Sjeverna Koreja vs. USA

Post Reply
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#1701 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

Challenger__ wrote:
jeza u ledja wrote:...

Kako bi se raspala? Pa ti si taj koji je zdušno podržavao intervencije, kako one ostvarene tako i one u najavi. Opet te prenijelo.
Pa da, ja se ne pravim laznim mirotvorcem kao ti. Za sve ima vrijeme i mjesto, tako i za rat.

A prica bi se raspala manjkom argumentacije za desavanja od Sirije, preko Ukrajine do Balkana i evo dalje Koreje.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1702 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

jeza u ledja wrote:Pa da, ja se ne pravim laznim mirotvorcem kao ti. Za sve ima vrijeme i mjesto, tako i za rat.

A prica bi se raspala manjkom argumentacije za desavanja od Sirije, preko Ukrajine do Balkana i evo dalje Koreje.
Ne, ne bi se raspala.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#1703 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

Ok. Ti si nas heroj. :mrgreen:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1704 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

:kiss:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1705 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

Mislim, *ebo rat više. Umjesto da fino, kao ljudi, vas trojica dođete kod mene ljeti pa da u gradu na terasi uz piće muhabetimo a na planini roštiljamo, treba sada zbog nečije nepromišljenosti udisati radioaktivnu prašinu i jesti kancerogenu floru i faunu.

Ah, da, treba otići i na Željinu utakmicu, naravno.




Mir, selam, šalom.
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1706 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by sumirprimus »

Jel vako i u vitezu bilo ? :mrgreen:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#1707 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

Ah, sto me ne cudi da vjeciti borac za prava obespravljenih i ugnjetavanih navija za one anamo. :lol:
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#1708 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

Donald spašava svijet a nije u stanju kod kuće red zavesti. Još izjavljuje da nije krivo pravo na oružje nego poremećenost teroriste. U kakve nebulozne ste vi spremni vjerovati
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#1709 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

ja71 wrote:Donald spašava svijet a nije u stanju kod kuće red zavesti. Još izjavljuje da nije krivo pravo na oružje nego poremećenost teroriste. U kakve nebulozne ste vi spremni vjerovati
Donald je nas precjednik, kako te nije stid pisati takve stvari?
Povuci rijec!
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#1710 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by seldzuk »

Počela bježanija, izgleda. Vojnik je ranjen 6 puta, al' je zdimio. Pobgjegao preko demilitarizirane zone. Objavljen snimak.
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/obja ... /171122007
Last edited by seldzuk on 22/11/2017 08:27, edited 1 time in total.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#1711 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by apsidejzi »

seldzuk wrote:Počela bježanija, izgleda. Vojnik je ranjen 6 puta, al' je zdimio. Objavljen snimak.
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/obja ... /171122007
Kako je ovo zalosno gledat u 21 stoljecu... A i ovi jadnici sto ostadose i ne ubise ga sad moraju odgovarati sto nisu. Mislim...
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#1712 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by seldzuk »

apsidejzi wrote:
seldzuk wrote:Počela bježanija, izgleda. Vojnik je ranjen 6 puta, al' je zdimio. Objavljen snimak.
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/obja ... /171122007
Kako je ovo zalosno gledat u 21 stoljecu... A i ovi jadnici sto ostadose i ne ubise ga sad moraju odgovarati sto nisu. Mislim...
Šta će drugo biti u režimu kao što je ovaj? Vjerovatno će biti dobro ako uopće prežive. Tamo pogubljenje može snaći čovjeka i zbog gledanja južnokorejskih filmova.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8237
Joined: 25/05/2013 23:49

#1713 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by apsidejzi »

seldzuk wrote:
apsidejzi wrote:
seldzuk wrote:Počela bježanija, izgleda. Vojnik je ranjen 6 puta, al' je zdimio. Objavljen snimak.
https://www.klix.ba/vijesti/svijet/obja ... /171122007
Kako je ovo zalosno gledat u 21 stoljecu... A i ovi jadnici sto ostadose i ne ubise ga sad moraju odgovarati sto nisu. Mislim...
Šta će drugo biti u režimu kao što je ovaj? Vjerovatno će biti dobro ako uopće prežive. Tamo pogubljenje može snaći čovjeka i zbog gledanja južnokorejskih filmova.
Ma strasno. U principu, ovaj sto je pobjegao ispao je supak jer je ugrozio 20 drugih vojnika ali i svoju porodicu. Kim ce ih sad sve pobit iz principa da pokaze ostalima sta ce se desiti s njihovim porodicama ako pokusaju pobjeci ali i sa vojnicima koji dozvole da im neko pobjegne.

Medjutim, da se realno sagleda situacija vidilo bi se da je glavni uzrok problema nepostojanje rampe na prvoj kontrolnoj tacki. Da je bila rampa ovaj ne bi mogao proci sa vozilom dok ga ne puste. Nazalost, uvijek nastradaju oni najnizi. Valjda cemo nekad dobiti update o ovome ali kao sto ti rece, cisto sumnjam da ce iko od njih preziviti.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#1714 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by seldzuk »

apsidejzi wrote:
seldzuk wrote:
apsidejzi wrote: Kako je ovo zalosno gledat u 21 stoljecu... A i ovi jadnici sto ostadose i ne ubise ga sad moraju odgovarati sto nisu. Mislim...
Šta će drugo biti u režimu kao što je ovaj? Vjerovatno će biti dobro ako uopće prežive. Tamo pogubljenje može snaći čovjeka i zbog gledanja južnokorejskih filmova.
Ma strasno. U principu, ovaj sto je pobjegao ispao je supak jer je ugrozio 20 drugih vojnika ali i svoju porodicu. Kim ce ih sad sve pobit iz principa da pokaze ostalima sta ce se desiti s njihovim porodicama ako pokusaju pobjeci ali i sa vojnicima koji dozvole da im neko pobjegne.

Medjutim, da se realno sagleda situacija vidilo bi se da je glavni uzrok problema nepostojanje rampe na prvoj kontrolnoj tacki. Da je bila rampa ovaj ne bi mogao proci sa vozilom dok ga ne puste. Nazalost, uvijek nastradaju oni najnizi. Valjda cemo nekad dobiti update o ovome ali kao sto ti rece, cisto sumnjam da ce iko od njih preziviti.
Kakve rampe. Nema tamo ni auta. Dobro ga je maznuo da može prije šmugnut'. :run:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18248
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1715 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by GandalfSivi »

Sta ti je Sjeverno-Korejski vojnik. To je neunistivo. Sest metaka i prezivi, a CNN cijeli dan prica gluposti tipa sto je pantljicaru imao...
swanfilter
Posts: 7846
Joined: 06/06/2008 18:52

#1716 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by swanfilter »

Kako ja procitah, mnogo vise od pantljicare njega muci ...
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#1717 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Acid25 »

Pobježe imperijalistima. Pljuc, bagra izdajnička, ološ pokvareni. :oops:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#1718 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by sunceKOtepsija »

Image
“Considering the fact that the mentally deranged dotard openly called for a total destruction of a sovereign state at the UN, this action is not so surprising”, a foreign ministry spokesman was quoted as saying by the state-run KCNA news agency.

“But this move clearly shows to the whole world who is the destroyer of world peace and security, pariah and rogue in the international community,”
According to the latest KCNA statement, the North "strongly condemns" the US move to recognise Jerusalem as capital, and expressed "firm support and solidarity for Palestinians and Arab peoples struggling to win their legitimate rights".

"The US will be held accountable for all consequences from this reckless, wicked act", it added.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#1719 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by sunceKOtepsija »

Image
North Korea does not recognise Israel, denouncing it as an "imperialist satellite". Since 1988 it recognises the sovereignty of the Palestinians over all of Israel, except for the Golan Heights, which it recognises as part of Syria.
In a rare show of unity with other international leaders, Kim has joined the likes of Turkish president Recep Tayyip Erdogan, German Chancellor Angela Merkel and Britain’s Theresa May in vowing not to follow the US’s decision on Jerusalem, which has sparked a series of conflicts in Gaza and the West Bank.
Kim-Merkel-Teresa-Erdogan-plove istim brodom...brodom Slobode za Palestinu
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#1720 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by sunceKOtepsija »

pasha078 wrote:
al et danas svak moze internet ukopcat.
proslo je vrijeme jednoumlja i sistema u kojima je internet bio samo puka misaona imenica...danas na svijetu nema mjesta gdje nema interneta :thumbup:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1721 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by japin_mutapi »

zima ide, nema riže, pa kim opet prijeti i ucjenjuje
primiriće se kada narodu, kojeg nesebično voli, obezbijedi porciju na dan do proljeća, a onda ponovo ista priča
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1722 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

The Haircut (2017) - A North Korean Adventure

User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1723 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

Trump phones Putin to discuss North Korean nukes

Russian President Vladimir Putin and his US counterpart, Donald Trump, have spoken by phone at the American side's request, the Kremlin's press service has said. The two discussed "crisis areas, focusing on the settlement of the nuclear problem in the Korean Peninsula," as well as other "current matters of bilateral relations." The presidents have agreed to continue contacts, the Kremlin's statement says, without providing further details of the conversation.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1724 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

Dakle, Sjeverna Koreja... 8)

Image

Na sjeveru graniči sa Kinom (i u uskom pojasu sa Rusijom), a u pogledu nafte zavisi od Kine. USA vrše pritisak da se Sjeveru znatno ograniči dostava nafte, a kao sredstvo pritiska na Pjongjang.

Kina kaže, OK, "prošli mjesec im nismo prebacili ni barel nafte":
Novi izvještaji kineskih carinskih službi pokazuju kako Kina tijekom proteklog mjeseca nije izvezla ništa naftnih proizvoda prema Sjevernoj Koreji. To znači da je Kina "odradila" još i više nego što nalažu nove UN sankcije prema Sjevernoj Koreji.
:arrow: LINK
:arrow: LINK

MEĐUTIM, sociopat ne bi bio to što jeste da ne šnjuha, ne špijunira, ne kopa i tako "agencije" dostave Bijeloj kući ovaj i slične snimke:

Image

:arrow: LINK

Kinezi MASOVNO pretakaju naftu sa svojih na sjevernokorejske brodove.

Onda, naravno, nastaje dreka:

Image
Trump se obrušio na Kinu: "Uhvaćeni ste na djelu kako isporučujete naftu Sjevernoj Koreji!"

jako sam razočaran zbog činjenice da Kina dozvoljava ulazak nafte u Sjevernu Koreju. Nikada neće biti prijateljskog rješenja za Sjevernu Koreju ukoliko se ovo nastavi događati!"

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1725 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Challenger__ »

Kme,kme,kme, samo mi možemo lagati, samo mi možemo biti dvolični ološ, otkud vama pravo da lažete...

:lol:
Post Reply