Skije i skijaska oprema

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1 Skije i skijaska oprema

Post by Control panel »

Gdje se u SA i okolini ima kupiti i u kojim radnjama?
U kojim ski servisima ima nove i polovne ski opreme i skija?
Koje su cijene i dali se isplati kupovati polovne skije?
spartak95
Posts: 6
Joined: 18/02/2011 20:07
Location: Hadzici

#2 Re: Skije i skijaska oprema

Post by spartak95 »

po mom misljenu isplatnije je kupiti polovne skije i opremu nego novu preskupo je na danasnjem vremenu
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#3 Re: Skije i skijaska oprema

Post by Control panel »

Ja kao da sam postavio pitanje gdje se moze kupiti skijaska oprema u Kataru. :-D
convict
Posts: 2992
Joined: 10/02/2008 01:20

#4 Re: Skije i skijaska oprema

Post by convict »

Ima onaj Snješko na Kobiljoj glavi i novih i polovnih i servisira.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#5 Re: Skije i skijaska oprema

Post by Control panel »

convict wrote:Ima onaj Snješko na Kobiljoj glavi i novih i polovnih i servisira.
Uzeo sam polovnjake i bio kod Seje (Snjesko) servisirao ih ko nove su kaze.
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#6 Re: Skije i skijaska oprema

Post by inspire_me »

Visoka sam oko 170 i imam oko 60 kg. Pocetnik sam totalni u skijanju i tek sad razmisljam o kupovini opreme. Bolje mi odgovaraju krace skije (140 cm), mada me svi navracaju da kupim duze, tj. min 150 cm. Ima li neko neki savjet sta kupiti i gdje? Ima li neko broj tog tipa iz Breze o kojem svi pricaju i je li tamo stvarno tako jeftino kao u bajci :D :D
User avatar
Shogun
Posts: 99
Joined: 13/10/2009 08:12
Location: Tuzla
Contact:

#7 Re: Skije i skijaska oprema

Post by Shogun »

Mene interesuje kakve su skije Fischer progressor 800? Visok sam 185 cm i tezak sam 94 kg. Dosada sam vozio na HEAD-ovim skijama duzine 170 cm (model C110 iz 2005. godine). Sto se tice skijaskog znanja sam rekreativac (samouk) - zlatna sredina (u rasponu od 1 do 10 rekao bih da sam u rangu od 5-7) :-D . Bez problema savladavam plave i crvene staze.

Pozdrav
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#8 Re: Skije i skijaska oprema

Post by Control panel »

inspire_me wrote:Visoka sam oko 170 i imam oko 60 kg. Pocetnik sam totalni u skijanju i tek sad razmisljam o kupovini opreme. Bolje mi odgovaraju krace skije (140 cm), mada me svi navracaju da kupim duze, tj. min 150 cm. Ima li neko neki savjet sta kupiti i gdje? Ima li neko broj tog tipa iz Breze o kojem svi pricaju i je li tamo stvarno tako jeftino kao u bajci :D :D
Sejo u Barama je dobar. rekao mi je da bi uskoro trebao imati prvao dobrih skija. ali ne znam u poredjenju s atim iz Breze kakakv je sa cijenama. nista naoruzaj se kontaktima i sjedi u auto i obidji. mozda nesto dobro naleti.
visina skija po svim formulama kod zena se uzima mjera manja za oko 15-20 cm od visine. slalomska skija, a za vec ebrzine trebaju duze.
User avatar
svemir.ba
Posts: 33
Joined: 21/03/2011 14:58
Contact:

#9 Re: Skije i skijaska oprema

Post by svemir.ba »

Kupujem polovne skije za dijete. Ima li još neko kakvih lokacija u Sarajevu i okolini gdje bi se ovo moglo pogledati?
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#10 Re: Skije i skijaska oprema

Post by sema911 »

imate kod nas u unis sarajevo ski opreme
adresa je envera sehovica 54
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#11 Re: Skije i skijaska oprema

Post by shalla »

Ne znam da li sam već na forumu postavljao ovo pitanje, da li iko zna gdje se u Sarajevu ili bilo gdje u BiH mogu kupiti malo veće pancerice ali ne malo veće brojem već šire. Ne znam da li me kontate, imam debelu/široku nogu ispod lista i nisam mogao fino zakopčati ove koje sam iznajmljivao na Bjelašnici... Ne znam da li me je iko skontao :mrgreen: , ako jeste please help...
User avatar
Shogun
Posts: 99
Joined: 13/10/2009 08:12
Location: Tuzla
Contact:

#12 Re: Skije i skijaska oprema

Post by Shogun »

Ma naravno da smo te skontali. Lijepo si objasnio. Mislim da se trebas raspitati koji proizvodjaci imaju sire modele. Ja recimo imam Alpininu pancericu i meni je sasvim ok, a prijatelj je prosle godine kupio Atomic (ako se dobro sjecam) i kaze da mu je sad noga po prvi put sjela ono pravo u pancericu.
Sarajka001
Posts: 9
Joined: 25/11/2012 21:31

#13 Re: Skije i skijaska oprema

Post by Sarajka001 »

Treba mi pomoc u odabiru skija!

Nisam totalni pocenik, ali nisam ni profesionalni skijas.
Visoka sam 1.65 cm, i imam 52 kg. Koje bi skije bile prikladne za mene?
Trazila bih neke polovne, znate li gdje ih mogu naci i za koliko para?
User avatar
Shogun
Posts: 99
Joined: 13/10/2009 08:12
Location: Tuzla
Contact:

#14 Re: Skije i skijaska oprema

Post by Shogun »

Sarajka001 wrote:Treba mi pomoc u odabiru skija!

Nisam totalni pocenik, ali nisam ni profesionalni skijas.
Visoka sam 1.65 cm, i imam 52 kg. Koje bi skije bile prikladne za mene?
Trazila bih neke polovne, znate li gdje ih mogu naci i za koliko para?
Ja sam za suprugu kupio polovne skije (citaj nove) kod lika koji "uvozi" skije iz Njemcke i Svicarske Volkl V2 za 120,00 KM. Lik se nalazi u Ciljugama kod Zivinica a prosle godine je nedeljom dovlacio skije negdje u Sarajevo. Stvarno se ne sjecam kako se zove ali imam njegov broj mobitela 061 674-674.

Nadam se da ce ti ovo biti od koristi.

Pozz
User avatar
mahir985
Posts: 175
Joined: 11/05/2012 10:15

#15 Re: Skije i skijaska oprema

Post by mahir985 »

Da ne otvaram posebno temu: I ja sam se odlucio da kupim skije, treba mi samo neki osnovni model jer cu ih ove godine iskoristiti mozda samo 6-7 puta, pa planiram slijedece uzeti malo kvalitetnije. Eh sad na piku vidim ima modela od 30KM-150KM i vise. Da li bi mi mogao neko objasniti zasto je tolika razlika u cijeni i da li se isplati te jeftine uzimati odnosno koliko bi trebao izdvojiti za skije koje trebaju da mi sluze samo za ovu sezonu.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#16 Re: Skije i skijaska oprema

Post by mrtva kokoš »

pa razlika je zbog modela, a i samog stanja skija, vezova a neko gleda i proizvodjaca, velicinu. ne znam sta si gledao ali ima skija i po 1000 KM, naravno takmicarskih modela kao kod onih skijasa sto gledas na tv-u :-)

evo npr. ja ti mogu prodati super skije, za vise sezona, povoljno :mrgreen:

158 cm, rossignolove, crno-zute sa orginalnim vezovima, prelijepe, a uz to imam i pancerice(nove), jednom ih ja obuo. dovoljno, odmah sam skontao da skijanje nije za mene :lol:

i to sve za 140 KM, 44br. :mrgreen:

ovakve su, samo vece...

Image
hadzun
Posts: 120
Joined: 19/07/2009 19:54

#17 Re: Skije i skijaska oprema

Post by hadzun »

prenijecu svoja iskustva, pa ako nekome bude koristilo. obilazio sam protekle 2 sezone ove prodavnice polovnjaka a i novih, i nasao sljedece:

-Muris, Breza ima dobrih novih (u naletima) i prodaje ih 50-100km nize od ovlastenih distributera...kako ne znam, ali jest jeftiniji...polovne ima i smeca, ima i da valja ali ispod 150-200 tesko! ovaj ima i neke dobre odjece i sitnica , da se probrati...ima i smeca, moras znat sta trazis...kacige, rukavice i brile, npr sve novo i najpovoljnije sto sam vidio, mozda modeli nisu vrhunski al tih para vrijedi
-Skladiste u Ilijasu, odma uz put kod table Ilijas, sve smece, cak i predratni modeli Elan RC4 skije, svojim ocima vidio :D kaze da je imao i druge kvalitetnije robe, ja nisam vidio pa ne mogu reci
-Snjesko- Bare-Kobilja glava, onako neljubazan uposlenik (ne znam jel gazda), raja dolazi, nekad se moze nesto probrat...nisam kupovo pa nisam mjerodavan. 1 kontakt me odbio i nisam vise niti cu....

Nove skije i oprema: Intersport i planet bike, GMS vitez sa snizenjima ima povoljne opreme (ovih dana su snizenja aktualna)....
kod nekih od gore navedenih mozes kupiti i nove skije, koje su vjerovatno nekad kupljene u merkatoru na snizenju. izbaci ih kad ovamo snizenja prodju i tih modela ne bude. tako da provjeri sta se isplati, prije nego trehnes pare nacoravo...

Servis: najprofi ciko je u zgradi Lorisa (s ledja) provjereno. fine cijene i jedini koji zna izracunat DIN mjeru po pravilu. po tome sam testirao i vidio da ciko zna svoj posao. servis skija 20KM sa podesavanjem vezova...nema dalje...

Savjet (moj): ko se puno ne razumije, nek kupi novu opremu jer racunica da se nove tecno pro skije mogu kupiti za 200km, pance alpina 150KM, nije daleko od cifre koju mozes dati za polovne skije i pancerice, a to je nesto sto te moze kostati slomljene noge itd...

savjeti vrijede rekreativcima, kakav sam i sam, jer profi skijas zna prepoznati sta valja od koristene robe, a neki pocetnik tesko. i pocetnik slabo da ce sta imati od polovne ATOMIC slalom skije dok ne nauci skijati, a istu ce platit staru 5-6 godina250km i bezze ce ga polomit. a nazalost, gledao sam kako se vecina pocetnika upravo za takve zalijecu jer je neko zaboga preporucio nesto gdje pise ATOMIC, a ostalo nista...

da napomenem, rekreativac sam sa 10-15 skijaskih dana/sezoni...
hadzun
Posts: 120
Joined: 19/07/2009 19:54

#18 Re: Skije i skijaska oprema

Post by hadzun »

da dodam, ono usput u rajlovcu -smece!

na auto-pijaci ima neke robe, ali zakljucak ce se svesti na ono sto sam vec rekao...ako ista valja cijena ide i do 300km, a to je rang nove skije sad na snizenju u intersportu.

sve je case-specific, kome sta treba i kako naletis.danas jaran kupio komplet za dijete(10god) za 150km...doso do breze, nema nista, drugi covjek koji je dosao tu da mijenja staro za novo, ponudio njemu svoje za 150, i ovaj s kesom otisao da kupi sto njemu pase a ovaj uzeo i pance, skije i stapove za tu cifru.al na njoj se vidi da je godinu vozano, a ne razdrndano....
ocaj
Posts: 311
Joined: 16/06/2008 10:29

#19 Re: Skije i skijaska oprema

Post by ocaj »

Evo da se i ja javim,i da vidim da li ovdje mogu dobiti kakav kvalitetan savjet.. :D

Naime,odlucila sam da kupim novu skijasku opremu,pa me zanima jedna stvar...sta znaci meksa ili tvrdja skija? Napominjem da sam totalni rekreativac,poslije vise od 15 godina stala sam ponovo na skije,i sada mi je zelja da si nabavim opremu i da ove sezone jos koji put odem na skijanje. :)
hadzun
Posts: 120
Joined: 19/07/2009 19:54

#20 Re: Skije i skijaska oprema

Post by hadzun »

meksa=laksa za upravljanje , nije za vece brzine

tvrda=teza za upravljanje, trazi vise snage i kondicije, namjenjena vecim brzinama

trenutno best buy nova rekreativna skija intersport safine tecno pro infinity skija 224 km sa vezom
skioprema
Posts: 2
Joined: 08/12/2012 22:09

#21 Re: Skije i skijaska oprema

Post by skioprema »

SKI BRILE , NAJNOVIJI MODELI CEBE I BOLLE OD 60-150 KM, 061 756 666

ILI NA PIK PROFILU SKIOPREMA
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#22 Re: Skije i skijaska oprema

Post by Astrix »

Tema je malo zastarila a i treba mi koja info, pa ovi koji cesto skijaju neka se jave...
Imam dvoje skija jedne su nove kupljene ali davno, ima mozda 10 godina a druge su i starije cak u to isto vrijeme uzete kad i ove prve ali su polovne.
Trebao bi mi servis da ih malo sredi jer se godinama nije skijalo na njima i ako postoji mogucnost da se pancerice zamjene posto su tijesne, cuo sam za ovog u barama, jel on jos uvijek radi?
Dajte koji kontakt i savjet gdje to najbolje uraditi. Samo sam rekreativac koji bi da iskoristi nesto od ove zime...

Unaprijed hvala!
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4456
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#23 Re: Skije i skijaska oprema

Post by VladaFBiH »

kakva je sada situacija sa kupovinom? gdje gledati novo a gdje polovno i šta gledati - za dijete 5.5 godina i starog kenjca od 183cm i 96kg :)
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#24 Re: Skije i skijaska oprema

Post by Kinaski »

Imam neke atomic skije eno ih u podrumu stoje duze od 15 godina :D
Post Reply