SLAVA MU I VJECNO HVALA

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#51

Post by winetou »

A i jaran mu Saddam je bio na sahrani :D

Image
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#52

Post by pape »

winetou wrote:A i jaran mu Saddam je bio na sahrani :D
Da, ... bio je i Saddam, .... prije 24 godine. Pokusaj reci nesto smislenije. :D
ivi
Posts: 1302
Joined: 03/06/2003 00:00
Location: sarajevo

#53

Post by ivi »

... ja tada nisam bila ni u planu ...

8)
User avatar
morti
Posts: 1594
Joined: 23/03/2004 18:08
Location: Republika Peyton

#54

Post by morti »

...u ime svih nas iz '50 i neke za zakletvu TITU ja spevo sam stih...
ON je čovjek koga su pritajeni nacionalisti čekali da umre i onda krenuli u akciju,eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee da je živ...gdje bi nam kraj bio...al jebi ga...jednik se u grobu prevrće i dan danas...ipak smo skrenuli sa njegovog puta... :sad: :sad: :sad:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#55

Post by Fair Life »

morti wrote:...u ime svih nas iz '50 i neke za zakletvu TITU ja spevo sam stih...
ON je čovjek koga su pritajeni nacionalisti čekali da umre i onda krenuli u akciju,eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee da je živ...gdje bi nam kraj bio...al jebi ga...jednik se u grobu prevrće i dan danas...ipak smo skrenuli sa njegovog puta... :sad: :sad: :sad:
I poslije Tita ...
... stotine hiljada ubijenih.
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#56

Post by sekiracija »

winetou wrote:A ta titova država u kojoj sam se ja rodio u maju 80 bila je takva da je moj tata kad sam se ja rodio vozio auto protiv zakona jer taj dan u saobraćaju nisu smjela biti auta sa određenim registarskim brojem. A vi izvolite pa žalite :D
Ova današnja situacija je njegovo maslo :lol:
Nije to njegovo maslo vec MAS od tvog cace KRMKA,ko sto si i sam :x
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#57

Post by winetou »

Tužno :( :roll:
Ja vam ukažem na zlodjela vašeg idola nad Cazinjanima, a sekiracija krene onako baš kao komunisti prema "unutrašnjim neprijateljima"
Jadno :roll:
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#58

Post by sekiracija »

A kada sam se ja rodio tv oj caca nije imo ni zaprezna kola ni pamucne,vec pahretne gace,upitaj ga :lol: :lol:
nina lena
Posts: 8
Joined: 21/03/2004 19:41
Location: sarajevo
Contact:

#59

Post by nina lena »

Punoljetna sam , ali sam bila mala te 80 i ne sjecam se bas najbolje sta sam radila , znam samo da su svi , iz meni ne poznatih razloga , bili tuzni.
Ipak , danas kazem , neka je Drugu Titu vjecna slava i hvala!
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#60

Post by JBT »

.....vracamo se u bazu pognutih glava. Zijanili smo tekmu protiv suparnicke raje, par ulica dalje od nas. 6:4. Iako smo gostavali ocekivali smo pobjedu. Ulice su bile nedjeljno puste. Sutradan je bio radni ponedjeljak poslije prvomajskih praznika. Zadace kamara i neumoljivo ceka. Veceras mora biti napisana a citav dan sam trcao za loptom. U daljini vidimo tacku koja postaje sve veca. Trci Eno ko da ga copor lavova ganja. On nema blage veze o fuci tako da je ostao kuci. Odmah nam je bilo jasno da nesto nije OK. Trci a ne dere se. Trebalo mu je par sekundi da dodje do zraka prije nego nam race:" Rekle su vam matere da idete odmah kucama..... sto brze..... umro je Tito." Tisina. "Joooooo, sto laaaazeeees."- rece neko. "Ne lazem Tita mi. Vi sad kako hocete, ja idem kuci." Cuj, kune se Titom. Tako se zakunuti i slagati je bilo nista drugo nego smrtni grijeh. Pogotovo sad kad je Tito bio bolestan. Bolestan. Izgleda da je stvarno istina. Bez rijeci je svako potrcao na svoju stranu. Kuci.
scott
Posts: 349
Joined: 04/01/2004 00:00

#61

Post by scott »

winetou wrote:Tužno :( :roll:
Ja vam ukažem na zlodjela vašeg idola nad Cazinjanima, a sekiracija krene onako baš kao komunisti prema "unutrašnjim neprijateljima"
Jadno :roll:
Pa ko vam je uradio veca zlodjela :( on ili oni :( kuzis :shock: ma nista ti nekontas
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#62

Post by sekiracija »

CUVAJTE BRATSTVO I JEDINSTVO KO`ZJENICU OKA SVOG

TITO
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#63

Post by winetou »

scott wrote:
winetou wrote:Tužno :( :roll:
Ja vam ukažem na zlodjela vašeg idola nad Cazinjanima, a sekiracija krene onako baš kao komunisti prema "unutrašnjim neprijateljima"
Jadno :roll:
Pa ko vam je uradio veca zlodjela :( on ili oni :( kuzis :shock: ma nista ti nekontas
A jesam li ja to možda spomenuo njih (Aliju,Franju,Slobu). I to vam je najjadnije porediti Tita sa ovim trojcem. Kao da porediš reprezentaciju Bosne sa Andorom pa pomisliš uh jest ova Bosna superiorna, a ustvari srednja žalost. I tako ja stavim o stradanju Cazinjana a vi nastavite hvaliti Tita. nedostaju vam njegove maršalske uniforme. ma nek vam se i desio rat i sva ratna stradanja. ništa drugo niste ni zaslužili. Slinite za titom i idućih sto godina što se mene tiče. opet će se vama desiti 92.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#64

Post by Fair Life »

morti wrote:...u ime svih nas iz '50 i neke za zakletvu TITU ja spevo sam stih...
Tri puta sam video Tita marshala

Jednom se otac moj
sa posla kuci vratio pre
odenuo mi praznicno sve
i poveo me na trg.

Bio sam klinac jos
i bilo mi je tek oko 5
al` dobro pamtim nasmejan svet
i svecan i sretan grad

Nisam razumeo zastave, guzvu
znao sam tek, nesto je vazno
jer otac me tad prigrli snazno
rece mi, sine, gledaj i pamti

I ja sam video Tita marshala
legendu tu, slobodotvorca,
coveka tog, druga i borca
tada sam ja video Tita prvi put

U skolskim danima
o njemu su nas ucili sve
al` zivot nam objasnio tek
to kakav je covek Broz

Bio sam momak vec
kroz muziku sam trazio rec
Pred jedan koncert prostruja vest
da doci ce mozda on

I ja sam stajao malen s gitarom
predamnom sve, moje detinjstvo,
sloboda, mir, bratstvo-jedinstvo
predamnom on, nasmejan decak

I ja sam video Tita marshala
legendu tu, slobodotvorca,
coveka tog, druga i borca
tada sam video Tita drugi put
Bio je peti maj
iz Skopja me je vodio put
Na stanicama duz pruge, svud
tisina i nema bol
Bitola, Maribor,
Rijeka, Niksic, Zenica, Bor
i svaki covek i svaki dom
je zalio dusom svom

A ja sam video visoke peci, fabrike dim
siroke njive, gradove shto
slobodni zive, decu i mir
i jato ptica

I opet sam video Tita marshala
Legendu tu, slobodotvorca,
coveka tog, druga i borca
i opet sam svud video Tita
Legendu tu....

Djordje Balasevic
scott
Posts: 349
Joined: 04/01/2004 00:00

#65

Post by scott »

Image
Ko je srusio most na Neretvi :roll: :roll:
Pa ovaj celo :shock: tj Yul Brunner :D :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#66

Post by Fair Life »

sekiracija wrote:CUVAJTE BRATSTVO I JEDINSTVO KO`ZJENICU OKA SVOG

TITO
http://www.titoville.com/index.html
scott
Posts: 349
Joined: 04/01/2004 00:00

#67

Post by scott »

winetou wrote:
scott wrote:
winetou wrote:Tužno :( :roll:
Ja vam ukažem na zlodjela vašeg idola nad Cazinjanima, a sekiracija krene onako baš kao komunisti prema "unutrašnjim neprijateljima"
Jadno :roll:
Pa ko vam je uradio veca zlodjela :( on ili oni :( kuzis :shock: ma nista ti nekontas
A jesam li ja to možda spomenuo njih (Aliju,Franju,Slobu). I to vam je najjadnije porediti Tita sa ovim trojcem. Kao da porediš reprezentaciju Bosne sa Andorom pa pomisliš uh jest ova Bosna superiorna, a ustvari srednja žalost. I tako ja stavim o stradanju Cazinjana a vi nastavite hvaliti Tita. nedostaju vam njegove maršalske uniforme. ma nek vam se i desio rat i sva ratna stradanja. ništa drugo niste ni zaslužili. Slinite za titom i idućih sto godina što se mene tiče. opet će se vama desiti 92.
Ovo su teske rijeci nemoj da te strefi SASSER...........
Ti si se dobro napusio kad ovako nesto pises :( jesil to namjerno ili mahinalno zaboravio na naseg babu Fikreta.
Vise su ti svi navedeni napravili zlodijela nego sam Tito.Gresaka je bilo ali ni priblizno ovakvim kakvu napravi ova gamad(procentualno postoji razlika) :x
Kao prvo se izvini :-) pa onda reci sta je on to uradio Cazinskoj Krajini da znamo prenijeti na druga koljena :roll: u prtivnom SASSER :shock:

MRZIM DESNICARE :D :D :D
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#68

Post by winetou »

Da se izvinim :lol:
scott
Posts: 349
Joined: 04/01/2004 00:00

#69

Post by scott »

Mozes i na Deutsch ako ti je lakse :D :D
iskon
Posts: 4
Joined: 04/05/2004 00:56
Location: Travnik

#70

Post by iskon »

Ne dirajte TITA, u oko me diraj ali TITU --- NE---- :x
Seit
Posts: 24
Joined: 29/04/2004 04:59

#71

Post by Seit »

JBT, sta kaze Eno jaran u tebe, "ne lazem tita mi!" :lol: :lol: :lol:

I ja sam bas taj dan suto loptu u komsijsku ogradu i viko: SUSIC SUSIC I GOOOOOO!!! ( sest godina mi bilo) 8)

Kad izadje stara i rece da odmah idem u kucu, :( umro je Tito!
dajdzarile
Posts: 270
Joined: 16/10/2003 00:00
Location: Sarajevo- donji prdonjici bb

#72

Post by dajdzarile »

mati me povela kod nane (rahmet joj dusi) naninoj... i samo sto smo usli u kucu
nana nesto stade deverat oko tranzistora i poce plakat ... i mati za njom... znam da sam bio pravo tuzan ...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#73

Post by Fair Life »

http://de.geocities.com/opiumzanarod/

Jednom zauvijek mi smo kazali svima - i onima koji huškaju sa strane i onima koji žale za onim što su nekad imali - da mi hoćemo da budemo sami gospodari u svojoj kući, da smo mi sposobni i da znamo da se podižemo privredno i kulturno... -Tito
_________________
Riječi svjetskih državnika poslije Titove smrti
Image
Vili Brant:
"Pokret nesvrstanih je, bez sumnje, izgubio veliku ličnost, koja, pored svih ostalih osobina, obeležava i sam početak nesvrstanosti. On je bio poslednji živi osnivač pokreta. Sve se to događa u vreme kada je nesvrstanost, kao princip, kao politika, cenjena više nego ikad ranije. To je Titovo zaveštanje."

Kurt Valdhajm:
"Predsednik Tito je bio veliki heroj i sa njegovom smrću nestala je poslednja velika ličnost našeg doba"

Kenet Kaunda:
"Imao sam zadovoljstvo da se sa Titom sretnem više puta. Razgovarao sam s njim kao sa starim poznanikom, osećao se kao kod kuće, nezavisno od mesta i vremena našeg susreta. Eto, on je bio takva vrsta čoveka. Njegova beskrajna ljubav prema ljudima i čovečanstvu činila ga je divom među ljudima, vođom vođa. Tako on izgleda u mojim očima.
Šta će biti sa svetom posle Tita? Kada sam bio dete, izgubio sam oca, i kad god bi trebalo da donesem neku odluku, pitao bih se: "Šta bi on želeo da učinim?" Mislim da ne bi bilo loše kada bi se svi članovi pokreta nesvrstanih pitali: "Šta bi drug Tito voleo da mi učinimo u ovakvoj situaciji?"


Seku Ture:
"Za nas Tito nije umro. Narodi sveta dele ideale koje je on otelotvorio. On će nastaviti da živi kroz sve narode sveta. Svaki put kada narodi budu izvojevali neku pobedu, mi ćemo znati da je to i Titova pobeda."

Indira Gandi:
"Otišao je jedan od velikih ljudi našeg doba, stvaralac istorije... Tito je, pre svega, bio izuzetno ljudsko biće. Ne može se, međutim, deliti njegova javna i privatna ličnost. On je imao izuzetnu snagu i pokušavao je da ostvari savršenstvo."

Enriko Berlinguer:
"Ovde, pri odavanju poslednje pošte Titu, prisutne su delegacije, gotovo sve na najvišem nivou, i tako reći iz celog sveta. Mislim da to nije samo izraz poštovanja koje ceo svet oseća, ne samo izraz potrebe da se Titu izrazi zahvalnost zbog onog što je on predstavljao. Ovako visoki nivo delegacija može se tumačiti i kao želja da se sledi Titovo delovanje i učenje, koje je on ostavio svetu, kao svoju zalogu, zalažući se za saradnju između država bez obzira na razlike."

Sandro Pertini:
"On je poslednji među velikanima drugog svetskog rata koji odlazi pošto je bio prvi u borbi za ostvarenje i odbranu nezavisnosti svog naroda. On je dobio sve bitke u kojima je sudelovao kao protagonist; izgubio je samo poslednju - onu protiv smrti. Osećam se duboko ožalošćen jer sa Titom gubim prijatelja kojeg sam smatrao drugom po borbi i uverenju."

Ramaljo Janeš:
"Odajem najdublje poštovanje onome koji je bio jedan od najvećih i najlucidnijih državnika ovoga veka."
haris303
Posts: 312
Joined: 20/04/2004 09:16

#74

Post by haris303 »

Da se razumijemo, nisam ni Yu-nostalgicar, a nisam ni neko ko Tita pljuje tek tako. Taj je njegov sistem pored svojih mana imao i finih stvari.
Meni licno se najvise svidalo to sto smo se daba lijecili i daba skolovali.
To nigdje nema.
A Tito, e sada, covjek kada ode bude pamcen i cijenjen onoliko koliko ostaju trajno da zive njegova djela i dostignuca.
Gdje su sada njegova djela i dostignuca?
Zaista gdje je i koliko je poslije njega nastavilo da zivi "bratstvo i jedinstvo" naroda, gdje su njegova ostvarenja tipa "Pokreta nesvrstanih" gdje je i sta je uradila njegova JNA , od koje je on napravio onakvu silu od vojske, gdje je svasta nesto sto je on ostvario, odnosno koliko je to poslije njega ostalo da zivi. Po duzini zivota nekog djela poslije smrti stvaraoca, to djelo se cijeni da li je veliko ili malo.
Bilo bratstvo i jedinstvo. Da Bogdo nije bilo. Znamo mi po cijim je ono ledima puklo i ko je jedini u to vjerovao. Znamo mi kako su pojam "btratstva i jedinstva" poslije Tita tretirali svi, od Slivenaca pa na ovamo. U stvari i za Tita su oni na poseban nacin tretirali to bratstvo i jedinstvo, samo nisu smjeli da se deklarisu bas svakako.
Svi lideri drzava nastalih raspadom Yu su ili Titovi generali, ili iz prvih safova Titove partije. A kako su poslije Tita sirili bratstvo, zna se. A svi su oni izasli ispod Titovog sinjela, svi osim jednog.
E tako i toliko su poslije Tita nastavila da zive njegova najveca dostignuca.
Dakako, njemu pripada komad istorije, ima dosta stvari koje mi neznamo, pa nije ipak jos uvijek posteno davati radikalne kritike, ipak je od njegove smrti malo vremena proslo da bi se donosile definitivne odluke i stavovi vezani za njega. Treba dosta vise vremena da prode da se stvari sloze. I nega kao i ostalo treba gledati u kontekstu mnogih stvari. A ne rezonovati poput "meni je bilo bolje za Tita, isao sam svake godine na more". Dake ne slazem se sa kritikama prema Titu koje su nepromjenjive prirode, ali nemojete ga ni toliko hvaliti, jos manje uporista za to imate.
winetou
Posts: 2030
Joined: 30/07/2003 00:00
Location: cyber prerije
Contact:

#75

Post by winetou »

"Meni licno se najvise svidalo to sto smo se daba lijecili i daba skolovali.
To nigdje nema. "
---------------------------------------------
Ima Harise, ima. Ima besplatnog školovanja i liječenja i to najbolje kvalitete na svijetu. U Skandinaviji.

U bivšoj Jugoslaviji je školstvo bilo kao i u današnjoj Bosni. Svake rupe poput Zadra, Mostara i Kragujevca su imale univerzitete. Tako sad ima i u Foči, Bihaću itd.
Locked