Skrtost

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#51 Re: Skrtost

Post by moonca »

tr wrote:Ja imam jednostavan recept, odjebem tu osobu tako što joj kažem da je škrta oči u oči. Ne razumijem koji k moraš bit škrt kad ćemo svi umrijet zar nije ljepše biti normalan čovjek, meni je škrtost bolest.
Ako je tako__.zasto ti smeta da joj places kafe...ako je sve ostalo s Tom osobom ok.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#52 Re: Skrtost

Post by moonca »

almir90 wrote:Onda po definiciji vas ovdje i ja bih sebe mogao nazvati škrticom jer itekako pazim kako i na šta trošim pare, više vjerujem u ušteđevinu i svaki mjesec gledam da nešto gurnem u štek - ne pada mi napamet da živim od plate do plate.
..
Ne. Nije to to.

Ti volis da see osjecas ugodno ...kao I ja...svoje placam, NE osjecam see ugodno da mi drugi placaju. Ako NE naglase da caste...onda smatram ispravnim dozvoliti I'm
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#53 Re: Skrtost

Post by almir90 »

moonca wrote: Ne. Nije to to.

Ti volis da see osjecas ugodno ...kao I ja...svoje placam, NE osjecam see ugodno da mi drugi placaju. Ako NE naglase da caste...onda smatram ispravnim dozvoliti I'm
:thumbup: :thumbup:

Kad me neko počasti uvijek gledam da uzvratim.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#54 Re: Skrtost

Post by moonca »

tr wrote:
moonca wrote:
tr wrote:Ja imam jednostavan recept, odjebem tu osobu tako što joj kažem da je škrta oči u oči. Ne razumijem koji k moraš bit škrt kad ćemo svi umrijet zar nije ljepše biti normalan čovjek, meni je škrtost bolest.
Ako je tako__.zasto ti smeta da joj places kafe...ako je sve ostalo s Tom osobom ok.
To mi ne smeta, ja za muško društvo govorim, žensko je druga priča, ali za muško društvo čim vidim da je neko škrt noga od mene. Ali, žene su žene jel'? :D[/quote

Diskriminacija...zasto nije isti stav I can't myskarca.

Osim toga ...zene su ravnopravne...vecina taking smatra ..pa ...pazi.. :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#55 Re: Skrtost

Post by moonca »

almir90 wrote:
moonca wrote: Ne. Nije to to.

Ti volis da see osjecas ugodno ...kao I ja...svoje placam, NE osjecam see ugodno da mi drugi placaju. Ako NE naglase da caste...onda smatram ispravnim dozvoliti I'm
:thumbup: :thumbup:

Kad me neko počasti uvijek gledam da uzvratim.

E ja...mislim da nije obaveza, Ali I ja bi is to shvatila...jel' ....
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#56 Re: Skrtost

Post by almir90 »

tr wrote:A ako ti nije jasno platio bih ženama uvijek prije nego muškarcima...jer se zna zašto...
Ne isplati se žene puno ni gotivit, manje te cijene.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#57 Re: Skrtost

Post by almir90 »

tr wrote:
Odakle znaš hehe
Znam, znam :wink:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#58 Re: Skrtost

Post by hAZNADAR »

U Sarajevu jedino dozivim da te zovnu na pice i kad konobar dodje na kraju kad zavrsite - gledaju u tebe. :D

More bit skrtost, more bit grebanje, more bit uzmi levata,...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#59 Re: Skrtost

Post by spreca »

moonca wrote:Sta se podrazumjeva pod ' Sarena laza' ... :)
to ti bilo da mi nesto obecas pa posle nedadnes :oops: :lol: :lol: ...sama rijec ti kaze...ljepo upakovana laz :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#60 Re: Skrtost

Post by spreca »

Evo bas sada nesto razmisljam...ranije je bilo manje grebatora sto je zamene isto sto skrtost.....danas tih grebatora je dosta vise, po svuda su ali kad ih zamolis da ti sta pomognu onda nema sanse......prije par godina dosao ja u BiH....sljedece jutro kaz brat ajmo kod njegove kcerke zidaju kucu pa da malo pomognemo.....mene nesto ledja boljela i ja nadjem dva zidara i povedem...poceli mi ali fali nam ko ce da donosi ciglu mjesa malter itd.....ja se mucim ko porodjen :oops: ali sta cu pomalo pomazem....kad cestom troica mudonja od 20tak godina setaju tamo amo i kibecuju ..vide piva na svakom cosku....kazem ja ovom muzu od bratisne de pitaj da pomognu platicu koliko je ...pitao i vele bruce nemogu oni na vrucini...ispeklo se jagnje sjedimo mi pijemo i mezimo kad evo ti njih bez poziva u avliju,da je bila moja avlija ja bi ih marsnhuo ali jesam rekao ako ih neko pozove za sto ili da sta za popiti osjecu mu jezik i ruku slomiti :oops: :lol: :lol: :lol: ....stajase 5-6 minuta i na kapiju...niko ih nije ni pogledao :lol: ....zato grebatore odmah treba odjebati inace kasnije sve teze to ide
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#61 Re: Skrtost

Post by spreca »

tr wrote:
spreca wrote:Evo bas sada nesto razmisljam...ranije je bilo manje grebatora sto je zamene isto sto skrtost.....danas tih grebatora je dosta vise, po svuda su ali kad ih zamolis da ti sta pomognu onda nema sanse......prije par godina dosao ja u BiH....sljedece jutro kaz brat ajmo kod njegove kcerke zidaju kucu pa da malo pomognemo.....mene nesto ledja boljela i ja nadjem dva zidara i povedem...poceli mi ali fali nam ko ce da donosi ciglu mjesa malter itd.....ja se mucim ko porodjen :oops: ali sta cu pomalo pomazem....kad cestom troica mudonja od 20tak godina setaju tamo amo i kibecuju ..vide piva na svakom cosku....kazem ja ovom muzu od bratisne de pitaj da pomognu platicu koliko je ...pitao i vele bruce nemogu oni na vrucini...ispeklo se jagnje sjedimo mi pijemo i mezimo kad evo ti njih bez poziva u avliju,da je bila moja avlija ja bi ih marsnhuo ali jesam rekao ako ih neko pozove za sto ili da sta za popiti osjecu mu jezik i ruku slomiti :oops: :lol: :lol: :lol: ....stajase 5-6 minuta i na kapiju...niko ih nije ni pogledao :lol: ....zato grebatore odmah treba odjebati inace kasnije sve teze to ide
Hahaha to spreččo :D
Ja volim pocastiti i nikad mi to ne predstavlja problema...uvijek znam koga cu pocastiti odnosno nehljebare nikad ne castim.....volim djecu pocastiti ,kupti cokolada bombona i to im razdjeliti......starijim platiti neke njihove "cehove" itd ali ljencine jednostavno znajuci me mi ne prilaze i nista i ne traze :lol: :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#62 Re: Skrtost

Post by muha_sa »

spreca wrote: Ja volim pocastiti i nikad mi to ne predstavlja problema...uvijek znam koga cu pocastiti odnosno nehljebare nikad ne castim.....volim djecu pocastiti ,kupti cokolada bombona i to im razdjeliti......starijim platiti neke njihove "cehove" itd ali ljencine jednostavno znajuci me mi ne prilaze i nista i ne traze :lol: :lol:
živim za dan kaŠ u SarajVo :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#63 Re: Skrtost

Post by pustopoljina »

Ja sto ne mogu podnijeti kad se nesto jede ili narucuje za jesti i uvijek ima neki koji nije gladan i onda ide i copa ti iz tanjira.
Vrat bih takvima zavrnula.
Ili sto me zivot naucio- jeste li gladni, hocu praviti jesti?
-ma nismooo, ma nemoj, ma eto mozda da sta calabrcnemo...
Napravis lonac ili tepsiju za oraca...i ovi "ma nemoj, ma eto mrvicu" pojedu sve ovima sto kazu- vala de, bas se ogladnilo.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#64 Re: Skrtost

Post by spreca »

tr wrote:
+1
Također, iskreno ja se odavno s škrticama nisam susreo jer su svi stvarno kul u društvu, jer te škrtice obično ni nemaju društva nemaju nikoga, baš iz razloga jer sjede kući i broje cigle love ispod kreveta što štekaju... :oops:
:thumbup: mora biti nekog reda
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#65 Re: Skrtost

Post by plain vanilla »

moonca wrote:Sta se podrazumjeva pod ' Sarena laza' ... :)
Eh ove mlade generacije, vama roditelji nisu kupovali šarenu lažu :mrgreen:
Ili kaze da ce ti kupiti u limburgu mjesecu :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#66 Re: Skrtost

Post by spreca »

muha_sa wrote:
spreca wrote: Ja volim pocastiti i nikad mi to ne predstavlja problema...uvijek znam koga cu pocastiti odnosno nehljebare nikad ne castim.....volim djecu pocastiti ,kupti cokolada bombona i to im razdjeliti......starijim platiti neke njihove "cehove" itd ali ljencine jednostavno znajuci me mi ne prilaze i nista i ne traze :lol: :lol:
živim za dan kaŠ u SarajVo :D
Nazalost pnisi vidio ono crveno ofarbano :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Salim se nije problem :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#67 Re: Skrtost

Post by spreca »

plain vanilla wrote:
moonca wrote:Sta se podrazumjeva pod ' Sarena laza' ... :)
Eh ove mlade generacije, vama roditelji nisu kupovali šarenu lažu :mrgreen:
Ili kaze da ce ti kupiti u limburgu mjesecu :mrgreen:
Meni otac rahmetli kad vise nije mogao sarene laze prodavati jer nisam znao kuda vise sa njima :lol: :lol: :lol: poceo govoriti umro onaj sto pravi (obecanu stvar)a ja u plac pa sta cu sad :lol: :lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#68 Re: Skrtost

Post by Edin H. »

spreca wrote:Evo bas sada nesto razmisljam...ranije je bilo manje grebatora sto je zamene isto sto skrtost.....danas tih grebatora je dosta vise, po svuda su ali kad ih zamolis da ti sta pomognu onda nema sanse......prije par godina dosao ja u BiH....sljedece jutro kaz brat ajmo kod njegove kcerke zidaju kucu pa da malo pomognemo.....mene nesto ledja boljela i ja nadjem dva zidara i povedem...poceli mi ali fali nam ko ce da donosi ciglu mjesa malter itd.....ja se mucim ko porodjen :oops: ali sta cu pomalo pomazem....kad cestom troica mudonja od 20tak godina setaju tamo amo i kibecuju ..vide piva na svakom cosku....kazem ja ovom muzu od bratisne de pitaj da pomognu platicu koliko je ...pitao i vele bruce nemogu oni na vrucini...ispeklo se jagnje sjedimo mi pijemo i mezimo kad evo ti njih bez poziva u avliju,da je bila moja avlija ja bi ih marsnhuo ali jesam rekao ako ih neko pozove za sto ili da sta za popiti osjecu mu jezik i ruku slomiti :oops: :lol: :lol: :lol: ....stajase 5-6 minuta i na kapiju...niko ih nije ni pogledao :lol: ....zato grebatore odmah treba odjebati inace kasnije sve teze to ide
Trebao si omladinu pocastiti. :izet:

Mozda ne vole raditi na vrucini, ali mogu dobro pojesti i popiti kada zahladi.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#69 Re: Skrtost

Post by spreca »

Edin H. wrote:
spreca wrote:Evo bas sada nesto razmisljam...ranije je bilo manje grebatora sto je zamene isto sto skrtost.....danas tih grebatora je dosta vise, po svuda su ali kad ih zamolis da ti sta pomognu onda nema sanse......prije par godina dosao ja u BiH....sljedece jutro kaz brat ajmo kod njegove kcerke zidaju kucu pa da malo pomognemo.....mene nesto ledja boljela i ja nadjem dva zidara i povedem...poceli mi ali fali nam ko ce da donosi ciglu mjesa malter itd.....ja se mucim ko porodjen :oops: ali sta cu pomalo pomazem....kad cestom troica mudonja od 20tak godina setaju tamo amo i kibecuju ..vide piva na svakom cosku....kazem ja ovom muzu od bratisne de pitaj da pomognu platicu koliko je ...pitao i vele bruce nemogu oni na vrucini...ispeklo se jagnje sjedimo mi pijemo i mezimo kad evo ti njih bez poziva u avliju,da je bila moja avlija ja bi ih marsnhuo ali jesam rekao ako ih neko pozove za sto ili da sta za popiti osjecu mu jezik i ruku slomiti :oops: :lol: :lol: :lol: ....stajase 5-6 minuta i na kapiju...niko ih nije ni pogledao :lol: ....zato grebatore odmah treba odjebati inace kasnije sve teze to ide
Trebao si omladinu pocastiti. :izet:

Mozda ne vole raditi na vrucini, ali mogu dobro pojesti i popiti kada zahladi.
U to nesumnjam....oni ni svom caci ne pomazu ni materi
User avatar
TAFKAP
Posts: 10260
Joined: 30/09/2011 07:49

#70 Re: Skrtost

Post by TAFKAP »

dobro je ba peMziJoneri, ko da vi nikad niste na čačkalicu :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#71 Re: Skrtost

Post by moonca »

plain vanilla wrote:
moonca wrote:Sta se podrazumjeva pod ' Sarena laza' ... :)
Eh ove mlade generacije, vama roditelji nisu kupovali šarenu lažu :mrgreen:
Ili kaze da ce ti kupiti u limburgu mjesecu :mrgreen:

Dakle, nista.
E, ja to volim...niko nikom da ne donosi. Mada, za neka obilezja je nezgodno....ali dogovor s priateljim ili razumnim osobama je uvijek moguc.
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#72 Re: Skrtost

Post by zrakomlat »

alijagoro wrote: Pravi se i ti luda onda, nemas novcanik ili nemoj nista ni kupovati kad si s tom osobom. Tako rodjak od poznanika uzeo novog bmw i zvao ga kao da to malo proslave i usput ko fol zaboravio novcanik :oops:
nije taj škrt, nego dao crno iz nokta za tog benveja, nema ni helera više, platio bi on :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#73 Re: Skrtost

Post by insomnia78 »

Kae kupiJo bemvea rodica mu se pocela nabacivati
User avatar
alijagoro
Posts: 3195
Joined: 06/03/2008 18:02

#74 Re: Skrtost

Post by alijagoro »

zrakomlat wrote:
alijagoro wrote: Pravi se i ti luda onda, nemas novcanik ili nemoj nista ni kupovati kad si s tom osobom. Tako rodjak od poznanika uzeo novog bmw i zvao ga kao da to malo proslave i usput ko fol zaboravio novcanik :oops:
nije taj škrt, nego dao crno iz nokta za tog benveja, nema ni helera više, platio bi on :D
Ispuho ko balon :D
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#75 Re: Skrtost

Post by paladinka »

almir90 wrote:Može li mi neko objasniti razliku između osobe koja je škrta u odnosu na onu koja se druži sa njom i ogovara je iza leđa, a sutra će najvjerovatnije opet sjesti sa tom osobom na kafu i smijati se i lijepo pričati? :oops: :oops:

Za mene je definicija škrte osobe koja se uvijek grebe od drugih da im neko plaća izlazak, piće, jelo a ima svojih para. Ujedno mi to dođe kao i sponzorstvo, ne vidim razlike. Uvijek sam se takvih osoba rješavao. Izlazak sa društvom uvijek gledam reciprocitet, 1-1 je najbolje; niti ja volim da mene neko časti i plaća mi sve, a isto tako ne volim ni ja da nekome plaćam sve i gotivim stalno.
Ovo je forum i ovdje nema tracanja , svi smo anonimni , meni je taj fenomen bas osto u glavi , u medjuvremenu sam prekinula kontakt . Ali opet ostaje ta gorcina i taj sistem iskoristavanja.
Post Reply