Sjeverna Koreja

User avatar
NightSkyWalker
Posts: 1990
Joined: 03/09/2010 19:48

#576 Re: Sjeverna Koreja

Post by NightSkyWalker »

nosara wrote:
NightSkyWalker wrote:
nosara wrote: Da te nema, ja bih te od blata napravio... :D
Kao i obicno...., strasno si zanimljiv i argumentovan. :roll:
Ti, s obzirom na svoj svjetonazor, rijec "jednoumlje" ne bi smio upotrebljavat ni u snu... :D
...Rece jedan SDP-ovac. :roll: :-)
joeaziz
Posts: 472
Joined: 30/08/2008 20:46

#577 Re: Sjeverna Koreja

Post by joeaziz »

nacionalisticko bezumlje je u svakom slucaju jednoumlje, samo se manistuje u tri oblika, srpbskom, rvackom i bosnjackom. tako da nema potrebe da se palite.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#578 Re: Sjeverna Koreja

Post by spreca »

El_comadante wrote:SAD su napale Irak i Afganistan zbog svojih ciljeva, a ovde nečemo o tome jer nije tema, a ovi nisu imali jakog saveznika i zato su i udarili. sa Sjevernom Korejom je situacija drugačija. njih nesmju napasti iz razloga Kine i Rusije. jer u tom slučaju bi bilo upitan mir odnosno novi svjetski rat. a SAD-u to u ovom trenutku nije u interesu jer su faktički glavni. a Kini nije u interesu jer bi se prelio val izbjeglica pa onda ko zna kojim bi se oružjem gačali i to bi i uništilo malo i Kinu itd.


Rusija ima puno bolje odnose sa Iranom nego sa SK....ma kakva izbjeglice na 1.5milijardi to je kinezima malo za dorucak :D
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#579 Re: Sjeverna Koreja

Post by El_comadante »

spreca wrote:
El_comadante wrote:SAD su napale Irak i Afganistan zbog svojih ciljeva, a ovde nečemo o tome jer nije tema, a ovi nisu imali jakog saveznika i zato su i udarili. sa Sjevernom Korejom je situacija drugačija. njih nesmju napasti iz razloga Kine i Rusije. jer u tom slučaju bi bilo upitan mir odnosno novi svjetski rat. a SAD-u to u ovom trenutku nije u interesu jer su faktički glavni. a Kini nije u interesu jer bi se prelio val izbjeglica pa onda ko zna kojim bi se oružjem gačali i to bi i uništilo malo i Kinu itd.


Rusija ima puno bolje odnose sa Iranom nego sa SK....ma kakva izbjeglice na 1.5milijardi to je kinezima malo za dorucak :D
ma doboro to jest. ali neče Kinezi da ima je baš na granici SAD ipak S. Koreja dođe ko neki tampon izmedju SAD-a (Juz. Koreje) i njih. a ni Rusija nije daleko odatle pa ni njima nije u interesu da SAD instalira svoju vosjku i sve što ide uz to u Sj. Koreiji. dakle to je to
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#580 Re: Sjeverna Koreja

Post by spreca »

El_comadante wrote:
spreca wrote:
El_comadante wrote:SAD su napale Irak i Afganistan zbog svojih ciljeva, a ovde nečemo o tome jer nije tema, a ovi nisu imali jakog saveznika i zato su i udarili. sa Sjevernom Korejom je situacija drugačija. njih nesmju napasti iz razloga Kine i Rusije. jer u tom slučaju bi bilo upitan mir odnosno novi svjetski rat. a SAD-u to u ovom trenutku nije u interesu jer su faktički glavni. a Kini nije u interesu jer bi se prelio val izbjeglica pa onda ko zna kojim bi se oružjem gačali i to bi i uništilo malo i Kinu itd.


Rusija ima puno bolje odnose sa Iranom nego sa SK....ma kakva izbjeglice na 1.5milijardi to je kinezima malo za dorucak :D
ma doboro to jest. ali neče Kinezi da ima je baš na granici SAD ipak S. Koreja dođe ko neki tampon izmedju SAD-a (Juz. Koreje) i njih. a ni Rusija nije daleko odatle pa ni njima nije u interesu da SAD instalira svoju vosjku i sve što ide uz to u Sj. Koreiji. dakle to je to

Rusija vec davno granici sa SAD (nato a imaju i druge granice)Normalno da niko ne zeli sukobe u svom komsiluku jer ne donosi nista dobro,ali to ponekad i ne zavisi od susjeda
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#581 Re: Sjeverna Koreja

Post by madner »

nosara wrote:
madner wrote:I da je Ford mrzio zidove i proizvodio najbolje kamione wehrmachta i da to nikako ne apsolvira krivicu sa Njemacke za WW2?
Ma nije to to...

hitler, amerika, isti kurac... Sila i agresija, pa ako prodje-prodje... Jedni pobili zidove, drugi indijance i crnce... Sve je to isto... Ako ima neki poseban interes, amerika ce sravnit pola svijeta, jer je agresivna i ekspanzionisticka do srzi... Ako ne klepis usima, a nemas silu, kao neki, a nekom nesrecom se poklopi interes amerike da tvoja drzava nestane, i nestace... Nekada u blickrigu, za par sedmica, nekada godinama, kao u Iraku...
Mislim da postoji blaga razlika izmedju Hansa koji napravi logor pa tamo na traci ubija na osnovu omjera glave i Dzo koji te natjera da mu prodas rude/voce kako bi mogao kupiti coca colu.
A svrgnuti Sadama nikako ne moze biti minus za svijet, trebali su 91, ali onda bi cinizi govorili o unistavanju nacije
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#582 Re: Sjeverna Koreja

Post by felipe kajetano »

madner wrote: A svrgnuti Sadama nikako ne moze biti minus za svijet, trebali su 91, ali onda bi cinizi govorili o unistavanju nacije
ja miline i prosperiteta od kada Sadama objesise :skoljka:
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#583 Re: Sjeverna Koreja

Post by madner »

felipe kajetano wrote:
madner wrote: A svrgnuti Sadama nikako ne moze biti minus za svijet, trebali su 91, ali onda bi cinizi govorili o unistavanju nacije
ja miline i prosperiteta od kada Sadama objesise :skoljka:
Da pitamo Kurde jel im zao?
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#584 Re: Sjeverna Koreja

Post by felipe kajetano »

madner wrote:
felipe kajetano wrote:
madner wrote: A svrgnuti Sadama nikako ne moze biti minus za svijet, trebali su 91, ali onda bi cinizi govorili o unistavanju nacije
ja miline i prosperiteta od kada Sadama objesise :skoljka:
Da pitamo Kurde jel im zao?
znas neki kurdski forum?...ajmo :D
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#585 Re: Sjeverna Koreja

Post by madner »

Ponesi zastavu filipe




da znaju odakle si :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#586 Re: Sjeverna Koreja

Post by nosara »

madner wrote:
nosara wrote:
madner wrote:I da je Ford mrzio zidove i proizvodio najbolje kamione wehrmachta i da to nikako ne apsolvira krivicu sa Njemacke za WW2?
Ma nije to to...

hitler, amerika, isti kurac... Sila i agresija, pa ako prodje-prodje... Jedni pobili zidove, drugi indijance i crnce... Sve je to isto... Ako ima neki poseban interes, amerika ce sravnit pola svijeta, jer je agresivna i ekspanzionisticka do srzi... Ako ne klepis usima, a nemas silu, kao neki, a nekom nesrecom se poklopi interes amerike da tvoja drzava nestane, i nestace... Nekada u blickrigu, za par sedmica, nekada godinama, kao u Iraku...
Mislim da postoji blaga razlika izmedju Hansa koji napravi logor pa tamo na traci ubija na osnovu omjera glave i Dzo koji te natjera da mu prodas rude/voce kako bi mogao kupiti coca colu.
A svrgnuti Sadama nikako ne moze biti minus za svijet, trebali su 91, ali onda bi cinizi govorili o unistavanju nacije
No End In Sight... Potrazi, pogledaj, isplati se...
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#587 Re: Sjeverna Koreja

Post by felipe kajetano »

Ma daj bez zeze....nije Sadam bio cvjecka, pogotovo prema tim nesretnim Kurdima :wink: , al' tvrditi da je motivacija imperijalistickog psa :D bila zastita Kurda i uspostava "demokratskog" rezima je teska glupost :-) ....jah uncle Sam je jako emotivan prema pravima manjina :roll: .........nakon svakodnevnih izvjestaja iz te nesretne zemlje u kojoj mozda u ovom trenutku gine 50 ljudi daje mi za pravo da mislim da im je pod Sadamom bilo bolje.Irak je okupiran i pretvoren u marionetsku drzavu SAD, ako je okupacija jedne zemlje za tebe cin divljena i moralni vrhunac "zapadne demokratije" onda nemam rijeci :roll:
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#588 Re: Sjeverna Koreja

Post by madner »

Nisam rekao da je to razlog. Kazem da imas jednu populaciju kojoj je puno bolje, gdje vlada relativni prosperitet i koji stvarno mogu rec da im je drago sto Sadama nema.

Cinicno je reci da im je bilo bolje, kada im nije bilo dobro. Ovako imaju neku nadu u bolju buducnost.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#589 Re: Sjeverna Koreja

Post by nosara »

madner wrote:Nisam rekao da je to razlog. Kazem da imas jednu populaciju kojoj je puno bolje, gdje vlada relativni prosperitet i koji stvarno mogu rec da im je drago sto Sadama nema.

Cinicno je reci da im je bilo bolje, kada im nije bilo dobro. Ovako imaju neku nadu u bolju buducnost.
Nemaju nikakvu nadu... Ni ne razmisljaju u tim okvirima... Cimaju ih i trose sa svih strana, svako u svom interesu, a sve u saradnji sa njihovim vlastitim vodjama... Nadji onaj film, pobogu... :D
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#590 Re: Sjeverna Koreja

Post by madner »

Govorim o Kurskom dijelu :roll:

Hvala za filmsku preporuku, ali zasto mislis da ne znam dovoljno da vec sada mogu napraviti sud o situaciji?
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#591 Re: Sjeverna Koreja

Post by Jimmy_The_Saint »

Sjeverna Koreja, SSSR "na male golove", nemaju ni za rižu al' su, eto, napravili Taepodong da mogu gađati Tokio. Šta god ih snađe, neće mi ih biti žao.

K'o ni Sadama, nek' se i on zaklatio. Jebo mu šešelj mater a on njemu.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#592 Re: Sjeverna Koreja

Post by nosara »

madner wrote:Govorim o Kurskom dijelu :roll:

Hvala za filmsku preporuku, ali zasto mislis da ne znam dovoljno da vec sada mogu napraviti sud o situaciji?
I ja govorim o kurdskom dijelu...

Film je dokumentaran i o okupaciji govore ljudi koji su je proveli i provode jos uvijek... Isplati se pogledat, jebes wikileaks... da vidis sta o americi misle americki duznosnici u Iraku...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#593 Re: Sjeverna Koreja

Post by nosara »

Jimmy_The_Saint wrote:Sjeverna Koreja, SSSR "na male golove", nemaju ni za rižu al' su, eto, napravili Taepodong da mogu gađati Tokio. Šta god ih snađe, neće mi ih biti žao.

K'o ni Sadama, nek' se i on zaklatio. Jebo mu šešelj mater a on njemu.
Da... I Moamer je bio blizu da se zaklati... Sad mu svi idemo na noge i molimo za sadaku...

Imate informativni resurs na raspolaganju skoro besplatno, a razmisljate ko da je jos uvijek tamni vilajet... Propaganda je cudo...

User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#594 Re: Sjeverna Koreja

Post by felipe kajetano »

madner wrote:Nisam rekao da je to razlog. Kazem da imas jednu populaciju kojoj je puno bolje, gdje vlada relativni prosperitet i koji stvarno mogu rec da im je drago sto Sadama nema.

Cinicno je reci da im je bilo bolje, kada im nije bilo dobro. Ovako imaju neku nadu u bolju buducnost.
Dobro..Kurdima nikad bolje :) :-) ..sta je sa ostalim :-? ?...eno ih glodju se k'o dzukele svaki boziji dan..."demokratski" uz tone sofisticiranog exploziva....majka Amerika donijela radost i srecu :wink:

Meni su jasni njihovi ciljevi, valjda bi to trebalo biti jasno svakom bicu koje posjeduje prosjecnu inteligenciju....al' ici iznad toga i romaticarski tvrditi da su oni tu zbog prava manjina i uspostave vrijednosti "zapadne" civilizacije mi je :lol: ....

Instant demokratija pracena Coca-Colom i napalmom....milina :skoljka:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#595 Re: Sjeverna Koreja

Post by ultima_palabra »

felipe kajetano wrote:
madner wrote:Nisam rekao da je to razlog. Kazem da imas jednu populaciju kojoj je puno bolje, gdje vlada relativni prosperitet i koji stvarno mogu rec da im je drago sto Sadama nema.

Cinicno je reci da im je bilo bolje, kada im nije bilo dobro. Ovako imaju neku nadu u bolju buducnost.
Dobro..Kurdima nikad bolje :) :-) ..sta je sa ostalim :-? ?...eno ih glodju se k'o dzukele svaki boziji dan..."demokratski" uz tone sofisticiranog exploziva....majka Amerika donijela radost i srecu :wink:

Meni su jasni njihovi ciljevi, valjda bi to trebalo biti jasno svakom bicu koje posjeduje prosjecnu inteligenciju....al' ici iznad toga i romaticarski tvrditi da su oni tu zbog prava manjina i uspostave vrijednosti "zapadne" civilizacije mi je :lol: ....

Instant demokratija pracena Coca-Colom i napalmom....milina :skoljka:
Cilj je izvući što više para za vladi bliske tajkune... ili rasprodajom blaga neke zemlje, ili naslanjanjem na američki budžet (kad vojska ide, neko je oblači, neko hrani, neko pruža obavještajne usluge, neko popravlja ono što oni sruše, itd.).
Manjine, većine i ostale interesne grupe se pokušavaju uklopiti u tu američku agendu i izvući korist za sebe, romantizam zero points :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#596 Re: Sjeverna Koreja

Post by Blobi »

Vidim neki ljudi psihoticno brane USA i njihovu birokratsku aparaturu. Budi uvjeren u to da je prosjecnom amerikancu zivot 10x tezi nego jednom prosjecnom s. korejancu. Prosjecni zaposleni amerikanac je za vrijeme svog zivotnog vijeka do grla u kreditima za kucu/stan, auto, razne druge obaveze, a i kad bi mu to sve dosadilo ne smije pomisliti na umiranje, jer ce mu taj isti aparat oduzeti sve to i njegova porodica ostaje bez igdje icega. Evo jedan video koji savrseno ilustruje ovo o cemu govorim:



-The Matrix is a system Neo. That system is our enemy. When you're inside you look around - what do you see? Businessmen, teachers, lawyers, carpenters - the very minds of the people that you're trying to save. But until we do, these people are still part of that system and that makes them our enemy. You have to understand most of these people are not ready to be unplugged, and many of them are so inured, so hopelessly dependent on the system that they will fight to protect it!


Sta mislite, USA se bori za demokratiju u Afganistanu, Iraku, Iranu, S. Koreji? Da li se oni bore za demokratiju ili neke vise ciljeve? Nemojte biti naivni.
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#597 Re: Sjeverna Koreja

Post by Blobi »

Vidim neki ljudi psihoticno brane USA i njihovu birokratsku aparaturu. Budi uvjeren u to da je prosjecnom amerikancu zivot 10x tezi nego jednom prosjecnom s. korejancu. Prosjecni zaposleni amerikanac je za vrijeme svog zivotnog vijeka do grla u kreditima za kucu/stan, auto, razne druge obaveze, a i kad bi mu to sve dosadilo ne smije pomisliti na umiranje, jer ce mu taj isti aparat oduzeti sve to i njegova porodica ostaje bez igdje icega. Evo jedan video koji savrseno ilustruje ovo o cemu govorim:



-The Matrix is a system Neo. That system is our enemy. When you're inside you look around - what do you see? Businessmen, teachers, lawyers, carpenters - the very minds of the people that you're trying to save. But until we do, these people are still part of that system and that makes them our enemy. You have to understand most of these people are not ready to be unplugged, and many of them are so inured, so hopelessly dependent on the system that they will fight to protect it!


Sta mislite, USA se bori za demokratiju u Afganistanu, Iraku, Iranu, S. Koreji? Da li se oni bore za demokratiju ili neke vise ciljeve? Nemojte biti naivni.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#598 Re: Sjeverna Koreja

Post by madner »

felipe kajetano wrote:
madner wrote:Nisam rekao da je to razlog. Kazem da imas jednu populaciju kojoj je puno bolje, gdje vlada relativni prosperitet i koji stvarno mogu rec da im je drago sto Sadama nema.

Cinicno je reci da im je bilo bolje, kada im nije bilo dobro. Ovako imaju neku nadu u bolju buducnost.
Dobro..Kurdima nikad bolje :) :-) ..sta je sa ostalim :-? ?...eno ih glodju se k'o dzukele svaki boziji dan..."demokratski" uz tone sofisticiranog exploziva....majka Amerika donijela radost i srecu :wink:

Meni su jasni njihovi ciljevi, valjda bi to trebalo biti jasno svakom bicu koje posjeduje prosjecnu inteligenciju....al' ici iznad toga i romaticarski tvrditi da su oni tu zbog prava manjina i uspostave vrijednosti "zapadne" civilizacije mi je :lol: ....

Instant demokratija pracena Coca-Colom i napalmom....milina :skoljka:
Jel bilo bolje kad su se digli da sami sruse Sadama '91 pa kad im je kratko i jasno jebao mater?
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#599 Re: Sjeverna Koreja

Post by Blobi »

madner wrote:
felipe kajetano wrote:
madner wrote:Nisam rekao da je to razlog. Kazem da imas jednu populaciju kojoj je puno bolje, gdje vlada relativni prosperitet i koji stvarno mogu rec da im je drago sto Sadama nema.

Cinicno je reci da im je bilo bolje, kada im nije bilo dobro. Ovako imaju neku nadu u bolju buducnost.
Dobro..Kurdima nikad bolje :) :-) ..sta je sa ostalim :-? ?...eno ih glodju se k'o dzukele svaki boziji dan..."demokratski" uz tone sofisticiranog exploziva....majka Amerika donijela radost i srecu :wink:

Meni su jasni njihovi ciljevi, valjda bi to trebalo biti jasno svakom bicu koje posjeduje prosjecnu inteligenciju....al' ici iznad toga i romaticarski tvrditi da su oni tu zbog prava manjina i uspostave vrijednosti "zapadne" civilizacije mi je :lol: ....

Instant demokratija pracena Coca-Colom i napalmom....milina :skoljka:
Jel bilo bolje kad su se digli da sami sruse Sadama '91 pa kad im je kratko i jasno jebao mater?
Ali cekaj, sto tebe i mene briga kakav je sistem u Iraku, i kakve face vladaju Irakom? Eto, na kraju sve te balade, da nije bilo USA, kralj sa-x foruma - felipe kajetano se sada ne bi javljao iz republike sumske, vec iz jedinstvene BiH. Postojala bi bosanska nacija, i sve bi bolje funcionisalo.
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#600 Re: Sjeverna Koreja

Post by felipe kajetano »

Last edited by felipe kajetano on 02/12/2010 11:40, edited 1 time in total.
Post Reply