slike-pomoc

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
fetic

slike-pomoc

Post by fetic » 08/01/2012 16:27

Nakon reinstalacije operativnog sistema imam problem da nemogu otvoriti slike,zapravo ih otvorim ali "no prewiew avalaible" !Podatke i slike sam spasavao iz safe moda jer nisam mogao uci u windows prekidalo me napola!Sjecam se da su neke slike bile sakrivene (hide folders) a neke zakljucane (folder lock) ali nisu sve!Evo neki detalji oko problema:

-svi nazivi slika su ispisani zelenom bojom (zasto neznam)

-na glavnom folderu je ukljuceno read only

-na slikama(advaced) je ukljuceno "encrypt contents to secure data"

-glavni folder ima tezinu od 1.5 Gb, u njemu ima oko 1000-1500 slika

Kada iskljucim read only na gl.folderu i kada pokusam ugasiti ovu enkripciju dobijem poruku "acess is denied"!Pokusavao sam svasta ali bezuspjesno,nakon reinstalacije kada sam ovo primjetio pokusao sam da vratim slike ponovo sa nekim od "recovery" programa i uspio sam ali opet imam isti problem,nemogu ih vidjeti!

Nadam se da sam detaljno obrazlozio problem!Eto toliko,nadam se da ima onih koji su se susretali sa ovom vrstom problema i da su voljni pomoci pa izvolite

shin

Re: slike-pomoc

Post by shin » 09/01/2012 09:26

dragan.s

Post by dragan.s » 09/01/2012 10:27

fetic wrote:....
-svi nazivi slika su ispisani zelenom bojom (zasto neznam)

-na slikama(advaced) je ukljuceno "encrypt contents to secure data"
....
Nadam se da sam detaljno obrazlozio problem!Eto toliko,nadam se da ima onih koji su se susretali sa ovom vrstom problema i da su voljni pomoci pa izvolite
Zelena boja znači da je ranije na tim fajlovima bila uključena enkripcija (šifrovanje). Ključ za dešifrovanje je vezan za trenutnu instalaciju Windowsa na kojoj je uključeno šifrovanje i korisnički nalog (registry baza). Pošto toga više nema jer si obrisao stari Windows možeš se slobodno pozdraviti sa tim fajlovima. Čak ih ne možeš ni obrisati bez formatiranja diska ne kojem se nalaze.
Više o tome ovdje: http://en.wikipedia.org/wiki/Encrypting_File_System

fetic

Post by fetic » 09/01/2012 22:43

Vjerovatno si upravu,evo u safe modu sam preuzeo vlasnistvo(owner) nad fajlom,ali mi ni to ne pomaze,neznam probao sam sve!
Nemogu ni obrisati,bio si upravu pa cu kasnije formatirati,sreca pa sam to prebacio na d prilikom spasavanja tako da ne moram obarati sistem!
Sada sam uradio backup tog fajla na usb i imam namjeru da trazim strucnu pomoc koja ce to uraditi za novac jer mi ovo stvarno puno znaci ali cisto sumnjam da ce iko moci ali nada zadnja umire!
Hvala na odgovorima!

dragan.s

Post by dragan.s » 09/01/2012 23:38

Možeš pokušati sa ovim programom, ali nisam baš optimista: http://www.elcomsoft.com/aefsdr.html

Što se stručne pomoći tiče tako nešto postoji, ali ne u BiH i cijene su astronomske.

fetic

Post by fetic » 10/01/2012 11:20

Hvala mnogo na trudu,pokusao sam sa ovm programom,nasao sam i full(krekovanu) verziju ovog programa,trazio je kljuceve po sistemu ali nije nista nasao,jos mi napravi opterecenje nekakvo,pusi se iz kompa :D ,morao sam ga kantom hladne vode politi!

Inace,hvala mnogo!

Post Reply