Skuteri do 50cc, 2T, 4T, Aprilia sr, Piaggio nrg ili nesto drugo.

Podforum za motocikliste...
Post Reply
Soldier0209
Posts: 132
Joined: 19/01/2020 19:34

#1 Skuteri do 50cc, 2T, 4T, Aprilia sr, Piaggio nrg ili nesto drugo.

Post by Soldier0209 »

Poz svima posto nisam nasao temu koja je baš "ziva" nadam se da ce neko ovdje podijeliti iskustva.
Znaci planiram nabaviti neki skuter ili motor u nekom narednom periodu nije bas odma ali za godinu do dvije, znam da je puno planirati unaprijed ali eto.
Zanima me Aprilia sr 2T ili Piaggio nrg isto 2T, mala prednost za Piaggio jer ima vodeno hladene ako to znaci ista za motor male kubikaze al eto, napisat ce ko zna.
Ili da gledam neki drugi motor jer ne zivim u gradu, zivim dalje i ima brda pa ne znam kako ti motori vuku uz brdo, nadam se da me mogu izvuci jer ne baca mi se 5000-6000km za nesto sto ne moze "meda".
Nisam prije imao motor nikada, da li se isplati mozda nekog kineza uzet za par tisuća KM ili kupiti "markirani" odma, hvala unaprijed.
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#2 Re: Skuteri do 50cc, 2T, 4T, Aprilia sr, Piaggio nrg ili nesto drugo.

Post by Rothmans »

Ako imas tolike pare , gilera runner je najbolji izbor
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#3 Re: Skuteri do 50cc, 2T, 4T, Aprilia sr, Piaggio nrg ili nesto drugo.

Post by golfiista »

Valjal sta Peugeot speedfight 4. Kontam nešto do 50ccm, ne bih Kineza. Ne bih ni polovan jer kontam sad kupit u umrijet sa njim :D
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#4 Re: Skuteri do 50cc, 2T, 4T, Aprilia sr, Piaggio nrg ili nesto drugo.

Post by mali Ninja »

golfiista wrote: 12/06/2021 15:20 Valjal sta Peugeot speedfight 4. Kontam nešto do 50ccm, ne bih Kineza. Ne bih ni polovan jer kontam sad kupit u umrijet sa njim :D
Ako hoćeš umrijeti sa motorom, kupi kineski, prije ćeš sa njim umrijeti...

Sf4 je ok skutercic ali neće trajati do prirodne smrti ukoliko budeš vozio.

Ja odavno ne komentarisem i ne preporučujem skutere uopšte jer su jako opasni, radije pazari neki normalan motoric pa uživaj.
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#5 Re: Skuteri do 50cc, 2T, 4T, Aprilia sr, Piaggio nrg ili nesto drugo.

Post by golfiista »

mali Ninja wrote: 13/06/2021 19:40
golfiista wrote: 12/06/2021 15:20 Valjal sta Peugeot speedfight 4. Kontam nešto do 50ccm, ne bih Kineza. Ne bih ni polovan jer kontam sad kupit u umrijet sa njim :D
Ako hoćeš umrijeti sa motorom, kupi kineski, prije ćeš sa njim umrijeti...

Sf4 je ok skutercic ali neće trajati do prirodne smrti ukoliko budeš vozio.

Ja odavno ne komentarisem i ne preporučujem skutere uopšte jer su jako opasni, radije pazari neki normalan motoric pa uživaj.
I biciklo je opasno ako si idiot. Nisam za varijantu većih skutera, morao bih polagati A kategoriju, a to mi je već zajebancija, sve radi par mjeseci neke lagane vožnje. Zato sam se i odlucio za neki moped i to za loko vožnju periferijom, sa slabijim prometom, bez gradske gužve i svih opasnosti koje ona nosi. Peugeot mi je nekako srednja opcija, nije Kinez, a nije nešto ni preskup kao ostale marke. Valjda nije mnogo Mahindra uticala na kvalitet.
Tyke
Posts: 2596
Joined: 23/02/2012 05:44

#7 Re: Skuteri do 50cc, 2T, 4T, Aprilia sr, Piaggio nrg ili nesto drugo.

Post by Tyke »

I ja sam zagrijan za Speedfight 4, vidim cijena novog je 4560KM.
Razumije li se neko bolje, kako se pokazao medju scooterima 50cc, kvalitet, popravke, brzina? Dizajn mi je odlican, nekako mi odgovara.

A i ova Aprilia SR izgleda mocno, a i nesto skuplja. Jel' i dosta bolja?
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#8 Re: Skuteri do 50cc, 2T, 4T, Aprilia sr, Piaggio nrg ili nesto drugo.

Post by Rothmans »

Tyke wrote: 03/01/2022 21:08 I ja sam zagrijan za Speedfight 4, vidim cijena novog je 4560KM.
Razumije li se neko bolje, kako se pokazao medju scooterima 50cc, kvalitet, popravke, brzina? Dizajn mi je odlican, nekako mi odgovara.

A i ova Aprilia SR izgleda mocno, a i nesto skuplja. Jel' i dosta bolja?
Samo italijan i miran si.
Post Reply