Skupstina FK Sarajevo+Uplata upravljackih uloga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#101 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by pOZz »

rashtiman wrote:Pozdrav :D :lol:
Javi se ljudima, prozivaju te. :P
User avatar
ole69
Posts: 762
Joined: 30/01/2012 17:51
Location: Krajina

#102 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by ole69 »

:D :lol:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#103 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

pOZz wrote:
rashtiman wrote:Pozdrav :D :lol:
Javi se ljudima, prozivaju te. :P
Evo javio sam se :lol:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#104 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

HZ ilidza svraticu do eurotexa samo javi kad roba stigne :D
chojk
Posts: 25
Joined: 31/05/2012 13:59

#105 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by chojk »

brisi post
Last edited by chojk on 31/05/2012 19:23, edited 1 time in total.
chojk
Posts: 25
Joined: 31/05/2012 13:59

#106 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by chojk »

rashtiman wrote:HZ ilidza svraticu do eurotexa samo javi kad roba stigne :D
Stigla je :D
User avatar
ole69
Posts: 762
Joined: 30/01/2012 17:51
Location: Krajina

#107 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by ole69 »

Bome ce se ovo oduzit pravo.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#108 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Logovan »

Jbg vala :roll: Valjda će se usvojiti 14 juna (nastavak).
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#109 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by todd_smith »

Rizvanoviću je zasmetalo što su neki ljudi koj nije imenovao ulazili u svlačionicu protiv GOŠka-.
:shock: :roll:
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#110 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by north »

zlo87 wrote:Jbg vala :roll: Valjda će se usvojiti 14 juna (nastavak).
Kakav nastavak 14 juna, je li to znači da se završilo i da se ništa nije konkretno odlučilo :? ?
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#111 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Eborg »

Fale ti stranice sa članovima 11. i 18. no dobro. :mrgreen:

Je li vam ovo onaj prijedlog statuta što ga je onaj Kusturica svojevremeno napisao i objavio pa je sada aktuelan?
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#112 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by pOZz »

Bez čitanja, mislim da je ovo prvobitni statut o kojem je bilo riječi i prošle godine.
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#113 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Logovan »

north wrote:
zlo87 wrote:Jbg vala :roll: Valjda će se usvojiti 14 juna (nastavak).
Kakav nastavak 14 juna, je li to znači da se završilo i da se ništa nije konkretno odlučilo :? ?
Koliko sam pročitao na fksinfu, treba biti par prerada na statutu i to je to. Onda bi trebalo da većina podrži statut.
User avatar
gospodin Rajković
Posts: 128
Joined: 21/08/2010 15:11
Location: Švrakino city

#114 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by gospodin Rajković »

evo info sa sinfo ja sad pročitao:wrote:

Izvor:Jedan od clanova iz uprave
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#115 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by F&N »

Mislim da ce statut proci na glasanju 14. i sa minimalnim korekcijama.
Legende definitivno se nalaze u pat poziciji, hvala Bogu, ostracima im je podobro otupila.
Karte na koje su oni igrali ove godine nisu bile dovoljne da smaknu ovu upravu, a bile su najprije Alen Skoro, Damir Hadzic, Maksumic, Pehlic i ostali lajavci kojima Sarajevo "nije sto je nekad bilo, i nema tu ljudi koje poznaju", zatim Gošk, pa neko 7. kolo, pa licenca, i na kraju pokusaj nedolaska na skupstinu tj pad skupstine.
Medjutim napravljene su odredjene korekcije i u tom segmentu pa vise nece moci svako minirati skupstinu svojim nedolaskom, u suprotnom gubi status clana ;)
A "legendama" je to zadnje utociste, skupstina jedino mjesto osim kafane na ciglanama, gdje imaju pravo glasa.

Mnogo sam optimisticniji kada je u pitanju skupstina koja slijedi 14. kao i buducnost Sarajeva.

Cak i kada aBd ovo prodje, i sve krene na bolje suludo je ocekivati da ce Sarajevo postati ono sto zelimo u jednoj sezoni, za to su potrebne godine, rada truda i nashe podrske.

ABD sad cemo svi imati priliku na ljeto, da dokazemo vjernost klubu kupujuci sezonske karte za narednu godinu, i produzivanjem clanarine.

Hvala Bogu jednu od najgorih godina od kada postoji Sarajevo, i po klub jednu od najopsanijih smo predeverali, aBd sad ocekujem samo ljepse dane.


VOLIM TE SARAJ'VO!!!
User avatar
Saraj`vo
Posts: 139
Joined: 09/05/2012 13:15
Location: ...do zadnjeg dana, života mog.

#116 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Saraj`vo »

Volim i ja tebe :D
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#117 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by poznanik »

Površnim čitanjem ovog Prijedloga Statuta FK Sarajevo, ja sam uočio nejasne odredbe.:

- U Preambuli Statuta, osim Zakona o udruženjima, mora biti pozvan i Zakon o sportu u BiH
- Član 1. – Potrebno je odobrenje Grada Sarajeva za korištenje naziva Sarajevo
- Član 2. – Mora biti usklađen sa čl. 14. Zakona,
- Član 5. – Nedefinisan (ovo udruženje mora biti nepolitičko, nestranačko, neprofitno, dobrovoljno...)
- Član 6. – Ako se ovo udruženje registrira na entitetskom nivou (FBiH), ne može imati organizacione jedinice širom BiH, već samo unutar FBiH,
- Član 10.- Ciljevi i djelatnosti: Uglavnom je navedeno stvaranje uslova, npr. za okupljanje (da li to znači zabrana parkiranja automobila na nekom parkingu, da bi se ljudi mogli okupljati? Itd. Ovaj član treba pravilno urediti, jasno definirati ciljeve i zadatke.
- Član 13.- Diskreciona procjena. Šta ovo znači? Kako se vrši ova procjena, na osnovu čega? Boje očiju, izgleda košulje, čistoće cipela, broja zuba, ili imovinskog stanja? Šta je sa Evropskom konvencijom o slobodi udruživanja?
- Član 18.- Upravljačka-glasačka prava. Ovo je diskriminatorska odredba, protivna članu 2. Zakona o zabrani diskrimacije u BiH) (član 22. isto)
- Član 23.- Nadležnost Skupštine ne može biti povjerena Upravnom odboru, ni u kom slučaju.
- Član 25.- Odlučivanje na Skupštini. Odluke se ne mogu donositi većinom upravljačkih-glasačkih prava, a svakako moraju biti donesene odlukom prisutnih delegata na Skupštini.
- Član 27.- Ime Kluba je određeno članom 1. ovog Statuta, i ne može ga mijenjati Upravni odbor, već Skupština.
- Član 30.- Predsjedništvo Kluba. Fukcija sa nedefinisanom nadležnošću i odredbom o nelegalnoj nadležnosti: Statutom je određena nadležnost i način donošenja odluka Upravnog odbora. Te odluke ne mogu donositi drugi organi, ako UO nema kvoruma.
- Član 32.- I Generalni direktor i Upravni odbor imaju pravo na kreditna zaduživanja do 50.000 KM???
- Član 38.-39.- Stručni kolegij. Nedefinisane odredbe, prava i odgovornost i neusklađenost sa čl. 42.
- Član 43.- Potpisnici i pravo zastupanja. Vjerovatno će Poslovnikom biti određenije definirano pravo kojih akata može biti potpisnik, i ko?
- Član 48.- Nema određenja o Poslovniku o radu Nadzornog odbora.
- Član 57.- Izmjene i dopune Statuta. Ne mogu se vršiti „na način na koji je donešen“, već prema Zakonu o udruženjima i fondacijama. Ko može podnijeti inicijativu, kome, itd., itd. Potpuno nedefinisan član.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#118 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by north »

Sarajmen wrote::)
Usvojen, uz određene korekcije. Ne znam koje i u kojem dijelu. Hairli bilo.
Jedina korekcija je izbacivanje onog dijela u kojem se spominje dodavanje sponzora imenu ukoliko se ponude više od 21 mil. eura, i taj prijedlog UNFKS je usvojen i izbačen iz statuta...ostalo je sve isto, barem koliko sam ja upoznat...
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#119 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by north »

...više od 1 mil. eura, greška....
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#120 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Charuga »

north wrote:...više od 1 mil. eura, greška....
J.bote, kako sam se iznenadio kad sam procitao 21 mil eura. Vec kontam da bi za te pare dozvolio da pored imena doda sta god hoce .. :mrgreen:
Frank Sinatra
Posts: 198
Joined: 01/10/2008 11:05

#121 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Frank Sinatra »

Ako se "ljubav zove imenom tvojim", a ti prodajes to ime, jel' to znaci da prodajes ljubav i kako se zovu oni koji prodaju ljubav?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#122 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Charuga »

Frank Sinatra wrote:Ako se "ljubav zove imenom tvojim", a ti prodajes to ime, jel' to znaci da prodajes ljubav i kako se zovu oni koji prodaju ljubav?
Nisi me shvatio izgleda ali nema veze, zakljuci kako hoces ali 21 milion eura je nesto sto NIKO iz nase lige ne bi odbio a da mu se za tu cifru pored imena kluba doda jos jedno ime. Nesto slicno kao KK Bosna ASA ...

Pokojni Dvornik bi ti zavidio ... ;-)

Helem, nastavite gdje ste stali, iskljucujem se. Samo mi je za oko zapelo ono 21 milion ojra ... :run:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#123 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by poznanik »

Sarajmen wrote::)
Usvojen, uz određene korekcije. Ne znam koje i u kojem dijelu. Hairli bilo.

Član 18. je bio diskriminatorski, je li ostao takav?
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#124 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by pOZz »

poznanik wrote:
Sarajmen wrote::)
Usvojen, uz određene korekcije. Ne znam koje i u kojem dijelu. Hairli bilo.

Član 18. je bio diskriminatorski, je li ostao takav?
Zašto je diskriminatorski?
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#125 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by poznanik »

pOZz wrote:
poznanik wrote:
Sarajmen wrote::)
Usvojen, uz određene korekcije. Ne znam koje i u kojem dijelu. Hairli bilo.

Član 18. je bio diskriminatorski, je li ostao takav?
Zašto je diskriminatorski?

Nije 18. nego član 22. i 28. jer omogućava različito postupanje prema, zakonom, ravnopravnim članovima udruženja FK Sarajevo, ističući finansijsko i socijalno stanje:

Image
Image
Član 2. (Diskriminacija)
(1) Diskriminacijom će se, u smislu ovog zakona, smatrati svako različito postupanje uključujući svako isključivanje, ograničavanje ili davanje prednosti utemeljeno na stvarnim ili pretpostavljenim osnovama prema bilo kojem licu ili grupi lica na osnovu njihove rase, boje kože, jezika, vjere, etničke pripadnosti, nacionalnog ili socijalnog porijekla, veze s nacionalnom manjinom, političkog ili drugog uvjerenja, imovnog stanja, članstva u sindikatu ili drugom udruženju, obrazovanja, društvenog položaja i spola, spolnog izražavanja ili orijentacije, kao i svaka druga okolnost koja ima za svrhu ili posljedicu da bilo kojem licu onemogući ili ugrožava priznavanje, uživanje ili ostvarivanje na ravnopravnoj osnovi, prava i sloboda u svim oblastima javnog života.
(2) Zabrana diskriminacije primjenjuje se na sve javne organe kao i na sva fizička ili pravna lica, i u javnom i u privatnom sektoru, u svim oblastima, a naročito: zaposlenja, članstva u profesionalnim organizacijama, obrazovanja, obuke, stanovanja, zdravstva, socijalne zaštite, dobara i usluga namijenjenih javnosti i javnim mjestima, te obavljanja privrednih aktivnosti i javnih usluga.
Post Reply