Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#576 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by kluz franjo »

KANTONALAC wrote:https://skupstina.ks.gov.ba/najave/sjednica/8145

Evo teme za razgovor
Hvala @Kantonalac
U dijelu dokumenta budžeta "Javna rasprava" se nalazi i molba Zemaljskog muzeja (str. 301). Zemaljski muzej kumi i moli, praktično prosi da ministarstvo obrazovanja odobri program "Saradnje muzeja u segmentu predškolskog i školskog obrazovanja" teškog nevjerovatnih 95 hiljada maraka. (uporediti sa iznosom najnovije optužnice za Radeljaša). I objašnjava i 130 godina postojanja i svjetska iskustva saradnje muzejskih i obrazovnih institucija. I nudi da će sufinansirati tih 95.000. I šta kaže DIF-ovska vlada i DIF-ovski ministar obrazovanja?
"Primjedbe se ne prihvataju"
A još uvijek nemamo odgovor na nagradno pitanje: "Ko je, šta je, gdje je INSTITUT ZA KULTURU I UMJETNOST U BIH koji iz budžeta KS treba dobiti 200.000 KM, isto koliko i Zemaljski muzej.
Uz dužno poštovanje prema onima koji drugačije misle, ali po mojoj definiciji patriotizma Bosna i Hercegovina nije ni Dejton, ni popisi, ni izbori, koliko je to ZEMALJSKI MUZEJ.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#577 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by kluz franjo »

Kucamo na vrata zaboravljnih asova...
Na sjednici za 6 dana će biti i kupovina azila za pse u Prači od firme MURAI (Vlasnik Muriz Alić)
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... _praca.pdf
Ako se ne varam, dotični je bio nekad i predsjednik NO Naftni Terminali Federacije (NTF) doo Ploče.
Kakva karijera...
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#578 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by kluz franjo »

Povodom sutrašnje sjednice SKS, ministar finansija Halebić o prijedlogu budžeta KS za 2018.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/ulaganj ... /171219031
Moram priznati da, kada se gdin Halebić pojavio prije 3 godine, mi se isti nije baš učinio tipičan za SDA-ovskog ministra finansija. Danas se već mora takođe priznati, da se je u kratkom roku uspio "reformisati" u pravog i tipičnog SDA ministra finansija.
Ministar Halebić je potvrdio da će nastaviti reformske korake i u 2018. želeći da KS bude lider u BiH kada su u pitanju urbane sredine za biznis.
Pa bih zamolio da mi neko ko zna pojasni, koje to konkretne reformske korake ministar misli nastaviti?
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#579 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Novak20 »

kluz franjo wrote:Kucamo na vrata zaboravljnih asova...
Na sjednici za 6 dana će biti i kupovina azila za pse u Prači od firme MURAI (Vlasnik Muriz Alić)
http://skupstina.ks.gov.ba/sites/skupst ... _praca.pdf
Ako se ne varam, dotični je bio nekad i predsjednik NO Naftni Terminali Federacije (NTF) doo Ploče.
Kakva karijera...
Sve će to narod pozlatiti, pardon, platiti.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#580 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by kluz franjo »

Normalno. Ima se, može se.

Nego zna li neko, kako će se SBB sutra postaviti? Jesu li još u "grande koaliciji", izlaze li ili opet ulaze?
Ubiće ih promaja, tako na otvorenim vratima...
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#581 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by cadburry »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ana-bab ... /171220023
"Ja možda i kršim ustav iznošenjem svog stava, ali ja smatram da je taj termin pogrešan, jer za mene je samo jedan poslanik", kazala je Babić.
:lol: :lol: :lol:

Hadži Ana Babić, koji je to jedan poslanik?
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#582 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Novak20 »

cadburry wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/ana-bab ... /171220023
"Ja možda i kršim ustav iznošenjem svog stava, ali ja smatram da je taj termin pogrešan, jer za mene je samo jedan poslanik", kazala je Babić.
:lol: :lol: :lol:

Hadži Ana Babić, koji je to jedan poslanik?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#583 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Banksy »

Glede Ane, šta bi s ovim...?

SBB PRIZNAO GREŠKU
Ana Babić: U Skupštini KS uskoro će se raspravljati o promjeni naziva škole "Mustafa Busuladžić"


"Vjerujte da osjećam grižnju savjesti zbog toga što smo mi, Savez za bolju budućnost, greškom glasali za tu odluku i sigurno ćemo na nekoj od narednih sjednica pokrenuti pitanje promjene naziva te škole i imena kontroverzne ličnosti kao što je Mustafa Busuladžić", rekla je Babić.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#584 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by breuer »

greškom glasali :-)

greškom ste vi oblizali govnjivu motku SDA, a to ko uradi ni poslanik mu dragi kasnije ne može pomoć
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#585 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Opal_89 »

Od 40 000 studenata u Sarajevu, samo 5000 kupuje kupon, ostali švercuju :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#586 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by DaffyDuck »

kluz franjo wrote:
KANTONALAC wrote:https://skupstina.ks.gov.ba/najave/sjednica/8145

Evo teme za razgovor
Hvala @Kantonalac
U dijelu dokumenta budžeta "Javna rasprava" se nalazi i molba Zemaljskog muzeja (str. 301). Zemaljski muzej kumi i moli, praktično prosi da ministarstvo obrazovanja odobri program "Saradnje muzeja u segmentu predškolskog i školskog obrazovanja" teškog nevjerovatnih 95 hiljada maraka. (uporediti sa iznosom najnovije optužnice za Radeljaša). I objašnjava i 130 godina postojanja i svjetska iskustva saradnje muzejskih i obrazovnih institucija. I nudi da će sufinansirati tih 95.000. I šta kaže DIF-ovska vlada i DIF-ovski ministar obrazovanja?
"Primjedbe se ne prihvataju"
A još uvijek nemamo odgovor na nagradno pitanje: "Ko je, šta je, gdje je INSTITUT ZA KULTURU I UMJETNOST U BIH koji iz budžeta KS treba dobiti 200.000 KM, isto koliko i Zemaljski muzej.
Uz dužno poštovanje prema onima koji drugačije misle, ali po mojoj definiciji patriotizma Bosna i Hercegovina nije ni Dejton, ni popisi, ni izbori, koliko je to ZEMALJSKI MUZEJ.
Papci to ne razumiju, i papcima to nikad nece biti jasno!
Ministar- DIF-ovac je za suda, ko se susrece sa djecom i planom i programom za djecu od 6 do 9 godina (I-IV razred) zna o cemu pricam.
Djeca od 6 godina u prvom razredu imaju 10 predmeta! Ove godine je novost da ih i u prvom polugodistu drugog razreda ocjenjuju i da trebaju imati po 4 ocjene iz svakog predmeta?! A za Moju okolinu nastavni plan za svaku godinu isti?! I u svim odborima, organizacijama, Vijecima roditelja koji bi trebali biti nezavisni i dati svoj glas razuma sjede stranački dupeuvlakaci. Kukolji ovog drustva.
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#587 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Opal_89 »

DaffyDuck wrote:
kluz franjo wrote:
KANTONALAC wrote:https://skupstina.ks.gov.ba/najave/sjednica/8145

Evo teme za razgovor
Hvala @Kantonalac
U dijelu dokumenta budžeta "Javna rasprava" se nalazi i molba Zemaljskog muzeja (str. 301). Zemaljski muzej kumi i moli, praktično prosi da ministarstvo obrazovanja odobri program "Saradnje muzeja u segmentu predškolskog i školskog obrazovanja" teškog nevjerovatnih 95 hiljada maraka. (uporediti sa iznosom najnovije optužnice za Radeljaša). I objašnjava i 130 godina postojanja i svjetska iskustva saradnje muzejskih i obrazovnih institucija. I nudi da će sufinansirati tih 95.000. I šta kaže DIF-ovska vlada i DIF-ovski ministar obrazovanja?
"Primjedbe se ne prihvataju"
A još uvijek nemamo odgovor na nagradno pitanje: "Ko je, šta je, gdje je INSTITUT ZA KULTURU I UMJETNOST U BIH koji iz budžeta KS treba dobiti 200.000 KM, isto koliko i Zemaljski muzej.
Uz dužno poštovanje prema onima koji drugačije misle, ali po mojoj definiciji patriotizma Bosna i Hercegovina nije ni Dejton, ni popisi, ni izbori, koliko je to ZEMALJSKI MUZEJ.
Papci to ne razumiju, i papcima to nikad nece biti jasno!
Ministar- DIF-ovac je za suda, ko se susrece sa djecom i planom i programom za djecu od 6 do 9 godina (I-IV razred) zna o cemu pricam.
Djeca od 6 godina u prvom razredu imaju 10 predmeta! Ove godine je novost da ih i u prvom polugodistu drugog razreda ocjenjuju i da trebaju imati po 4 ocjene iz svakog predmeta?! A za Moju okolinu nastavni plan za svaku godinu isti?! I u svim odborima, organizacijama, Vijecima roditelja koji bi trebali biti nezavisni i dati svoj glas razuma sjede stranački dupeuvlakaci. Kukolji ovog drustva.
Mala ispravka, imaju 9 predmeta. Ali opet sve ostalo stoji. Nazalost jos uvijek se vrse eksperimenti nad nason djecom.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#588 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by DaffyDuck »

Opal_89 wrote:
Mala ispravka, imaju 9 predmeta. Ali opet sve ostalo stoji. Nazalost jos uvijek se vrse eksperimenti nad nason djecom.
U pravu si, ispravka:
1.Bosanski
2. matematika
3 .muzicko
4. likovno
5. Moja okolina
6. Sport
7. Engleski
8. Informatika
9. Vjeronauka/Kultura religije

Jos to da su nastavnici engleskog ne pripremljeni za rad sa tako malom djecom, poneki cak i ljuti jer ne znaju kako raditi s njima... A informatika je tek posebna prica, uciteljii su tek neki dan dobili plan i program za drugi razred....
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#589 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Opal_89 »

Navodno na seminarima rekli kako je svrha uvodjenja informatike u prve razrede ta sto traze potencijalne programere :lol:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#590 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by DaffyDuck »

Jedina svrha uvodjenja premeta je da se sprovede nabavka tableta i "usluga" programiranja posebnog programa uvezivanja za potrebe nastave u KS :roll: Eto, zivo me interesuje koja je bila vrijednost sprovedenog tendera, ili jos vjerovatnije konkurentskog ili direktne pogodbe.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#591 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by walk_M-A-N »

DaffyDuck wrote:Jedina svrha uvodjenja premeta je da se sprovede nabavka tableta i "usluga" programiranja posebnog programa uvezivanja za potrebe nastave u KS :roll: Eto, zivo me interesuje koja je bila vrijednost sprovedenog tendera, ili jos vjerovatnije konkurentskog ili direktne pogodbe.
na temu reforme
http://skolegijum.ba/tekst/index/1410/m ... h-ucionica
kojeg tendera
http://skolegijum.ba/tekst/index/1408/s ... nformatika
imaju neki milioni
Mogućnost da se budžet za obrazovanje koristi kao protočna kasa od Vlade do privatnika (stranačkog favorita ili jarana?) još je očitija kod stavki za informatizaciju:
Izrada informatičke platforme – 500.000 (prošle godine – nula)
Nabavka opreme za realizaciju Projekta "Elektronski dnevnik" – 1.100.000 (prošle godine – nula, ali je prošle godine Projekat elektronske učionice bio 1.100.000)
Jedinstven informacioni sistem visokoškolskih ustanova – 200.000 (prošle godine bio 50.000).
Naravno da ni ovdje nemamo obrazloženje: kako se do ove cifre došlo, šta su rezultati prethodnih ulaganja, gdje je nestao EMIS, i koliko je na kraju ukupno u njega bilo uloženo?
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#592 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by kluz franjo »

walk_M-A-N wrote:...
DaffyDuck wrote:...
Evo čitam usvojiše ovaj "najbolji živući" budžet svih vremena i bliže okoline...
21 ruka za. Znači "super grande koalicija" SDA/SBB/BOSS i BPS čvrsta k'o beton.
Neka, neka. Sportski je čestitati.
Ako je neko pratio sjednicu na tv, neka nam prenese utiske.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#593 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by putokaz1 »

Svake izbore iste odnos snaga,nakon svakih izbora imamo BPS BOSS SBB itd ali odnos se samo mijenja između izbore
DF 7-0
Nezavisni 0-5-3
NS 3-5
SDA ona uvjek svoj broj između izbora poveća
Bila je vladajuća koalicija SDA-DF-BPS BOSS
Onda SDA-Nezavisni-BPS BOSS
Onda SDA SBB Nezavisni BOSS BPS
Sad SDA SBB BOSS BPS
Ponekad BOSS i BPS glume Opoziciju
A mandat 2010-2014 smo imali
SDP-SDA-SBIH-BPS-NSRZB-BOSS
SDP-SBB-SBIH-BPS-NSRZB-BOSS
SDA-SBIH-NSRZB-BPS-BOSS
2018
Može biti SDA-DIO LJEVICE-NEZAVISNI-SBB-BPS....
ili
SDP+DF+NS+GS+NEZAVISNI+
Glasači KS i vi odlučujete bar taj DAN
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#594 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Matijevic_Vlado »

Al naruzise Gusica ko malo dijete. Premijer ga brani, kaze nije vam se podsmijavao, nego je on uvijek nasmijan. :mrgreen:
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#595 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by kluz franjo »

Matijevic_Vlado wrote:Al naruzise Gusica ko malo dijete. Premijer ga brani, kaze nije vam se podsmijavao, nego je on uvijek nasmijan. :mrgreen:
To se Zvonko Marić sigurno požalio (zvuči mi poput njega). Nego, jel' bilo još kakvih pikantnih detalja?
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#596 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by Matijevic_Vlado »

kluz franjo wrote:
Matijevic_Vlado wrote:Al naruzise Gusica ko malo dijete. Premijer ga brani, kaze nije vam se podsmijavao, nego je on uvijek nasmijan. :mrgreen:
To se Zvonko Marić sigurno požalio (zvuči mi poput njega). Nego, jel' bilo još kakvih pikantnih detalja?
Zvonko i Smajic su ga naruzili. Ana je zakucala sa poslanikom.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#597 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by It_is_a_Leclerc »

Jezički i logički, zastupnik ima daleko više smisla nego poslanik - što je utjecaj istočne varijante. Meni je poslanik nekako rogobatno, arhaično, iako razumijem da je baš periferno pitanje
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#598 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by DaffyDuck »

walk_M-A-N wrote:
DaffyDuck wrote:Jedina svrha uvodjenja premeta je da se sprovede nabavka tableta i "usluga" programiranja posebnog programa uvezivanja za potrebe nastave u KS :roll: Eto, zivo me interesuje koja je bila vrijednost sprovedenog tendera, ili jos vjerovatnije konkurentskog ili direktne pogodbe.
na temu reforme
http://skolegijum.ba/tekst/index/1410/m ... h-ucionica
kojeg tendera
http://skolegijum.ba/tekst/index/1408/s ... nformatika
imaju neki milioni
Mogućnost da se budžet za obrazovanje koristi kao protočna kasa od Vlade do privatnika (stranačkog favorita ili jarana?) još je očitija kod stavki za informatizaciju:
Izrada informatičke platforme – 500.000 (prošle godine – nula)
Nabavka opreme za realizaciju Projekta "Elektronski dnevnik" – 1.100.000 (prošle godine – nula, ali je prošle godine Projekat elektronske učionice bio 1.100.000)
Jedinstven informacioni sistem visokoškolskih ustanova – 200.000 (prošle godine bio 50.000).
Naravno da ni ovdje nemamo obrazloženje: kako se do ove cifre došlo, šta su rezultati prethodnih ulaganja, gdje je nestao EMIS, i koliko je na kraju ukupno u njega bilo uloženo?
Ovo je strasno :shock: Ovaj Three D One d.o.o. znaci vec su im prosle godine dali posao bez tendera za propisiks.net koja ne postoji?! I sad plnira u budzetu milion za 2018?
A ovo sto je napisao roditelj za nastavu informatike, sve tacno 100%. Sve se ovako odvija.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#599 Re: Skupština kantona Sarajevo 2014-2018

Post by kluz franjo »

walk_M-A-N wrote:
kluz franjo wrote:Ozbiljno, zna li neko od vas šta je, gdje je taj
Institut za kulturu i umjetnost u BiH,
za koji je iz budžeta KS predviđeno izdvajanje u iznosu od 200.000 KM?
Evo opet pogledah. Naravno ne znam šta je Institut za kulturu i umjetnost u BiH kao što vjerovatno ne znaju ni oni koji glasaju za ovo. Izgleda da je stavljen kao nova stavka. Negdje bi trebao da ima elaborat o osnivanju.
Evo sada znamo šta je famozni "Institut za kulturu i umjetnost u BiH" koji će dobiti 200.000 KM iz budžeta KS.
Da napomenem, isti iznos će dobiti i Zemaljski muzej - koji sljedeće godine puni (ne možemo reći slavi, jer povoda za slavlje nema) 130-u godinu postojanja.
Ministar Kurić (min 30:00) "će pokušati biti što jasniji!"
https://youtu.be/xsQLrtTQTbA?t=1802
Locked