Slichica dana 2004-20XX (pročitaj prvi post!)

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
ruud

#50026 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by ruud » 21/02/2016 01:51

Image

Prvo što sam oplakao na komentar, a drugo što mi nije jasno kako je frajer komentirao prije objave članka :D

Daryl Dixon

#50027 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Daryl Dixon » 21/02/2016 01:52

ruud wrote:Image

Prvo što sam oplakao na komentar, a drugo što mi nije jasno kako je frajer komentirao prije objave članka :D
:lol: :lol: :lol:

Snake Eyes

#50031 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Snake Eyes » 21/02/2016 11:00

Matzan wrote:
djulba wrote:
handžar88 wrote:Image
A nioo ne konentariše Čkapi :D :mrgreen:

Ne gledamo mi to.
Hoće žena da zna tačnu kilažu... bitan je svaki gram... :mrgreen: :izet:
meš čini sa da su stopala 46 broj, nikada ih ne bi povezao sa ženom. :-)

mayab

#50032 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by mayab » 21/02/2016 14:06

Image

libra123

#50033 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by libra123 » 21/02/2016 14:52

mayab wrote:Image
:thumbup:

Kinaski

#50034 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Kinaski » 21/02/2016 15:38

ne znam cemu ismijavanje ove djevojcice, salazem se da je slika bolesna. ali vase ismijavanje je jos bolesnije.
ima li vam ista sveto ljudi ???

Saian

#50035 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Saian » 21/02/2016 16:09

Meni ko da je izgleda promakla ova fora. Jel shega zato sto je Ibrahim smijesno ime ili? Koliko bi smijeshnije bilo da je rekao neko drugo random ime? Ivan, Ian, Ignacio ?

Daryl Dixon

#50036 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Daryl Dixon » 21/02/2016 16:17

Kinaski wrote:ne znam cemu ismijavanje ove djevojcice, salazem se da je slika bolesna. ali vase ismijavanje je jos bolesnije.
ima li vam ista sveto ljudi ???
svaka cast na komentaru prijatelju, meni su veci bolesnici ove persone sto postavljaju ovakve slike na ovom dijelu forumu, nista, report i vozdramalarajasamuzvas. :thumbup:

Daryl Dixon

#50037 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Daryl Dixon » 21/02/2016 16:20

Saian wrote:

Meni ko da je izgleda promakla ova fora. Jel shega zato sto je Ibrahim smijesno ime ili? Koliko bi smijeshnije bilo da je rekao neko drugo random ime? Ivan, Ian, Ignacio ?
odlično zapažanje @ruud, ostaje jedino da je neko fotosopirao [email protected] i nije toliko smijesno kad prenoci tako da se ne moras primati

Saian

#50038 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Saian » 21/02/2016 16:33

ejs, jesam li ja to mozda pretjerao sto sam upitao ? pa ne znam kako sam se ja primio kad ste vas dvojica oplakali od shege, ja sam samo pitao jel mi nesto promaklo, volim se i ja smijat' k'o i vas dvojica, da vidim jel ibrahim ekivalent onog poslovicnog prsta ili brashna na koje se budala smije ili ima tu jos nesto, bice da nema, da si s ovim stao i nije toliko smijesno kad prenoci ispao bi veci dasa

Despite how difficult it is to counter the mechanisms of our ego defense system, the task is not wholly insurmountable. Every man who wishes to take on the mantle of manhood must make the effort. In doing so, you will find that striving to take responsibility for your life and ownership of your mistakes is incredibly worthwhile for many reasons:
http://www.artofmanliness.com/2013/02/1 ... -mistakes/

drugi hit na google-o, baci oko

zateznistub

#50039 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by zateznistub » 21/02/2016 16:48

E jbg šahine,

čitave se nacije smiju Muji i sulji i sad je frka što je neko sirotog ibru gurnuo ispred imena telefona

Daryl Dixon

#50040 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Daryl Dixon » 21/02/2016 16:55

joj Šahe ludog ne vjerujem, disertaciju napravio na temu "Šega, šala i pošalica sa aspekta tri konstitutivna naroda" hhahahaha. Aferim, zaje*ao si me, priznajem, što jes' jes'. :run:

OT.

Image
Last edited by Daryl Dixon on 21/02/2016 17:02, edited 1 time in total.

ruud

#50042 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by ruud » 21/02/2016 17:03

SubhanAllah moja namjera nije ni najmanje bila da se ismijavam sa jednim od imena Božijeg poslanika, moglo se tu naći i ime Ismaila, Ismara, Ismeta kao i Ivana, Ivice i tako dalje.

Ono što je meni u datom momentu bilo smiješno jeste što sam i sam dumao šta li je to "i" je li se odnosi na prvo lice jednine (eng.) pa neko identificiranje samog sebe sa applovim uređajima ili je internet i odjednom naletim na nešto što mi nije ni na kraj pameti...

Svako dobro :bih:

Saian

#50043 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Saian » 21/02/2016 17:11

zateznistub wrote:E jbg šahine,

čitave se nacije smiju Muji i sulji i sad je frka što je neko sirotog ibru gurnuo ispred imena telefona
Nije ba frka nikakva, nek se svako smije onom sta mu je smijesno, ja sam samo pitao da li mi je, osim chinjenice da je receno Ibrahim umjesto nekog drugog imena, nesto promaklo. U vicevima o Muji i Sulji imena su samo placeholder-i, smijes se situaciji i duhovitost vica ne ovisi puno (ne bi uopce trebala ovisiti) o imenima protagonista, ovdje je ime jedino sta je napisano i analogija s vicevima o Sulji i Muji uopce ne funkcionira ovdje, potpuno je deplasirana. Osim, zar bi se ti prestao smijati vicu o Muji da neko umetne neko drugo ime? Dalje, ako nema nikakve moralne dileme ovdje sto odreagovaste tako uvrijedjeno. Moze se onda komotno reci, jes Ibrahim je jedino sta je smijeshno ovdje i smijemo se i cao. To bi bio posten odgovor, ako je to toliko bezazleno i nebitno. Zar ne?

p.s. @ Daryl Tupavo je ironicno disertacijom oznacavati postove koji sadrze nesto osim redovnih trivijalnosti i par rijeci koje ne cujes svaki dan. I opet shvacas stvar licno, nisam te zajebao, to bi pretpostavljalo namjeru i fiksaciju na licno tebe, kako rece gore ruud, subhanallah, ni u peti mi nije to bilo, ti si samo forma u kojoj se nesto sto me zanima i smeta ispoljilo. Prijenosnik ili vektor, nesto kao malarija i komarac, mene vise zanima malarija. Nisam uopce imao namjeru bas tebe zajebavat :)

Daryl Dixon

#50044 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Daryl Dixon » 21/02/2016 17:37

Nisam neki ljubitelj bespotrebne rasprave oko nebitnih stvari, štaviše, smatram tu vrstu dijaloga gubljenjem vremena pa ću ostaviti komentar. Ne moraš shvatati bukvalno moj prethodni post da si me nesto zeznuo, nego jednostavno ne želim da se raspravljam o, po meni, ne bitnim stvarima, je li napisano Ibrahim ili Ivica u komentaru, jednostavno kad neko napiše "zaje*ao si me (a ne - zaje*avas me)" znaci da taj neko ne zeli da se sa nekim drugim nateze i raspravlja zbog gluposti. Ti si se nasao malo uvrijedjenim (kako sam ja shvatio) sto je ime jednog božijeg poslanika neko napisao i sto je to nekome smijesno. Razumijem. Svako ima svoje. Meni je bilo smiješno, a mislim da bih se još više nasmijao da je neko napisao ime Ismet u komentaru. Gdje će ko sa bošnjinim humorom. @ruud ili neko drugi nije imao losu namjeru. Moje je da se složim sa tvojim posljednjim dijelom posljednjeg komentara a to je da me ne interesuje komarac nego sama malarija kako to figurativno zvucalo. Ima ovdje materije za raspravu sa onima koji to hoce, ali ovaj dio foruma nije za to predviđen. Ostaj mi dobro, ti dobri čovječe. :)

OT #2.

Image

Saian

#50045 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Saian » 21/02/2016 17:57

Daryl Dixon wrote: Ne moraš shvatati bukvalno moj prethodni post da si me nesto zeznuo, nego jednostavno ne želim da se raspravljam o, po meni, ne bitnim stvarima, je li napisano Ibrahim ili Ivica u komentaru, jednostavno kad neko napiše "zaje*ao si me (a ne - zaje*avas me)" znaci da taj neko ne zeli da se sa nekim drugim nateze i raspravlja zbog gluposti.
ma shvacam ja kako si ti mislio "zajebo si me" i sarkazam mi u tome nimalo ne smeta, nije dovoljno mastovito da mi zasmeta kad neko odmahne rukom i kaze "cestitke, zajebo si me" , to se cesto cuje, nije nista posebno, ono sto je opasno i implicitno u tome je da sam ja imao namjeru da se bas tebi obratim, i tebe na neki zub uzmem, kao sto rekoh, nisam, ti si samo tu, zapravo sam ja ruud-a citirao i on je dao cak i objasnjenje koje ja mogu prihvatiti, komichnost dolazi iz neocekivanosti koju je ruud iskusio kad je naletio na komentar tamo, i to je poseban kontekst u kojem bi i Ibrahim i Ignacio bilo smijeshni, al to je prilicno ogranicen kontekst koji mi na ovoj temi ne mozemo nanovo prozitivi vidjevsi samo tu sliku, kao sto rekoh ruud je objasnio sasvim raumljivo zasto mu je bilo smijesno, ono sta je trebao zakljuciti mozda je, da bez tog konteksta ta "fora" nece bit' neka pljachka na ovoj temi, osim, ako ne naleti na tebe

Daryl Dixon wrote:Ti si se nasao malo uvrijedjenim (kako sam ja shvatio) sto je ime jednog božijeg poslanika neko napisao i sto je to nekome smijesno. Razumijem. Svako ima svoje. Meni je bilo smiješno, a mislim da bih se još više nasmijao da je neko napisao ime Ismet u komentaru.
Iako sam svjestan da je po islamu to ime Bozjeg poslanika taj dio mi nije toliko bitan. Samo su mi zanimljivi razlozi zasto su ti Ibrahim i ismet sami po sebi urnebesni. To je jedino sto mene ovdje stvarno iskreno zanima. Mislim da sam i sam prije, u srednjoj skoli recimo, bio uslovljen tako da mi je Ismet instinktivno bio smijeshniji od Ivana i samo me zanima zasto to kod nekih prezivi srednju. To je sve.
Daryl Dixon wrote:Gdje će ko sa bošnjinim humorom.
i ovo je malo bezveze, ja mislim da humor nema nacionalne dimenzije, al da ne duzimo, imas pravo
Daryl Dixon wrote: Ostaj mi dobro, ti dobri čovječe. :)
:)

zateznistub

#50046 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by zateznistub » 21/02/2016 18:08

Saian wrote:
zateznistub wrote:E jbg šahine,

Nije ba frka nikakva, nek se svako smije onom sta mu je smijesno, ja sam samo pitao da li mi je, osim chinjenice da je receno Ibrahim umjesto nekog drugog imena, nesto promaklo. U vicevima o Muji i Sulji imena su samo placeholder-i, smijes se situaciji i duhovitost vica ne ovisi puno (ne bi uopce trebala ovisiti) o imenima protagonista, ovdje je ime jedino sta je napisano i analogija s vicevima o Sulji i Muji uopce ne funkcionira ovdje, potpuno je deplasirana. Osim, zar bi se ti prestao smijati vicu o Muji da neko umetne neko drugo ime? Dalje, ako nema nikakve moralne dileme ovdje sto odreagovaste tako uvrijedjeno. Moze se onda komotno reci, jes Ibrahim je jedino sta je smijeshno ovdje i smijemo se i cao. To bi bio posten odgovor, ako je to toliko bezazleno i nebitno. Zar ne?

p.s. @ Daryl Tupavo je ironicno disertacijom oznacavati postove koji sadrze nesto osim redovnih trivijalnosti i par rijeci koje ne cujes svaki dan. I opet shvacas stvar licno, nisam te zajebao, to bi pretpostavljalo namjeru i fiksaciju na licno tebe, kako rece gore ruud, subhanallah, ni u peti mi nije to bilo, ti si samo forma u kojoj se nesto sto me zanima i smeta ispoljilo. Prijenosnik ili vektor, nesto kao malarija i komarac, mene vise zanima malarija. Nisam uopce imao namjeru bas tebe zajebavat :)
Rzumijem ja sta ti hoces da kazes i generalno te podrzavam...ali

nema nikakvog placeholdera u vicevima, jer priznaces, nista sega ne bi bilo da vic krene sa asimom, Franjom, ili Igorom...stvar je navike...

Saian

#50047 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Saian » 21/02/2016 18:27

@ zatezni, slozicemo se da se ne slazemo :D

malo tangencijalno ovom svemu, al sto je ovaj moj nickname ovdje toliko neodoljiv kad se radi o prekrshtavanju, te safet te shahin te shaho, ako se ja mogu potrudit pa procitat' kako ste izabrali da vas se tu zna, sto je to toliko zahmet vama kad sam ja u pitanju :D , ili je to opet neka sarkastichna figura koja mi je promakla :D

OT

Image
Image
Image

Image
Image
Image

Image

Image

Daryl Dixon

#50048 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Daryl Dixon » 21/02/2016 18:42

ma shvacam ja kako si ti mislio "zajebo si me" i sarkazam mi u tome nimalo ne smeta, nije dovoljno mastovito da mi zasmeta kad neko odmahne rukom i kaze "cestitke, zajebo si me" , to se cesto cuje, nije nista posebno,
Svaka čast, ti si taj :thumbup:
Iako sam svjestan da je po islamu to ime Bozjeg poslanika taj dio mi nije toliko bitan. Samo su mi zanimljivi razlozi zasto su ti Ibrahim i ismet sami po sebi urnebesni. To je jedino sto mene ovdje stvarno iskreno zanima. Mislim da sam i sam prije, u srednjoj skoli recimo, bio uslovljen tako da mi je Ismet instinktivno bio smijeshniji od Ivana i samo me zanima zasto to kod nekih prezivi srednju. To je sve.
i ovo je malo bezveze, ja mislim da humor nema nacionalne dimenzije, al da ne duzimo, imas pravo
Nista, moj prijateljski savjet ti je da da napišeš kakav naučno-istraživački rad na ovu tematiku, sa osvrtom na BiH i regiju, pa da na tanane analiziraš komičnost i tragikomičnost, mislim da bi takva tema naišla na veliki odjek u svijetu.

Imas dobrog materijala, vidim ozbiljno si se odlučio pozabaviti ovim pitanjem, nije isti smisao za humor u BiH i recimo u Rumuniji ili pak u ŠveCkoj. Znaci prvo segmentacija tržišta, ankete, upitnici,lagano, mozes i do profesorice koje iz srednje skole, pa opet lagano traziti tu generaciju svoju skolsku pa svakog ponaosob ispitati (al' anonimno molim te) zasto je nekome ostalo smijesno to Ibrahim, Ivica i Marica birvaktile, pa onda kada to zavrsis ides dalje, istrazujes trziste, radis na diverzifikaciji istog, ispitujes njihove roditelje, ali ono konkretna pitanja, nemoj nista naokolo, nego ono u sridu, pa otkrijes kojoj lozi pripadaju, pa sta je njima smijesno bilo 1930-ih, znaci bas da ga istrazis da dobijes konkretno odgovore na svoja pitanja, kad to zavrsis ispitujes roditelje njihovih roditelja. Ne mozes samo od tri covjeka sa foruma dobiti odgovore, jer trojici je smijesno a tebi nije smijesno. U konacnici, moras shvatiti da je to ozbiljan i dugotrajan proces, kada dobijes adekvatne odgovore i na osnovu 451 ispitanika (pazi moras izaci van granica BiH, znaci moj savjet ti je slijedeci gradovi ako si u mogucnosti, ne znam kako ide pisanje tih clanaka po portalima koliko te placaju, zaredas gradove npr. London, Bukurest, Torino, Beč, Ankara, Vladivostok, ovdje ti je prelomna tačka za istrazivanje, Sofija, Amsterdam, Bonn u komparaciji zemalja ex-yuge) ti se ne sviđaju rezultati, ti to ponovi za 2-3 godine, dok vidis kakav ce biti trend rasta humora u svijetu, mozes se ravnati po ekvatoru.

Imas nasu paznju, ocekujemo odgovor ali ne u skorije vrijeme. Svako dobro. :)

OT #3.

Image

zateznistub

#50049 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by zateznistub » 21/02/2016 18:44

Saian wrote:@ zatezni, slozicemo se da se ne slazemo :D

malo tangencijalno ovom svemu, al sto je ovaj moj nickname ovdje toliko neodoljiv kad se radi o prekrshtavanju, te safet te shahin te shaho, ako se ja mogu potrudit pa procitat' kako ste izabrali da vas se tu zna, sto je to toliko zahmet vama kad sam ja u pitanju :D , ili je to opet neka sarkastichna figura koja mi je promakla :D

I mene su zvali zatezni zub :shock: pa šta :sad: A brate dok izgovorim saian hoce vilica da mi ispa'ne...

Daryl Dixon

#50050 Re: Slichica dana 2004-2016 (pročitaj prvi post!)

Post by Daryl Dixon » 21/02/2016 18:47

zateznistub wrote:
Saian wrote:@ zatezni, slozicemo se da se ne slazemo :D

I mene su zvali zatezni zub :shock: pa šta :sad: A brate dok izgovorim saian hoce vilica da mi ispa'ne...
i mene su zvali dikson pa sta, ne znam sto te tangira brate toliko ta prica oko imena, Saian, mislim da ima mnogo pametnijih stvari sa kojima se mozes okupirati, jedino ako se ne zoveš Ibrahim. :mrgreen: :thumbup: :bih:

Post Reply