Skrtost

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#26 Re: Skrtost

Post by nepass1 »

paladinka wrote:
Edin H. wrote:
paladinka wrote:Jel tema za bana ? Radi se o trikovima skrtih ljudi:-) Ne samo o placanju pica , to je najmanji level.

Kao npr. kakvim trikovima?
Skrte osobe su vrlo manipulativne , pokazuju se uvjek kao tvoj prijatelj , to stalno pokazuju dok imaju interesa, kad nemaju vise nemaju interesa onda odlete do druge osobe , ko pcelica od cvjeta do cvjeta.
pa ja sam skrt ali nisam interesdzija, nit od koga sta trazim nit kome sta dajem :D
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#27 Re: Skrtost

Post by nepass1 »

paladinka wrote:
Edin H. wrote:Izadjes u park i sjedis na klupi? :D
Hehe , vec uradila sa skrtom osobom, naravno park je besplatan . Dok ne dodjes do kioska sa sladoledom ... Naravno , ooo, nemam novcanik kod sebe , sljedeci put ... ili hvala hvala, .. ali taj sljedeci put nikad ne dodje
pa nije ovo bas skrtost vec iskoristavanje
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#28 Re: Skrtost

Post by moonca »

paladinka wrote: osobe su vrlo manipulativne , pokazuju se uvjek kao tvoj prijatelj , to stalno pokazuju dok imaju interesa, kad nemaju vise nemaju interesa onda odlete do druge osobe , ko pcelica od cvjeta do cvjeta.

Nisam stekla taj dojam. kljucni mimenat je upoznavanje i zajednicki izlazak.

Svi se neugodno osjecamo kada dodje placenje a unaprijed nije naglaseno i placanje, kao. Idemo negdje popiti kafu/ rucati ili. Vodim te na kafu / rucak ..razlog taj i taj....gdje jasno das do znanja da placas i da ta osoba ne mora da uzvrati.



A, kako se boriti.......ako je takva situacija .....plati uz....ja placam ovaj put.... :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#29 Re: Skrtost

Post by spreca »

plain vanilla wrote:Imam ja drugaricu, pijemo kafu 20 godina, jos mi nikad nije platila kafu :mrgreen: cak i kad nisam radila, a ona imala dobar posao
Ona izvadi marku i po, dvije, koliko vec kosta da plati svoj dio. Meni to glupo, pa ja pet-sest puta platim racun, a ona sedmi put isto ponovi i sve tako evo godinama :mrgreen:
Jel ti ta osba neki rod osim sto je drugarica?....koliko je ona tebi drugarica to ti najbolje znas....nije problem ta kafa ali bogami se toga nabere...znas ono markica po markica :lol: ....da ona nema neradi ili mala joj plata pa hajd i nekako...ali sama si rekla da kad nisi radila ni tad ti nije platila i ako je dobro zaradjivala.....pokusaj da sama ponekad popijes kafu...uh koji je to uzitak pijes kafu zapalis a niko ti ne smeta :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#30 Re: Skrtost

Post by spreca »

paladinka wrote:Ali sta raditi sa takvim osobama , ne mozes ni jednoj osobi reci , necu kontakt sa tobom jer si skrta .
Ja imam kontra slucaj...imam kolegu koji uvijek on placa kad smo u drustvu i moze nas biti koliko hoces....meni je to neprijatno da neko uvijek placa ali on je takav....ja sam jedne prilike rekao da necu snjim nigdje zbog toga i toga jer nisam grebator i hocu i ja da platim....nas je bila jedna ekipa koja se je otimala ko ce platiti .......a imao sam nekad i tih koji sjedu za svaciji sto i kad narucujes nemozes da ne narucis i za njega.....posle smo poceli narucivati ali i ne za njega...vise nam se nije slepao u drustvo...za cigarete da ne govorim...uzme kutiju kao svoju a vidi mu se da ima kutiju u dzepu...takve mi je uvijek bio cejf da odjebem
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#31 Re: Skrtost

Post by paladinka »

moonca wrote:
paladinka wrote: osobe su vrlo manipulativne , pokazuju se uvjek kao tvoj prijatelj , to stalno pokazuju dok imaju interesa, kad nemaju vise nemaju interesa onda odlete do druge osobe , ko pcelica od cvjeta do cvjeta.

Nisam stekla taj dojam. kljucni mimenat je upoznavanje i zajednicki izlazak.

Svi se neugodno osjecamo kada dodje placenje a unaprijed nije naglaseno i placanje, kao. Idemo negdje popiti kafu/ rucati ili. Vodim te na kafu / rucak ..razlog taj i taj....gdje jasno das do znanja da placas i da ta osoba ne mora da uzvrati.



A, kako se boriti.......ako je takva situacija .....plati uz....ja placam ovaj put.... :-)
To oko placanja je samo jedan primjer. Ali kad primjetis da jedna osoba na sve ali bas na svemu ekstremno skrtari , i samo gleda dzabaluka. Opet dolazim na primjer placanja recimo kafe, skrta osoba od pocetka svakako zna da nece banke dati, znaci sposobna je sjesti i kad konobar dodje , kaze necu nista , hajd jednom dvaputa se moze desiti , ali ako je to standardna prica , onda nesto nije u redu sa tom osobom. Ali sa vremenom primjetis trikove tih osoba i kako je takvim osobama tesko kad moraju da potrose. Primjetis recimo da ta osoba svejedno kakva je situacija nece da potrosi na telefon , nego samo preko vibera. Moze kuca goriti , toj osobi je teze potrositi. ili recimo ektreman primjer , slomis ruku i noc je, i cekas sa bolovima do ujutru da ides sa javnim prevozom , svakako imas mjesecnu, ali ne daj boze platiti taksi do bolnice. Jos uvjek uzimas secer ako ga neko nije potrosio i nosis kuci itd, itd... kad skuzis takve , osobe , ne znas da li to smjesno i tuzno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#32 Re: Skrtost

Post by moonca »

paladinka wrote:To oko placanja je samo jedan primjer. Ali kad primjetis da jedna osoba na sve ali bas na svemu ekstremno skrtari , i samo gleda dzabaluka. Opet dolazim na primjer placanja recimo kafe, skrta osoba od pocetka svakako zna da nece banke dati, znaci sposobna je sjesti i kad konobar dodje , kaze necu nista , hajd jednom dvaputa se moze desiti , ali ako je to standardna prica , onda nesto nije u redu sa tom osobom. Ali sa vremenom primjetis trikove tih osoba i kako je takvim osobama tesko kad moraju da potrose. Primjetis recimo da ta osoba svejedno kakva je situacija nece da potrosi na telefon , nego samo preko vibera. Moze kuca goriti , toj osobi je teze potrositi. ili recimo ektreman primjer , slomis ruku i noc je, i cekas sa bolovima do ujutru da ides sa javnim prevozom , svakako imas mjesecnu, ali ne daj boze platiti taksi do bolnice. Jos uvjek uzimas secer ako ga neko nije potrosio i nosis kuci itd, itd... kad skuzis takve , osobe , ne znas da li to smjesno i tuzno.


E...ako skrtari i na sebi ...kao sto koristi viber umjesto da nazove i placa minute....mi je opravdano....za dr ..bash ne...hm. I to uzimanje secera, maramica....ah, vidjam to svakodnevno u starbucksu.....pitala sam jednom momka ..zasto to radi ....pa kao. Velika firma ,,imaju....

to je ipak neki ' poremecaj ' jer rade stvari i na svoju stetu.
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#33 Re: Skrtost

Post by paladinka »

Svi mi koristimo dzabno telefoniranje, ali ponekad iskrsnu neke vazne stvari , ono moras nazvat , ta osoba nikad ama nikad nece nazvati da potrosi telefona.. to je stvar.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34 Re: Skrtost

Post by moonca »

Da....Ali nece doci i posluziti se tvojim, jel' tako.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#35 Re: Skrtost

Post by graue_maus »

:roll: daleko im kuca bila od moje ..
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#36 Re: Skrtost

Post by plain vanilla »

spreca wrote:
plain vanilla wrote:Imam ja drugaricu, pijemo kafu 20 godina, jos mi nikad nije platila kafu :mrgreen: cak i kad nisam radila, a ona imala dobar posao
Ona izvadi marku i po, dvije, koliko vec kosta da plati svoj dio. Meni to glupo, pa ja pet-sest puta platim racun, a ona sedmi put isto ponovi i sve tako evo godinama :mrgreen:
Jel ti ta osba neki rod osim sto je drugarica?....koliko je ona tebi drugarica to ti najbolje znas....nije problem ta kafa ali bogami se toga nabere...znas ono markica po markica :lol: ....da ona nema neradi ili mala joj plata pa hajd i nekako...ali sama si rekla da kad nisi radila ni tad ti nije platila i ako je dobro zaradjivala.....pokusaj da sama ponekad popijes kafu...uh koji je to uzitak pijes kafu zapalis a niko ti ne smeta :lol:
Ma nije mi rod, ali znamo se skoro cijeli zivot. Da ona ne radi ili da znam da nema, ne bih joj nikad ni dopustila da plati. Ali to je takav karakter, dodje ti na rodjendan ili bajram i donese sarenu lazu :D
Ja sam vec na to oguglala, ali mi eto naumpade kad sam vidjela temu.
Hvala Bogu, nismo svi isti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#37 Re: Skrtost

Post by moonca »

Sta se podrazumjeva pod ' Sarena laza' ... :)
tr_ba
Posts: 744
Joined: 12/06/2014 17:13
Location: privatna prcija

#38 Re: Skrtost

Post by tr_ba »

moonca wrote:Sta se podrazumjeva pod ' Sarena laza' ... :)
Qrchina
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#39 Re: Skrtost

Post by insomnia78 »

Ne uci je pogresno. Kurcine ima puno a sarene laže nema nikako
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#40 Re: Skrtost

Post by commendatore »

plain vanilla wrote:
spreca wrote:
plain vanilla wrote:Imam ja drugaricu, pijemo kafu 20 godina, jos mi nikad nije platila kafu :mrgreen: cak i kad nisam radila, a ona imala dobar posao
Ona izvadi marku i po, dvije, koliko vec kosta da plati svoj dio. Meni to glupo, pa ja pet-sest puta platim racun, a ona sedmi put isto ponovi i sve tako evo godinama :mrgreen:
Jel ti ta osba neki rod osim sto je drugarica?....koliko je ona tebi drugarica to ti najbolje znas....nije problem ta kafa ali bogami se toga nabere...znas ono markica po markica :lol: ....da ona nema neradi ili mala joj plata pa hajd i nekako...ali sama si rekla da kad nisi radila ni tad ti nije platila i ako je dobro zaradjivala.....pokusaj da sama ponekad popijes kafu...uh koji je to uzitak pijes kafu zapalis a niko ti ne smeta :lol:
Ma nije mi rod, ali znamo se skoro cijeli zivot. Da ona ne radi ili da znam da nema, ne bih joj nikad ni dopustila da plati. Ali to je takav karakter, dodje ti na rodjendan ili bajram i donese sarenu lazu :D
Ja sam vec na to oguglala, ali mi eto naumpade kad sam vidjela temu.
Hvala Bogu, nismo svi isti.
ima nesto sto se zove - HARD RESET - posalji je u tri pcke materne
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#41 Re: Skrtost

Post by moonca »

Ne...svi mi imamo objasnjenje.... Nije to problem naci.

Jedan SE izjasnio....mislim da nije jedini :-)
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#42 Re: Skrtost

Post by commendatore »

tr_ba wrote:
moonca wrote:Sta se podrazumjeva pod ' Sarena laza' ... :)
Qrchina
:lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#43 Re: Skrtost

Post by moonca »

:wink: ...hm. Interesantno...raste broj..
:violina:
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#44 Re: Skrtost

Post by paladinka »

moonca wrote:Da....Ali nece doci i posluziti se tvojim, jel' tako.
Zadnji slucaj , zove ona , kaze hajmo na pizu, reko sta ce to biti da se ona iskesira, hajd ok mi se dogovorimo kad cemo , kad kaze ona imam ja jedan bon za gratis pizu , naravno kako mi to nije naumpalo... hajd ok, svejedno . Kad nakon dogovora, kaze ona hajde vi nazovite pa rezervisite :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45 Re: Skrtost

Post by moonca »

Hm...aha....da ustedi tell poziv ?
User avatar
dzejkej
Posts: 740
Joined: 16/03/2011 16:17

#46 Re: Skrtost

Post by dzejkej »

paladinka wrote:
moonca wrote:Da....Ali nece doci i posluziti se tvojim, jel' tako.
Zadnji slucaj , zove ona , kaze hajmo na pizu, reko sta ce to biti da se ona iskesira, hajd ok mi se dogovorimo kad cemo , kad kaze ona imam ja jedan bon za gratis pizu , naravno kako mi to nije naumpalo... hajd ok, svejedno . Kad nakon dogovora, kaze ona hajde vi nazovite pa rezervisite :)
gori ste vi sto se druzite sa njom..
ako je druzenje neki stres da ja kontam e hoce li se makar jednom smilovati i platiti sebi kafu ili vidim neko vrdanje, pa to se izbjegava koliko god mozes. e rodbina je problem. ne dalja jer nju mozes lako eskivirati ali bliza da.
ali generalno, to sto su skrtice je manifestacija sebicnosti a takvoj osobi nikad neces valjati niti ce reci e jest ovaj je dobar covjek ili ti biti od pomoci kada tebi nesto treba.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#47 Re: Skrtost

Post by almir90 »

Može li mi neko objasniti razliku između osobe koja je škrta u odnosu na onu koja se druži sa njom i ogovara je iza leđa, a sutra će najvjerovatnije opet sjesti sa tom osobom na kafu i smijati se i lijepo pričati? :oops: :oops:

Za mene je definicija škrte osobe koja se uvijek grebe od drugih da im neko plaća izlazak, piće, jelo a ima svojih para. Ujedno mi to dođe kao i sponzorstvo, ne vidim razlike. Uvijek sam se takvih osoba rješavao. Izlazak sa društvom uvijek gledam reciprocitet, 1-1 je najbolje; niti ja volim da mene neko časti i plaća mi sve, a isto tako ne volim ni ja da nekome plaćam sve i gotivim stalno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#48 Re: Skrtost

Post by moonca »

Grebanje I skrtost nije is to.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#49 Re: Skrtost

Post by moonca »

I'ma ta osoba drugih kvaliteta. Mozda je duhovita, NE traca druge, pomoci CE Ali da je kosta....I to je prihvatljivo... :zoka:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#50 Re: Skrtost

Post by almir90 »

Onda po definiciji vas ovdje i ja bih sebe mogao nazvati škrticom jer itekako pazim kako i na šta trošim pare, više vjerujem u ušteđevinu i svaki mjesec gledam da nešto gurnem u štek - ne pada mi napamet da živim od plate do plate.
Post Reply