Slanje više SMS poruka

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
hjasko
Posts: 72
Joined: 14/01/2013 23:31

#1 Slanje više SMS poruka

Post by hjasko »

Zbog potrebe udruženja građana,sa preko 200 članova,potrebno je povremeno slati obavijesti putem SMS poruka na isti toliki broj telefona. Molim za prijedlog,ako neko ima iskustva sa takvim stvarima,za android ili Windows program koji bi,preko postojećeg broja mobitela,slao više poruka za te korisnike, obavezno sa mogućnošću registracije da li je SMS poruka uručena ili ne :-) Naravno, napravila bi se nekakva lista iz imenika koja bi se koristila za te namjene ... Windows program bi morao koristiti android mobitel preko USB kabla.


HJasko
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#2 Re: Slanje više SMS poruka

Post by arnes_king »

hjasko wrote:Zbog potrebe udruženja građana,sa preko 200 članova,potrebno je povremeno slati obavijesti putem SMS poruka na isti toliki broj telefona. Molim za prijedlog,ako neko ima iskustva sa takvim stvarima,za android ili Windows program koji bi,preko postojećeg broja mobitela,slao više poruka za te korisnike, obavezno sa mogućnošću registracije da li je SMS poruka uručena ili ne :-) Naravno, napravila bi se nekakva lista iz imenika koja bi se koristila za te namjene ... Windows program bi morao koristiti android mobitel preko USB kabla.


HJasko
Pa zasto jednostavno na mobitelu u primaoce poruke ne ubacis sve iz kontakata i onda imas taj "draft" za kasnije? Na taj nacin posaljes svima istovremeno jednu poruku.
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#3 Re: Slanje više SMS poruka

Post by crnivrag »

arnes_king wrote: Pa zasto jednostavno na mobitelu u primaoce poruke ne ubacis sve iz kontakata i onda imas taj "draft" za kasnije? Na taj nacin posaljes svima istovremeno jednu poruku.
I potroši 20 KM kredita.

Mislim da želi neku free varijantu :D
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#4 Re: Slanje više SMS poruka

Post by zomri »

crnivrag wrote:
arnes_king wrote: Pa zasto jednostavno na mobitelu u primaoce poruke ne ubacis sve iz kontakata i onda imas taj "draft" za kasnije? Na taj nacin posaljes svima istovremeno jednu poruku.
I potroši 20 KM kredita.

Mislim da želi neku free varijantu :D
Nek' pošalje na Viber onda :mrgreen:
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#5 Re: Slanje više SMS poruka

Post by crnivrag »

zomri wrote: Nek' pošalje na Viber onda :mrgreen:
Jeste kad bi svih 200 članova koristilo Viber.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#6 Re: Slanje više SMS poruka

Post by arnes_king »

crnivrag wrote:
arnes_king wrote: Pa zasto jednostavno na mobitelu u primaoce poruke ne ubacis sve iz kontakata i onda imas taj "draft" za kasnije? Na taj nacin posaljes svima istovremeno jednu poruku.
I potroši 20 KM kredita.

Mislim da želi neku free varijantu :D
Uzme najjeftiniji Extra paket u BHT ili kod konkurencije neki od novih sa minutama, sms i gigama i eto za cvaju moze slati koliko hoce i ima i druge benefite :D


Ja sam znao ranije takvih servisa za besplatno slanje sms poruka ali su svi ograniceni, tako da ne vjerujem da ce besplatno to Naci sto mu treba.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#7 Re: Slanje više SMS poruka

Post by zomri »

crnivrag wrote:
zomri wrote: Nek' pošalje na Viber onda :mrgreen:
Jeste kad bi svih 200 članova koristilo Viber.
Znam, šalim se, morao sam malo :D

Ne znam da ima free alternativa cloud servisima koji to rade, ali sumnjam da se isplati za tako mali broj primalaca. Imaš i varijantu da skontaš ko ima viber pa njemu šalji džaba, ostalima sms.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#8 Re: Slanje više SMS poruka

Post by diablobih »

Pa imas pakete od beskonacno (haman) sms poruka jeftinih.
Posmatrac_007
Posts: 418
Joined: 12/01/2012 11:36

#9 Re: Slanje više SMS poruka

Post by Posmatrac_007 »

arnes_king wrote:
hjasko wrote:Zbog potrebe udruženja građana,sa preko 200 članova,potrebno je povremeno slati obavijesti putem SMS poruka na isti toliki broj telefona. Molim za prijedlog,ako neko ima iskustva sa takvim stvarima,za android ili Windows program koji bi,preko postojećeg broja mobitela,slao više poruka za te korisnike, obavezno sa mogućnošću registracije da li je SMS poruka uručena ili ne :-) Naravno, napravila bi se nekakva lista iz imenika koja bi se koristila za te namjene ... Windows program bi morao koristiti android mobitel preko USB kabla.


HJasko
Pa zasto jednostavno na mobitelu u primaoce poruke ne ubacis sve iz kontakata i onda imas taj "draft" za kasnije? Na taj nacin posaljes svima istovremeno jednu poruku.
Limitirano je slanje sms-a na 20 kontakata odjednom, mozda zato pita za neku napredniju opciju :)
User avatar
hjasko
Posts: 72
Joined: 14/01/2013 23:31

#10 Re: Slanje više SMS poruka

Post by hjasko »

Posmatrac_007 wrote:
arnes_king wrote:
hjasko wrote:Zbog potrebe udruženja građana,sa preko 200 članova,potrebno je povremeno slati obavijesti putem SMS poruka na isti toliki broj telefona. Molim za prijedlog,ako neko ima iskustva sa takvim stvarima,za android ili Windows program koji bi,preko postojećeg broja mobitela,slao više poruka za te korisnike, obavezno sa mogućnošću registracije da li je SMS poruka uručena ili ne :-) Naravno, napravila bi se nekakva lista iz imenika koja bi se koristila za te namjene ... Windows program bi morao koristiti android mobitel preko USB kabla.


HJasko
Pa zasto jednostavno na mobitelu u primaoce poruke ne ubacis sve iz kontakata i onda imas taj "draft" za kasnije? Na taj nacin posaljes svima istovremeno jednu poruku.
Limitirano je slanje sms-a na 20 kontakata odjednom, mozda zato pita za neku napredniju opciju :)

Upravo zbog ovog limita ... Ne može se stvoriti veća grupa primalaca jer ne ide. Riječ je o klasičnim SMS porukama,jer na Viber grupi ima veći dio članova ali nisu svi :-)

Znam da sam negdje naišao ranije na softver koji koristi imenik u excel formatu i koji koristi isti za stvaranje liste korisnika pa sam zato i pitao da li ko ima iskustva sa tim ili sličnim softverom ...

HJasko
Post Reply