Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1 Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Sva medijska gungula i prašina koja se digla u vezi skandala oko Harveya Weinsteina u vezi seksualnog uzmeniravanja se ne stišava. Ne treba podsjećati da prema onima koji iskorištavaju svoj položaj za seksualno uznemiravanje, silovanje i napast ne treba imati milosti. To je premisa koja se ne dovodi u pitanje.

Ipak pitanje koje bih ja postavio koliko su ti svi navodi validni? Jesmo li danas došli do apsura gdje je dovoljno samo napisati na FB #i ja sam i da se čovjek optuži? :-? Evo imamo i to da je optužen Kevin Spacey preko medija od nekog lika za seksualno napastovanje. Čovjek na to napisao da se ne sjeća tog događaja, izvinuo se i dobrovoljno otišao na procjenu psihologa i eventulnu rehabilitaciju. To ne radi osoba koja je nekoga seksualno napala i iskoristila. Dakle danas je dovoljno preko nekog "fancy" medija napisati da te neko seksualno uznemiravao i to se uzima zdravo za gotovo da se neko optuži ili se baci ljaga na njegov rad, lik i djelo. Po meni to je suludo. :oops: Šta vi mislite o tome?

P.S Nisam znao gdje da postavim ovaj stav u obliku posta pa sam postavio na Film/TV.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#2 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by almir_tz »

Osuditi i ne šiljiti dalje. Optužilo ga desetine žena, garant je nevin. :-) :-) :-) Ovo je isto kad neko napiše recimo: "U srebreničkom genocidu je ubijeno najmanje devet hiljada ljudi, ali..." Kakvo, bolan, ali?
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#3 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by wewa »

User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#4 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Vrlo dobro znam zato i pitam, je li dovoljno napisati #MeToo i optužiti nekoga? Po meni bez sudske presude i drugih dokaza nije. Ne ulazim u to kakav je čovjek Harvey, poslodavac i može bit govno od prijatelja.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#5 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by wewa »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Vrlo dobro znam zato i pitam, je li dovoljno napisati #MeToo i optužiti nekoga? Po meni bez sudske presude i dokaza nije.
ne bih rekla da znas, posebno sto evo drugi put postavljas pitanje bez smisla.
jer #MeToo ne znaci da je tu osobu zlostavljao Harvey Winestein, nego da je bila zrtva zlostavljanja. dakle, bez oznacavanja krivca.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#6 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by almir_tz »

Ovim se, između ostalog, diže svijest o teroru nad ženama koji one prolaze iz minuta u minut.
Kad god neki muškarac iskomentira kako žena izgleda, kako je nešto
odjenula, a nakon toga je njoj neugodno to je teror. O seksualnom napastvovanju
i silovanju da ne pišemo.

http://www.independent.co.uk/life-style ... 83991.html
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#7 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by wewa »

problem je sto je mizoginija do te mjere ukorijenjena u drustvo da se ni ne primjecuje, a ako neko pokusa skrenuti paznju na nju mora iznijeti sijaset dokaza ciju validnost treba da procijeni isto to drustvo.

ja mislim da nema zenske osobe koja u nekom trenutku nije bila zrtvom ili svjedokom nekog oblika zlostavljanja, bilo fizickog ili verbalnog, bilo seksualnog. od 'hvatanja za guzicu' kakvo praktikuju djecaci u osnovnim skolama, dobacivanja na ulici (pa je smrt mladoj zeni proci ulicom koju nastanjuju radnici bilo koje vrste), nezeljenih dodira u javnom prijevozu, do nezeljenog udvaranja na poslu, kod ljekara itd itd itd. bas bi bilo dobro napraviti anketu.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#8 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by almir_tz »

wewa wrote:problem je sto je mizoginija do te mjere ukorijenjena u drustvo da se ni ne primjecuje, a ako neko pokusa skrenuti paznju na nju mora iznijeti sijaset dokaza ciju validnost treba da procijeni isto to drustvo.

ja mislim da nema zenske osobe koja u nekom trenutku nije bila zrtvom ili svjedokom nekog oblika zlostavljanja, bilo fizickog ili verbalnog, bilo seksualnog. od 'hvatanja za guzicu' kakvo praktikuju djecaci u osnovnim skolama, dobacivanja na ulici (pa je smrt mladoj zeni proci ulicom koju nastanjuju radnici bilo koje vrste), nezeljenih dodira u javnom prijevozu, do nezeljenog udvaranja na poslu, kod ljekara itd itd itd. bas bi bilo dobro napraviti anketu.
Da, upravo o tome pišem.

A stvar je vrlo jednostavna. S nekim pričaš i on se u nekoj situaciji tako izrazi ili takvo nešto uradi da tebe bude stid.
E, tad znaš da je osoba bar u tom segmentu socijalne interakcije glupa ili blaže rečeno nedorasla situaciji.

Isto je s mikroteroriziranjem žena. Zna vrlo dobro svaki muškarac da je kod davanja "komentara", a o hvatanju i svemu ostalom
da ne pišemo, posut vlastitim stidom, ali upravo što si napisala, to je društveno opšteprihvaćeno i oni nastavljaju to raditi. Na žalost žena.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#9 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by wewa »

almir_tz wrote:
wewa wrote:problem je sto je mizoginija do te mjere ukorijenjena u drustvo da se ni ne primjecuje, a ako neko pokusa skrenuti paznju na nju mora iznijeti sijaset dokaza ciju validnost treba da procijeni isto to drustvo.

ja mislim da nema zenske osobe koja u nekom trenutku nije bila zrtvom ili svjedokom nekog oblika zlostavljanja, bilo fizickog ili verbalnog, bilo seksualnog. od 'hvatanja za guzicu' kakvo praktikuju djecaci u osnovnim skolama, dobacivanja na ulici (pa je smrt mladoj zeni proci ulicom koju nastanjuju radnici bilo koje vrste), nezeljenih dodira u javnom prijevozu, do nezeljenog udvaranja na poslu, kod ljekara itd itd itd. bas bi bilo dobro napraviti anketu.
Da, upravo o tome pišem.

A stvar je vrlo jednostavna. S nekim pričaš i on se u nekoj situaciji tako izrazi ili takvo nešto uradi da tebe bude stid.
E, tad znaš da je osoba bar u tom segmentu socijalne interakcije glupa ili blaže rečeno nedorasla situaciji.

Isto je s mikroteroriziranjem žena. Zna vrlo dobro svaki muškarac da je kod davanja "komentara", a o hvatanju i svemu ostalom
da ne pišemo, posut vlastitim stidom, ali upravo što si napisala, to je društveno opšteprihvaćeno i oni nastavljaju to raditi. Na žalost žena.
jedini lijek koji meni pada na pamet je dizanje svijesti i dijeljenje iskustava - jer nijedno drustvo nije imuno na rodno nasilje bilo kog oblika, nigdje nismo dosegli optimum u ravnopravnosti zena i muskaraca.
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#10 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by medvjed23 »

ne znam radi li se tu o mizoginiji.. al sirovi, krkanski nastup prema ženama svojstven je većini muškaraca te prihvaćen od dobrog dijela žena.. bar je tako ovdje, u bosni.. kako je vani, ne znam..
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#11 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Tito_i_Partija »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ipak pitanje koje bih ja postavio koliko su ti svi navodi validni? Jesmo li danas došli do apsura gdje je dovoljno samo napisati na FB #i ja sam i da se čovjek optuži? :-? Evo imamo i to da je optužen Kevin Spacey preko medija od nekog lika za seksualno napastovanje. Čovjek na to napisao da se ne sjeća tog događaja, izvinuo se i dobrovoljno otišao na procjenu psihologa i eventulnu rehabilitaciju. To ne radi osoba koja je nekoga seksualno napala i iskoristila.
Ne, to radi osoba kojega je uhvatila panika da ce mu karijera propast' k'o Titanik zbog silnih skeleta koje ima u svom ormaru. Zvanicna terminologija na engleskom: "damage control."

I gle cuda, odmah nakon toga OSAM ljudi, sve kolege sa serije House of Cards, ga optuzuju za isto. Britanska policija otvorila istragu u vezi slicnog slucaja u Londonu, kad je doticni bio direktor Old Vic teatra.

I ovo kazes "ne radi osoba koja je nekoga seksualno napala i iskoristila?" Jok, na ranu ga stavit' kako je dobar. :-)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#12 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Tito_i_Partija wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ipak pitanje koje bih ja postavio koliko su ti svi navodi validni? Jesmo li danas došli do apsura gdje je dovoljno samo napisati na FB #i ja sam i da se čovjek optuži? :-? Evo imamo i to da je optužen Kevin Spacey preko medija od nekog lika za seksualno napastovanje. Čovjek na to napisao da se ne sjeća tog događaja, izvinuo se i dobrovoljno otišao na procjenu psihologa i eventulnu rehabilitaciju. To ne radi osoba koja je nekoga seksualno napala i iskoristila.
Ne, to radi osoba kojega je uhvatila panika da ce mu karijera propast' k'o Titanik zbog silnih skeleta koje ima u svom ormaru. Zvanicna terminologija na engleskom: "damage control."

I gle cuda, odmah nakon toga OSAM ljudi, sve kolege sa serije House of Cards, ga optuzuju za isto. Britanska policija otvorila istragu u vezi slicnog slucaja u Londonu, kad je doticni bio direktor Old Vic teatra.

I ovo kazes "ne radi osoba koja je nekoga seksualno napala i iskoristila?" Jok, na ranu ga stavit' kako je dobar. :-)
Pa dobro ali da li je barem teoretski moguće da su barem neki od tih osam optužili za isto bez osnova? Mislim sud će dokazati je li ili nije a meni nije dovoljno samo reći i ja sam žrtva. Naravno da će policija otvoriti istragu pa nije to BiH gdje se sve može zataškati.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 07/11/2017 15:55, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#13 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

wewa wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Vrlo dobro znam zato i pitam, je li dovoljno napisati #MeToo i optužiti nekoga? Po meni bez sudske presude i dokaza nije.
ne bih rekla da znas, posebno sto evo drugi put postavljas pitanje bez smisla.
jer #MeToo ne znaci da je tu osobu zlostavljao Harvey Winestein, nego da je bila zrtva zlostavljanja. dakle, bez oznacavanja krivca.
OK, možda nisam najbolje upratio priznajem. Poenta je da ja ne dovodim u pitanje da li nekoga treba osuditi zbog djela seksualnog uznemiravanja i napastovanja, pogotovo ne silovanje, već koliko je to danas postao trend da se putem medija optuži neko bez valjane sudske presude? Meni ovo izgleda kao histerija, pomodarstvo i trend.
wewa wrote:
almir_tz wrote:
wewa wrote:problem je sto je mizoginija do te mjere ukorijenjena u drustvo da se ni ne primjecuje, a ako neko pokusa skrenuti paznju na nju mora iznijeti sijaset dokaza ciju validnost treba da procijeni isto to drustvo.

ja mislim da nema zenske osobe koja u nekom trenutku nije bila zrtvom ili svjedokom nekog oblika zlostavljanja, bilo fizickog ili verbalnog, bilo seksualnog. od 'hvatanja za guzicu' kakvo praktikuju djecaci u osnovnim skolama, dobacivanja na ulici (pa je smrt mladoj zeni proci ulicom koju nastanjuju radnici bilo koje vrste), nezeljenih dodira u javnom prijevozu, do nezeljenog udvaranja na poslu, kod ljekara itd itd itd. bas bi bilo dobro napraviti anketu.
Da, upravo o tome pišem.

A stvar je vrlo jednostavna. S nekim pričaš i on se u nekoj situaciji tako izrazi ili takvo nešto uradi da tebe bude stid.
E, tad znaš da je osoba bar u tom segmentu socijalne interakcije glupa ili blaže rečeno nedorasla situaciji.

Isto je s mikroteroriziranjem žena. Zna vrlo dobro svaki muškarac da je kod davanja "komentara", a o hvatanju i svemu ostalom
da ne pišemo, posut vlastitim stidom, ali upravo što si napisala, to je društveno opšteprihvaćeno i oni nastavljaju to raditi. Na žalost žena.
jedini lijek koji meni pada na pamet je dizanje svijesti i dijeljenje iskustava - jer nijedno drustvo nije imuno na rodno nasilje bilo kog oblika, nigdje nismo dosegli optimum u ravnopravnosti zena i muskaraca.
Šta je to optimum ravnopravnosti po tebi? Da žena siđe u rudnik i nakopa ugalj? :roll: Ja kao pokretač ove teme nisam ni spominjao predrasude u društvu, papansko dobacivanje i štipanje žena za guzove, seljačko uvaljivanje kada je očito da te žena ignoriše...itd.To što vi pišete kao uvrijeđene mlade najbolje moža govori o predrasudama. Evo najbolji primjer je i ova tema, čim kreneš otvoreno diskutovati o mogućnosti zloupotreba odmah ide napad, kao ti si taj koji podržava nasilje nad ženama. :oops:
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#14 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by almir_tz »

wewa wrote: jedini lijek koji meni pada na pamet je dizanje svijesti i dijeljenje iskustava - jer nijedno drustvo nije imuno na rodno nasilje bilo kog oblika, nigdje nismo dosegli optimum u ravnopravnosti zena i muskaraca.
Nema tu dizanja svijesti, pa nisi u Norveškoj. Kreni od sebe, sam skontaj i nemoj to raditi. Svim ženama u okruženju koje su u dodiru s tobom će onda bar što se tebe tiče biti lakše. I to je to. Sad da vidim šta piše drvosječa...
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Šta je to optimum ravnopravnosti po tebi? Da žena siđe u rudnik i nakopa ugalj? :roll: Ja kao pokretač ove teme nisam ni spominjao predrasude u društvu, papansko dobacivanje i štipanje žena za guzove, seljačko uvaljivanje kada je očito da te žena ignoriše...itd.To što vi pišete kao uvrijeđene mlade najbolje moža govori o predrasudama. Evo najbolji primjer je i ova tema, čim kreneš otvoreno diskutovati o mogućnosti zloupotreba odmah ide napad, kao ti si taj koji podržava nasilje nad ženama. :oops:
Mi ti samo navodimo i ove elemente kao konstatne u teroriziranju žena svugdje po svijetu. I gle čuda i Harvi i Hofman su i to radili. E, da nisu to ne bi vjerovatno ni ovo zašto će im uskoro slijediti sudski procesi.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#15 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

almir_tz wrote:
wewa wrote: jedini lijek koji meni pada na pamet je dizanje svijesti i dijeljenje iskustava - jer nijedno drustvo nije imuno na rodno nasilje bilo kog oblika, nigdje nismo dosegli optimum u ravnopravnosti zena i muskaraca.
Nema tu dizanja svijesti, pa nisi u Norveškoj. Kreni od sebe, sam skontaj i nemoj to raditi. Svim ženama u okruženju koje su u dodiru s tobom će onda bar što se tebe tiče biti lakše. I to je to. Sad da vidim šta piše drvosječa...
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Šta je to optimum ravnopravnosti po tebi? Da žena siđe u rudnik i nakopa ugalj? :roll: Ja kao pokretač ove teme nisam ni spominjao predrasude u društvu, papansko dobacivanje i štipanje žena za guzove, seljačko uvaljivanje kada je očito da te žena ignoriše...itd.To što vi pišete kao uvrijeđene mlade najbolje moža govori o predrasudama. Evo najbolji primjer je i ova tema, čim kreneš otvoreno diskutovati o mogućnosti zloupotreba odmah ide napad, kao ti si taj koji podržava nasilje nad ženama. :oops:
Mi ti samo navodimo i ove elemente kao konstatne u teroriziranju žena svugdje po svijetu. I gle čuda i Harvi i Hofman su i to radili. E, da nisu to ne bi vjerovatno ni ovo zašto će im uskoro slijediti sudski procesi.
Ja to ne sporim već želim ukazati i na mogućnost zloupotrebe kao kod svega ostalog. Upravo ova tvoja izjava "i gle čuda Harvi i Hofman su to uradili" donosi sud bez sudskog dokaza i presude. Šta se tačno dešavalo to će sud dokazati a mi možemo samo nagađati. Dakle meni je isto tako neprihvatljivo nekoga osuditi samo na osnovu iskaza kao što mi je neprihvatljivo dobaciti ženi/djevonci na ulici, uhvatiti za guzici ili iskoristi svoj položaj da bi nekoga seksualno iskoristio.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#16 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by almir_tz »

Naravno, sve stoji.

hajdemo sad ovako: izbacili ga iz BAFTE, izbacili iz ove druge Akademije.
Misliš da bi oni to uradili, a da se dobro nisu raspitali?
Izbacimo emocije, on njima direktno ili indirektno donosi novac.

No, u pravu si, da, bez pogovora, neka završe sudski procesi i sve ćemo znati.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#17 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Tito_i_Partija »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Pa dobro ali da li je barem teoretski moguće da su barem neki od tih osam optužili za isto bez osnova? Mislim sud će dokazati je li ili nije a meni nije dovoljno samo reći i ja sam žrtva. Naravno da će policija otvoriti istragu pa nije to BiH gdje se sve može zataškati.
Kakve koristi bi im'o od toga da ga optuzis a da nije istinito? Nijedan od ovih zrtava nece na racun optuzbi dobit' neke slave, filmskih uloga, ili slicno. Cak stavise, ako nisu vec popularni, prilicno sam siguran da je njihova karijera gotova, jer cak iako su u pravu, niko u ovoj industriji ne voli tuzibabe i to se kaznjava prilicno zestoko u holivudu. Ljudi ce te javno slavit' kako si hrabar, al' ce te do kraja zivota gledat' poprijeko.

Jedino sto mozes dobit' od toga su pare od samog Spacey-a, al' takvi settlementi idu preko suda i tu onda valja dokazat' ono sto si tvrdio.

Znaci, sta se laznim tvrdnjama moze dobit'? Realno, nista.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#18 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by almir_tz »

Tito_i_Partija wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Pa dobro ali da li je barem teoretski moguće da su barem neki od tih osam optužili za isto bez osnova? Mislim sud će dokazati je li ili nije a meni nije dovoljno samo reći i ja sam žrtva. Naravno da će policija otvoriti istragu pa nije to BiH gdje se sve može zataškati.
Kakve koristi bi im'o od toga da ga optuzis a da nije istinito? Nijedan od ovih zrtava nece na racun optuzbi dobit' neke slave, filmskih uloga, ili slicno. Cak stavise, ako nisu vec popularni, prilicno sam siguran da je njihova karijera gotova, jer cak iako su u pravu, niko u ovoj industriji ne voli tuzibabe i to se kaznjava prilicno zestoko u holivudu. Ljudi ce te javno slavit' kako si hrabar, al' ce te do kraja zivota gledat' poprijeko.

Jedino sto mozes dobit' od toga su pare od samog Spacey-a, al' takvi settlementi idu preko suda i tu onda valja dokazat' ono sto si tvrdio.

Znaci, sta se laznim tvrdnjama moze dobit'? Realno, nista.
Tačno tako.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#19 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

almir_tz wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Pa dobro ali da li je barem teoretski moguće da su barem neki od tih osam optužili za isto bez osnova? Mislim sud će dokazati je li ili nije a meni nije dovoljno samo reći i ja sam žrtva. Naravno da će policija otvoriti istragu pa nije to BiH gdje se sve može zataškati.
Kakve koristi bi im'o od toga da ga optuzis a da nije istinito? Nijedan od ovih zrtava nece na racun optuzbi dobit' neke slave, filmskih uloga, ili slicno. Cak stavise, ako nisu vec popularni, prilicno sam siguran da je njihova karijera gotova, jer cak iako su u pravu, niko u ovoj industriji ne voli tuzibabe i to se kaznjava prilicno zestoko u holivudu. Ljudi ce te javno slavit' kako si hrabar, al' ce te do kraja zivota gledat' poprijeko.

Jedino sto mozes dobit' od toga su pare od samog Spacey-a, al' takvi settlementi idu preko suda i tu onda valja dokazat' ono sto si tvrdio.

Znaci, sta se laznim tvrdnjama moze dobit'? Realno, nista.
Tačno tako.
Šta je tačno? :shock:

Holivud je poznat kao moralna vertikala za sve pa nema šanse da se ovdje ne radi o nekoj smicalici tipa nije mi angažovao malog u filmu a fino sam ga molio e sada ćemo mu se krvi napiti. Holivud je jedna velika bljuvotina puna žabokrečine i krokodila u kojoj se gazi preko leševa vlastite djece. Ta razmišljanja kao šta oni imaju od toga su prilično naivna za odrasle osobe. :oops: Kod nas se prijeti ljudima fizičkom likvidacijom za tenedere BH telecoma od 200.000KM a da se slično ili još gore stvari samo hinjski ne rade u Holivudu. :lol: Meni ovakav način zaključivanaj nije dovoljan da bi nekoga osudio, sud će sigurno donijeti i rasvjetliti te događaje kako i šta.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 07/11/2017 16:23, edited 1 time in total.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#20 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by almir_tz »

Ko zna šta će još isplivati. Pa Harvi je bio jedan od najvećih krokodila u toj žabokrečini pa ti vidi.
Neka sud kaže svoje, u pravu si.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#21 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

almir_tz wrote:Ko zna šta će još isplivati. Pa Harvi je bio jedan od najvećih krokodila u toj žabokrečini pa ti vidi.
Neka sud kaže svoje, u pravu si.
Apsolutno i bezuvjetno se slažem. Da vidimo šta ima da kaže i taj Harvi, da čujemo još koju pikanteriju. :oops:
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#22 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by almir_tz »

Za tebe je to pikanterija, napastvovanje žena. Fino.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#23 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Tito_i_Partija »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Šta je tačno? :shock:

Holivud je poznat kao moralna vertikala za sve pa nema šanse da se ovdje ne radi o nekoj smicalici tipa nije mi angažovao malog u filmu a fino sam ga molio e sada ćemo mu se krvi napiti. Holivud je jedna velika bljuvotina puna žabokrečine i krokodila u kojoj se gazi preko leševa vlastite djece. Ta razmišljanja kao šta oni imaju od toga su prilično naivna za odrasle osobe. :oops: Kod nas se prijeti ljudima fizičkom likvidacijom za tenedere BH telecoma od 200.000KM a da se slično ili još gore stvari samo hinjski ne rade u Holivudu. :lol: Meni ovakav način zaključivanaj nije dovoljan da bi nekoga osudio, sud će sigurno donijeti i rasvjetliti te događaje kako i šta.
Evo uzmimo ovog prvog tipa sto je optuzio Spacey-a za seksualno uznemiravanje, Anthony Rapp. Navodno glumac, al' nisam nikad cuo za njega.

Ako laze, sta on tacno ovim moze dobit'?
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#24 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by almir_tz »

Može se preorjentisati na početak karijere Breda Pita i obući maskotu nekog pilića i u njoj po osam sati dnevno hodati ulicama Hoiivuda.
Eto šta može.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#25 Re: Skandal Harveya Weinsteina koji je otvorio pandorinu kutiju

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Tito_i_Partija wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote: Šta je tačno? :shock:

Holivud je poznat kao moralna vertikala za sve pa nema šanse da se ovdje ne radi o nekoj smicalici tipa nije mi angažovao malog u filmu a fino sam ga molio e sada ćemo mu se krvi napiti. Holivud je jedna velika bljuvotina puna žabokrečine i krokodila u kojoj se gazi preko leševa vlastite djece. Ta razmišljanja kao šta oni imaju od toga su prilično naivna za odrasle osobe. :oops: Kod nas se prijeti ljudima fizičkom likvidacijom za tenedere BH telecoma od 200.000KM a da se slično ili još gore stvari samo hinjski ne rade u Holivudu. :lol: Meni ovakav način zaključivanaj nije dovoljan da bi nekoga osudio, sud će sigurno donijeti i rasvjetliti te događaje kako i šta.
Evo uzmimo ovog prvog tipa sto je optuzio Spacey-a za seksualno uznemiravanje, Anthony Rapp. Navodno glumac, al' nisam nikad cuo za njega.

Ako laze, sta on tacno ovim moze dobit'?
Ovako na prvu što mi pada na pamet sudsku nagodbu tešku koliko...? Drugo slavu, sažaljenje ulogu (glavnu) za neki novi film...itd. Mogućnosti je dosta. Sutra će pitati, hej je li to ONAJ Anthony Rapp? Svi će htjeti čuti nejgovu srceparajuću priću, možda sutra dobije svoj TV šou.
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 07/11/2017 16:30, edited 1 time in total.
Post Reply