Skijanje za pocetnike - gdje???

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#1 Skijanje za pocetnike - gdje???

Post by jasko__ »

Nisam bas skroz pocetnik ali ne smijem ni pomisliti npr na stazu na Babanovcu ili na Markovac kraj skakaonice na Vlasicu..

Isao sam na Ponijere, onaj kraj mi prestrm..bio sam na Busovačkim stajama i na Pridolcima, super za mene ali cesta do gore je haos, 15 km makadama, vozis sat i po u prvoj brzini

Pa moze li mi ko preporuciti neka skijalista za osrednje skijase koji tek uče..Rostovo je ok ali je staza kratka i bude velika gužva na liftu

Kakva je situacija sa stazama na Bjelasnici, Jahorini, Igmanu..ili mozda neka druga lokacija..svaka preporuka je dobrodošla
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#2 Re: Skijanje za pocetnike - gdje???

Post by Warashii »

jasko__ wrote:Nisam bas skroz pocetnik ali ne smijem ni pomisliti npr na stazu na Babanovcu ili na Markovac kraj skakaonice na Vlasicu..

Isao sam na Ponijere, onaj kraj mi prestrm..bio sam na Busovačkim stajama i na Pridolcima, super za mene ali cesta do gore je haos, 15 km makadama, vozis sat i po u prvoj brzini

Pa moze li mi ko preporuciti neka skijalista za osrednje skijase koji tek uče..Rostovo je ok ali je staza kratka i bude velika gužva na liftu

Kakva je situacija sa stazama na Bjelasnici, Jahorini, Igmanu..ili mozda neka druga lokacija..svaka preporuka je dobrodošla
Sto se samog Vlasica tice imas baby lift, ispod hotela Sunce, savrsen za pocetnike. Babanovac ti je relativno ok stazom pored restorana "Salak" nema toliko strmih dijelova kao sto je onaj dio ispred samog pocetka sidra na stazi Babanovac.
edin_the
Posts: 298
Joined: 26/08/2014 16:14

#3 Re: Skijanje za pocetnike - gdje???

Post by edin_the »

jasko__ wrote:Nisam bas skroz pocetnik ali ne smijem ni pomisliti npr na stazu na Babanovcu ili na Markovac kraj skakaonice na Vlasicu..

Isao sam na Ponijere, onaj kraj mi prestrm..bio sam na Busovačkim stajama i na Pridolcima, super za mene ali cesta do gore je haos, 15 km makadama, vozis sat i po u prvoj brzini

Pa moze li mi ko preporuciti neka skijalista za osrednje skijase koji tek uče..Rostovo je ok ali je staza kratka i bude velika gužva na liftu

Kakva je situacija sa stazama na Bjelasnici, Jahorini, Igmanu..ili mozda neka druga lokacija..svaka preporuka je dobrodošla
Ako su ti staze na Vlašiću problem, onda na Bjelašnicu ni ne pomišljaj...

Nisam nikada bio ali kako čujem Igman je baš super za početnike, valjda dosta škola ide gore da uče djecu jer staze nisu toliko strme
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#4 Re: Skijanje za pocetnike - gdje???

Post by zoomba »

Niz mahalu :lol:
edin_the
Posts: 298
Joined: 26/08/2014 16:14

#5 Re: Skijanje za pocetnike - gdje???

Post by edin_the »

I to je opcija 8)
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#6 Re: Skijanje za pocetnike - gdje???

Post by vesela_sveska »

zoomba wrote:Niz mahalu :lol:
pa tu se najbolje uci :mrgreen:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#7 Re: Skijanje za pocetnike - gdje???

Post by zoomba »

vesela_sveska wrote:
zoomba wrote:Niz mahalu :lol:
pa tu se najbolje uci :mrgreen:
Pa da ja sam ucio niz mahalu, pa parku na kovacima , pa stari me kasnije vodio na planinu.. vazda sam bio talenat za vratolomije :D
lemi2903
Posts: 3
Joined: 22/05/2017 16:58

#8 Re: Skijanje za pocetnike - gdje???

Post by lemi2903 »

Ravna planina, Pale. Sve imaju, a cijene korektne kad se poredi prema Johorini npr.a znam da je isto i na Bjeasnici. Ja konkretno koristim nocno skijanje kod njih, jer nema guzve, a posto sam pocetnik to mi godi radi sirokih zavoja itd... Obzirom da sam skijao samo na Poljicama-Jahorina i ovde, tu su nekako sa tim strmim dijelovima pa neznam prema ostalima kako je, sto se toga tice.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#9 Re: Skijanje za pocetnike - gdje???

Post by missko »

jasko__ wrote:Nisam bas skroz pocetnik ali ne smijem ni pomisliti npr na stazu na Babanovcu ili na Markovac kraj skakaonice na Vlasicu..

Isao sam na Ponijere, onaj kraj mi prestrm..bio sam na Busovačkim stajama i na Pridolcima, super za mene ali cesta do gore je haos, 15 km makadama, vozis sat i po u prvoj brzini

Pa moze li mi ko preporuciti neka skijalista za osrednje skijase koji tek uče..Rostovo je ok ali je staza kratka i bude velika gužva na liftu

Kakva je situacija sa stazama na Bjelasnici, Jahorini, Igmanu..ili mozda neka druga lokacija..svaka preporuka je dobrodošla
Tebe je strah.
Ili uspisi ski kurs ili se oslobodi nekako straha.
User avatar
petunija
Posts: 3039
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#10 Re: Skijanje za pocetnike - gdje???

Post by petunija »

lemi2903 wrote:Ravna planina, Pale. Sve imaju, a cijene korektne kad se poredi prema Johorini npr.a znam da je isto i na Bjeasnici. Ja konkretno koristim nocno skijanje kod njih, jer nema guzve, a posto sam pocetnik to mi godi radi sirokih zavoja itd... Obzirom da sam skijao samo na Poljicama-Jahorina i ovde, tu su nekako sa tim strmim dijelovima pa neznam prema ostalima kako je, sto se toga tice.
RP je za početnike samo donji dio staze, koliko se više penješ liftom staza je sve strmija i strmija.
Lijepa je ona plava, može se žičarom sa vrha, pa se presječe glavna staza i onda drugom stranom do pred podnožje glavne staze. I sve ide kroz šumu :-D Jedina mana obje te plave staze je što se ne osnježavaju pa se mora čekati da napada više snijega.
Post Reply