Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Podforum za motocikliste...
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#26 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by skuterista »

pa polako ,sezona dolazi tek , pogotovu ovdje kod nas u Sa , jutros je -8 C :-) , skoro sam na jednom forumu čitao kako je lik iz Bg skuterom od 50 kubika isao u Crnu Goru na more, bez ikakvih problema ,bas me odusevio , to je pravi poduhvat , presao oko 1600 km tamo i amo ,voziko se dole ...
User avatar
Osigurach
Posts: 52
Joined: 30/05/2011 04:16
Location: Sarajevo

#27 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by Osigurach »

mali Ninja wrote:da li ima na forumu nekih ljudi koji putuju maxi scooterima ili motorima neke dalje ture?

planiram sa suprugom negdje preci par hiljada kilometara pa mi trebaju svi savjeti kako šta gdje, šta je najpotrebnije ponijeti itd...

u pitanju je skuter Beverly 500i.e.


p.s. ako ima neko voljan da putujemo zajedno, mogli bi se negdje naci, dogovoriti isl...
Predlazem da napravimo mozda neku grupu na FB, MAXI SCOOTERI, ili nesto slicno..
I ja vozim beverly-a, samo 200.. Planiram ove godine, do Mostara, Neuma.. Zaostroga.. Itd..
Rado bih se prikljucio nekoj grupici ili nekom vozacu, sa kojom bih mogao da napravim kilometara i kilometara, sa kojima se dogovorim u 20min. za kafu u Mostaru itd.. :D
Tako da..
daki772
Posts: 13
Joined: 16/03/2013 22:01

#28 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by daki772 »

Meni bi bilo premilo da se bas tako nesto dogovorimo...da se nadjemo na kavu,pa i nesto da se ,,gricne,,nebi bilo na odmet.ali prije svega da se druzimo...provozamo...ja sam cesto put hrvatske,tako da dodjem do neuma,mostara,trebinja,nije nikakav problem. :thumbup:
daki772
Posts: 13
Joined: 16/03/2013 22:01

#29 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by daki772 »

UHHHH...BRRRRR...sad vidjeh sto je skuterista napisao....-8......a sto je to brate mili,vi stvarno cekate toplije dane. :-D Ja izludim kad kisa pada,a nemogu se provozat...a mogu mislit kako je tebi.treba cekat da snijeg okopni...aoooo
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#30 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by skuterista »

daki772 wrote:UHHHH...BRRRRR...sad vidjeh sto je skuterista napisao....-8......a sto je to brate mili,vi stvarno cekate toplije dane. :-D Ja izludim kad kisa pada,a nemogu se provozat...a mogu mislit kako je tebi.treba cekat da snijeg okopni...aoooo
znas kako je , jucer sam upalio makinu u garazi pa malo sjedio ,pa malo turirao haha
User avatar
Osigurach
Posts: 52
Joined: 30/05/2011 04:16
Location: Sarajevo

#31 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by Osigurach »

Moci ce se za mjesec dana komotno na neki mali izlet otic. A mozda i ranije.
Fino nekih 17-18C, nije toplo, a nije ni previse hladno. Dobro meni, dobro motoru i pravac Mostar. :D

Evo da vidimo jos kroz koji dan, pa mozemo neku grupu oformit na FB, nije to tesko.
Samo da vidimo ima li nas koliko.
U najgorem slucaju mozemo se i ovdje dogovoriti.

:D :D :D
daki772
Posts: 13
Joined: 16/03/2013 22:01

#32 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by daki772 »

skuterista wrote:
daki772 wrote:UHHHH...BRRRRR...sad vidjeh sto je skuterista napisao....-8......a sto je to brate mili,vi stvarno cekate toplije dane. :-D Ja izludim kad kisa pada,a nemogu se provozat...a mogu mislit kako je tebi.treba cekat da snijeg okopni...aoooo
znas kako je , jucer sam upalio makinu u garazi pa malo sjedio ,pa malo turirao haha
hahahahhaa :thumbup:
daki772
Posts: 13
Joined: 16/03/2013 22:01

#33 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by daki772 »

Osigurach wrote:Moci ce se za mjesec dana komotno na neki mali izlet otic. A mozda i ranije.
Fino nekih 17-18C, nije toplo, a nije ni previse hladno. Dobro meni, dobro motoru i pravac Mostar. :D

Evo da vidimo jos kroz koji dan, pa mozemo neku grupu oformit na FB, nije to tesko.
Samo da vidimo ima li nas koliko.
U najgorem slucaju mozemo se i ovdje dogovoriti.

:D :D :D
Na mene mozete uvjek racunat :thumbup:
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#34 Re: Skuterom/motorom na put

Post by FFBikerSa »

Unnamed wrote:Uplati Bihamk prije svega... Kada idem na put obavezno nosim litar ulja, osnovni alat, kljuc za svjecicu, svjecicu, crijevo za gorivo metar dva obavezno, brus papir..
Eh sad za duzi put dobro je ubaciti par rezervnih sijalica, par krpi, prva pomoc...
Sitnice kao: (zica, izolir traka, noz, fix sprej za gumu u slucaju da pukne, osiguraci, plasticne vezice, cerada...)
Rezervni kljuc dati suvozacu u slucaju gubitka jednog...
Dosta love i to je to!
I rezervne sajle za gas, saug, kocnice, sta vec imas na motoru/skuteru (ili onaj kompletic univerzalnih sajli od Louisa, Polo-a, Hein Gericke-a). Inace kad ti sajla pukne mozes se slikati,

Uplatiti BIHAMK? Sem za slepanje (i da ti eventualno pomognu upalit motor preklemavanjem ako se ispraznio akumulator), nikakva korist od njih - njihovi majstori nit su iskolovani za popravke na motorima/skuterima, nit imaju potrebne opreme. U stvari bi se trebali zvati samo BIHAK, izbaciti ono "M", jer sa motorima nikakve veze nemaju.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#35 Re: Skuterom/motorom na put

Post by FFBikerSa »

Wind wrote:Ih, ja reko, super ode covjek u Madrid kad on po Bosni....dobro, to nek bude zagrijavanje.... :thumbup:

Ma nabavi neki GPS, ili stavi na mobitel
A niste nikad culi za torbu za rezervoar sa plasticnim prozorom gore u koju se stavi stara dobra auto-karta ili plan grada (ili ne mora ni torba, ima isto tako dodatak samo za auto-kartu da se stavi na rezervoar) ili to sto si isprintao sa Google Maps, Via Michelin itd.?

Pa zar smo svi odjednom zaglupili da ne mozemo naci put bez da nam kompjuter govori "skreni lijevo" i "produzi pravo"? Sto razbacivati pare na GPS kad se bolje mogu potrosit na sta drugo...

Inace od Google Maps su daleko bolji, pogotovu za BiH i Hrvatsku, ali i sve ostale zemlje (i sto se tice puteva i planova gradova) na http://www.openstreetmap.org/
User avatar
Osigurach
Posts: 52
Joined: 30/05/2011 04:16
Location: Sarajevo

#36 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by Osigurach »

Kako se samo slazem stobom, sta i ako pogrjesis par kilometara, malo vise voznje nikome nije skodilo.
Nema potrebe bacati pare na GPS. Kad postoje karte i mape koje su po meni josh uvijek u upotrebi i daleko su funkcionalnije i jeftinije.

A za BIHAMK, ma znaju oni svasta, ako ti njih znas. Vjeruj mi imaju opremu za servisiranje LAMBORGINI-a. Ali je problem u tome sto nece, ili hoce ako ima das malo para u ruke. A za obicnu clanarinu, nece ni da pogledaju, otvore haubu ili pogledaju motor i kazu "Neznam!".
Al eto, doc ce i to na svoje. A i ako ne dodje uvijek neko ima kombija u kojeg mogu nedaj Boze ubacit skuter i dovuci ga pred kucu.
:D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#37 Re: Skuterom/motorom na put

Post by Ramzess Veliki »

mali Ninja wrote:.... ukupna kilometraža 430km. :skoljka:
:lol: Dobro za početak. Moj prijatelj koji ima 72 godine za dan prešao 740 kilometara sa betonskom saksijom sa cvijećem na leđima - išao majci na grob u RH. :lol:
Ja od Rijeke do Sarajeva preko Splita napravim dvije pauze da popijem kahvu. 8-)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#38 Re: Skuterom/motorom na put

Post by Ramzess Veliki »

FFBikerSa wrote: A niste nikad culi za torbu za rezervoar sa plasticnim prozorom gore u koju se stavi stara dobra auto-karta ili plan grada (ili ne mora ni torba, ima isto tako dodatak samo za auto-kartu da se stavi na rezervoar) ili to sto si isprintao sa Google Maps, Via Michelin itd.?

Pa zar smo svi odjednom zaglupili da ne mozemo naci put bez da nam kompjuter govori "skreni lijevo" i "produzi pravo"? Sto razbacivati pare na GPS kad se bolje mogu potrosit na sta drugo...

Inace od Google Maps su daleko bolji, pogotovu za BiH i Hrvatsku, ali i sve ostale zemlje (i sto se tice puteva i planova gradova) na http://www.openstreetmap.org/
Ma bolan voze skutere, na šta će staviti torbu kad im je rezervoar ispod guz... sjedišta?
A jeboga GPS i taj merak ... voziš se i pitaš po kafanama za put. Ja i kad znam put stanem u kafanu pa ufol pitam ... samo da imam razlog za pivu.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#39 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by Ramzess Veliki »

sheikh wrote:Ima li kakvih nada da se forumasi organizuju i odu na neku turu :) ????
Dođite u Johnny Klub i pitajte za bajkere, dogovorićemo se, stalno putujemo. Nama niko ne smeta u putu, a možete đabe ljetovati sa nama. :thumbup:
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#40 Re: Skuterom/motorom na put

Post by FFBikerSa »

Ramzess Veliki wrote:
FFBikerSa wrote: A niste nikad culi za torbu za rezervoar sa plasticnim prozorom gore u koju se stavi stara dobra auto-karta ili plan grada (ili ne mora ni torba, ima isto tako dodatak samo za auto-kartu da se stavi na rezervoar) ili to sto si isprintao sa Google Maps, Via Michelin itd.?

Pa zar smo svi odjednom zaglupili da ne mozemo naci put bez da nam kompjuter govori "skreni lijevo" i "produzi pravo"? Sto razbacivati pare na GPS kad se bolje mogu potrosit na sta drugo...

Inace od Google Maps su daleko bolji, pogotovu za BiH i Hrvatsku, ali i sve ostale zemlje (i sto se tice puteva i planova gradova) na http://www.openstreetmap.org/
Ma bolan voze skutere, na šta će staviti torbu kad im je rezervoar ispod guz... sjedišta?
A jeboga GPS i taj merak ... voziš se i pitaš po kafanama za put. Ja i kad znam put stanem u kafanu pa ufol pitam ... samo da imam razlog za pivu.
Jes imas pravo, to sam zaboravio. Ali posto se diskusija razvila i ukljucili i bajkeri, odnosi se i na njih...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#41 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by Ramzess Veliki »

daki772 wrote:Evo ja cu da se ,,javnem,,na ovu temu.vozim dva motora...bajker sam.ali ovu turu sam odvozio prije 6 dana....KOTOR-DUBROVNIK-NEUM i nazad....sa scarabeo 500.odlicna voznja,ufatih prelijep dan,ali sretoh mozda dva motora,napravih nekih 320 kilometara...pa dje je srce bajkersko :-D
Možda bajkeri čuvaju koljena i pluća za boljeg vremena?
:mrgreen:
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#42 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by FFBikerSa »

Ramzess Veliki wrote:
daki772 wrote:Evo ja cu da se ,,javnem,,na ovu temu.vozim dva motora...bajker sam.ali ovu turu sam odvozio prije 6 dana....KOTOR-DUBROVNIK-NEUM i nazad....sa scarabeo 500.odlicna voznja,ufatih prelijep dan,ali sretoh mozda dva motora,napravih nekih 320 kilometara...pa dje je srce bajkersko :-D
Možda bajkeri čuvaju koljena i pluća za boljeg vremena?
:mrgreen:
Ili ovi sto vozaju cruisere i choppere, boje se da im, neuzubillah, malo kisice i soli na cesti ne zaprlja i osteti 100 kila hroma na motorima. Ko bi to jopet uglancao... :-)
daki772
Posts: 13
Joined: 16/03/2013 22:01

#43 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by daki772 »

Hahaha...moguce da je i to.Ma dobro,treba sacekat da jos malo otopli,narocito vi gore sjevernije...ali stvarno bilo je par lijepih turica ovih dana,samo da ,,zvijezda,,grije da nije ova dosadna kisa... :)
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#44 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by FFBikerSa »

daki772 wrote:Hahaha...moguce da je i to.Ma dobro,treba sacekat da jos malo otopli,narocito vi gore sjevernije...ali stvarno bilo je par lijepih turica ovih dana,samo da ,,zvijezda,,grije da nije ova dosadna kisa... :)
Jest vala najgore je bit mokar na motoru. Ne zalim se ja na voznju i kad je samo +1 ili 2 stepena, samo da je suho
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#45 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by Ramzess Veliki »

FFBikerSa wrote:Ili ovi sto vozaju cruisere i choppere, boje se da im, neuzubillah, malo kisice i soli na cesti ne zaprlja i osteti 100 kila hroma na motorima. Ko bi to jopet uglancao... :-)
Ma voze neki moji i po snijegu, jebemihblesave. :lol:
Prošle godine smo vozili za Brčko, uzimali jednog GSXF 1100 u ovo doba, jebemmu, jesmo se nasmrzavali ... :x
A kiša ... ma kakva kiša ... jedno me vrijeme držala furka da vozim samo po pljusku, dobra oprema pa zamerak'o. :thumbup:

Imao ja jednog choppera do prije tri godine, prao se samo kad padne kiša po njemu. Kad sam ga prodavao, operem ga, uzmem pastu za krom, ispoliram ga i ... stanem, gledam ga i kontam - koji ti je, gdje ćeš OVO prodavati ... :shock:
:lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#46 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by Ramzess Veliki »

Ja se još oporavljam od pada, tek sam završio sa fizikalnom, pa se ne smijem zajebavat' dok sunce ne ugrije. A i motor je na krpaži i lakiranju. :sad:
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#47 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by FFBikerSa »

Ramzess Veliki wrote:
FFBikerSa wrote:Ili ovi sto vozaju cruisere i choppere, boje se da im, neuzubillah, malo kisice i soli na cesti ne zaprlja i osteti 100 kila hroma na motorima. Ko bi to jopet uglancao... :-)
Ma voze neki moji i po snijegu, jebemihblesave. :lol:
Prošle godine smo vozili za Brčko, uzimali jednog GSXF 1100 u ovo doba, jebemmu, jesmo se nasmrzavali ... :x
A kiša ... ma kakva kiša ... jedno me vrijeme držala furka da vozim samo po pljusku, dobra oprema pa zamerak'o. :thumbup:
Ma jasno, i ja se ne ustezem krenut i ako ima sanse za kisu sa dobrim kisnim kombinezonom preko kozne jakne i hlaca naspricanih onim sprejm za vodonepropusnost, nepropusnim cizmama i rukavicama.

Jedino nema toga koji bi me utrpao u Goretex ili Sympatex jaknu i hlace, em pri padu daleko manje stite nego koza, em u njima izgledas k'o vreca na dvije noge :run:
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#48 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by FFBikerSa »

Ramzess Veliki wrote:Ja se još oporavljam od pada, tek sam završio sa fizikalnom, pa se ne smijem zajebavat' dok sunce ne ugrije. A i motor je na krpaži i lakiranju. :sad:
Ja sam oklop zakrpio, a sa lakiranjem cekam dok ne nadjem bocne stitnike masine. Da ako me OPET kakav kreten u autu zakaci k'o lani ("nisam te vidio") onda OPET ne moram lakirat
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#49 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by Ramzess Veliki »

FFBikerSa wrote:
Ramzess Veliki wrote:Ja se još oporavljam od pada, tek sam završio sa fizikalnom, pa se ne smijem zajebavat' dok sunce ne ugrije. A i motor je na krpaži i lakiranju. :sad:
Ja sam oklop zakrpio, a sa lakiranjem cekam dok ne nadjem bocne stitnike masine. Da ako me OPET kakav kreten u autu zakaci k'o lani ("nisam te vidio") onda OPET ne moram lakirat
Uh, sad se sjetih, moram naručiti KN filtere ... skoro zaboravih od posla. :x
Hoću da mu uradim šire usisnike i ugradim KN filter, to mi povećava snagu za oko 20 Hp.
I moram zamijeniti centralni amortizer ispod sjedišta, jedna debeloguza mi ga sjebala prošle godine. :lol:
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#50 Re: Skuterom/motorom na put - izlet u Neum

Post by FFBikerSa »

Ramzess Veliki wrote:
FFBikerSa wrote:
Ramzess Veliki wrote:Ja se još oporavljam od pada, tek sam završio sa fizikalnom, pa se ne smijem zajebavat' dok sunce ne ugrije. A i motor je na krpaži i lakiranju. :sad:
Ja sam oklop zakrpio, a sa lakiranjem cekam dok ne nadjem bocne stitnike masine. Da ako me OPET kakav kreten u autu zakaci k'o lani ("nisam te vidio") onda OPET ne moram lakirat
Uh, sad se sjetih, moram naručiti KN filtere ... skoro zaboravih od posla. :x
Hoću da mu uradim šire usisnike i ugradim KN filter, to mi povećava snagu za oko 20 Hp.
I moram zamijeniti centralni amortizer ispod sjedišta, jedna debeloguza mi ga sjebala prošle godine. :lol:
KN filtere imas i u Louis katalogu, i to su trenutno na snizenju (http://www.louis.de/_10c6d65ed2d9f6a534 ... r=10050166) i ulje za njih. Pa naruci ili direkt ili preko Dine na Ilidzi. Razmisljao sam i ja da ga stavim na BMW, ali 65 eura za filter???
Post Reply