Slike gradnje Bugojna

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#1 Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

Slike i gradnje Bugojna mozete postaviti ovdje!!! :bih:
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#2 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

BB centar treba dase gradi ali neznam tacno gdje a mozda se i gradi vec negdje!?

Image
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#3 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

Posebno ineteresantan dio sastanka odnosio se na prezentaciju nacrta budućeg stonoteniskog doma,koji bi trebao biti izgrađen u dvorištu Treće OŠ u Bugojnu.Predstavnici projektantske kuće AECD d.0.0 iz Bugojna obrazložili su osnovne projektantske elemente.Budući stonoteniski dom bio bi dimenzija 15x20 metara, i imao prostor za šest stolova,fiksne tribine za oko tri stotine mjesta uz prostor za svlačionice,službene protorije,energetski blok.Objekat bi imao dva ulaza –za poosjetioce I službena lica.U ovaj objekat bili bi ugrađeni uobičajeni materijali kombinacija drveta I čelika, te zidarski materijal.Radove bi mogla izvoditi domaća preduzeća.
Image
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#4 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

Zgrada se nalazi u središtu grada. Ulaz u zgradu je sa zadnje strane do kojeg se dolazi haustorom ispod zgrade
Ulaz i Stubište zajedno sa "Liftom" izgradjeno je kao posebna cijelina u sklopu zgrade kako bi se smanjila buka koja se stvara prilikom korištenja "Lifta" i samog prolaska kroz iste.
planirani rok zavrsetka radova je 01.05.2009
Image
Image
Image
Image
Image
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#5 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

Vodeni park - Bazeni Bugojno, otvoreni na ljeto 2008 godine,a daljni radovi ce se zavrsavati 2009 godine, sto znaci jos su u izgradnji! Slike gdje se vidi kako ce biti kad se zavrse nisam mogo staviti ovdje, ali evo ove makar.
Image
Image
Image
Image
Last edited by BelajBoy on 17/03/2009 19:58, edited 2 times in total.
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#6 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by dr.gog »

Bio bih jako zahvalan za fotografiju jednog dijela Bugojna ,u kojem sam proveo jedan dio djetinjstva...

Naselje se nalazi iza sportskog centra bivšeg giganta "Slavko Rodić".Odmah iza onog dugačkog betonsko-armiranog zida/ograde.Djeca su ga zvala naprosto Naselje, a išlo se iz pravca grada -s lijeve i desne strane su bile zgrade tzv.Kolonija (desno iz grada,iza Kolonija, je bila škola Stipo Đerek koju sam pohađao)

dalje,ulazilo se u naselje privatnih kuća izgrađeno sve do same obale rijeke ...Poričnice čini mi se :roll: ...desno iznad je čini mi se ono tjeskobno prastaro selo Vesela..

Dakle,par fotki tog naselja ili sportskog centra Slavko Rodić(NE KSC u Centru grada!)..

hvala.
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#7 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

Selam
tema ce biti negdje drugo premjescena, jer ovdje su novi objekti koji se rade i koji su se uradili,
ali cim imadnem neke slike te sto trazis postavicu ih ovdje, tesko da iko slika gore to oko Rodica, ali kako znam gore je daleko ali cim nesto imadnem stavicu!
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#8 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by jefferson »

BelajBoy wrote:Selam
tema ce biti negdje drugo premjescena, jer ovdje su novi objekti koji se rade i koji su se uradili,
ali cim imadnem neke slike te sto trazis postavicu ih ovdje, tesko da iko slika gore to oko Rodica, ali kako znam gore je daleko ali cim nesto imadnem stavicu!
Draga gramatika :-)
User avatar
dr.gog
Posts: 4943
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#9 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by dr.gog »

jefferson wrote:
BelajBoy wrote:Selam
tema ce biti negdje drugo premjescena, jer ovdje su novi objekti koji se rade i koji su se uradili,
ali cim imadnem neke slike te sto trazis postavicu ih ovdje, tesko da iko slika gore to oko Rodica, ali kako znam gore je daleko ali cim nesto imadnem stavicu!
Draga gramatika :-)
De nemoj života ti :) ...čovjek piše kako govori,tj.na svom dijalektu..Nemoj više ovakvih "padobranskih" osvrta na gramatiku na nevezanim temama.
Hvala.
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#10 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

jefferson stose ti javljas bezze, postavim lijepu temu a ono pise nesto drugo sve cu to izbrisati postove ako nastavis!
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#11 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

Objekat - Podgaj II, Bugojno,
Objekat se gradi u novom elitnom naselju u predgrađju Bugojna i obuhvata 18 (16 jednoetažnih i 2 dvoetažna) po evropskim standardima luksuzno urađenih stanova koji su u ponudi za sve zainteresovane kupce.
Image
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#12 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by edinbug »

A sto ne postavis one slike koje oslikavaju sadasnje Bugojno, a to je sada (nazalost) jedan od najneurednijih i najprljavijih gradova u srednjoj Bosni, pa i sire. Psi lutalice, smece, drva, na svakom koraku.
Sto ne pokazes (ili napises) da se ulice nisu oprale vise od 4-5 godina itd.
A bugojno je do rata bilo jedan od najuredenijih i najprosperitetnijih gradova ne samo u BiH, nego u bivsoj SFRJ.
O ekonomskim i drugim pokazateljima nebi.
Samo kani se, molim te, price kako ja ili neki Bugojanac koji slicno misli kao ja, ne volimo svoj grad.
I na kraju, sto je dr.gog trazio, ne nalazi se uopce u krugu ili oko Rodica.
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#13 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

edinbug wrote:A sto ne postavis one slike koje oslikavaju sadasnje Bugojno, a to je sada (nazalost) jedan od najneurednijih i najprljavijih gradova u srednjoj Bosni, pa i sire. Psi lutalice, smece, drva, na svakom koraku.
Sto ne pokazes (ili napises) da se ulice nisu oprale vise od 4-5 godina itd.
A bugojno je do rata bilo jedan od najuredenijih i najprosperitetnijih gradova ne samo u BiH, nego u bivsoj SFRJ.
O ekonomskim i drugim pokazateljima nebi.
Samo kani se, molim te, price kako ja ili neki Bugojanac koji slicno misli kao ja, ne volimo svoj grad.
I na kraju, sto je dr.gog trazio, ne nalazi se uopce u krugu ili oko Rodica.
znasli ti citati naslov ove teme, pogledaj gore sta pise na naslovu zato ne postavljam slike sadasnje nego vova gradnja,
a Bugojno se sve vise i vise radi i gradi sto znaci daje stvarno lijep grad, Bugojno ima sto drugi gradovi nemaju da ne nabrajem sad, a za pse lutalice toga ima svugdje pa i u becu ima toga i to nije nista cudno, a u BiH da ne govorim, drva se trebaju da ociste iz dvorista sami su ljudi krivi gdje drva postavljaju, ulice su ciste i uvijek se ciste, ljetos se i peru jer sam sam svojim ocima vidijo to sve i nemozes ti sad sa neke strane stosi pricati o nasem gradu, jer nevjerujem dasi ti iz tog grada a i da jesi stoces u njemu idi onda iz njega, idi naprimjer u RS dodik jedva jeka takve kao tebe, glavno imamo sve u Bugojnu, ima posla samo za one koji hoce da rade, radi se gradi sve !!!
milina na ljeto dole, dodjite i uvjerite se o ljepoti naseg grada!
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#14 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by Šeha »

Bugojno je ok i bas fino sto se gradi, ali prezentacija ti je ocajna. Najvise zbog gramatike i pravopisa.

Znam da to nije tema i daleko od toga da sam ja neki jezicki cistunac ali citajuci ove postove sve hocu da kazem: "napravite im skolu!"

:roll: :roll:
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#15 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by al_akhisari »

:run:
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#16 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

Šeha wrote:Bugojno je ok i bas fino sto se gradi, ali prezentacija ti je ocajna. Najvise zbog gramatike i pravopisa.

Znam da to nije tema i daleko od toga da sam ja neki jezicki cistunac ali citajuci ove postove sve hocu da kazem: "napravite im skolu!"

:roll: :roll:
znam ali staces, tako ti je to kad ne zivis u BiH , ucijo sam dole dok sam jos bio u skoli ali davno bilo pase zaboravilo, mislim daje i ovako dobro kako kazem tako i pisem, ma toje super ba :)
ima skola dovoljno, netreba im druge, nego znas kako je kad si u svabiji!
Last edited by BelajBoy on 17/03/2009 22:44, edited 1 time in total.
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#17 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

al_akhisari wrote::run:
:bih:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#18 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by jefferson »

BelajBoy wrote:jefferson stose ti javljas bezze, postavim lijepu temu a ono pise nesto drugo sve cu to izbrisati postove ako nastavis!
Dobro, hajde eto necu vise da se osvrcem na gramatiku.
Medjutim, imas li slike sagradjenih objekata? Sve me to podsjeca na propagandu nacionalistiickih stranaka, te ce se graditi ovo te ono, a skole nisu obnovljene kako treba.
De ti meni reci jel se u Bugojnu kakva tvornica nova sagradila koja je rentabilna i koja ce napraviti trziste za ovakve objekte? Ti si postavio temu pod nazivom "Slike gradnje" a ne "crtezi buducih objekata." Stoga, bil nam ikakako dao na uvid te slike? Jaro moj tako sam ja gledao slike gradnje i u Travniku prije 7-8 godina a raja se grijala na drva jer nije bilo para za obnovu grijanja!
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#19 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

jefferson wrote:
BelajBoy wrote:jefferson stose ti javljas bezze, postavim lijepu temu a ono pise nesto drugo sve cu to izbrisati postove ako nastavis!
Dobro, hajde eto necu vise da se osvrcem na gramatiku.
Medjutim, imas li slike sagradjenih objekata? Sve me to podsjeca na propagandu nacionalistiickih stranaka, te ce se graditi ovo te ono, a skole nisu obnovljene kako treba.
De ti meni reci jel se u Bugojnu kakva tvornica nova sagradila koja je rentabilna i koja ce napraviti trziste za ovakve objekte? Ti si postavio temu pod nazivom "Slike gradnje" a ne "crtezi buducih objekata." Stoga, bil nam ikakako dao na uvid te slike? Jaro moj tako sam ja gledao slike gradnje i u Travniku prije 7-8 godina a raja se grijala na drva jer nije bilo para za obnovu grijanja!

piso sam jednom ali evo moram opet,
Sagradjenih objekata koji su zavrseni sa radovima i koji se jos zavrsavaju imam slike na cd-u, neznam kako se sa cd-a ovdje postavlja.
Prava Tvornica se nije sagradila kako znam, ali privatnici otvaraju firme i tako dalje, bolje i to nego nista.
Ove objekte ce napraviti firma iz Bugojna, sto znaci ima dosta jakih firmi dole koje su od privatnika.
Naprimjer Bazeni u Bugojnu kao sto vidis su otvoreni ali jos nisu zavrseni radovi, zgrada se pravi ona jos ima ti datum kad ce tacno da bude dovrsena, a za grijanje bolje im je da ne uvode grijanje na gas, obicno gradsko grijanje je bolje ali to jos nisu napravili.
Hamica
Posts: 95
Joined: 08/01/2008 21:09

#20 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by Hamica »

BelajBoy wrote:nije vazno odakle , a sto to propagira, toje istina majmune jedan nemas ni kulture a kamoli da ti znas staje propagiranje, nauci se pameti pa onda pisi nesto!
Nema potrebe da vrjedzas. Ne vrjedzam ni ja tebe. Pitam te lijepo i gramatici ispravno. Nego, jesi li ti u Bugojnu, na licu mjesta ili u Njemackoj zivis? Vjerodostojnosti radi.
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#21 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

Hamica wrote:
edinbug wrote:A sto ne postavis one slike koje oslikavaju sadasnje Bugojno, a to je sada (nazalost) jedan od najneurednijih i najprljavijih gradova u srednjoj Bosni, pa i sire. Psi lutalice, smece, drva, na svakom koraku.
Sto ne pokazes (ili napises) da se ulice nisu oprale vise od 4-5 godina itd.
A bugojno je do rata bilo jedan od najuredenijih i najprosperitetnijih gradova ne samo u BiH, nego u bivsoj SFRJ.
O ekonomskim i drugim pokazateljima nebi.
Samo kani se, molim te, price kako ja ili neki Bugojanac koji slicno misli kao ja, ne volimo svoj grad.
I na kraju, sto je dr.gog trazio, ne nalazi se uopce u krugu ili oko Rodica.
jesi!
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#22 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

radovi koji su zavrseni prosle godine samo da pogledate!
Image
Image
Image
Image
Last edited by BelajBoy on 18/03/2009 10:08, edited 1 time in total.
Hamica
Posts: 95
Joined: 08/01/2008 21:09

#23 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by Hamica »

BelajBoy wrote:radovi koji su zavrseni prosle godine samo da pogledate!
Image

Brate je li ovo tvoja gradzevinska firma sto ove radove izvodi?
BelajBoy
Posts: 43
Joined: 15/03/2009 21:38
Contact:

#24 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by BelajBoy »

Hamica wrote:
BelajBoy wrote:radovi koji su zavrseni prosle godine samo da pogledate!
Image

Brate je li ovo tvoja gradzevinska firma sto ove radove izvodi?
neznam koja je firma radila ovo, ali ima stvarno dobrih gradzevinski firmi dole bolje nego ovdje kod nas u svabiji.
Hamica
Posts: 95
Joined: 08/01/2008 21:09

#25 Re: Slike gradnje Bugojna

Post by Hamica »

BelajBoy wrote:
Hamica wrote:
BelajBoy wrote:radovi koji su zavrseni prosle godine samo da pogledate!
Image

Brate je li ovo tvoja gradzevinska firma sto ove radove izvodi?
neznam koja je firma radila ovo, ali ima stvarno dobrih gradzevinski firmi dole bolje nego ovdje kod nas u svabiji.

Ja reko tvoja firma, nekakav mi poduzetan izgledas. Nisi od velike price, jebo gramatiku ali zato djela... A ne ko onaj sto ispred kafica sjedi i smetaju mu psi lutalice
Post Reply