Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#651 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Capsicum »

Moj tiket :)

SDA 7
SBB 5
SDP 7
NS 6
DF 4
GS 4
NiP 2

Ostali ne vjerujem da će preći prag.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#652 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Control panel »

Manje je bitno koliko ce osvojiti sda, sbb...
bitno je koliko ce uvi onih koji su potkupljovi, onih malih stranaka sa po jednim zastupnikom. Oni ce odluciti ko ce formirati vlast. Zato za te male ne treba glasati.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#653 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Banksy »

Da lupimo,

SDA 9 mandata
SDP 6 mandata
NS 6 mandata
SBB 4 mandata
DF 2 mandata
GS 1 mandat (i to samo pod uslovom da im Suljagic nosi listu)
Konakovic 1 mandat
BPS 1 mandat
BOSS 1 mandat
Hadzibajric 1 mandat,

i još pokoji gore-dole...
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#654 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by El_comadante »

Capsicum wrote:Moj tiket :)

SDA 7
SBB 5
SDP 7
NS 6
DF 4
GS 4
NiP 2

Ostali ne vjerujem da će preći prag.
malo si optimista sa NiP i gdje ti NBlok?
mislim da bi Nblok, NS iNBL mogli ući u parlament i BPS koji se uvijek nekako provuče u skupštinu
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#655 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Capsicum »

Može bit da griješim. Moje mišljenje je da u Kantonu Sarajevo NBlok neće preći prag (na nivou FBiH vjerovatno hoće), kao ni BPS. Glasove BPS-a mislim da će dijelom pokupiti NiP (sad oni preuzimaju barjak SDA-light), a dio će se razbiti na druge manje stranke.

NS će opet biti na granici ulaska u parlament FBiH, s tim da je moje mišljenje da im je odlazak Graza veliki udarac, odnosno da Sabina Č. nije ni do koljena dotičnom, pa bi ih to moglo koštati. Na državni nivo ne ulaze.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#656 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by kmirsad »

El_comadante wrote:
Capsicum wrote:Moj tiket :)

SDA 7
SBB 5
SDP 7
NS 6
DF 4
GS 4
NiP 2

Ostali ne vjerujem da će preći prag.
malo si optimista sa NiP i gdje ti NBlok?
mislim da bi Nblok, NS iNBL mogli ući u parlament i BPS koji se uvijek nekako provuče u skupštinu
I gdje ti je LDS... :?
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#657 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Capsicum »

U Kantonu Sarajevo ne prelaze prag. Moja procjena. Nisu ni ranije imali neke uspjehe, a sada je dodatno gužva s ovim novim strankama koje imaju bar jednog koliko-toliko poznatog kandidata koji nosi listu.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#658 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by kmirsad »

Koliko sam ja čuo, raspada im se i Glavni odbor... zbog neslaganja sa izborom koalicionog partnera... Lijanovićima...
stric
Posts: 215
Joined: 04/09/2008 08:03

#659 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by stric »

SDA 7
NS 6
SDP 5
SBB 5
NIP 3
DF 2
NBL 1
GS 1

3 se dijele između prvih 5.
ostali 2
:bih: stric
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#660 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by El_comadante »

da proba i ja:
Sda 8
NS 5
SDP 4
SBB 4
NBL 3
DF 1
NBLOK 1
ostalo možda ko još iznenadi i udje u SKS recimo BPS, NiP, Boss

mislim da bi NBL mogao i u parlament fbih jer je ks u izbornoj jedinici sa BPK a oni tamo imaju Ramovića
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#661 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by DaffyDuck »

Gdje se mogu naci informacije -ili neko zna, izvjestaj sa skupstine od 5.7. i glasanje za izvjestaj NP?
7 za i 20 suzdrzanih...ko je ovih 7?
KANTONALAC
Posts: 105
Joined: 29/09/2011 09:02

#662 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by KANTONALAC »

Ne mozes ne vodi se pojedinačna evidencija glasanja i Skupština nije bila 5.7. og
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#663 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by high_volume »

...posljednja sjednica Skupštine KS u ovom mandatu bila je sazvana i planirana za 25. juli…

Ima li neki zakon, bilo kakva odgovornost da se jebe mater ovoj bagri u Skupštini Kantona Sarajevo

Zadnja sjednica je bila početkom jula, pa bi naredna trebala biti konstituirajuća, a to je nekad u novembru, decembru, možda i u januaru. A za sve vrijeme uredno primaju plate i naknade i dodatke na plate.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10965
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#664 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Prpa.ba »

Par stranacko-opstinskih "racunovodja" iz blizeg mi okruzenja kaze sljedece:

SDA od 6 do 9 mandata
NS od 5 do 7 mandata
SDP od 5 do 7 mandata
SBB od 4 do 6 mandata
NiP od 2 do 4 mandata
NBLOK od 1 do 2 mandata
NBL od 1 do 2 mandata
GS od 0 do 2 mandata
DF od 0 do 2 mandata
BPS od 0 do 1 mandata
BOSS od 0 do 1 mandata

Uprkos tome sto uigrani timovi nece lako do vecine, Efendic se vec moze zagrijavati za premijersku poziciju. Jedina alternativa je da Kifla prebaci normu, mada tesko. Bice interesantno pratiti Suljagica i Reufa u SKS. Pripremimo aparate. 8)
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#665 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Maystor »

Potcjenjujete SDA, razvaliće u kantonu. Rumeni seljačić podrijetlom iz Podrinja, sam ima oko 30 tisuća sljedbenika; majmunoliki načelnik Ilidže 10-20, još cenera imaju na kurtonalnoj periferiji. Relativno su tanki u Centru, Starom Gradu i Novom Sarajevu.

Precjenjujete NS. Ubleha ima donekle prolaz u centru, ali ta stranka ne može osvojiti ništa u pola opština Kantona, tako da ... pet mandata plafon plafona.

SDP se nema čemu nadati, lista im je gola karina. Nula bodova. Par mandata.

SBB je velika nepoznanica. Zapošljavaju kao SDA u najbolja vremena, prava su mašinerija :lol:

DF uzima 3 mandata sigurno, možda i 4.

GS, Suljagić prolazi sigurno, teško da uleti i Reuf (treći na listi), ali bio bi to tandem snova u kurtonalnom parlamentu :izet:

Pet-šest mandata će podijeliti Konaković i ostali proevropski-nezavisno-zavisni blokovi.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#666 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by walk_M-A-N »

high_volume wrote:...posljednja sjednica Skupštine KS u ovom mandatu bila je sazvana i planirana za 25. juli…

Ima li neki zakon, bilo kakva odgovornost da se jebe mater ovoj bagri u Skupštini Kantona Sarajevo

Zadnja sjednica je bila početkom jula, pa bi naredna trebala biti konstituirajuća, a to je nekad u novembru, decembru, možda i u januaru. A za sve vrijeme uredno primaju plate i naknade i dodatke na plate.
..i paušal.
Pitaš jesu li oni sebi izglasali odgovornost i plaćanje po učinku? Haha
Evo već je zaboravljeno i ko je dolazio a ko nije ni to. A kamoli glasanje, to se i ne vodi, kako vidimo
Već smo na novoj temi ko će sljedeći zasjesti.
A ko je kupio džipa u ovom mandatu, samo to ostaje.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#667 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by putokaz1 »

gledam svi predvidjaju relativnu pobjedu SDA u KS
Zar im Kifla i Ibrahim ne ukradoše pola glasova... :?:
Konkurencija je žestoka
4 Lijeve stranke pretenduju da pređu prag i zajedno bi trebali biti jači od same SDA ali nedovoljno za većinu
SBB je nepoznaninica a trebali bi dobiti mnogo manje nego dosad
NBL NB NIP kako stvari stoje bi trebali preći prag
BPS bi mogao isklipiti
Nemogu po brojkama ali realan je ostanak SDA u vlasti nakon oktobra u KS
Velika mogućnost da će neki od kadrova NBL NB i NIP te SBB vratiti se u SDA nakon što dobiju mandat od AntiSDA glasača
Još ima ''Miladina'' u ljevici
:!:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#668 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Maystor »

putokaz1 wrote:gledam svi predvidjaju relativnu pobjedu SDA u KS
Zar im Kifla i Ibrahim ne ukradoše pola glasova... :?:
Konkurencija je žestoka
4 Lijeve stranke pretenduju da pređu prag i zajedno bi trebali biti jači od same SDA ali nedovoljno za većinu
SBB je nepoznaninica a trebali bi dobiti mnogo manje nego dosad
NBL NB NIP kako stvari stoje bi trebali preći prag
BPS bi mogao isklipiti
Nemogu po brojkama ali realan je ostanak SDA u vlasti nakon oktobra u KS
Velika mogućnost da će neki od kadrova NBL NB i NIP te SBB vratiti se u SDA nakon što dobiju mandat od AntiSDA glasača
Još ima ''Miladina'' u ljevici
:!:
Iz kojeg si ti kantona? Čini mi se da ne poznaješ situaciju u KS dobro.

Razgovarao sam s ozbiljnim ljudima iz SDA; oni su svjesni da će izgubiti u Tuzli, ali su ubijeđeni u pobjedu u Sarajevu.

Kifla je njihov proizvod, pozdravljam što je bar progovorio o nekim stvarima, ali realno, on ne može ništa promijeniti. Hadžibajrić ako bude imao 1 čovjeka u kantonu, nek se udara nogom u guzicu.

Novi predsjednik KO DF je veoma blizak NS, mislim da su se već "dogovorili", ali budimo realni, to nije prijetnja za SDA.

SBB je veoma jak u Sarajevu. Zapošljavaju, kupuju, ne jebu ni državu ni zakone. Obećavaju kule i gradove. Možda budu druga stranka u kantonu, a možda ih ljudi odjebu u samom finišu predizborne trke. Ko će znat.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#669 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by putokaz1 »

sa TK sam
Slušam mnoge izgleda da je SBB jak samo u Sarajevu
Ja mogu uporediti statistike izbora zadnja dva tri ciklusa,ali nemogu znat snagu NBL,NB,NIP jer su nove stranke,poznato je da je Hadžibajrić jak u Starom gradu,poznato je da je DF propo zbog napuštanja zastupnika u KS,zbog Stojnića itd
Situacijau TK je slična ali na TK SDP s 5 načelnika bi trebao biti gazda ne samo unutar ljevice već i na nivou Kantona,trebao ali...
Na TK nema NIP ali ima PDA koja ima infrastrukturu,pare,Načelnika,Vladu...
Ono što je Hadžibajrić u Starom gradu to je Suljić u Kalesiji što im daje realne šanse za prolaz u Kantonalne skupštine(NBL)
Konaković u KS a Načelnik Srebrenika TK su NB i imaju realne šanse za prolaz pargova za Kanotn
Teško mi je još procjeniti,volio bi da se čudo desi da SDA izgubi ALI...
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#670 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by high_volume »

Vi ste profulili temu, putokaz i maystor
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#671 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by El_comadante »

Maystor wrote:
putokaz1 wrote:gledam svi predvidjaju relativnu pobjedu SDA u KS
Zar im Kifla i Ibrahim ne ukradoše pola glasova... :?:
Konkurencija je žestoka
4 Lijeve stranke pretenduju da pređu prag i zajedno bi trebali biti jači od same SDA ali nedovoljno za većinu
SBB je nepoznaninica a trebali bi dobiti mnogo manje nego dosad
NBL NB NIP kako stvari stoje bi trebali preći prag
BPS bi mogao isklipiti
Nemogu po brojkama ali realan je ostanak SDA u vlasti nakon oktobra u KS
Velika mogućnost da će neki od kadrova NBL NB i NIP te SBB vratiti se u SDA nakon što dobiju mandat od AntiSDA glasača
Još ima ''Miladina'' u ljevici
:!:
Iz kojeg si ti kantona? Čini mi se da ne poznaješ situaciju u KS dobro.

Razgovarao sam s ozbiljnim ljudima iz SDA; oni su svjesni da će izgubiti u Tuzli, ali su ubijeđeni u pobjedu u Sarajevu.

Kifla je njihov proizvod, pozdravljam što je bar progovorio o nekim stvarima, ali realno, on ne može ništa promijeniti. Hadžibajrić ako bude imao 1 čovjeka u kantonu, nek se udara nogom u guzicu.

Novi predsjednik KO DF je veoma blizak NS, mislim da su se već "dogovorili", ali budimo realni, to nije prijetnja za SDA.

SBB je veoma jak u Sarajevu. Zapošljavaju, kupuju, ne jebu ni državu ni zakone. Obećavaju kule i gradove. Možda budu druga stranka u kantonu, a možda ih ljudi odjebu u samom finišu predizborne trke. Ko će znat.
NBL bi trebao imati 2-3 čovjeka jer je ipak jak Hadzibajric u starom gradu, a DF bi trebao pasti oni su imali 7 na početku sada tu oko 4-5 max
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#672 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by jefff »

EKSKLUZIVNO – ZAŠTO NIJE ODRŽANA SKUPŠTINA KANTONA SARAJEVO: Režim spriječio odbijanje izvještaja o radu javnih preduzeća i ustanova i smjene svojih direktora

https://thebosniatimes.ba/19167/ekskluz ... direktora/
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#673 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Roccohljup »

jefff wrote:EKSKLUZIVNO – ZAŠTO NIJE ODRŽANA SKUPŠTINA KANTONA SARAJEVO: Režim spriječio odbijanje izvještaja o radu javnih preduzeća i ustanova i smjene svojih direktora

https://thebosniatimes.ba/19167/ekskluz ... direktora/
A ko fol SBB je za :D :D :D u suštini, nikom ne odgovara odrzavanje sjednice, bolje odmarati a primati platu, te raditi na izbornoj kampanji :)
REAKCIJE Da bi se razgovaralo o problemima u Kantonu

Zvonko Marić za ''Avaz'': SBB traži održavanje hitne sjednice Skupštine KS
Autor: M. Aš.
prije 2 sata
A
A
A
14
Već nekoliko mjeseci Skupština Kantona Sarajevo se ne održava, iako nekoliko izuzetno važnih odluka čeka na usvajanje. Razlog tome su, kako saznajemo, unutrašnja prepucavanja u SDA, koja je ostala bez nekoliko zastupnika u svom klubu te je postala upitna parlamentarna većina.

Zvonko Marić, zastupnik SBB-a u Skupštini Kantona Sarajevo, izjavio je danas za ''Avaz'' da je nedopustivo i sramno da se već mjesecima ne zakazuje skupštinska sjednica na kojoj bi se razgovaralo o problemima u Kantonu, ali i raspravljalo o izvještajima o radu javnih kantonalnih preduzeća, između ostalog, i onom o radu Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS).



Prema Marićevim riječima, nijedan zastupnik SBB-a ni ministar iz te stranke nisu protiv bilo kojeg izvještaja, ali je notorna laž da zastupnici SBB-a bilo šta koče.

- Mi u SBB-u nemamo razloga bježati od bilo kojeg izvještaja. Znači, laž je, također, da se SBB protivi održavanju sjednice, što pojedini spočitavaju. Mi mjesecima tražimo da se sjednica održi. Pa sjednice nema već tri mjeseca! Kome odgovara ovakvo stanje? To što drugi pokušavaju manipulirati činjenicama i ne žele se suočiti s istinom je njihov problem i neka onda snose odgovornost. Mi se ne protivimo ni izvještaju o radu KCUS-a. Mi ne možemo niti želimo prejudicirati ko će kako glasati. Ali tražimo da se sjednica pod hitno održi. Sramno je da se zbog jednog izvještaja o radu KCUS-a blokiraju procesi i rad Skupštine KS samo i isključivo iz politikantskih razloga – kaže Marić komentirajući spočitavanja dijela skupštinske opozicije da SBB, kao dio vladajuće strukture u Sarajevu, onemogućava održavanje sjednice Kantonalne skupštine.

Kaže da je postavio i pitanje zašto nikada nije zakazana ni tematska sjednica na kojoj bi se raspravljalo o kritičnom stanju zagađenosti životne sredine u Sarajevu, čiji je inicijator.

- Zašto se neko boji istine? Zašto se pojedinci boje ko će i kako glasati za izvještaje o radu? Mi s tim u SBB-u nemamo problema. Mi nismo kalkulanti ni manilupatori. Mi radimo u interesu građana. Ako je došlo do cijepanja u SDA, ako su pojedini otišli u Narod i pravdu, to je njihov problem i neka to rješavaju. I ti što se pribojavaju da neće imati dovoljan broj glasova, o tome trebaju brinuti. Ali SBB-u prebacivati odgovornost za neodržavanje sjednica je sramno. Mi u tim igrama ne želimo učestvovati. Ono što tražimo je da se zakaže hitna sjednica i nema razloga da se bilo čega plašimo - zaključuje Zvonko Marić.
baxus
Posts: 1208
Joined: 29/10/2005 16:31

#674 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by baxus »

problem ce biti DF, koji kupi glasove ljevice, a prodat ce se desnici u postizbornom kurvanju.

SDA 7
SBB 5
Neke kurvanjske stranke tipa tipa BPS 1.
tu desnica ima 13.

Ali onda stupa na snagu DF s recimo 3 mandata maksimalno.

i onda im treba jos 2 zastpupnika iz ovih ostalih stranaka (Konakovic, Sepic, Hadzibajric) koje bi kupili. Uvijek ce se naci dvojica
to je 18.

dok na drugoj stani imamo:
SDP 6
NS 5
GS 2

Konakovic 3
Hadzibajric 2
Sepic 1

minus 2 koja su pomenuta gore da ce se prodati desnici (vjerovatno Hadzibajricevi bojovnici)
to je 17

Sto znaci da ova "ljevica" treba isto da spremi kesi u kupi neku kurvi iz SBB-a npr. odnosno dvije kurve.

bit tijesno.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#675 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Capsicum »

Ja Šepića, Hadžibajrića i Konakovića ne mogu računati u nikakvoj varijanti vlade ljevice. Isto kao i BPS. Ali isto tako smatram da neki od nabrojanih neće ni preći izborni prag. Da će biti tijestno - vjerovatno hoće, ali mislim da će ljevica ipak skupiti tih 18 mandata i bez ovih kvazi-SDA opcija.
Locked