Sjeverna Irska

User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#26 Re: Sjeverna Irska

Post by Sanjarko »

BiBi911 wrote: 09/04/2021 06:55
Sanjarko wrote: 08/04/2021 23:28 Jos nam samo fali da guramo nos i ovdje i u njihova posla, mozemo samo neki belaj navuc. Da se ja pitam, ja bi UK i Irsku ujedinio u jednu drzavu, Britaniju i tako rijesio ovaj problem, ali tesko ce to ic u podrucju gdje je jos tabu ljubavna prica i historijski dogadzaj znan kao Tristan i Izolda.

Oni se mrze vise no mi na balkanu. London(po meni je to kao beograd/servija) bi da namece pravila koja njima samo odgovaraju. Toliko su se puta u historiji tukli/mirili da ni oni vise ne znaju u kakom su stanju. Na tako malom prostoru toliko razlicitih crkvi, uvjerenja jbga.
Znam da se mrze, ali nisu se stalno u historiji mrzili, Ameriku podignuse i za vrijeme Nacista ginuse zajedno. Kao razumni ljudi i bica bi morali mislit i pucat navise.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#27 Re: Sjeverna Irska

Post by Sanjarko »

Osim_13 wrote: 09/04/2021 09:30
Sanjarko wrote: 08/04/2021 23:28 Jos nam samo fali da guramo nos i ovdje i u njihova posla, mozemo samo neki belaj navuc. Da se ja pitam, ja bi UK i Irsku ujedinio u jednu drzavu, Britaniju i tako rijesio ovaj problem, ali tesko ce to ic u podrucju gdje je jos tabu ljubavna prica i historijski dogadzaj znan kao Tristan i Izolda.
:-)
Sto? Sta kolutas ocima. Ja bi samo ujedinjavao, dok bi drugi samo dijelili. A imaju iste danas probleme s klimatskim promjenama i 6-tim masovnim izumiranjem skoro svih bica.
User avatar
sinuhe
Posts: 11443
Joined: 03/06/2011 11:33

#28 Re: Sjeverna Irska

Post by sinuhe »

Zid mira u Sjevernoj Irskoj kao barijera izmedju dvije zajednice. Inace imaju isto drzavno uredjenje kao BiH.
Image
BiBi911
Posts: 2779
Joined: 09/12/2018 17:47

#29 Re: Sjeverna Irska

Post by BiBi911 »

Sanjarko wrote: 09/04/2021 15:15
BiBi911 wrote: 09/04/2021 06:55
Sanjarko wrote: 08/04/2021 23:28 Jos nam samo fali da guramo nos i ovdje i u njihova posla, mozemo samo neki belaj navuc. Da se ja pitam, ja bi UK i Irsku ujedinio u jednu drzavu, Britaniju i tako rijesio ovaj problem, ali tesko ce to ic u podrucju gdje je jos tabu ljubavna prica i historijski dogadzaj znan kao Tristan i Izolda.

Oni se mrze vise no mi na balkanu. London(po meni je to kao beograd/servija) bi da namece pravila koja njima samo odgovaraju. Toliko su se puta u historiji tukli/mirili da ni oni vise ne znaju u kakom su stanju. Na tako malom prostoru toliko razlicitih crkvi, uvjerenja jbga.
Znam da se mrze, ali nisu se stalno u historiji mrzili, Ameriku podignuse i za vrijeme Nacista ginuse zajedno. Kao razumni ljudi i bica bi morali mislit i pucat navise.
Samo sto su skoti zamalo sa ircima se okrenuli Nacistima. Malobrojna podrska koju Hitler nije iskoristio.
Od kada su rimljani otisli oni ratuju. Malo su ih Francuzi bili umirili ali. Danas ne postoji mrznja ali englezi uvijek imaju lose misljenje o skotima(rudari, neobrazovani, siromasni, people from North).

U americi isto tako sila prilika ih je ujedinila ali opet Irci su bili vladari, jer ih je najvise doseljavalo.

Jesu oni razumni ali imas mnostvo balavurdije koja bali na te podjele, mrznju. Balavurdiji kojima su svi krivi jer se nisu edukovali, nisu uspijeli u zivotu. Eh sa tim ljudima je lahko manipulirat. A London brine samo o sebi( I onim rusima) za niih su I dalje skotska, wels sela, seljaci.

I ako te kada put odvede tamo, vidjeces. Sale , zajebncija je uvijek na njihov racun
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#30 Re: Sjeverna Irska

Post by fosna2014 »

Traži se break ...

User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#31 Re: Sjeverna Irska

Post by Osim_13 »

E nema šta, sad će spustiti loptu :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 13389
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#32 Re: Sjeverna Irska

Post by JohnnyS »

Sanjarko wrote: 09/04/2021 15:11
cyprus wrote: 09/04/2021 05:41
Sanjarko wrote: 08/04/2021 23:28 Jos nam samo fali da guramo nos i ovdje i u njihova posla, mozemo samo neki belaj navuc. Da se ja pitam, ja bi UK i Irsku ujedinio u jednu drzavu, Britaniju i tako rijesio ovaj problem, ali tesko ce to ic u podrucju gdje je jos tabu ljubavna prica i historijski dogadzaj znan kao Tristan i Izolda.
Riješio bi problem tako što bi ispizdio milione Iraca? :D Jesi li siguran da razumiješ značenje glagola riješiti? :D
Da imaju pameti to bi uradili. Irci bi od UK dobili svasta nesto kao primjerice Atomke. Ali ko mene slusa i ferma.

Pa da su pametni i Palestinci bi se dogovorili s Izraelcima i onda bi dobili svašta nešto kao primjerice Atomke.
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#33 Re: Sjeverna Irska

Post by Sanjarko »

JohnnyS wrote: 09/04/2021 22:21
Sanjarko wrote: 09/04/2021 15:11
cyprus wrote: 09/04/2021 05:41

Riješio bi problem tako što bi ispizdio milione Iraca? :D Jesi li siguran da razumiješ značenje glagola riješiti? :D
Da imaju pameti to bi uradili. Irci bi od UK dobili svasta nesto kao primjerice Atomke. Ali ko mene slusa i ferma.

Pa da su pametni i Palestinci bi se dogovorili s Izraelcima i onda bi dobili svašta nešto kao primjerice Atomke.
Pa bilo je pokusaja, Rabin likvidiran, sumnja se da su jos neki. Da ima pameti i to bi se rjesilo. Ja imam i za to prijedlog i rjesenje, vise od desetljeca staro. Ali kazem ko mene slusa i ovakve. A cesto takvi i kad dodzu na poziciju budu smaknuti.
Post Reply