Slabost u prsima

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#101 Re: Slabost u prsima

Post by Altsa »

corei3 wrote: 03/08/2022 19:00
Snake Eyes wrote: 03/08/2022 17:34

Rekao sam ti na pocetku da je mozda hijatalna hernija, to sto imas ceste stolice takodjer je povezano sa tim. Iako se frekvencija stolice od tri puta dnevno do jednom u tri dana medicinski smatra normalnom, tvoja 4-5 puta dnevno sigurno nije.
Uz hijatalnu herniju vrlo cesto ide i problem sa helicobacter pylori, bakterija koja utice na varenje i koja zna uzrokovati ceste stolice.
Mozes uraditi analizu stolice na helico, za istu prepisuju trojnu terapiju ali za efekat iste potrebno ju je ponoviti dva ili tri puta. Na tom putu ispiranja organizma sa dva antibiotika te inhibitorom protonske pumpe tzv. Anticidom doci ce definitivno i do negativnih efekata na organizam i imuni sistem a opet uz nepostojanje garancije da si se rijesio helico bakterije i najcesce nisi. Prva pomoc kod kile na zelucu i helico bakterije je skidanje viska kilograma, fizicka aktivnost, paziti na vrstu hrane i smanjiti njenu kolicinu prilikom jednog unosa jer se kiselina penje putem hrane do jednjaka koji je zbog kile otvoren (a ne treba biti) i isti nije stvoren da trpi kiselinu kao sto je to npr. zeludac.
hvala, za ovu bakteriju mi je jos jedna osoba rekla. a da sam znao da zeludac moze da ovako pritisce i da imam osjecaj srcanog ne bi vjerovao
Ja sam zenu 3x vodio u gluho doba na CUM jer je mislila da ima srcani udar a ono zeludac.
corei3
Posts: 716
Joined: 22/05/2014 09:42

#102 Re: Slabost u prsima

Post by corei3 »

Altsa wrote: 04/08/2022 10:07
corei3 wrote: 03/08/2022 19:00
hvala, za ovu bakteriju mi je jos jedna osoba rekla. a da sam znao da zeludac moze da ovako pritisce i da imam osjecaj srcanog ne bi vjerovao
Ja sam zenu 3x vodio u gluho doba na CUM jer je mislila da ima srcani udar a ono zeludac.
Prije 2 dana i ja završio u hitnoj, reko srce, gotovo.Bol u lijevoj ruci i prsima,oni nalaze povadili nije. Idući dan, odnosno juče privatno na kontrolu kad želudac. Meni dali controloc il kako već, evo već poslije prve tablete dobar. Je li ti zena mozda namjestala zeludac kod nekog i sl. Kako ga je vratila
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#103 Re: Slabost u prsima

Post by Altsa »

corei3 wrote: 04/08/2022 11:11
Altsa wrote: 04/08/2022 10:07
Ja sam zenu 3x vodio u gluho doba na CUM jer je mislila da ima srcani udar a ono zeludac.
Prije 2 dana i ja završio u hitnoj, reko srce, gotovo.Bol u lijevoj ruci i prsima,oni nalaze povadili nije. Idući dan, odnosno juče privatno na kontrolu kad želudac. Meni dali controloc il kako već, evo već poslije prve tablete dobar. Je li ti zena mozda namjestala zeludac kod nekog i sl. Kako ga je vratila
Namjestala je. A da me ubijes ne znam kod koga. Meni se cini negdje na Alipasinu ali nism siguran. Vodio je i kod onog u Rakovici sto je umro. Jos ako se podigne dijafragma. E to je tek belaj.
Post Reply