skidanje sa jDownloader-om na bihnet ADSL-u

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
ECC

skidanje sa jDownloader-om na bihnet ADSL-u

Post by ECC » 05/04/2011 18:08

kako podesiti automatsku rekonkeciju i automatsko čitanje captcha..modem je Paradigm Technology Inc. PTI-8411 (4port ADSL 2/2+Router)...hvala :sax:

fetic

Re: skidanje sa jDownloader-om na bihnet ADSL-u

Post by fetic » 11/04/2011 14:54

Evo ti za automatsko citanje captcha mali programcic,radi 100% provjereno,bar kod mene radi!Prilikom instalacije kao odredisni folder stavi jdownloader,pozeljno je da jdownloader bude ugasen prilikom instalacije ovog programa!

http://www.megaupload.com/?d=RRYIX859

A taj modem mi nije poznat ali ako radis rekonekciju modema ja mislim da trebas i rekonekciju rutera!
Evo ti nesto univerzalno trebalo bi da radi na svim modemima pa probaj ako hoces nemas sta izgubiti!

Rekonekcija za ADSL modem, preko batch fajla:
U Notepad-u treba napraviti tex file (uz koriscenje ovih navodnika; iskopirajte tacno ovako kako je postovano, uz ubacivanje vasih podataka o konekciji)

@echo off
rasdial "Ime tvoje konekcije" /disconnect
rem ping -n 20 127.0.0.1 >nul
rasdial "Ime tvoje konekcije" "User name" "Password"

Pa u JD-u, na Reconect Tab-u, kao metodu rekonekcije izabrati Batch, kopirati Notepad text file u box Batch script
i kliknuti na save, ili Save & Restart. U principu, ovo bi trebalo da radi sa svim modemima, no opet, nisam bas siguran. Ja imam Sezamov Conecsant modem, a ime konekcije je AccessRunner DSL, te to unosim pod navodnicima kao ime konekcije, i sl. kod User name i Password, obavezno pod navodnicima.
Ostaje jos da na JD-jevoj alatnoj traci pritisnete Enable /Disable Reconnect dugme (da se pojavi zeleni stikler)(cetvrto dugme skraja) Pored njega je Do a manual reconnect dugme, samo ime sve kaze. Rekonekcija je spremna i radice kad zatreba.
Razlog za unosenje podataka pod navodnicima?
Valjda je tako napravljen Java protokol za unosenje stringova.

A za rekonekciju rutera pogledaj ovdje
http://wiki.jdownloader.org/index.php?t ... ct_Scripts

ili trazi po guglu valjda ces naci nesto!
Last edited by fetic on 11/04/2011 15:22, edited 1 time in total.

ri0

Post by ri0 » 11/04/2011 14:57

Ne kontam, ja koristim jDownloader i imam bihnet ADSL i skidam bez problema... ostavim preko noci da se skida i nema nikakvih problema :S

fetic

Post by fetic » 11/04/2011 15:11

Zavisi s cega skidas i sta skidas,ako skidas sa npr.fileserve film koji je podijeljen na 5 partova ili dijelova pri skidanju svakog parta trazi da mu ukucas captcha,kod, ona blentava slova i tako za svaki dio filma!

ECC

Post by ECC » 12/04/2011 17:31

fetic wrote:Evo ti za automatsko citanje captcha mali programcic,radi 100% provjereno,bar kod mene radi!Prilikom instalacije kao odredisni folder stavi jdownloader,pozeljno je da jdownloader bude ugasen prilikom instalacije ovog programa!

http://www.megaupload.com/?d=RRYIX859

A taj modem mi nije poznat ali ako radis rekonekciju modema ja mislim da trebas i rekonekciju rutera!
Evo ti nesto univerzalno trebalo bi da radi na svim modemima pa probaj ako hoces nemas sta izgubiti!

Rekonekcija za ADSL modem, preko batch fajla:
U Notepad-u treba napraviti tex file (uz koriscenje ovih navodnika; iskopirajte tacno ovako kako je postovano, uz ubacivanje vasih podataka o konekciji)

@echo off
rasdial "Ime tvoje konekcije" /disconnect
rem ping -n 20 127.0.0.1 >nul
rasdial "Ime tvoje konekcije" "User name" "Password"

Pa u JD-u, na Reconect Tab-u, kao metodu rekonekcije izabrati Batch, kopirati Notepad text file u box Batch script
i kliknuti na save, ili Save & Restart. U principu, ovo bi trebalo da radi sa svim modemima, no opet, nisam bas siguran. Ja imam Sezamov Conecsant modem, a ime konekcije je AccessRunner DSL, te to unosim pod navodnicima kao ime konekcije, i sl. kod User name i Password, obavezno pod navodnicima.
Ostaje jos da na JD-jevoj alatnoj traci pritisnete Enable /Disable Reconnect dugme (da se pojavi zeleni stikler)(cetvrto dugme skraja) Pored njega je Do a manual reconnect dugme, samo ime sve kaze. Rekonekcija je spremna i radice kad zatreba.
Razlog za unosenje podataka pod navodnicima?
Valjda je tako napravljen Java protokol za unosenje stringova.

A za rekonekciju rutera pogledaj ovdje
http://wiki.jdownloader.org/index.php?t ... ct_Scripts

ili trazi po guglu valjda ces naci nesto!

thanks, tek sada vidjeh post...probaću ovaj tvoj način, nalazio sam stvari i na google-u...hvala još jednom za odvojeno vrijeme.. :)

Post Reply