Sjeverna Koreja vs. USA

Post Reply
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#1651 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

Irak je imao hemijsko oružje
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1652 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by General War »

ja71 wrote:Irak je imao hemijsko oružje
...I napao kuvajt :wink: a prije njega Iran...divan je sadam bio...
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#1653 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ja71 »

Ma ne , svi gore nabrojani su napali Ameriku.
I sad i Kim hoće iz čista mira da napadne Ameriku.

A mi smo naivni pa ne shvaćamo da se Amerika bori za ljudska prava i demokratiju . Nisu im u pitanju prirodna bogatstva ili geostrateški položaj
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#1654 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

Juzna Koreja, Juzni Vijetnam, Kosovo, Kuvajt, itd....to su zemlje koje su bile u americkom interesu, iz jednog ili iz drugog razloga, kao sto je bilo i u interesu jebati Ruse u Afganistanu, kao sto nije u interesu komunisticka Kuba, itd. I u tom kontekstu Ameri su stali u odbranu svojih interesa, a i interesa tih zemalja, grupacija. Nije to tesko razumjeti.
Iz istog razloga, uzajamnog interesa, su oni u Juznoj Koreji danas. I jasno, gospodin Bucko se zbog toga osjeca ugrozenim. Zbog toga i zbog cinjenice da zivi u babovini i dedovini koja kurcu ne valja. Da valja, ne bi se on toliko brinuo niti bi pravio nuklearke da se zastiti.

Ovdje neki zele predstaviti SK kao svjetionik borbe protiv imperatorske sile, a ne prkno jednog covjeka/porodice vec 70 godina. Valjda, za rad sticking it to the opressor ce se podrzati i crni vrag, jelde? :oops:

Kolegi iznad - sta fali borbi za ljudska prava i demokratiju? Je li to nesto lose? Ako jeste, de mi reci sta je onda dobro.
Kazem ovo namjerno ovako mada je jasno da si ti mislio nesto drugo - zbog toga sto u poredjenju sa vecinom americkih "neprijatelja", njihova racunica ljudskih prava, demokratije i generalne brige za svoje gradjane, a pogotovo gradjane drugih zemalja, je neusporediva. A slucaj dvije Koreje je najbolji primjer te razlike.

Stoga, valjda logicno, trebao bi da postoji neki bolji ideal, makar ofucan, od ljudskih prava i demokratije, a nisi ga naveo, pa si ostao nedorecen. Ali dobro, valjda je najlaksi nacin da se ubaci nesto inteligentno u pricu o spoljnjoj politici taj da se po hiljaditi put otkrije Amerika i njen lazni sjaj. :oops:
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1655 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Point. »

ioannes wrote:
Point. wrote: Ko ce ga napasti, ja? Ko smo mi? Znaci ti odobravas da mentalno nestabilna osoba posjeduje nuklearku i prijeti okolo? Hm, preporucio bih ti da se malo umijes.
daj smanji doživljaj....

Trump jest malo veća blentovina ali nebi baš rekao da je mentalno nestabilna osoba
Trump jeste mentalno caknut ali on ima 120 ljudi koji se trebaju sloziti prije nego roknu bombu, dok je korejski mentalni pacijent moze roknuti kad mu se cefne bez da ikog pita.
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1656 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by sumirprimus »

Pa i logicno ipak je on little rocket man :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1657 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by General War »

ja71 wrote:Ma ne , svi gore nabrojani su napali Ameriku.
I sad i Kim hoće iz čista mira da napadne Ameriku.

A mi smo naivni pa ne shvaćamo da se Amerika bori za ljudska prava i demokratiju . Nisu im u pitanju prirodna bogatstva ili geostrateški položaj
...Naravno, I Bosnu je napala amerika samo zato sto ima naftu a ljudska prava i demokratija joj bile na vrhuncu devedesetih... :roll:
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1658 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ioannes »

gledaj ovih genijalaca što opravdavaju napade i devastiranja drugih zemalja...
treba vas sve zajedno sa vašim mentorima pozatvarat.

monstrumi
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#1659 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

ioannes wrote:gledaj ovih genijalaca što opravdavaju napade i devastiranja drugih zemalja...
treba vas sve zajedno sa vašim mentorima pozatvarat.

monstrumi
Ti nisi opravdavao napade na zemlju u nasem istocnom susjedstvu?

Da ili ne?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1660 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 »

Ih drugo je to :lol:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#1661 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

insomnia78 wrote:Ih drugo je to :lol:
Druga vrsta monstruma? :D
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1662 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ioannes »

jeza u ledja wrote:
ioannes wrote:gledaj ovih genijalaca što opravdavaju napade i devastiranja drugih zemalja...
treba vas sve zajedno sa vašim mentorima pozatvarat.

monstrumi
Ti nisi opravdavao napade na zemlju u nasem istocnom susjedstvu?

Da ili ne?
naravno da nisam opravdavao...
svaki napad na jednu državu bez mandata UNa je zločin.

to je jedini ispravan stav....pozivanje na UN Chartu, koju su potpisale skoro sve zemlje svijeta
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45273
Joined: 29/12/2005 01:20

#1663 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by jeza u ledja »

ioannes wrote:
naravno da nisam opravdavao...
svaki napad na jednu državu bez mandata UNa je zločin.

to je jedini ispravan stav....pozivanje na UN Chartu, koju su potpisale skoro sve zemlje svijeta
E pa sve si onda rekao. :wink:

Hvala lepo i dovidjenja.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1664 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 »

:lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1665 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by General War »

mozes li nam postaviti ovdje po kojoj UN rezoluciji je rusija napala i anexirala teritoriju Ukrajine da ne pominjem ono separatisticko divljanje u pogranicnim djelovima ukrajine?
sumirprimus
Posts: 81625
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1666 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by sumirprimus »

ioannes wrote:gledaj ovih genijalaca što opravdavaju napade i devastiranja drugih zemalja...
treba vas sve zajedno sa vašim mentorima pozatvarat.

monstrumi
Opet nista konkretno cc
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#1667 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Klavikula »

al kad se prva minkenska uzjebe :roll:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1668 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 »

Point. wrote:
ioannes wrote:
Point. wrote: Ko ce ga napasti, ja? Ko smo mi? Znaci ti odobravas da mentalno nestabilna osoba posjeduje nuklearku i prijeti okolo? Hm, preporucio bih ti da se malo umijes.
daj smanji doživljaj....

Trump jest malo veća blentovina ali nebi baš rekao da je mentalno nestabilna osoba
Trump jeste mentalno caknut ali on ima 120 ljudi koji se trebaju sloziti prije nego roknu bombu, dok je korejski mentalni pacijent moze roknuti kad mu se cefne bez da ikog pita.
Ne treba 120 ljudi, Donald je moze sutra fijuknit ako mu se nadigne, ima dugme pored televizora u spavacoj sobi, samsungov.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#1669 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Klavikula »

General War wrote:
Klavikula wrote:
General War wrote: Jos manje je rjesenje pustiti budalu da se igra nuklearnim raketama,,nije pitanje hoce li ili nece ga "prenjet" vec kad...
vece budale vode Izrael pa im je ipak dopusteno da imaju nuklearno oruzje i niko od bitnih svjetskih faktora ne vrsi pritisak na njih da se odreknu tog prava.

Sjevernokorejski nuklearni arsenal je posljedica realnih prijetnji agresijom na njih i sluzi kao faktor odvracanja. Vodstvo SK (da li Bucko ili neko ko zaista povlaci konce) nije ni glupo i ludo. Znaju da bi bili unisteni do sad da nemaju nuklearke, ali isto tako znaju da ce biti unisteni ako iste upotrijebe. Ovo trenutno je balansiranje u granicama dozvoljenog.

Veca opasnost po svjetski mir su SAD, Rusija, Francuska itd od SK. To uostalom govore i ratovi koje ove drzave vode sirom svijeta.
Ne znam onda sto japan pizdi kad bucko lobuje skalamerije preko njegovog vazdusnog prostora u njegove teritorijalne vode...drugo istorijski gledano juzna koreja bi trebala imati nuklearke jer buckov djed je napao jug a ne obratno...tako da mi nije jasno od kuda ti ovi zakljucci jer se znamo jos sa MC-a...i obicno se slazem sa tvojim postovima.
ovo oko Japana je igranje u granicama dozvoljenog.
ja tvrdim da Bucko nece prvi zapoceti nuklearni napad. moze svega biti, gadjati oko Japana, razmjena artiljerijske vatre sa JK itd.
ali sve dok se Bucko ne stjera u kut nece zveckati nuklearkama za ozbiljno, jer bi mu to u sustini bio kraj, a to je najmanje sto zeli. on je vise ne diraj me ne diram te.

SK jeste prkno, al to nije razlog da se istu unisti.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1670 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ioannes »

General War wrote:mozes li nam postaviti ovdje po kojoj UN rezoluciji je rusija napala i anexirala teritoriju Ukrajine da ne pominjem ono separatisticko divljanje u pogranicnim djelovima ukrajine?
napala? dobar ti je taj napad bez ispaljenog metka
ako misliš Krim, tamo su bili slobodni izbori....
nije aneksija nego secesija
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1671 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by insomnia78 »

Image
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1672 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by Fudo387 »

Ocekujem do kraja godine opsti napad, da se taj sjevernokorejski supak jednom za sva vremena nabije nogom. Vojska je spremna, flota je rasporedjena, kinezima je receno da ne seru il’ cemo i njih razjebat na 50 drzava...cemu je vakat, tome je i vrijeme. Donalde, pritisni dugme.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1673 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by General War »

Klavikula wrote:
General War wrote:
Klavikula wrote:
Sjevernokorejski nuklearni arsenal je posljedica realnih prijetnji agresijom na njih i sluzi kao faktor odvracanja. Vodstvo SK (da li Bucko ili neko ko zaista povlaci konce) nije ni glupo i ludo. Znaju da bi bili unisteni do sad da nemaju nuklearke, ali isto tako znaju da ce biti unisteni ako iste upotrijebe. Ovo trenutno je balansiranje u granicama dozvoljenog.

Veca opasnost po svjetski mir su SAD, Rusija, Francuska itd od SK. To uostalom govore i ratovi koje ove drzave vode sirom svijeta.
Ne znam onda sto japan pizdi kad bucko lobuje skalamerije preko njegovog vazdusnog prostora u njegove teritorijalne vode...drugo istorijski gledano juzna koreja bi trebala imati nuklearke jer buckov djed je napao jug a ne obratno...tako da mi nije jasno od kuda ti ovi zakljucci jer se znamo jos sa MC-a...i obicno se slazem sa tvojim postovima.
ovo oko Japana je igranje u granicama dozvoljenog.
ja tvrdim da Bucko nece prvi zapoceti nuklearni napad. moze svega biti, gadjati oko Japana, razmjena artiljerijske vatre sa JK itd.
ali sve dok se Bucko ne stjera u kut nece zveckati nuklearkama za ozbiljno, jer bi mu to u sustini bio kraj, a to je najmanje sto zeli. on je vise ne diraj me ne diram te.

SK jeste prkno, al to nije razlog da se istu unisti.
Dobro, sta je sad problem ako bucku smetaju vojni manevri na tlu J.koreje ili u medjunarodnim vodama?
Niti ni ja mislim da je bucko spreman da prvi napadne, ali da nuklearnim raketama pokusava izmusti zapad ko kakav desperado je nazalost obilo mu se o glavu..pa i kina mu je uvela sankcije, znaci da sere...sere...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#1674 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by General War »

ioannes wrote:
General War wrote:mozes li nam postaviti ovdje po kojoj UN rezoluciji je rusija napala i anexirala teritoriju Ukrajine da ne pominjem ono separatisticko divljanje u pogranicnim djelovima ukrajine?
napala? dobar ti je taj napad bez ispaljenog metka
ako misliš Krim, tamo su bili slobodni izbori....
nije aneksija nego secesija
:-)
Pa i u sahu i fudbalu imas "napad" bez ispaljenog metka...i nije radi rusa vec sto se ukrajinci ponasali ko kikijevi kurdi :D
Cuj "nije aneksija nego secesija" :-)
Je li krim dobio nezavisnost ili je promjenio tim...koliko ja znam da je u sklopu ruske federacije :zzzz:
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1675 Re: Sjeverna Koreja vs. USA

Post by ioannes »

javnim i slobodnim izborima promjenio tim....
međunarodno u biti pravo ne poznaje secesiju kao pravni postupak ali i ne negira.
Post Reply