Ski skokovi

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#226 Re: Ski skokovi

Post by perfect_guy »

__Phoenix__ wrote:
perfect_guy wrote:eurosport
U reprizi mislim...
i direktno
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#227 Re: Ski skokovi

Post by __Phoenix__ »

Ja sam jučer gledao, bili dueli, pogledam nakon pola sata na klixu članak onaj pobijedio, pogledam na teletekstu eurosporta piše 17:40 tek skokovi...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#228 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

bezze kad puse :|

niko ne daje maksimum, nesto se oduzima, dodaje, ali to je cisto tehncki ... njesra sve u svemu :-?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#229 Re: Ski skokovi

Post by perfect_guy »

inače, Kasaijevo stoto takmičenje na turneji
User avatar
Mustang1
Posts: 28756
Joined: 29/12/2010 17:31

#230 Re: Ski skokovi

Post by Mustang1 »

uglavnomja wrote:bezze kad puse :|

niko ne daje maksimum, nesto se oduzima, dodaje, ali to je cisto tehncki ... njesra sve u svemu :-?
Ovo je vec odavno bezveze :D Ja razumijem sigurnost i to ali ..
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#231 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

perfect_guy wrote:inače, Kasaijevo stoto takmičenje na turneji
:thumbup:


sta bi cene(t)u?
User avatar
Mustang1
Posts: 28756
Joined: 29/12/2010 17:31

#232 Re: Ski skokovi

Post by Mustang1 »

Ali koja glupost gledam po ovom u cosku kad je zuto a kad zeleno. Evo nekom maloprije bilo 103m to beat i bilo zuto, i stalno ide gore( kontam to je zbog vjetra), i dodje a zeleno i dobio dozvolu, ali to se odmah vrati nazad i spusti. Kalva je to digurnost opet, dok dodje do izlaza moze otici sve u pm.. Glupost zesca.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#233 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

Mustang1 wrote:Ali koja glupost gledam po ovom u cosku kad je zuto a kad zeleno. Evo nekom maloprije bilo 103m to beat i bilo zuto, i stalno ide gore( kontam to je zbog vjetra), i dodje a zeleno i dobio dozvolu, ali to se odmah vrati nazad i spusti. Kalva je to digurnost opet, dok dodje do izlaza moze otici sve u pm.. Glupost zesca.

:thumbup:


skijanje, osim spusta, je zanimljivo kad neko padne, ispadne ... ono kad se ne moze povrijediti opasno.

ali kad neko tresne na skokovima - ruzno i pogledati :|


momcima svaka cast
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#234 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

a kasai :)

:thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9326
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#235 Re: Ski skokovi

Post by shalla »

Patnja živa, svake godine isto sranje na istim skakaonicama, Insbruck, Zakopane, meščini Lahti...
Jebote uradi više nešto, uloži lovu pa ogradi skakaonicu nekom zaštitom, pojma nemam al nemoj mučiti i skakače i gledaoce...
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#236 Re: Ski skokovi

Post by Capajebo »

shalla wrote:Patnja živa, svake godine isto sranje na istim skakaonicama, Insbruck, Zakopane, meščini Lahti...
Jebote uradi više nešto, uloži lovu pa ogradi skakaonicu nekom zaštitom, pojma nemam al nemoj mučiti i skakače i gledaoce...
Saporo, skoro pa uvijek :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#237 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

kasai 142,5 :-) :D
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#238 Re: Ski skokovi

Post by Romanista 101% »

kako losa turneja :roll: puno losih i kratkih skokova, a vrlo malo duzih, ne znam sta je razlog ali odavno nisam gledao losiju turneju kao da niko nije zelio da osvoji a mozda niko nije ni zasluzio, jako slaba konkurencija skoro nema skakaca da je u dobroj formi, katastrofa
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#239 Re: Ski skokovi

Post by Capajebo »

Romanista 101% wrote:kako losa turneja :roll: puno losih i kratkih skokova, a vrlo malo duzih, ne znam sta je razlog ali odavno nisam gledao losiju turneju kao da niko nije zelio da osvoji a mozda niko nije ni zasluzio, jako slaba konkurencija skoro nema skakaca da je u dobroj formi, katastrofa
Stoch je realno najkonstantniji, i zasluzeno je pobijedio. Taman da osvoji sve sto se moze osvojiti u skokovima. :D
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#240 Re: Ski skokovi

Post by Romanista 101% »

Capajebo wrote:
Romanista 101% wrote:kako losa turneja :roll: puno losih i kratkih skokova, a vrlo malo duzih, ne znam sta je razlog ali odavno nisam gledao losiju turneju kao da niko nije zelio da osvoji a mozda niko nije ni zasluzio, jako slaba konkurencija skoro nema skakaca da je u dobroj formi, katastrofa
Stoch je realno najkonstantniji, i zasluzeno je pobijedio. Taman da osvoji sve sto se moze osvojiti u skokovima. :D
nista posebno, iskoristio skoro nikakvu konkurenciju, mozda jedini koji je mogao da ga skine je Hayboeck ali on nije bio zdrav skoro citavu turneju inace on je jedan od najkontantnijih skakaca od ove nove garde
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#241 Re: Ski skokovi

Post by Romanista 101% »

al koja je luzercina ovaj Tepes, ovo nije prvi put da je najbolji nakon prve serije i onda skoci 20m. krace i jos na kraju slavi covjek prezadovoljan 7. mjestom :lol: :roll: kao da je sa nasih prostora :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#242 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

a tande :-)

117 m :roll:
srecom da je ziv doskocio.


sve u svemu, slazem se, ajko lose, djelimicno zbog loseg vremena, a djelimicno sto niko nema stabilnu formu. ne sjecam se sezone sa ovolikim oscilacijama .

poljaci su jako dobri, ali solidno dobri, ne ekstremno ... nema skokova za pamcenje, samo konstanta.

a 3 prevca :-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#243 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

kamil stoch pobijedio u poljskoj, ekstaza :D

2.kraft, 3.welinger
tande 4., damjan 5.

peter ne skace do daljenjeg, frustriran dosadasnjim (ne)uspjesima posvetice se treniranju, pa kad bude boji vratice se ....


stoch preuzeo 1. mjesto ukupno od damjana.
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#244 Re: Ski skokovi

Post by Capajebo »

E ovu je Stoch na guzove dobio, domacinski 'nako. Nije zasluzio one ocjene :roll: :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#245 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

Capajebo wrote:E ovu je Stoch na guzove dobio, domacinski 'nako. Nije zasluzio one ocjene :roll: :D
:thumbup:

apsolutno :!:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#246 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

ekipno, iznenadjenje, bar za mene

1. njemacka
2. poljska
3. slovenija (i peter skak'o)

4. austrija
ceska
rusija
japan
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#247 Re: Ski skokovi

Post by zavrzlama »

Znam da nije tema o skijaskim skokovima,ali da napisem nesto sto me kopka vec duze vrijeme...

Redovito pratim skokove i primijetio sam neke cudne stvari,sto mi stvara sumnju da ima lijepih namjestaljki...slovenci su sam vrh i najtalentovaniji skakaci,ali mi s ecini da ih neko podkrada....veoma cesto se desava da izmedju dva skoka se faktor vjetra mijenja drasticno,nekako kad god skacu nijemci ili austrijanci taj vjetar u prsa je uvijek manji nego kad skacu slovenci....pa slovenac mora skociti 5 -6 metara duze od nijemca ili austrijanca jer cim su duzinom slicni,pojavi se nekakav cudan faktor vjetra u korist nijemaca i austrijanaca...slicno i sa ocjenama za telemark...mozda sam previse subjektivan sto navijama za slovence,ali opet imam veliku sumnju...

Sta vi mislite?
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#248 Re: Ski skokovi

Post by El_comadante »

zavrzlama wrote:Znam da nije tema o skijaskim skokovima,ali da napisem nesto sto me kopka vec duze vrijeme...

Redovito pratim skokove i primijetio sam neke cudne stvari,sto mi stvara sumnju da ima lijepih namjestaljki...slovenci su sam vrh i najtalentovaniji skakaci,ali mi s ecini da ih neko podkrada....veoma cesto se desava da izmedju dva skoka se faktor vjetra mijenja drasticno,nekako kad god skacu nijemci ili austrijanci taj vjetar u prsa je uvijek manji nego kad skacu slovenci....pa slovenac mora skociti 5 -6 metara duze od nijemca ili austrijanca jer cim su duzinom slicni,pojavi se nekakav cudan faktor vjetra u korist nijemaca i austrijanaca...slicno i sa ocjenama za telemark...mozda sam previse subjektivan sto navijama za slovence,ali opet imam veliku sumnju...

Sta vi mislite?
dobro ovaj faktor vjetra uvijek ostaje sumnja čovjeku da li se šte li ili ne teško dokazivo. dobro si primjetio
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#249 Re: Ski skokovi

Post by Romanista 101% »

zavrzlama wrote:Znam da nije tema o skijaskim skokovima,ali da napisem nesto sto me kopka vec duze vrijeme...

Redovito pratim skokove i primijetio sam neke cudne stvari,sto mi stvara sumnju da ima lijepih namjestaljki...slovenci su sam vrh i najtalentovaniji skakaci,ali mi s ecini da ih neko podkrada....veoma cesto se desava da izmedju dva skoka se faktor vjetra mijenja drasticno,nekako kad god skacu nijemci ili austrijanci taj vjetar u prsa je uvijek manji nego kad skacu slovenci....pa slovenac mora skociti 5 -6 metara duze od nijemca ili austrijanca jer cim su duzinom slicni,pojavi se nekakav cudan faktor vjetra u korist nijemaca i austrijanaca...slicno i sa ocjenama za telemark...mozda sam previse subjektivan sto navijama za slovence,ali opet imam veliku sumnju...

Sta vi mislite?

ja onog direktora Waltera Hofera ne mogu da smislim kakav je ima pravu nekakvu nazi-facu, cim ga kamera prikaze znas da nesto mulja i da ce pobjednik biti iz Austrije ili Njemacke
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#250 Re: Ski skokovi

Post by zavrzlama »

El_comadante wrote:
zavrzlama wrote:Znam da nije tema o skijaskim skokovima,ali da napisem nesto sto me kopka vec duze vrijeme...

Redovito pratim skokove i primijetio sam neke cudne stvari,sto mi stvara sumnju da ima lijepih namjestaljki...slovenci su sam vrh i najtalentovaniji skakaci,ali mi s ecini da ih neko podkrada....veoma cesto se desava da izmedju dva skoka se faktor vjetra mijenja drasticno,nekako kad god skacu nijemci ili austrijanci taj vjetar u prsa je uvijek manji nego kad skacu slovenci....pa slovenac mora skociti 5 -6 metara duze od nijemca ili austrijanca jer cim su duzinom slicni,pojavi se nekakav cudan faktor vjetra u korist nijemaca i austrijanaca...slicno i sa ocjenama za telemark...mozda sam previse subjektivan sto navijama za slovence,ali opet imam veliku sumnju...

Sta vi mislite?
dobro ovaj faktor vjetra uvijek ostaje sumnja čovjeku da li se šte li ili ne teško dokazivo. dobro si primjetio
Poceo sam sumnjati prosle sezone kad je Prevc rasturao,a nijemac Severin Freund mu bio za petama..puno puta skoci Prevc i vjetar kao jak u prsa i minus poeni,a samo minut poslije Freund skace i vjetar mijenja pravac i dobija plus poene...OK moze se i to desiti,ali brate nijemcima i austraijancima nekako vjetar uvijek u njihovu korist :D.....
Post Reply