Slike Banjaluke

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#251 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

vrućina u gradu = mrežica s pićem u Vrbas i hrkanje u hladu :)

Image
Last edited by banjaluka078 on 06/08/2017 22:04, edited 1 time in total.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#252 Re: Slike Banjaluke

Post by listopad »

Joj karine od grba...
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#253 Re: Slike Banjaluke

Post by Tipicoti »

evo i od mene jedna slika iz BL ... :D

Image
Image
User avatar
Tipicoti
Posts: 2159
Joined: 11/12/2012 01:40
Location: Tu i tamo

#254 Re: Slike Banjaluke

Post by Tipicoti »

Image
Image

:lol: :lol: :lol:

Jarane, dok se to naselje zvalo Mejdan onda si bio rahat i ti i komsiluk.
Zamirisu lepinje i rostilj, izadje se sa rajom na Vrbas pa malo na Tresnjik, komsija ti bio kao brat, zivjeli smo zajedno a nismo znali sta ce nas sve snaci..... eto dodjose ti sada komsije iz Gl0moca i drugih p.m. ....... zao mi te stare raje i onih vremena.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#255 Re: Slike Banjaluke

Post by Ommadawn »

Moj nekadasnji komsiluk :)
Blizu Vrbas, blizu Tresnjik, a ulica koju spominje se nekad zvala Ulica Mehmeda Karabegovica. Do nje ulica Brace Bukica (danas Jugovica).
Ulica Fahreta Dedica je vodila u Potok - mahalu u koju se ne zalazi ukoliko ne moras ili ukoliko s nekim nisi dobar odatle :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#256 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#257 Re: Slike Banjaluke

Post by pirmin »

:thumbup: prelijepe fotke :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#258 Re: Slike Banjaluke

Post by mO k3 »

pirmin wrote::thumbup: prelijepe fotke :)
:thumbup:
uf sto bi volio sada dole otici .. ali uzeo sam previse odmora ove godine... 10 sedmica neam vise
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#259 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Hvala. Na pauzi svi u kafanu, a ja na Kastel i uz Vrbas. :)

Lijepo je sad, ćeife se kafe uz vodu.

Pozdrav iz sunčane. :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#260 Re: Slike Banjaluke

Post by hadzinicasa »

fotke su fenomenalne. nigdje drvece nije ljepse nego u BL.
a ta zadnja slika... parka... eh :)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#261 Re: Slike Banjaluke

Post by pirmin »

Sve je to super ali ovo je porazavajuce

http://www.6yka.com/novost/130249/otvor ... -ko-valja-

:sad:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#262 Re: Slike Banjaluke

Post by mO k3 »

pirmin wrote:Sve je to super ali ovo je porazavajuce

http://www.6yka.com/novost/130249/otvor ... -ko-valja-

:sad:
vecina "nas" je morala iz drugog razloga da napusta svoje domove... tako da budem iskren nije mi ih zao
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#263 Re: Slike Banjaluke

Post by Zoya »

Odlične fotke, @banjaluko :thumbup:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#264 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

pirmin wrote:Sve je to super ali ovo je porazavajuce

http://www.6yka.com/novost/130249/otvor ... -ko-valja-

:sad:

Dosta povratničkih porodica opet odlazi, takođe.
U slovenačni konzulat u BL dolazi skoro cijela Krajina, bliže im nego ići u SA, tri puta sedmično se predaju/podižu papiri...duša me zaboli kad prođem kraj njih ujutro na putu do posla. Red bez kraja.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#265 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Image

Image

Image

Image

Image

Image
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#266 Re: Slike Banjaluke

Post by svi u napad »

Dragi moj Banjaluka 078 mozes li mi reci gdje se nalazi ova lijepa bosanska kuca ciju si sliku postavio prvu prije par sati. Dragi i postovani bivsi sugradjanine hvala ti za prelijepe slike. Moram ponoviti da mi je ova kuca nepoznata (ostarilo se pa i demencija hvata sve vise i vise iako idem u rodni grad 2 puta godisnje) al slika je tako lijepa i prosto ne mogu da vjerujem da ovo nije unisteno. Hvala svima sto stavljate slike naseg grada.
P.S: Danas me uhvatila zuta minuta (par puta godisnje me uhvati) i padnem u nostalgiju i depresiju pa onda gledam slike naseg grada i pustam pjesme o njoj. No danas kad sam isao na prve strane ovog podforuma samo sam dobijao ove poruke Image i nisam mogao vidjeti slike na prvih 6 strana. Sta je razlog toga omladino koja se razumje u tehniku? Zivjeli svi vi 100 godina koji volite naseg Alu.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#267 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Ako mislite na sliku s kaldrmisanim stepenicama i česmom u vrhu, radi se o prilazu Behram-efendijinoj džamiji u Novoseliji. Sve slike koje sam danas postavila su iz Novoselije.

http://old.kons.gov.ba/main.php?id_stru ... ew&id=1835
http://www.banjaluka.com/drustvo/2013/0 ... mija-foto/
svi u napad wrote:Dragi moj Banjaluka 078 mozes li mi reci gdje se nalazi ova lijepa bosanska kuca ciju si sliku postavio prvu prije par sati. Dragi i postovani bivsi sugradjanine hvala ti za prelijepe slike. Moram ponoviti da mi je ova kuca nepoznata (ostarilo se pa i demencija hvata sve vise i vise iako idem u rodni grad 2 puta godisnje) al slika je tako lijepa i prosto ne mogu da vjerujem da ovo nije unisteno. Hvala svima sto stavljate slike naseg grada.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#268 Re: Slike Banjaluke

Post by pirmin »

Dragi moj Banjaluka 078 mozes li mi reci
banjaluka078 je banjalucka dama, meni jedan od najdrazih likova ovog foruma.

Usput receno. :)
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#269 Re: Slike Banjaluke

Post by svi u napad »

Hvala na objasnjenju Banjaluka 078. Iskreno predpostavljo sam jer su sve slike iz Novoselije ali posto je slikano iz drugog ugla nisam se mogao sjetiti. Ujedno se izvinjavam cijenjenoj forumasici tj. mojoj bivsoj sugradjanki sto sam mislio tj. pisao u muskom rodu. Zahvaljuejm se i Pirminu sto mi je na to ukazao mada sam na osnovu odgovora tj. objasnjenja i sam shvatio svoju grasku. Hvala vam oboma. Zivjeli.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#270 Re: Slike Banjaluke

Post by pirmin »

svi u napad wrote:Hvala na objasnjenju Banjaluka 078. Iskreno predpostavljo sam jer su sve slike iz Novoselije ali posto je slikano iz drugog ugla nisam se mogao sjetiti. Ujedno se izvinjavam cijenjenoj forumasici tj. mojoj bivsoj sugradjanki sto sam mislio tj. pisao u muskom rodu. Zahvaljuejm se i Pirminu sto mi je na to ukazao mada sam na osnovu odgovora tj. objasnjenja i sam shvatio svoju grasku. Hvala vam oboma. Zivjeli.
Sve najbolje i svratite nam na temu. :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#271 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Hvala obojici, veliki pozdrav vam šaljem. :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#272 Re: Slike Banjaluke

Post by banjaluka078 »

Image

Image

Image

Image

i do Studenca "dobacila" :)

Image
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#273 Re: Slike Banjaluke

Post by svi u napad »

Draga i postovana forumasice Banjaluka, hvala puno za predivne fotografije naseg grada. Posebno hvala za Studenac (jos da si cesmu uslikala rasplako bi se skroz). Studenac ima posebno mjseto u mojim sjecanjima jer sam tu naucio plivati (cak se i davio jednom). Zivio do polaska u skolu u Fadila Maglajlica a kasnije kao momak volio otici tamo. Sjecam se da sam ljeti kad je bio Ramazan isao po vodu na Studenac jer je moj dido rahmetli uvijek govorio da nema bolje vode od one sa Studenca.
Moram zavrsiti jer me ovo pisanje o Studencu uvuce u nostalgiju i onda sam u ofsajdu par dana. Hvala ti jos jednom za slike. Zivjeli.
P.S: - Mislim da bi ovaj naziv podforuma trebalo promijeniti jer BL je uvijek bila Krajina. Znam da moderacija nije iz BL i da ovi novi skolski sistemi svasta uce djecu ali mi stariji koji nesto znamo trebali bi insistirati na promjeni. Mozda bi se ova tema mogla zvati i samo Banjaluka tako da svima bude lakse i jednostavnije.
Nisam znao da forumas Moke ima veze sa BL. Izvinite na ovoj opservaciji. Jos jednom zivjeli mi sto godina ako volite Aliju (naravno naseg banjaliuckog).
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#274 Re: Slike Banjaluke

Post by mO k3 »

svi u napad wrote:Draga i postovana forumasice Banjaluka, hvala puno za predivne fotografije naseg grada. Posebno hvala za Studenac (jos da si cesmu uslikala rasplako bi se skroz). Studenac ima posebno mjseto u mojim sjecanjima jer sam tu naucio plivati (cak se i davio jednom). Zivio do polaska u skolu u Fadila Maglajlica a kasnije kao momak volio otici tamo. Sjecam se da sam ljeti kad je bio Ramazan isao po vodu na Studenac jer je moj dido rahmetli uvijek govorio da nema bolje vode od one sa Studenca.
Moram zavrsiti jer me ovo pisanje o Studencu uvuce u nostalgiju i onda sam u ofsajdu par dana. Hvala ti jos jednom za slike. Zivjeli.
P.S: - Mislim da bi ovaj naziv podforuma trebalo promijeniti jer BL je uvijek bila Krajina. Znam da moderacija nije iz BL i da ovi novi skolski sistemi svasta uce djecu ali mi stariji koji nesto znamo trebali bi insistirati na promjeni. Mozda bi se ova tema mogla zvati i samo Banjaluka tako da svima bude lakse i jednostavnije.
Nisam znao da forumas Moke ima veze sa BL. Izvinite na ovoj opservaciji. Jos jednom zivjeli mi sto godina ako volite Aliju (naravno naseg banjaliuckog).
:thumbup:

bas jutros kazem zeni, uf sto bih volio sada biti u bosni
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#275 Re: Slike Banjaluke

Post by Ommadawn »

@banjaluka_078: prelijepe slike :thumbup:
Post Reply