Skrill u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
rolacity
Posts: 248
Joined: 30/04/2014 08:21

#1 Skrill u BiH

Post by rolacity »

Koristio sam Skrill više od pet godina bez ikakvih problema, ali mi je nedavno istekla Visa electron kartica Raiffeisen banke pa sada imam problema s verificiranjem nove. Da odmah napomenem kako ne koristim Skrill za klađenje, jer problem je sigurno blokada kartica koju je prije nekih godinu dana uvelo Federalno ministarstvo financija.

U banci mi kažu da se može koristi dio Skrill koji nije povezan s klađenjem. Ja sam priklikom registracije kartice označio "non-gambling", ali mi svejedno banka odbija transakciju (barem mi tako kažu ovi iz Skrilla).

Zanima me ima li neko svježih isustava u vezi ovoga. Je li situacija ista i u drguim bankama?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2 Re: Skrill u BiH

Post by un1ted »

Ne mozes povlaciti novac na karticu. Mozes na bankovni racun.
rolacity
Posts: 248
Joined: 30/04/2014 08:21

#3 Re: Skrill u BiH

Post by rolacity »

un1ted wrote:Ne mozes povlaciti novac na karticu. Mozes na bankovni racun.
Znaš li koliku proviziju banka uzima?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#4 Re: Skrill u BiH

Post by un1ted »

NIsam siguran, mada ne vjerujem da su nesto pretjerano veliki iznosi.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#5 Re: Skrill u BiH

Post by Bosanac sa dna kace »

pitanje u vezi skrill kartice: pise da cijena kosa 10 eura godisnje, iduce godine nemam toliko na kartici hoce je odblokirati kad legnu pare na karticu, ili cu morati traziti novu?
ima li iko iskustva sa uplatama na skrill iz Turske? :shock:
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#6 Re: Skrill u BiH

Post by sagosen »

Mozes povlaciti novce i na VISA karticu, ali ti je provizija 7.5%, ranije je to bio fiksni iznos od oko 3-4€, ali sad jbg. Na bankovni račun ti je mislim 5.5€.

Edit. Banka ti uzima 1% (bar moja) za obradu priliva.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#7 Re: Skrill u BiH

Post by Bosanac sa dna kace »

IkaIJ wrote:Mozes povlaciti novce i na VISA karticu, ali ti je provizija 7.5%, ranije je to bio fiksni iznos od oko 3-4€, ali sad jbg. Na bankovni račun ti je mislim 5.5€.
nece sad to biti neki aman iznosi, ali eto bice nesto, pa sam mislio narucit karticu i njome placati po marketu ofo ono, jer se to ne placa dodatno
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#8 Re: Skrill u BiH

Post by soha96 »

Bosanac sa dna kace wrote:
IkaIJ wrote:Mozes povlaciti novce i na VISA karticu, ali ti je provizija 7.5%, ranije je to bio fiksni iznos od oko 3-4€, ali sad jbg. Na bankovni račun ti je mislim 5.5€.
nece sad to biti neki aman iznosi, ali eto bice nesto, pa sam mislio narucit karticu i njome placati po marketu ofo ono, jer se to ne placa dodatno
Pozdrav. Kako ste vidjeli opciju da se naruci kartica uopste jer kod mene pise da za BiH nema. I kako spustiti pare na VISA karticu, imam opciju za bank transfer samo. :zjev:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9 Re: Skrill u BiH

Post by Bosanac sa dna kace »

soha96 wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
IkaIJ wrote:Mozes povlaciti novce i na VISA karticu, ali ti je provizija 7.5%, ranije je to bio fiksni iznos od oko 3-4€, ali sad jbg. Na bankovni račun ti je mislim 5.5€.
nece sad to biti neki aman iznosi, ali eto bice nesto, pa sam mislio narucit karticu i njome placati po marketu ofo ono, jer se to ne placa dodatno
Pozdrav. Kako ste vidjeli opciju da se naruci kartica uopste jer kod mene pise da za BiH nema. I kako spustiti pare na VISA karticu, imam opciju za bank transfer samo. :zjev:
Jeste povlacili novac na racun u BiH?
Koliko novca bi leglo od 50 dolara? Ovo pitam jer se u ne isplati povlaciti novac sa Skrill-a na bankovni racun u R. Turskoj.
Ja vec imam registrovan racun na Skrill-u ali sa adresom u Turskoj u turskim lirama, pa na osnovu toga sam mislio da uzmem i karticu.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#10 Re: Skrill u BiH

Post by Heller »

Bosanac sa dna kace wrote: Jeste povlacili novac na racun u BiH?
Koliko novca bi leglo od 50 dolara? Ovo pitam jer se u ne isplati povlaciti novac sa Skrill-a na bankovni racun u R. Turskoj.
Ja vec imam registrovan racun na Skrill-u ali sa adresom u Turskoj u turskim lirama, pa na osnovu toga sam mislio da uzmem i karticu.
Za manje iznose wwin.com, napraviš acc uplatiš par 5% provizija. Nakon par dana povučeš u neku kladionicu u blizini preko wwin dostave. Fadile sisaj ga.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#11 Re: Skrill u BiH

Post by Bosanac sa dna kace »

Heller wrote:
Bosanac sa dna kace wrote: Jeste povlacili novac na racun u BiH?
Koliko novca bi leglo od 50 dolara? Ovo pitam jer se u ne isplati povlaciti novac sa Skrill-a na bankovni racun u R. Turskoj.
Ja vec imam registrovan racun na Skrill-u ali sa adresom u Turskoj u turskim lirama, pa na osnovu toga sam mislio da uzmem i karticu.
Za manje iznose wwin.com, napraviš acc uplatiš par 5% provizija. Nakon par dana povučeš u neku kladionicu u blizini preko wwin dostave. Fadile sisaj ga.
Nista nisam shvatio, ovdje se ne radi ni o kakvom kladjenjui treba da dobijem par sitnih uplata od ljudi koji imaju Skrill, to je to.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#12 Re: Skrill u BiH

Post by Heller »

Pa ne moraš se kladit, nego samo preko kladionice podigneš.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#13 Re: Skrill u BiH

Post by Bosanac sa dna kace »

Heller wrote:Pa ne moraš se kladit, nego samo preko kladionice podigneš.
Uopste nisam shvatio kako to izvesti, niti koja je moja dobit u odnosu na skrill karticu, ako cu ja odredjeni period imati uplate na skrill.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#14 Re: Skrill u BiH

Post by Heller »

Bosanac sa dna kace wrote:
Heller wrote:Pa ne moraš se kladit, nego samo preko kladionice podigneš.
Uopste nisam shvatio kako to izvesti, niti koja je moja dobit u odnosu na skrill karticu, ako cu ja odredjeni period imati uplate na skrill.
Pa ako je do dvadesetak € ne isplati se vaditi karticu. Ako je konstantno duži period onda ne. Provizija 5%
Merce
Posts: 85
Joined: 22/06/2009 12:29

#15 Re: Skrill u BiH

Post by Merce »

Heller wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:
Heller wrote:Pa ne moraš se kladit, nego samo preko kladionice podigneš.
Uopste nisam shvatio kako to izvesti, niti koja je moja dobit u odnosu na skrill karticu, ako cu ja odredjeni period imati uplate na skrill.
Pa ako je do dvadesetak € ne isplati se vaditi karticu. Ako je konstantno duži period onda ne. Provizija 5%
Izgleda da se ipak trebas kladiti sa tim novcem. Evo sta pise na stranici:

"Ukoliko se ulog ne koristi u svrhu igranja ili klađenja i postoji sumnja o zloupotrebi (nema uloženih oklada), smatrati će se da korisnik zloupotrebljava fluktuaciju deviznog tečaja. U tom slučaju priređivač ima pravo otkazati odgovarajući ulog/e, zatražiti povrat svih troškova koji su nastali takvim ulaganjem i zatvoriti račun korisnika."
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#16 Re: Skrill u BiH

Post by Heller »

Merce wrote: Izgleda da se ipak trebas kladiti sa tim novcem. Evo sta pise na stranici:

"Ukoliko se ulog ne koristi u svrhu igranja ili klađenja i postoji sumnja o zloupotrebi (nema uloženih oklada), smatrati će se da korisnik zloupotrebljava fluktuaciju deviznog tečaja. U tom slučaju priređivač ima pravo otkazati odgovarajući ulog/e, zatražiti povrat svih troškova koji su nastali takvim ulaganjem i zatvoriti račun korisnika."
Još mi nisu odbili isplatu, mada nisam ni isplaćivao neke ogromne iznose.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#17 Re: Skrill u BiH

Post by soha96 »

Povezem VISA karticu i kad treba verifikovati pise upload and verification failed. Probao nekoliko puta, uvijek isto. :(
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#18 Re: Skrill u BiH

Post by un1ted »

Neces je ni moci verifikovati. Odmah u drugom postu sam naveo da povlacenje nije moguce, a nije moguce jer NE MOZES VERIFIKVOATI karticu.

Skril radi 2 verifikacije kartice, prvu za normalnu, drugu za gambling, a iz BIH je blokirana bilo kakva uplata za gambling. Zbog toga ne mozes ni povuci na karticu, jer iako prođe prva verifikacija, druga ne prolazi, jer banka odbija transakciju.

Mada, manje vise je svejedno, jer svaka kartica ima i bankovni racun, pa iz banke uzmes IBAN i SWIFT te izvrsis uplatu na bankovni racun, a trosis s kartice.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#19 Re: Skrill u BiH

Post by soha96 »

un1ted wrote:Neces je ni moci verifikovati. Odmah u drugom postu sam naveo da povlacenje nije moguce, a nije moguce jer NE MOZES VERIFIKVOATI karticu.

Skril radi 2 verifikacije kartice, prvu za normalnu, drugu za gambling, a iz BIH je blokirana bilo kakva uplata za gambling. Zbog toga ne mozes ni povuci na karticu, jer iako prođe prva verifikacija, druga ne prolazi, jer banka odbija transakciju.

Mada, manje vise je svejedno, jer svaka kartica ima i bankovni racun, pa iz banke uzmes IBAN i SWIFT te izvrsis uplatu na bankovni racun, a trosis s kartice.
Spojio sam racun u banci ali sam htio i karticu jer se vise isplati na neke manje cifre, vidim gore pisu da moze pa da provjerim. Hvala ti na odgovoru. :thumbup:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9904
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#20 Re: Skrill u BiH

Post by Bosanac sa dna kace »

koja komedija od Skrilla
orm983
Posts: 35
Joined: 24/12/2012 22:02

#21 Re: Skrill u BiH

Post by orm983 »

Dali neko zna dali se sa Skrill Mastercard karticom može podizati novac na bankomatu u BiH i plaćati za robe i usluge u prodavnicama, restoranima...tj. na POS terminalima ovdje kod nas U BiH. Samo da napomenem da je kartica izdata na ime osobe koja živi u Njemačkoj jer oni tamo mogu dobiti tu karticu. Mene insteresuje dali je neko sa stranom Mastercard karticom od Skrilla vršio isplate na bankomatima u BiH i plaćao na POS terminalima?
Post Reply