Skup podrske u Zenici

Locked

Podrzavate li protjerivanje mudzahedina?

da
84
58%
ne
50
35%
ne znam
10
7%
 
Total votes: 144

za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#301

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

DaysleepeR wrote: pa na pocetku je u rezolucijama UN-a jasno pisalo da se radi o agresiji na BiH

RS je proglasavana pobunjenickom protiv legalne BH Vlade

Dolaskom mdužahedina i islamizacijom Armije BiH UN rat u BiH proglasava građanskim i sukobom "tri strane"

ti kao da si prespavao taj period?
Nisam prespavao, bio sam "aktivan"

Drugo, evo rezolucije UN-a i pokazi mi gdje UN govori o konfliktu u BiH kao građanskom ratu

A/RES/47/121
A/RES/48/88
A/RES/49/10
A/RES/49/196
A/RES/50/193

SC 752, 755, 757, 758, 761, 764, 770, 776, 781, 786, 787, 798, 816, 819, 820, 824, 836, 838, 844, 859, 900, 913, 941, 942, 943, 958, 959, 970, 982, 1004, 1010, 1016, 1031 i 1035

Treće diskutujem o dvostrukim standardima i licemjerstvu. Ovdje egzistira mnogo više rušitelja ustavnog poretka pa nisu ni suđeni.

@mirCerka i ostali poguglaje malo i vi pa ćete vidjeti da su Imad El-Misri i Imad El-Huseini dvije različite osobe koje se zovu "Abu Hamza". Prvi je suđen, a protiv ovog o kojem govorimo, koliko znam, nikada nije podignuta nikakva optužnica. Vlasti nisu dale nikakav valjan razlog zbog čega je, to Abu Hamza prijetnja za nacionalnu sigurnost, niti je suđen po tom pitanju. Tu je kvaka.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#302

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

madner wrote:Ima legalno stečeno naše državljanstvo. :D
I Abu Hamzina supruga ima rođenjem stečeno državljanstvo, pa šta je sa njenim pravom na porodicu?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#303

Post by madner »

1. Ustanvljeno je da nelegalno stekao držaljanstvo.
To je fakt.

2. Državljanstvo mu je oduzeto.
I to je činjenica :)

3. Zatražio je azil. Dakle on je građanin Sirije. Nema ama baš nikakva građanska prava državljanja BiH, nit naša država ima bilo kakve obaveze prema njemu.

4. Azil je odbijen zato što je ocjena da je prijetnja nacijonalnoj sigurnosti. Dokaz ne mora biti u rangu sudskog dokaza, tj. to je do komisije.

5. Uložio je žalbu na ovu odluku, lično mislim da nema nikakve šanse da prođe.

Drugim riječima, ima ista prava kao i ja da odem u ameriku, podplatim nekog da dobijem vizu i ufate me. Samo pokušava priču na nešto drugo.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#304

Post by madner »

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:
madner wrote:Ima legalno stečeno naše državljanstvo. :D
I Abu Hamzina supruga ima rođenjem stečeno državljanstvo, pa šta je sa njenim pravom na porodicu?
Niko joj ne osporava pravo na porodicu, ili na muža. Nisam vidio da se mora razvest i brak anulirat.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14577
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#305

Post by DaysleepeR »

A šta je sa pravom porodice Ilije Jurišića npr. koji leži u zatvoru u Srbiji pod optužnicom za ratni zločin a vezano za napad na konvoj JNA na Brčanskoj Malti u Tuzli.

Hoćemo li se kad nasekirat za nekog od naših ljudi?

za promjenu
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#306

Post by mIRCerka »

DaysleepeR wrote:A šta je sa pravom porodice Ilije Jurišića npr. koji leži u zatvoru u Srbiji pod optužnicom za ratni zločin a vezano za napad na konvoj JNA na Brčanskoj Malti u Tuzli.

Hoćemo li se kad nasekirat za nekog od naših ljudi?

za promjenu
ako mogu citirati...

"Nek se za Ilijom sekiraju njegovi"


:(
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18220
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#307

Post by GandalfSivi »

venera888 wrote:snimak s proslih protesta u Zenici,,pogledajte ovu djecu :( :( :(

http://www.armijabih.com/index-moj_babo.html
E bas mi nije trebalo da posjetim ovu stranu. Eto na sta nam se svela istina o Armiji BiH i njenoj velicanstvenoj borbi. Na informacije o skupovima tipa ovoga. Jebo sve srbe i hrvate koji su se borili na pravoj strani, jebo sve one iskrene patriote koji su se borili za raju a protiv papaka, vazni su ovi likovi koji su dosli po ko zna cijoj direktivi da se malo bore a malo i serijat zavode.
Od sada ce Gandalf biti prvi dobri bosnjanin koji ce otvoreno pricati da je u BiH bio vjerski rat, jer mi je puno neka stvar zabluda kako smo mi u stvari bili za bratstvo i jedinstvo.

A sto se tice @venerice, pa ljudi dragi, to vam je djevojcica koja je po vlastitom priznanju nedavno primila islam, tamo negdje u dalekoj Skandinaviji, i sada s obzirom da ne moze izaci iz kuce bez muske pratnje sjedi za kompjuterom i gluposti pise. Ne obazirite se na nju previse.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14577
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#308

Post by DaysleepeR »

mIRCerka wrote:
DaysleepeR wrote:A šta je sa pravom porodice Ilije Jurišića npr. koji leži u zatvoru u Srbiji pod optužnicom za ratni zločin a vezano za napad na konvoj JNA na Brčanskoj Malti u Tuzli.

Hoćemo li se kad nasekirat za nekog od naših ljudi?

za promjenu
ako mogu citirati...

"Nek se za Ilijom sekiraju njegovi"


:(
e pa to je promjena karaktera rata u BiH

umjesto rata za Domovinu presaltalo se u rat za teritoriju

u svojoj vjeri i na svojoj zemlji

i opet ta ista "muslimanska" vlast protjeruje te iste koje je zvala da dodju

i opet kriv Zlaja - nekom SF logikom

:lol:

ljudi su čudo
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#309

Post by mostarac »

mIRCerka wrote:
DaysleepeR wrote:A šta je sa pravom porodice Ilije Jurišića npr. koji leži u zatvoru u Srbiji pod optužnicom za ratni zločin a vezano za napad na konvoj JNA na Brčanskoj Malti u Tuzli.

Hoćemo li se kad nasekirat za nekog od naših ljudi?

za promjenu
ako mogu citirati...

"Nek se za Ilijom sekiraju njegovi"


:(

HALALI NAM HAMZA
:roll: :roll: :roll: :roll:
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#310

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

madner wrote:1. Ustanvljeno je da nelegalno stekao držaljanstvo.
To je fakt.
To nije fakt.

Državljanstvo je legalno stekao 22.11.1994. po tadašnjem važećem zakonu.

To je fakt.
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#311

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

DaysleepeR wrote:A šta je sa pravom porodice Ilije Jurišića npr. koji leži u zatvoru u Srbiji pod optužnicom za ratni zločin a vezano za napad na konvoj JNA na Brčanskoj Malti u Tuzli.

Hoćemo li se kad nasekirat za nekog od naših ljudi?

za promjenu
Ilija Jurišić se bar procesuira, nakaradno - nakaradno, i ako Bog dobit će oslobađajuću presudu.

Ovdje se radi o kršenju ljudskih prava. Čovjeku se oduzme legalno stečeno državljanstvo od strane neke politički kontrolirane komisije, koja ne uvažava nikakav pozitivni propis, zatečeno stanje da je čovjek od 1983 godine ovdje, da je oženio državljanku BiH, usvojio njeno troje djece i sa njom izrodio još troje, pa zatim donesu odluku kako je neko prijetnja ustavnom poretku.

Kakva prijetnja? Što je to čovjek učinio pa da je prijetnja? Ima li ikakav policijski zapisnik, optužnica i sl.? Nešto što ne znamo?
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#312

Post by madner »

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:
madner wrote:1. Ustanvljeno je da nelegalno stekao držaljanstvo.
To je fakt.
To nije fakt.

Državljanstvo je legalno stekao 22.11.1994. po tadašnjem važećem zakonu.

To je fakt.
Ne, revizijom su ustanovljene nezakonitosti. Iz tog razloga je njemu i još oko 600 drugima oduzeto isto.
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#313

Post by Bumbar »

mIRCerka wrote:
DaysleepeR wrote:A šta je sa pravom porodice Ilije Jurišića npr. koji leži u zatvoru u Srbiji pod optužnicom za ratni zločin a vezano za napad na konvoj JNA na Brčanskoj Malti u Tuzli.

Hoćemo li se kad nasekirat za nekog od naših ljudi?

za promjenu
ako mogu citirati...

"Nek se za Ilijom sekiraju njegovi"


:(
mi smo njegovi :D
za_sada_bez_dobrog_nicka
Posts: 1138
Joined: 28/09/2007 23:31
Location: 塞拉耶佛, サラエボ, سراييفو

#314

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka »

madner wrote:Ne, revizijom su ustanovljene nezakonitosti. Iz tog razloga je njemu i još oko 600 drugima oduzeto isto.
Ne vjerujem u nepristrasnost revizije, isto kao što nažalost iz dana u dan sve manje vjerujem u ovu državu.
User avatar
arbosan
Posts: 297
Joined: 04/07/2005 08:50
Location: Sarajevo

#315

Post by arbosan »

madner wrote:
za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:
madner wrote:1. Ustanvljeno je da nelegalno stekao držaljanstvo.
To je fakt.
To nije fakt.

Državljanstvo je legalno stekao 22.11.1994. po tadašnjem važećem zakonu.

To je fakt.
Ne, revizijom su ustanovljene nezakonitosti. Iz tog razloga je njemu i još oko 600 drugima oduzeto isto.
Nemoj se praviti pametan, ta ista komisija je pokusala oduzeti drzavljansto momcima koje su njihove majke bosankea ocevi Arapi. i naravno slucaj je prosljedjen na sudu, i sto je normalno sud je izreko presudu da komisija nema pravo na oduzimanje drzavljanstvo tim momcima, posto po ovom zakonu i zakonu SFRJ oni imaju pravo, posto im je mati Bosanka.

Eto samo da vidite koliko je strucna komisija, a fakat je da pise u zakonu o drzavljanstvu da takva kategorija ima pravo na drzavljanstvo. a sto su oni mimo zakona to uradili, to njih pitajte. ne trebas biti toliko pametan da skontas da po svakoj cijeni, ama bas po svakoj cijeni se pokusavaju rjesiti te ljude. Pa makar i bezpravno. Zar nije sramotno da sud u strasburg nalozi da nesmiju se protjerivati bez odluke suda. A nasa komisija sto ima jasne propisane zakone nije uzela (pa makar sa interneta) zakon i procitala tu stavku. A i uostalom mene to ne cudi, kada u samoj strukturi vlasti, kao i drzavnih sluzbi uvijek nalaze ratne zlocine i korumpirane.

Adio
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#316

Post by madner »

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:
madner wrote:Ne, revizijom su ustanovljene nezakonitosti. Iz tog razloga je njemu i još oko 600 drugima oduzeto isto.
Ne vjerujem u nepristrasnost revizije, isto kao što nažalost iz dana u dan sve manje vjerujem u ovu državu.
To nije argument. Odluka je donesena u skladu sa zakonima ove države, od organa ove države. Ako je vrhovni sud poništi u redu.
Ali uvjeren sam da oni znaju da ne mogu legalno pobjediti, pa pokušavaju prebaciti priču na sporedne teme.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#317

Post by madner »

arbosan wrote: Nemoj se praviti pametan, ta ista komisija je pokusala oduzeti drzavljansto momcima koje su njihove majke bosankea ocevi Arapi. i naravno slucaj je prosljedjen na sudu, i sto je normalno sud je izreko presudu da komisija nema pravo na oduzimanje drzavljanstvo tim momcima, posto po ovom zakonu i zakonu SFRJ oni imaju pravo, posto im je mati Bosanka.

Eto samo da vidite koliko je strucna komisija, a fakat je da pise u zakonu o drzavljanstvu da takva kategorija ima pravo na drzavljanstvo. a sto su oni mimo zakona to uradili, to njih pitajte. ne trebas biti toliko pametan da skontas da po svakoj cijeni, ama bas po svakoj cijeni se pokusavaju rjesiti te ljude. Pa makar i bezpravno. Zar nije sramotno da sud u strasburg nalozi da nesmiju se protjerivati bez odluke suda. A nasa komisija sto ima jasne propisane zakone nije uzela (pa makar sa interneta) zakon i procitala tu stavku. A i uostalom mene to ne cudi, kada u samoj strukturi vlasti, kao i drzavnih sluzbi uvijek nalaze ratne zlocine i korumpirane.

Adio
Odlično, komisija napravila odluku, sud pobio, momci ostali.
Komisija napravila odluku, sub potvrdio, znači pravilna odluka?

Stazburg je samo odlučio da se ne smiju protjerati dok se ne donese odluka od vrhovnog sudskog organa ove države. Protjerivanje samo po sebi nije upitno.
smayo
Posts: 141
Joined: 26/01/2008 11:17

#318

Post by smayo »

Drugim riječima, ima ista prava kao i ja da odem u ameriku, podplatim nekog da dobijem vizu i ufate me. Samo pokušava priču na nešto drugo.
Bio je slucaj u Svedskoj prije godinu dana o kupljenim drzavljanstvima. Ne znam kako se sve zavrsilo ali nisu im istog trenutka oduzeli to drzavljanstvo vec su najebali oni koji su primili mito.
Neko iz Svedske mozda zna detalje.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#319

Post by madner »

smayo wrote:
Drugim riječima, ima ista prava kao i ja da odem u ameriku, podplatim nekog da dobijem vizu i ufate me. Samo pokušava priču na nešto drugo.
Bio je slucaj u Svedskoj prije godinu dana o kupljenim drzavljanstvima. Ne znam kako se sve zavrsilo ali nisu im istog trenutka oduzeli to drzavljanstvo vec su najebali oni koji su primili mito.
U Americi ti je to 100% da nećeš nikad više moč legalno uč u državu. Uz šutiranje dobiješ i žig. :D

Nisu ni ove odma deportovale, proces je u toku.

Gananju ove što su im sredili papire, vidjet cemo šta će biti od toga.
smayo
Posts: 141
Joined: 26/01/2008 11:17

#320

Post by smayo »

Gananju ove što su im sredili papire, vidjet cemo šta će biti od toga.
Valjda je to trebalo vidjeti prije nego sto su ljudima oduzeli drzavljanstvo. eto to je prva nepravilnost u toj reviziji. od strane mudzahedina vrlo vjerovatno pri podnosenju zahtjeva za drzavljanstvo nije bilo nepravilnosti. njima su rekli da mogu dobiti drzavljanstvo.
Last edited by smayo on 01/02/2008 15:27, edited 1 time in total.
User avatar
arbosan
Posts: 297
Joined: 04/07/2005 08:50
Location: Sarajevo

#321

Post by arbosan »

madner wrote:
arbosan wrote: Nemoj se praviti pametan, ta ista komisija je pokusala oduzeti drzavljansto momcima koje su njihove majke bosankea ocevi Arapi. i naravno slucaj je prosljedjen na sudu, i sto je normalno sud je izreko presudu da komisija nema pravo na oduzimanje drzavljanstvo tim momcima, posto po ovom zakonu i zakonu SFRJ oni imaju pravo, posto im je mati Bosanka.

Eto samo da vidite koliko je strucna komisija, a fakat je da pise u zakonu o drzavljanstvu da takva kategorija ima pravo na drzavljanstvo. a sto su oni mimo zakona to uradili, to njih pitajte. ne trebas biti toliko pametan da skontas da po svakoj cijeni, ama bas po svakoj cijeni se pokusavaju rjesiti te ljude. Pa makar i bezpravno. Zar nije sramotno da sud u strasburg nalozi da nesmiju se protjerivati bez odluke suda. A nasa komisija sto ima jasne propisane zakone nije uzela (pa makar sa interneta) zakon i procitala tu stavku. A i uostalom mene to ne cudi, kada u samoj strukturi vlasti, kao i drzavnih sluzbi uvijek nalaze ratne zlocine i korumpirane.

Adio
Odlično, komisija napravila odluku, sud pobio, momci ostali.
Komisija napravila odluku, sub potvrdio, znači pravilna odluka?

Stazburg je samo odlučio da se ne smiju protjerati dok se ne donese odluka od vrhovnog sudskog organa ove države. Protjerivanje samo po sebi nije upitno.
Eh, ako smo vec kod pravilne odluke, onda kako objasnjavas da je sud oslobodio Alzirsku grupu, a oni deportovani u Gvantanamo!!!.

Zaista, nebi tebi niti bilo kome zelio da takav pravilan sud sudi. Generalno govoreci.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#322

Post by madner »

arbosan wrote: Eh, ako smo vec kod pravilne odluke, onda kako objasnjavas da je sud oslobodio Alzirsku grupu, a oni deportovani u Gvantanamo!!!.

Zaista, nebi tebi niti bilo kome zelio da takav pravilan sud sudi. Generalno govoreci.
Čiji sud, i otkud znaš zašta su optuženi? Ovi vrli i nadasve česitit ljudi se traže za razne stvari u matičnim državama.

Deportovani su jer je vlada SAD-a tražila njihovo izručenje, a vlada BiH je prihvatila taj zahtjev i to odobrila.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#323

Post by madner »

smayo wrote:
Gananju ove što su im sredili papire, vidjet cemo šta će biti od toga.
Valjda je to trebalo vidjeti prije nego sto su ljudima oduzeli drzavljanstvo. eto to je prva nepravilnost u toj reviziji. od strane mudzahedina vrlo vjerovatno pri podnosenju zahtjeva za drzavljanstvo nije bilo nepravilnosti. njima su rekli da mogu dobiti drzavljanstvo.
Ne, ti ako mene pitaš da li je legalno ubit nekoga, i ja ti kažem da jest, pa ti ubiješ čovjeka, to ne znači da nisi napravio kazneno dijelo ili prekršaj. To što su oni mislili da su legalno stekli državljanstvo ne znači da imaju legalno državljanstvo.
smayo
Posts: 141
Joined: 26/01/2008 11:17

#324

Post by smayo »

Proces ubijanja i proces dobijanja drzavljanstva se bitno razlikuju :-)

Cak i za ubistvo u ratu je odgovoran onaj koji ga naredi. zapovjedna odgovornost.
User avatar
arbosan
Posts: 297
Joined: 04/07/2005 08:50
Location: Sarajevo

#325

Post by arbosan »

madner wrote:
arbosan wrote: Eh, ako smo vec kod pravilne odluke, onda kako objasnjavas da je sud oslobodio Alzirsku grupu, a oni deportovani u Gvantanamo!!!.

Zaista, nebi tebi niti bilo kome zelio da takav pravilan sud sudi. Generalno govoreci.
Čiji sud, i otkud znaš zašta su optuženi? Ovi vrli i nadasve česitit ljudi se traže za razne stvari u matičnim državama.

Deportovani su jer je vlada SAD-a tražila njihovo izručenje, a vlada BiH je prihvatila taj zahtjev i to odobrila.
Madner, cjenim tvoje argumente, ali zaista nisi u pravu. Taj argument sto si naveo da ti ljudi se traze za razne stvari u matičnim državama nije tacno. Ako je tako, zašto nisu osuđeni u Gvantanamo. Zašto žele da ih puste, ali ne u BiH. Kako su pustili razne ljude, a njih jos nisu, i to 6 godina i jos nema niti jedne optuznice protiv njih. Neki su izjavili da ne zele otici u maticnim drzavama, ali to neznaci da su zlocinci ili da su prekrsili neke bitne zakone. Eto imamo slucaj da neko nije sluzio njihovu vojsku tamo, pa bi zbog toga ako se vrati bio uhapsen. To je gluposti za mene. Dakle, nije da su prekrsili neke zakone ili da su kriminalci. Moram jos nesto dodati, ja govorim konkretno o ovoj grupi. pretpostavljam da neki od tih Arapa mozda je ucinio nesto lose. Dakle netreba sviju stavljati u jedan kos, i treba biti praveda. Sto nije jaca strana naseg sudstva, a bogami i naseg drustva.

Asta lavista :)
Locked