Ski Skokovi

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
van Basten
Posts: 7543
Joined: 21/09/2006 02:59

#51 Re: Ski Skokovi

Post by van Basten »

Admir_1984 wrote:
shalla wrote:
van Basten wrote:vala i ovi skokovi prnuli u šišu... najbolje ih preimenovati u austrijsko prvenstvo
Ma i to al što mi idu na qratz sa svojim "sigurnosnim skraćivanjima", pa onda dodaji na vjetar, oduzmi na boju onog kombinezona, jebala ih matematika. Ja od prošle sezone pizdim i kontam biće ove sezone bolje al jašta će, isto sranje. Imaš ukupno 5 dalekih skokova na jednom takmičenju, sranje kroz gusto granje :sad:
+hofer i kompanija konstantno stele austrijancima i njemcima :roll:
na ovaj plus što Admir dodade sam najviše i mislio... čuj poništili cijelu seriju 10 ak skakača prije kraja iste, pa onda održali dvije nove... ali naravno u toj poništenoj austrijanaca ni na mapi nije bilo... sranje... nekada sam se radovao ovim skokovima, pogotovo ovoj turneji, sada pogledam ako naletim dok šaltam daljinski... ja da sam iz japanske ili slovenačke reprezentacije ne bih dao ni skakati svojim skakačima u toj ponovljenoj prvoj
El_comadante
Posts: 7935
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#52 Re: Ski Skokovi

Post by El_comadante »

slazem se i ja da su napravili veliku glupost sa tim plus veliku uslugu austrijancima jer niti jedan nije dobro skocio
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#53 Re: Ski Skokovi

Post by amrica »

nastradao norvezanin tom hilde, slomio ledja, zgulio lice :-?
User avatar
van Basten
Posts: 7543
Joined: 21/09/2006 02:59

#54 Re: Ski Skokovi

Post by van Basten »

evo i jučer... japanac nadskočio 7,5 metara pobjednika, ali ovaj ga ostavio nekih 10ak bodova iza sebe :-) hebo li ih koeficijent vjetra, koji i koliki prostor za štimanje... mislim da će skokovi biti još jedan sport kojeg ću gledati sve manje i manje dok ga sasvim ne ukinem iz svog repertoara
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#55 Re: Ski Skokovi

Post by Admir_1984 »

taj faktor vjetra bi trebala mašina racunati, a ono se uvijek potrefi da je austrijancima nepovoljan :roll:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#56 Re: Ski Skokovi

Post by simonese »

Admir_1984 wrote:taj faktor vjetra bi trebala mašina racunati, a ono se uvijek potrefi da je austrijancima nepovoljan :roll:
austrijska masina ;-)
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25788
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#57 Re: Ski Skokovi

Post by BHF_Manijak »

Vidi se da nisam sto godina gledo skokove, kakva su to nova neka pravila, sta je fazon s tim vjetrom?? Vidio sam da nesto oduzimaju poene, ali ne skontah po kojem principu...Izgleda i ovi poceli ko i u F1, mijenjaj maksimalno pravila i seri sto vise, nidje veze! :roll:

A meni je uvijek bila cudna stvar, jedan skakac jednu sezonu strasno odradi, odlico skace i slejdeca ga npr nema nigdje! :mrgreen: :roll: Mislim, ko da zaboravi skakati, nidje veze bas! Sjecam se Schmitt u one dvije godine kad je sovojio svjetski kup covjek mjera bas bio, skako fantasticno i onda odjednom prde u sisu, nigdje ga, tavori u sredini, to mi je uvijek u ovom sportu fascinantno bilo, taj manjak kontinuiteta, cast izuzecima ala Ahonen, Malysz...
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#58 Re: Ski Skokovi

Post by Admir_1984 »

BHF_Manijak wrote:Vidi se da nisam sto godina gledo skokove, kakva su to nova neka pravila, sta je fazon s tim vjetrom?? Vidio sam da nesto oduzimaju poene, ali ne skontah po kojem principu...Izgleda i ovi poceli ko i u F1, mijenjaj maksimalno pravila i seri sto vise, nidje veze! :roll:

A meni je uvijek bila cudna stvar, jedan skakac jednu sezonu strasno odradi, odlico skace i slejdeca ga npr nema nigdje! :mrgreen: :roll: Mislim, ko da zaboravi skakati, nidje veze bas! Sjecam se Schmitt u one dvije godine kad je sovojio svjetski kup covjek mjera bas bio, skako fantasticno i onda odjednom prde u sisu, nigdje ga, tavori u sredini, to mi je uvijek u ovom sportu fascinantno bilo, taj manjak kontinuiteta, cast izuzecima ala Ahonen, Malysz...
Meni je veca misterija kako Simon Aman 2002 dodje niodakle na OI i uzme dva zlata, a to isto ponovi 2010 :roll: a prije i izmedju toga nigdje ga u vrhu nije bilo, a npr Jedan Ahonen vishe od 10god konstantno u vrhu i nikad individualnu medalju na OI nije osvojio :roll:

kao svaka skakaonica ima odredjeni faktor vjetra i kad se on odrazi izracuna mu se dok leti jel mu pomaze vjetar ili ne, ak pomaze izracuna se koliko mu se oduzima bodova, a ako odmaze dodaju se bodovi, a ima i faktor kapije. ako nekome skrate ili povecaju zaletiste on dobije isto +- bodove...sve u svemu usrali su ga do maksimuma
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#59 Re: Ski Skokovi

Post by Revolucionar ★ »

iskomplikovali do nebesa.. volim pogledati, al ipak ostale ski discipline su mi daleko draze .. Axel L.S. for the WIN ! :D
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#60 Re: Ski Skokovi

Post by just principe »

Admir_1984 wrote:
Meni je veca misterija kako Simon Aman 2002 dodje niodakle na OI i uzme dva zlata, a to isto ponovi 2010 :roll: a prije i izmedju toga nigdje ga u vrhu nije bilo, a npr Jedan Ahonen vishe od 10god konstantno u vrhu i nikad individualnu medalju na OI nije osvojio :roll:

kao svaka skakaonica ima odredjeni faktor vjetra i kad se on odrazi izracuna mu se dok leti jel mu pomaze vjetar ili ne, ak pomaze izracuna se koliko mu se oduzima bodova, a ako odmaze dodaju se bodovi, a ima i faktor kapije. ako nekome skrate ili povecaju zaletiste on dobije isto +- bodove...sve u svemu usrali su ga do maksimuma

a sta treneri skakaca rade ??? cekaju povoljan trenutak da bi dali signal za skakanje, a na kraju pogrijese sa procjenom sto znaci da su oni krivi zbog eventualnog oduzimanja bodova jer nisu pronasli pravi momenat za skok..
Evo cist primjer jucer, ko je kriv onome japancu sto nije pobjedio a letio je i doskocio daleko najdalje...Dakle ako mu je pomogao vjetar onda on nema nikakve sanse da bude pobjednik taman doskocio na 150 metara, i to nema ko drugi biti kriv do trenera
To je neka moja teorija ovog glupog pravila :skoljka:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25788
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#61 Re: Ski Skokovi

Post by BHF_Manijak »

Cekaj, to hoce reci da sad vjetar ti ne smije biti "saveznik"??? :roll: Pa zar nije prvobitni cilj skakanja da odes sto dalje, a da bi otiso sto dalje moras imati i pomoc vjetra, najbolje je onda nek naprave neke improvizovane planine(citaj kakvu ogormnu halu) sa vlastitim vremenskim uslovima u kojima ce "vjetar" biti 0 m/s i rijesen problem, ha ya! :roll:
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#62 Re: Ski Skokovi

Post by Admir_1984 »

just principe wrote:
Admir_1984 wrote:
Meni je veca misterija kako Simon Aman 2002 dodje niodakle na OI i uzme dva zlata, a to isto ponovi 2010 :roll: a prije i izmedju toga nigdje ga u vrhu nije bilo, a npr Jedan Ahonen vishe od 10god konstantno u vrhu i nikad individualnu medalju na OI nije osvojio :roll:

kao svaka skakaonica ima odredjeni faktor vjetra i kad se on odrazi izracuna mu se dok leti jel mu pomaze vjetar ili ne, ak pomaze izracuna se koliko mu se oduzima bodova, a ako odmaze dodaju se bodovi, a ima i faktor kapije. ako nekome skrate ili povecaju zaletiste on dobije isto +- bodove...sve u svemu usrali su ga do maksimuma

a sta treneri skakaca rade ??? cekaju povoljan trenutak da bi dali signal za skakanje, a na kraju pogrijese sa procjenom sto znaci da su oni krivi zbog eventualnog oduzimanja bodova jer nisu pronasli pravi momenat za skok..
Evo cist primjer jucer, ko je kriv onome japancu sto nije pobjedio a letio je i doskocio daleko najdalje...Dakle ako mu je pomogao vjetar onda on nema nikakve sanse da bude pobjednik taman doskocio na 150 metara, i to nema ko drugi biti kriv do trenera
To je neka moja teorija ovog glupog pravila :skoljka:
Trener moze skakacu samo odloziti skok u slucaju nepovljnog vjetra, tj neuslovnog za skakanje (bocnog)
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#63 Re: Ski Skokovi

Post by Romanista 101% »

nikad gora posjeta u Garmischu...uvijek za prvi januar tu bi se skrcalo po 50-60 hiljada a sad nije bilo ni 30.000...sve manje svijeta dolazi da gleda ovaj cirkus...ne sjecam se zadnji put kad su odradili jedno takmicenje a da nisu prekinuli bar na 15-20 minuta, cim austrijanac ili njemac losije skoci ALARM - odmah krenu nekakvi sastanci i prepricavanja a ne daj ti Boze da "Schlizenauzer" losije skoci ja mislim da bi se drzavni vrh Austrije umjesao da se sve prekida i krece ispocetka a nekad i po 2-3 puta znaju prekidati pa opet pocinjati sve dok raznorazni "morgensternovi i kofleri" ne odrade dobar skok, ako se ovako nastavi ovaj sport ce totalno izgubiti na interesovanju i samo ce se ozbiljnije pratiti u austriji i mozda njemackoj...sjecam se prije u vrhu medju 10 najboljih bilo bi 6-7 nacija a danas...austrija,njemacka i mozda koji norveznanin upadne u top 10 i to je to, h.ebo ih walter hofer otkako je on dosao za direktora takmicenja krenula su i ova luda pravila koja se mjenjaju svake godine i ko zna kakve ce gluposti u buducnosti izmisliti.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25788
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#64 Re: Ski Skokovi

Post by BHF_Manijak »

Ma nemaju sta Svabe gurati, nazalost Svabe jos od Schmitta i Hannawalda nemaju skakaca da valja, ostalo je sve "pokusaj" bilo... :mrgreen:
mistek
Posts: 3390
Joined: 23/05/2010 15:16

#65 Re: Ski Skokovi

Post by mistek »

Koeficijent vjetra živa tragedija, al' mi je opet najjače kad pomjere zaletište i onda kofol nešto oduzimaju/sabiraju, a drastično različiti rezultati u odnosu na prije pomjeranja. Brate, skači, pusti te nekakve koeficijente i karifeke, ko je najduži=najbolji. I sudije su mi smiješne. Jest' da je njihov uticaj sad manji od ovih koeficijenata, ali jučer jedan 16, jedan 18, onda 19 i 17,5, k'o da se neko igra.
Inače, Šliri meni dosta antipatičan. Pogotovo jučer, smiješna pobjeda zbog strujanja have. Inače mi bude godra kad Slovenac daleko skoči, ili Japanac (doduše, oni vazda daleko skaču sa nikakvim stilom, ili obrnuto), a bez Malyzsa skakanje nije skakanje.

I neko spomenu Ammana, jest' čovjek fenomen baš. Na ZOI poludi i pokupi medalje, a inače ga nigdje.

I prava najezda Slovenaca ove godine. Šta im je :lol:

Nego, ima li ko meni da objasni fenomen da Amerikanaca nema u ovom skakanju? Kako da oni tu nisu umješali prste? I pored toga, recimo od kud tradicionalno dobri Česi, a npr Talijana ima skroz slabo ili Šveđana nikako?
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#66 Re: Ski Skokovi

Post by Romanista 101% »

Eddie! :D


User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#67 Re: Ski Skokovi

Post by simonese »

Romanista 101% wrote:Eddie! :D



uvijek me strah bilo da ne pogine "The Eagle" :D
El_comadante
Posts: 7935
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#68 Re: Ski Skokovi

Post by El_comadante »

Diki Ito je izgubio zato što je dofatio snijeg u prvom skoku. a koeficijent vjetra je i za mnee glupost. a koeficijent kapije i nije jer nekada moraju pomjeriti kapiju zbog recimo sigurnosni uslova pa da se nebi serija ponavljala bolje je ovako.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#69 Re: Ski Skokovi

Post by amrica »

moze li mi neko objasniti sta znace ove cifre u kolonoma i kako se dodje do krajnjeg rezultata :?

ne mislim duzinu, brzinu... :-)

http://www.fis-ski.com/fr/605/1229.html ... hsector=JP

kad se klikne u "live' dobije se prozorcic sa svim info, ekstra dobar pregled
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#70 Re: Ski Skokovi

Post by perfect_guy »

amrica wrote:moze li mi neko objasniti sta znace ove cifre u kolonoma i kako se dodje do krajnjeg rezultata :?

ne mislim duzinu, brzinu... :-)

http://www.fis-ski.com/fr/605/1229.html ... hsector=JP

kad se klikne u "live' dobije se prozorcic sa svim info, ekstra dobar pregled
to bi ti bilo ovako: D.Pts - bodovi za dužinu. Kalkulaciona linija 60, +- 1,8 za svaki metar iznad/ispod (na malim skakaonicama ide po 2 boda, nisam siguran za letaonice). ABCDE su sudije i njihove ocjene. Pošto se najveća i najmanja brišu, ostale 3 se sabiraju u koloni J.Pts. I poslije toga je konačni zbir. Jedino još nikad nisu vjetar i kapiju ukalkulisali ovdje
El_comadante
Posts: 7935
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#71 Re: Ski Skokovi

Post by El_comadante »

prvi je i dalje Kofler sa 795 drugi je Šliri sa 753 a treći je Bardal sa 749 a četvrti je Morgenštejn sa 706 i to je krug ljudi koji mogu biti pobjednici na kraju.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#72 Re: Ski Skokovi

Post by perfect_guy »

El_comadante wrote:prvi je i dalje Kofler sa 795 drugi je Šliri sa 753 a treći je Bardal sa 749 a četvrti je Morgenštejn sa 706 i to je krug ljudi koji mogu biti pobjednici na kraju.
da je neko mimo austrijanaca tu, bilo bi iznenađenje (od norvežana tek poneko bljesne kao sad Bardal, ali opet su austrijanci žestoko dominantni zadnjih godina)
El_comadante
Posts: 7935
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#73 Re: Ski Skokovi

Post by El_comadante »

perfect_guy wrote:
El_comadante wrote:prvi je i dalje Kofler sa 795 drugi je Šliri sa 753 a treći je Bardal sa 749 a četvrti je Morgenštejn sa 706 i to je krug ljudi koji mogu biti pobjednici na kraju.
da je neko mimo austrijanaca tu, bilo bi iznenađenje (od norvežana tek poneko bljesne kao sad Bardal, ali opet su austrijanci žestoko dominantni zadnjih godina)
to si upravu ali eto vidječemo dali Bardal ove sezone može nešto više napraviti.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#74 Re: Ski Skokovi

Post by simonese »

perfect_guy wrote:
El_comadante wrote:prvi je i dalje Kofler sa 795 drugi je Šliri sa 753 a treći je Bardal sa 749 a četvrti je Morgenštejn sa 706 i to je krug ljudi koji mogu biti pobjednici na kraju.
da je neko mimo austrijanaca tu, bilo bi iznenađenje (od norvežana tek poneko bljesne kao sad Bardal, ali opet su austrijanci žestoko dominantni zadnjih godina)
Svabe su dobro krenule nesto malo na domacem terenu ali nista vise
User avatar
jasko_ba
Posts: 7806
Joined: 13/11/2006 17:47

#75 Re: Ski Skokovi

Post by jasko_ba »

gledao redovno sva takmicenja sto sam mogao - veliki fan malisa i funakija :dance:
al eto, od 2008 ne pratim vise, eventualno skraceni snimak novogodisnje skakaonice i to je to
pun qrac ovih novih pravila i kad skrate zaletiste, nema mi nista mrze
Post Reply