi dio :D Ja bih te zaobilazio u sirokom luku :D Ali stvarno je prelijep, sto jest jest.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#5010 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by pakica_ »

P308 wrote:
pakica_ wrote: to stoji :) ko smije pric, pridje i pelja ga toliko da mene popozditis uhvati haha ko ne smije, ne smije :) vjerov'o il' ne, najvise bjeze oni 'ocam mog, er maks, trenerka stil' celave glave s brzim cvikama :) i to uz izjave: sjoooo dooooge, alaaaaham! :lol:
al' neki dan mi haver pridje s ledja fol da me trzne.. Jaoooo, kako se zajeb'o.. A frka kod mog kera je sto samo ja mogu vidjeti kad je iznerviran.. Milisekundu iskezi zube i onda napada, ako nastavis s prcanjem.. On to nije skont'o pa sam mu samo neofirno reklać sulja, maknider :lol: ne smijem ni na naglo reagovati, ipak je sila, 'ebo sebe :)
i na bankomat uvijek ide sa mnom :lol: vec je navik'o kad stojim ispred bankomata da mi s ledjima uz noge i nadgleda situaciju :)
Ne znam koji smajli da stavim, ovaj: :lol: ili ovaj: :shock: za ovaj drugi dio :D Ja bih te zaobilazio u sirokom luku :D Ali stvarno je prelijep, sto jest jest.
mnogi su ga se bojali, stavise, nisu smjeli dahnut pored njega, kamoli mu pric.. evo ti takvih:
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2726_n.jpg
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 9465_n.jpg
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 8233_n.jpg
vidjeli su da je to ustvari jedan pizdohan koji bi samo da se peljaaaaaaa :lol:

edit: zaboravismo se zaFalit na komplimentima :D
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#5011 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by bizet »

polako mila pakica...rade geni svoje...on je dobar samo prema onome koji je dobar sa tobom...za sve ostale on jeste prijetnja ;-)

@stativa...sjajan je :thumbup:
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#5012 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by pakica_ »

bizet wrote:polako mila pakica...rade geni svoje...on je dobar samo prema onome koji je dobar sa tobom...za sve ostale on jeste prijetnja ;-)

@stativa...sjajan je :thumbup:
pa zar nije poenta psa cuvara/zastitnika da bude takav :-) :-) ko hoce da me zaganja, nek' ga moj ker zaganja, halal mu bilo.. ha ja.. nije to bas neka mudrost, i treba da bude prijetnja supcima s nozevima i sl. :lol:
ali on NIJE prijetnja bas za SVE ostale, kako ti napisa, obzirom da bi onda do sad po gradu bilo registrovan sa kamaru ujeda.. dakle, on reaguje na losinu i samo losinu, ne prijeti bas random narodu uokolo :-)
pravi ker, ljubi ga strina!
User avatar
DoradO
Posts: 4612
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#5013 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by DoradO »

Image

...joj jeste teski... ko ovo vrijeme :D
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#5014 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by pakica_ »

DoradO wrote:Image

...joj jeste teski... ko ovo vrijeme :D
nek' si nas vala naruzio :D ljepoto :D (halali ako si cura, ne znam razlikovat perad :lol: )
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#5015 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by bizet »

pakica_ wrote:
bizet wrote:polako mila pakica...rade geni svoje...on je dobar samo prema onome koji je dobar sa tobom...za sve ostale on jeste prijetnja ;-)

@stativa...sjajan je :thumbup:
pa zar nije poenta psa cuvara/zastitnika da bude takav :-) :-) ko hoce da me zaganja, nek' ga moj ker zaganja, halal mu bilo.. ha ja.. nije to bas neka mudrost, i treba da bude prijetnja supcima s nozevima i sl. :lol:
ali on NIJE prijetnja bas za SVE ostale, kako ti napisa, obzirom da bi onda do sad po gradu bilo registrovan sa kamaru ujeda.. dakle, on reaguje na losinu i samo losinu, ne prijeti bas random narodu uokolo :-)
pravi ker, ljubi ga strina!
ma nisam bas pomislila da ce biti prijetnja svakom prolazniku...a na kraju kad izadjete u grad svjestan je on da nije na svom terenu, samo si ti njegova...moja rodica je imala istog...sve maza maza, i bila je, ali sa godinama prorade geni i ono za sta su na kraju tu...maza nije dala da iko udje u dvoriste bez njihovog odobrenja...dzaba sto si osoba koja je redovna kod njih isto te poznaje...samo porodicu ne bi pokusala ujesti....no jednom kad te puste u avliju ona je bila prava maza, nakon sto te onjusi, odmah bi se igrala....apsolutno genijalan pas...ovako sam razmisljala kad sam se javila...mazura :)
User avatar
febo_acm
Posts: 10234
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#5016 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by febo_acm »

Da je dotična osoba htjela uzeti Pekinezera ili Maltezera, vjerovatno bi ih uzela. Pas i treba da nikome ne da u dvorište i treba da bude "sumnjičav" prema strancima i da nepoznate ljude prima sa rezervom. To je vjerovatno i smisao jedne ovakve rase :D Svaki kućni pas je manje više maza, ali hvala Bogu zna da odreaguje kada treba. Uzmi samo ove situacije kada otimaju mobitele, tašne... Ko vidi Dobermana neće mu na pamet pasti da pokuša tražiti mobitel ili slično. Naravno, pas treba biti dresiran i na povodcu i time se spriječe eventualne neželjene situacije.
Sigurno je da se @patkica osjeća sigurno kada hoda sa paščetom :D To joj je i cilj bio sigurno :D (a i drugim ljudima sa sličnom paščadijom :D )
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#5017 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by pakica_ »

@bizet- to je to :D samo razlika kod mog je ta sto ces uci u avliju ako te ne zna, a hoces li izaci.. e to je drugi par rukava :lol: :lol: tri puta su mi obijali kucu.. otkako njega imam- niti jednom! cak je spasio i komsincinu kucu od provale ;)
@Zhìxin- molim lijepo, pakica, ne patkica :lol:
a sto se tice cilja- jedini cilj mi je bio da imam dobera jer volim ovu rasu.. ne volim male one okolonozne, al' opet, svakom' svacije :D doooooooobro sam se raspitala o njima, iscitala sve sto se dalo iscitati, tralala da bih se uvjerila da li ja zaista imam ono sto je potrebno za odgoj jedne ovakve bestije.. i vidjela da imam i trebadnem dobiti stene.. medjutim, ne ispadne sve uvijek onako kako ljudi ocekuju i dobijem njega.. krkana od 2 i po' godine i od (tada) 37 kg :D sad ih ima 40 hehe :D ljudi su mi govorili da mi je bilo pametnije da uzmem otkocen pistolj nego odraslog dobermana jer su to psi jednog vlasnika, bla bla, medjutim, on je valjda skont'o gdje mu je bolje, tako da je proteklu godinu i po' uredno vezan uz mene kao da je odrasto upravo tu gdje jeste :D volim ga k'o ne znam ti sta.. i njega i ovu malu smizlu.. al' ipak njega vise, on je prvo pseto :D hihi
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#5018 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by sour cherry »

Meni je želja ovakvog da imam.Whippet,ne znam kako se kod nas zove.Baš su mi lijepi.
Image
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#5019 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by pakica_ »

sour cherry wrote:Meni je želja ovakvog da imam.Whippet,ne znam kako se kod nas zove.Baš su mi lijepi.
Image
ljudi ga kod nas zovu talijanski hrt, iako to nije to :D talijanski hrt je manji :D hrt veliki, a whippet srednji (koliko ja znam :D )
upoznali smo jednog jedinog takvog u Sa, na vilsu :D pitam ja curu je li to stene hrta ili whippet, ka'e ona whippet :D reko jelde da ti narod vjecito govori da ga hranis malo vise :lol: kaze ona joj jasta radi, poludih vise ahahaha :D
jesu slatki, ali jedini mali psi koje bih ja imala ako me nuzda natjera na malog su mini pinc (crni) ili jack russel, ali onaj sa kratkom dlakom, ne onaj zicavi :D
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#5020 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by sour cherry »

Ma meni se na onoj emisiji nisu činili malim.Pregledala sam dosta i slika.Imaju tako izražajne oči,nježno mi izgledaju,a jaki su.A jest,mršavi su baš.Zbog njih sam gledala i reprizu Dogs 101 na AP. :-D Predivni su. :)
Last edited by sour cherry on 24/02/2013 21:06, edited 1 time in total.
bizet
Posts: 1541
Joined: 24/06/2012 07:41

#5021 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by bizet »

@zhixin, pogresno si shvatio moj post....no na moju srecu pakica nije :)
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#5022 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by dusa_raskopuša »

DoradO wrote:Image

...joj jeste teski... ko ovo vrijeme :D

Cigance malo. :oops: :lol: Vidi mu nona, al' su garave. :-D
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#5023 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by Mariella »

Image

Nije moj, ali :cry: :cry: :cry:
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#5024 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by Melami »

Image
Image
Image
User avatar
Logovan
Posts: 94329
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#5025 Re: Slike vaših kućnih ljubimaca

Post by Logovan »

Melami wrote:Image
Je l' ovo voli da šmrče bijelo? :mrgreen:
Post Reply