Ski skokovi

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#276 Re: Ski skokovi

Post by perfect_guy »

uglavnomja wrote:ko je onaj bor pavicic ili pavlicic?

prvi put cujem za njega
odlican prvi skok juce :thumbup: , drugi :roll:
znali su ga poslati tipa saporo i ta "nebitna" takmičenja. 20 godina, još daleko od ovih najboljih ali je tu negdje sa ekipom
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#277 Re: Ski skokovi

Post by ST11 »

Moram priznati, ima ovih mladih skakaca, da covjek stvarno ne moze pratiti sve. Jutros je zamjenik glavnog trenera na RTVSlo rekao, da se je ove godine za predskakace prijavilo 35 momaka iz razlicitih klubova. Znaci pored A i B reprezentativaca ima u SLO barem jos 35 skakaca, koji bi se spustili po velikoj skakaonici.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#278 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

kasai :-D
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#279 Re: Ski skokovi

Post by perfect_guy »

ubi ih mali
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#280 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

poslije prve ture vodi klimov :lol: :lol: :pisnuo: :thumbup:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#281 Re: Ski skokovi

Post by perfect_guy »

iznenađujuće nekako sve ide zasad (što je svakako pozitivno). Neke nove klince prosralo, Stoh tu ali nema prostora za neku dominaciju, Frojnd i Prevc tek ostaje da se vidi koliko mogu
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#282 Re: Ski skokovi

Post by Romanista 101% »

Ko bi mogao osvojiti 4 skakaonice, onaj mladi Japanac nije los.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#283 Re: Ski skokovi

Post by SmokingMan »

User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#284 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

oba prevca 40+ :-)

forfang 48.


ryoyu je dobar, ali nekako nemam osjecaj da ce uzeti turneju

prije ce biti neki ljakpo ili austrijanac

za norvezane se nikad ne zna ... ima ih puno, a forma gore-dole :-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#285 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

uze rjoju prvu :thumbup:

slovenci katastrofa losi, 9. i 18.

norvezani mrvu bolji :-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#286 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

1. - slovenci katastrofa losi, prevcovi u kvalama 60+, jedini zajc na nesto lici

2. - skakanje u parovima je zestoko njesra

3. - kad god vidim ryoyua prvo pomislim: dje su joj sise :?


ne znam zasto, je li do mene ... ali bas mi nesto podosadna turneja do sada :-?
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#287 Re: Ski skokovi

Post by junior3 »

Gdje neće bit' dosadno kad za više od pola prvi put čujem.
Doduše, nisam ni gledao prošlu sezonu.

Valja bodrit japance kad je već P. Prevc prop'o, a švabe i austrijanere ne mogu organski. :D
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#288 Re: Ski skokovi

Post by Romanista 101% »

Nekad sam sa nestrpljenjem cekao skokove, posebno 4 skakaonice, a sada odgledam samo zadnjih 10-15 takmicara. Mislim da je ovaj sport u krizi, i to vec odavno jer nema velikih imena. Pokusavaju nesto nazor da naprave neke nove zvijezde koji to ne zasluzuju. E, cuj jedan Eisenbichler favorit za turneju :lol: e bas su Svabe pale kad im je on najbolji. Nisu ni Austrijanci bolji. Kod njih slabo ide smjena generacija, a Schlirenzauer je gotov. Poljaci su dobri, jer ulazu ali i davaju sansu mladima. Kod njih je interesovanje za skokove veliko. Cesi imaju Koudelku koji je nakon oprostaja Jande jedini ozbiljni skakac. Slovenci toplo-hladno. Kod njih je najveci problem sto im skakaci nemaju konstantu. Jedne godine osvoji sve (Prevc) sljedece ga nema medju 30, i ide na takmicenje ''druge lige'' (Interkontinentalni kup). Finci propali. Nacija koja je bila broj 1 u ovom sportu. Sad traze da se ruse skakaonice jer je skupo odrzavanje, a djeca nece da treniraju jer ih taj sport ne privlaci. Svicarci ce isto kad im ode Amann, iako imaju sve da budu ozbiljna nacija u skokovima. Japanci kao da se bude. To je dobro da barem oni prodrmaju ovu uspavanu konkurenciju. I na kraju naravno Norvezani koji uvijek imaju 3-4 dobra skakaca. Iako ove sezone nisu nesto posebno dobri.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#289 Re: Ski skokovi

Post by junior3 »

Nikad mi neće biti jasna forma skakača.
Ko da je sve u sreći. :mrgreen:

Finci 2015/16 i sad. :-)
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#290 Re: Ski skokovi

Post by tataćusak »

Skokovi su pali curcu za usi zbog pravila, slicno kao formula 1.
Moras cekati da ti sudije kazu ko je najvise skocio , hebo ti to. Hajde ranije bio samo stil, mogao je covjek i sam skontati a sad vjetar piccka materina , ja licno ne pratim od tih izmjena pravila
ST11
Posts: 677
Joined: 09/03/2015 12:24

#291 Re: Ski skokovi

Post by ST11 »

tataćusak wrote:Skokovi su pali curcu za usi zbog pravila, slicno kao formula 1.
Moras cekati da ti sudije kazu ko je najvise skocio , hebo ti to. Hajde ranije bio samo stil, mogao je covjek i sam skontati a sad vjetar piccka materina , ja licno ne pratim od tih izmjena pravila
Tacno to i zbog toga i ja skoro ne pratim vise SKI skokove, osim sta uhvatim na sajtovima. Skokovi su na nivoju nekog umjetnickog klizanja sa svim tim ocjenama stila i prilagodjavanjima ne znam cega i svacega prije nego se takmicar spusti nadolje. Heboga, ako su skokovi, onda ima da pobijedi onaj sa najduzim skokom, a ne onaj koji ostavi najbolji umjetnicki dojam. Isto bi bilo u skoku u dalj, kada bi bonus od nekoliko santimetara dobio onaj, koji se najlijepse koprca u vazduhu. Neka naziv SKI skokova promijene u ... ne znam ... SKI umijetnicki letovi i svi zadovoljni :D

// ... malo sarkazma off.
User avatar
konektovan
Posts: 40076
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#292 Re: Ski skokovi

Post by konektovan »

Samurajčić ih ubi ove godine i ovu turneju.... :thumbup:
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#293 Re: Ski skokovi

Post by junior3 »

konektovan wrote:Samurajčić ih ubi ove godine i ovu turneju.... :thumbup:
O jeb... je l' i ti ovo pratiš? :mrgreen:

Jebe ih japaner pa uši zavrće. 8-)
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#294 Re: Ski skokovi

Post by Romanista 101% »

ST11 wrote:
tataćusak wrote:Skokovi su pali curcu za usi zbog pravila, slicno kao formula 1.
Moras cekati da ti sudije kazu ko je najvise skocio , hebo ti to. Hajde ranije bio samo stil, mogao je covjek i sam skontati a sad vjetar piccka materina , ja licno ne pratim od tih izmjena pravila
Tacno to i zbog toga i ja skoro ne pratim vise SKI skokove, osim sta uhvatim na sajtovima. Skokovi su na nivoju nekog umjetnickog klizanja sa svim tim ocjenama stila i prilagodjavanjima ne znam cega i svacega prije nego se takmicar spusti nadolje. Heboga, ako su skokovi, onda ima da pobijedi onaj sa najduzim skokom, a ne onaj koji ostavi najbolji umjetnicki dojam. Isto bi bilo u skoku u dalj, kada bi bonus od nekoliko santimetara dobio onaj, koji se najlijepse koprca u vazduhu. Neka naziv SKI skokova promijene u ... ne znam ... SKI umijetnicki letovi i svi zadovoljni :D

// ... malo sarkazma off.

nisu problem ocjene, toga je uvijek bilo i nisam protiv ocjena (iako se i o tome moze progovorit kako koji sudija kojem skakacu daje vece ocijene) vec je problem od kad su uveli mjerenje odnosno koeficijent vjetra, ko ima koliko vjetra i tako se desi da onaj koji je skocio 10 metara duze od ostalih zavrsi na 10. mjestu, a pobjednik skoci 10 metara krace i bude prvi, to nema ni u jednom sportu potpuno van pameti i to tjera ljudi da ne prate vise skokove
User avatar
konektovan
Posts: 40076
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#295 Re: Ski skokovi

Post by konektovan »

junior3 wrote:
konektovan wrote:Samurajčić ih ubi ove godine i ovu turneju.... :thumbup:
O jeb... je l' i ti ovo pratiš? :mrgreen:

Jebe ih japaner pa uši zavrće. 8-)
Ma pratim, posebno ovu novogodišnju turneju. :mrgreen:
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#296 Re: Ski skokovi

Post by junior3 »

konektovan wrote:
Ma pratim, posebno ovu novogodišnju turneju. :mrgreen:
Sad nam samo fali radosni da navija za nekog autsajdera ko u F1 pa da oživi tema. :D
User avatar
konektovan
Posts: 40076
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#297 Re: Ski skokovi

Post by konektovan »

junior3 wrote:
konektovan wrote:
Ma pratim, posebno ovu novogodišnju turneju. :mrgreen:
Sad nam samo fali radosni da navija za nekog autsajdera ko u F1 pa da oživi tema. :D
Ma ne prati on ove zimske sportove, crnogorac je to... :mrgreen:
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#298 Re: Ski skokovi

Post by El_comadante »

ubi Japanac. 300 bodova u svjetskom kupu ima prednosti, a turneja samo ako padne neče je osvojiti. svaka čast, jer par sezona Japanaca nema nigdje.
User avatar
konektovan
Posts: 40076
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#299 Re: Ski skokovi

Post by konektovan »

Momčić je pravo osvjezenje u svjetskom kupu, nadam se da ce dominirati i narednih sezona... :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#300 Re: Ski skokovi

Post by uglavnomja »

otkazane kvalifikacije zbog snijega, kao bice sutra u pola 3, manje ce padati, bar tako kaze ovaj jedan lik, i kaze jos da je optimista :D

inace ryoyu ... :-)
Post Reply