Sjećate se Miroljuba Petrovića

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#151 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Autobus »

casobuke wrote:
Ali tako lijepo priča o porodici i načinu ishrane :mrgreen: :mrgreen:.

A što se tiče i same ishrane, koliko sam ja uspio skontati, fanatik se zalaže za neku vrstu vegetarijanstva po tumačenju da ljudi imaju crijeva biljojeda. Hajde prvom prilikom otiđi nekom doktoru i posavjetuj se s njim kakve posljedice mnogu nastati od nedovoljnog konzumiranja mesa.
Ma ne, govori da ljudi trebaju manje jesti meso, što i nije laž kada uočimo da nam je gotovo svaki obrok meso :-D

Ponekad i pretjera, ali mora da bi privukao pažnju. Tako to ide u modernom svijetu.

Koliko se napričah o ovom čovjeku, ne pamtim da sam o nekome ovoliko dugo pričao. Svakako da mi on nije jedini izvor podataka o načinu ishrane.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#152 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by JThomas »

Jazz_Junkie wrote:Miroljub Petrovic je imao ogroman broj pristalica u BiH koji se furaju na teorije zavjere i vjersko-fundamentalisticku interpretaciju svijeta, te ostala ezotericna sranja. Tek ih njegovo negiranje Srebrenice kao nesto opametilo.
ljutite se vi koliko hoćete, al' ovo je živa istina.

"tvorac zna..." :D :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#153 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by nosara »

Divan mladic... Mentalni bolesnik i lazljiva kurva, ali u srcu dobrica (cosic)... :wink:
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#154 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Jazz_Junkie »

Topla voda wrote: pazi,znam da si bistar lik,koliko se god trudio da ne zapamtim, ne mogu.
znam da si na polju istorije ,mozda i najjaci ovdje,nesvjesno sam to prihvatio.i ako mi nesto treba iz tog polja,tebi cu se obratiti.

ono sto ti zelim nekako doturiti do te tvoje gotove predodzbe,a vjerovatno je to uzalud,je da si jedva docekao da on uradi ovakakve stvari da bi ti mogao ,da mahalaski kazemo...potvrditi tvoje, naspram njegovih teza o stvarima koje se ne ticu rata i bosnjacko-srpskih odnosa,nego teza a pro boga i contra.

u principu,ne volim da mijesam stvari,i ne smatram nista crno bijelim,stoga ti kazem da svaki covjek,koliko god los bio...nesto sto kaze ili uradi,u nekom drugom trenu.. moze pokrenuti pozitvnu energiju .

i ne dopada mi se nimalo zbrda zdola to karakteriziranje nekog,zato sto je karadzicu bio u hagu i snimao klipove,sa drugim njegovim mislima .. sve njegove teorije su kretenluk, jer on je kreten.

..on jeste kreten,al ne znaci da su sve njegove misli kretenske,jer nisu samo njegove...a ti to nameces.

usput,nisam taj neki koji brane te teorije,naprotiv...samo zelim da se ne mijesa sve i da se stvari ,dogadjaji i djela rasclanjuju,koliko god mozemo,ako o njima pricamo vec.

..ne znam kako da doprem do tebe i tvog razmisljanja :)
Naravno da njegove ideje nisu iskljucivo samo njegove. Zelim reci da upravo takav pristup svijetu (teorije zavjere, vjerski fanatizam, antinaucna paranoja) rezultira negiranjem Srebrenice, holokausta, sirenjem fobije i opceg nepovjerenja u medicinu, nauku i na kraju ljude. Postoje dobro utvrdjene naucne cinjenice kojima Petrovic ne moze biti alternativa. Covjeka sa tolikom dozom ignorancije u 21. vijeku mozemo nazvati i mentalnim bolesnikom. Ima i na ovom forumu raznih "miroljuba" koji vode kampanju protiv nauke i radije se upustaju u "alternativna" tumacenja. Ia zato ti ponovo kazem: kada mu ocito nisu potrebne naucne cinjenice i kada sve moze tumaciti na nekakav alternativni nacin, zasto ne i Srebrenicu? To je logika takvog nakaradnog shvacanja. Tvrditi da sve drugo "moze biti istina", a Srebrenica ne, se kosi sa tom logikom, kako za njega, tako i njegove poklonike.
Rookie
Posts: 1924
Joined: 09/08/2006 13:38
Location: Država ŽELJO

#155 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Rookie »

User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#156 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by cyprus »

Autobus wrote:...Čudno je kada čovjek koji se vodi zdravljem i dobrotom, a pogotovo moralom, priča stvari koje su tako kontradiktorne ovome svemu...
Kako je negiranje genocida kontradiktorno onim ostalim glupostima koje valja? :-) :-)

Ja ne znam kome mogu imat smisla idiotluci tipa one da katastrofe pogađaju područja gdje žive nemoralni ljudi. I onda kao islamske zemlje su najmoralnije zato tamo nema katastrofa (pretpostavljam da se ovo svidjelo većini gledalaca koji su se primili na ovu priču ko saučešće)... I onda kaže Indoneziju ne računamo jer oni nisu pravi :-) muslimani... Pa jel onda ni u Pakistanu ( http://en.wikipedia.org/wiki/2010_Pakistan_floods ), Iranu ( http://en.wikipedia.org/wiki/2003_Bam_earthquake ), Turskoj ( http://en.wikipedia.org/wiki/1999_%C4%B0zmit_earthquake ), Alžiru ( http://en.wikipedia.org/wiki/1980_El_Asnam_earthquake ) nisu pravi muslimani :-) :-) Jel u pustinjskim državama JZ Azije, sjeverne Afrike i Sahela, suša se ne pika ko nepogoda il tamo ne žive pravi muslimani? :-) :-) Da ne idem dalje...

Meni je žao samo što prof. Lamija valjda nije očekivala onoliku budalu za sugovornika pa se nije bolje pripremila da ga na licu mjesta demantuje činjenicama...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#157 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by JThomas »

ali sajpruse, tvorac zna...ti su narodi činili najveće gadosti :D :D :D

to je toliki šovinizam i nipodaštavanje ljudskih tragedije, taj stav da su katastrofe ljudi koji u njima stradaju na neki način zaslužili...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#158 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by nosara »

cyprus wrote:
Autobus wrote:...Čudno je kada čovjek koji se vodi zdravljem i dobrotom, a pogotovo moralom, priča stvari koje su tako kontradiktorne ovome svemu...
Kako je negiranje genocida kontradiktorno onim ostalim glupostima koje valja? :-) :-)

Ja ne znam kome mogu imat smisla idiotluci tipa one da katastrofe pogađaju područja gdje žive nemoralni ljudi. I onda kao islamske zemlje su najmoralnije zato tamo nema katastrofa (pretpostavljam da se ovo svidjelo većini gledalaca koji su se primili na ovu priču ko saučešće)... I onda kaže Indoneziju ne računamo jer oni nisu pravi :-) muslimani... Pa jel onda ni u Pakistanu ( http://en.wikipedia.org/wiki/2010_Pakistan_floods ), Iranu ( http://en.wikipedia.org/wiki/2003_Bam_earthquake ), Turskoj ( http://en.wikipedia.org/wiki/1999_%C4%B0zmit_earthquake ), Alžiru ( http://en.wikipedia.org/wiki/1980_El_Asnam_earthquake ) nisu pravi muslimani :-) :-) Jel u pustinjskim državama JZ Azije, sjeverne Afrike i Sahela, suša se ne pika ko nepogoda il tamo ne žive pravi muslimani? :-) :-) Da ne idem dalje...

Meni je žao samo što prof. Lamija valjda nije očekivala onoliku budalu za sugovornika pa se nije bolje pripremila da ga na licu mjesta demantuje činjenicama...
Dobro si... :lol:

Ja sam u momentu pomislio da ce ga profa izdevetat, posebno kad se poceo kezit ko krelac...

Ko ga pozva u ovaj grad...? :-)
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#159 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Autobus »

cyprus wrote:
Autobus wrote:...Čudno je kada čovjek koji se vodi zdravljem i dobrotom, a pogotovo moralom, priča stvari koje su tako kontradiktorne ovome svemu...
Kako je negiranje genocida kontradiktorno onim ostalim glupostima koje valja? :-) :-)
Priča o porodici, razornost droga, alkohola, loše ishrane, te generalno stanje nemorala u svijetu je ono što sam mislio pod stvarima koje su kontradiktorne priči o Srebrenici. Također je rekao jednu krasnu istinu o tome kako 'velike sile' prvo zavade, pa onda prodaju materijale za obnovu i dijele kredite samo da bi na kraju zaradili. Takve stvari su jasne svima koji imaju trun mozga, te zbog toga mi se ne sviđa kada svako skače po čovjeku jer je rekao glupost o Srebrenici.

A iskreno, zemlje koje si nabrojao (osim Irana) nisu ni blizu Islama, tu je čovjek također upravu.

Ja ne vjerujem da je svaki zemljotres kazna, to je nekako forsirano shvatanje religija. Kao što sam rekao, čovjek ima dobrih, a tako i loših mišljenja. Ne treba ga karakterizovati kao manipulatora, isto kao što ga ne treba karakterizovati kao nekog bezgriješnika i sveca.

Uzmi ono što valja, odbaci što ne valja. :)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#160 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by nosara »

Autobus wrote:
cyprus wrote:
Autobus wrote:...Čudno je kada čovjek koji se vodi zdravljem i dobrotom, a pogotovo moralom, priča stvari koje su tako kontradiktorne ovome svemu...
Kako je negiranje genocida kontradiktorno onim ostalim glupostima koje valja? :-) :-)
Priča o porodici, razornost droga, alkohola, loše ishrane, te generalno stanje nemorala u svijetu je ono što sam mislio pod stvarima koje su kontradiktorne priči o Srebrenici. Također je rekao jednu krasnu istinu o tome kako 'velike sile' prvo zavade, pa onda prodaju materijale za obnovu i dijele kredite samo da bi na kraju zaradili. Takve stvari su jasne svima koji imaju trun mozga, te zbog toga mi se ne sviđa kada svako skače po čovjeku jer je rekao glupost o Srebrenici.

A iskreno, zemlje koje si nabrojao (osim Irana) nisu ni blizu Islama, tu je čovjek također upravu.

Ja ne vjerujem da je svaki zemljotres kazna, to je nekako forsirano shvatanje religija. Kao što sam rekao, čovjek ima dobrih, a tako i loših mišljenja. Ne treba ga karakterizovati kao manipulatora, isto kao što ga ne treba karakterizovati kao nekog bezgriješnika i sveca.

Uzmi ono što valja, odbaci što ne valja. :)
Ti si kao neki alahov namjesnik na zemlji...?
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#161 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Autobus »

nosara wrote: Ti si kao neki alahov namjesnik na zemlji...?
Ne treba biti Allahov namjesnik na zemlji da vidiš da nešto ne valja kada uporediš život u Istanbulu i filozofiju Islama. :-)
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#162 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by nosara »

Autobus wrote:
nosara wrote: Ti si kao neki alahov namjesnik na zemlji...?
Ne treba biti Allahov namjesnik na zemlji da vidiš da nešto ne valja kada uporediš život u Istanbulu i filozofiju Islama. :-)
Pa put pod noge... Napravi turneju po "neislamskim" drzavama, pa im skreni paznju na to da su u stvari nevjernici i "neislamski" filozofi...
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#163 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Autobus »

Evo, sad ću. :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#164 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by cyprus »

Autobus wrote:Priča o porodici, razornost droga, alkohola, loše ishrane, te generalno stanje nemorala u svijetu je ono što sam mislio pod stvarima koje su kontradiktorne priči o Srebrenici. Također je rekao jednu krasnu istinu o tome kako 'velike sile' prvo zavade, pa onda prodaju materijale za obnovu i dijele kredite samo da bi na kraju zaradili. Takve stvari su jasne svima koji imaju trun mozga, te zbog toga mi se ne sviđa kada svako skače po čovjeku jer je rekao glupost o Srebrenici.

A iskreno, zemlje koje si nabrojao (osim Irana) nisu ni blizu Islama, tu je čovjek također upravu.

Ja ne vjerujem da je svaki zemljotres kazna, to je nekako forsirano shvatanje religija. Kao što sam rekao, čovjek ima dobrih, a tako i loših mišljenja. Ne treba ga karakterizovati kao manipulatora, isto kao što ga ne treba karakterizovati kao nekog bezgriješnika i sveca.

Uzmi ono što valja, odbaci što ne valja. :)
Eto mi ne bismo znali da su droga, alkohol, loša hrana itd. štetni da nam on nije reko... :-) A o tome koliko je u pravu za islamske zemlje neću više... isuviše je bespotrebno :-) Ja evo obećavam da ću mu povjerovat ako zemljotres sravni Amsterdam... tamo je valjda leglo nemorala :oops:

Ali ja i dalje ne mogu da se načudim kako poslije tvrdnje: ''dobrim i moralnim ljudima se ne mogu desili loše stvari'' neko može i dalje slagat s njim... Ova tvrdnja prevazilazi i fašizam, tj. dodaje mu neku novu dimenziju :x
Autobus
Posts: 338
Joined: 07/09/2008 02:30

#165 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Autobus »

cyprus wrote:
Eto mi ne bismo znali da su droga, alkohol, loša hrana itd. štetni da nam on nije reko... :-)
Nema niko ekskluzivu na ova pitanja, čovjek se bavi između ostalog i ovom tematikom i ja hvalim što javno govori o ovome. Ova gore rečenica može poslužiti za svakoga, na kraju tvojom logikom niko ne treba govoriti da su droge i alkohol loši, jer pobogu, to je već poznato.

A onda čovjek pogleda kako mladi ljudi žive, koliko posto stanovništva je probalo marihuanu, vidi da je alkohol postao učestalije piće od vode i slično. U biti, mi da iole znamo kako alkohol ili droge ili loša hrana djeluju, misliš da bi bili u ovom stanju u kojem smo? Što bi rekli, i budala može znati, poenta je razumjeti.

cyprus wrote:Ali ja i dalje ne mogu da se načudim kako poslije tvrdnje: ''dobrim i moralnim ljudima se ne mogu desili loše stvari'' neko može i dalje slagat s njim... Ova tvrdnja prevazilazi i fašizam, tj. dodaje mu neku novu dimenziju :x
Stvarno ga nisam pratio dugo, znao sam za njega i prije ovog gostovanja, ali vjerujem da svaki čovjek priča u određenom kontekstu. Kada je ovo govorio, vjerovatno je mislio da čovjek koji živi moralno i dobro smanjuje vjerovatnoću da mu se dese loše stvari, što opet ima smisla. Samo izgleda da je sklon pretjerivanju radi pažnje, tako rade gotovo svi govornici i propovjedači na svijetu, pa izgovara ovakve fascinantne rečenice.

Ako budemo čekali čovjeka koji je u svemu perfektan, sviju ćemo mi napraviti budalama, manipulatorima, idiotima itd. prije nego što odlučimo da naučimo nešto novo ili makar ne blatimo.

Ne želim da budem u poziciji da branim njega, stvarno me lik ne zanima previše, ali nakon svega što priča odgovoriti sa kratkom rečenicom tipa ma on je manipulator, bjaaaži ba i nastaviti svoj put je pokazatelj nekorištenja moždanih vijuga i biranjem puta manjeg otpora.

Pogrešno je govoriti da je čovjek upravu 100% u svemu što govori, ali isto tako je pogrešno reći Ma ne treba ni pričati o ovom muljatoru, jer su obje tvrdnje ekstremne i netačne.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#166 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by samo malo »

Bitno da je profesorica naglasila da covjecanstvo ide putem napretka, u svakom pogledu, i da jedemo sve zdraviju hranu :lol:

Kakvi su joj tek studenti....
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#167 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Bosanac sa dna kace »

Klasična protuha od "nju ejdž" turbovjernika koja svim i svačim pokušaje da prvo sebi pa ostalim dokaže da je ispravno ono u što vjeruje i onako kako živi. Ja sam ovo, ja sam ono, svijet je ono, svijet je ono, u kjnigama piše ovo u knjigama piše ono, ovo je vako, ovo je nako, ono je nako, niste do sada znali, eto vam ga sad znate teško vam ga se... i još par sličnih fraza koje stalno ponavlja da zadivi slušaoce. Jeste problem je u našoj lijenosti i nenačitaosti. Razočaraću neke ovdje ali imali smo tamo neđe 2005. godine par tema o Miroljubu Petroviću na podforumu religija, đe su ga jedni braniili a drugi pljuvali, eto kome nije mrsko kopat po forumu da vidimo ko je revidiro stavove.:D :lol: :oops:
Last edited by Bosanac sa dna kace on 20/03/2011 07:23, edited 1 time in total.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#168 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Topla voda »

Jazz_Junkie wrote:
Topla voda wrote: pazi,znam da si bistar lik,koliko se god trudio da ne zapamtim, ne mogu.
znam da si na polju istorije ,mozda i najjaci ovdje,nesvjesno sam to prihvatio.i ako mi nesto treba iz tog polja,tebi cu se obratiti.

ono sto ti zelim nekako doturiti do te tvoje gotove predodzbe,a vjerovatno je to uzalud,je da si jedva docekao da on uradi ovakakve stvari da bi ti mogao ,da mahalaski kazemo...potvrditi tvoje, naspram njegovih teza o stvarima koje se ne ticu rata i bosnjacko-srpskih odnosa,nego teza a pro boga i contra.

u principu,ne volim da mijesam stvari,i ne smatram nista crno bijelim,stoga ti kazem da svaki covjek,koliko god los bio...nesto sto kaze ili uradi,u nekom drugom trenu.. moze pokrenuti pozitvnu energiju .

i ne dopada mi se nimalo zbrda zdola to karakteriziranje nekog,zato sto je karadzicu bio u hagu i snimao klipove,sa drugim njegovim mislima .. sve njegove teorije su kretenluk, jer on je kreten.

..on jeste kreten,al ne znaci da su sve njegove misli kretenske,jer nisu samo njegove...a ti to nameces.

usput,nisam taj neki koji brane te teorije,naprotiv...samo zelim da se ne mijesa sve i da se stvari ,dogadjaji i djela rasclanjuju,koliko god mozemo,ako o njima pricamo vec.

..ne znam kako da doprem do tebe i tvog razmisljanja :)
Naravno da njegove ideje nisu iskljucivo samo njegove. Zelim reci da upravo takav pristup svijetu (teorije zavjere, vjerski fanatizam, antinaucna paranoja) rezultira negiranjem Srebrenice, holokausta, sirenjem fobije i opceg nepovjerenja u medicinu, nauku i na kraju ljude. Postoje dobro utvrdjene naucne cinjenice kojima Petrovic ne moze biti alternativa. Covjeka sa tolikom dozom ignorancije u 21. vijeku mozemo nazvati i mentalnim bolesnikom. Ima i na ovom forumu raznih "miroljuba" koji vode kampanju protiv nauke i radije se upustaju u "alternativna" tumacenja. Ia zato ti ponovo kazem: kada mu ocito nisu potrebne naucne cinjenice i kada sve moze tumaciti na nekakav alternativni nacin, zasto ne i Srebrenicu? To je logika takvog nakaradnog shvacanja. Tvrditi da sve drugo "moze biti istina", a Srebrenica ne, se kosi sa tom logikom, kako za njega, tako i njegove poklonike.
ne slazem se s tvojom teorijom :)

ne mislim da ako je radovan karadzic ratni zlocinac,da je psihijatrija,kojom se on bavio..nesto sto trebamo popljuvati.
mada bi se slozio da taj mentalni sklop,vuce jedno drugo,kao sto pominjes.
ma u pricipu,kontam te,al ako neko iznese ,karikiram ...8 cinjenica,i 7 padne,ogolis ih ti ili ja...ne znaci da ona jedna preostala,nije sadrzana u necijoj tudjoj misli.. :-) i da nije ispravna.

previse i ja ponekad filozofiram :)


na pocetku poricem,a na kraju se slozim sa tobom,nekako je najlakse samo se prepustiti i prestati se nadmudrivati :)


sto bi rekli stari ljudi,nemam zivaca za nadjebavanje,kad mislimo u 5 deka isto...samo drugim nekim putevima :)
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#169 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by NIN »

A što se tiče i same ishrane, koliko sam ja uspio skontati, fanatik se zalaže za neku vrstu vegetarijanstva po tumačenju da ljudi imaju crijeva biljojeda.
Lik nema blage veze o cemu prica! Doduse, vakat je u kojem je dobrodoslo zaglupljivanje svjetine tako da i ovaj idiot ima svoje mjesto pod medijskim nebom.
User avatar
Krompirpitac
Posts: 121
Joined: 19/02/2010 20:48

#170 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Krompirpitac »

ima Miroljub dobrih teorija,ali s druge strane vrijeđa žrtve uz veličanje Mladića.Po kome su granate padale zna istinu u veti toga,bezveze se palite.Inače,najnovija njegova teorija je da se treba seliti u Izrael i da se treba podrediti božijem jevrejskom narodu kao božjim "ljubimcima".Dakle,lik je očigledno u nekim stvarima pogrešno informiran,lajav je,mada ima i ispravnih teorija i savjeta.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9882
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#171 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Bosanac sa dna kace »

Krompirpitac wrote:ima Miroljub dobrih teorija,ali s druge strane vrijeđa žrtve uz veličanje Mladića.Po kome su granate padale zna istinu u veti toga,bezveze se palite.Inače,najnovija njegova teorija je da se treba seliti u Izrael i da se treba podrediti božijem jevrejskom narodu kao božjim "ljubimcima".Dakle,lik je očigledno u nekim stvarima pogrešno informiran,lajav je,mada ima i ispravnih teorija i savjeta.
jes aha, i ćorava kokoš pogodi zrno
kažu i Govnovan Karadžić je pravi džentlmen, nema šanse da žensko uniđe u kancelariju a da on ne ustane na noge i ne ponudi stolicu, isto tako vele i Govnanu Plavšić da je prava dama... :oops:
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#172 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Topla voda »

pa znaci ako je karadzic psihijatar,psihijatrija je fuseraj nauka i svi psihijatri su idioti, skloni ratnim zlocinima i genocidu?
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#174 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by psydelija »

KenCo wrote:ovi prethodni postovi samo pokazuju ogranicenost u nasem narodu. pitate li se ikad zasto nam je ovako u drzavi ? znate li pod kakvom smo mi propagandom? isto kao i srbi- oni znaju samo za jednu stranu price- kako su njihovi vojnici oslobadjali zemlju i nisu ubijali. zato slave ljude za koje mi smatramo da su zlocinci. dakle ne slave ih zato sto znaju da su pobili hiljade ljudi. to je poenta moje price. vi koji to ne mozete shvatiti skoro ste jednako ograniceni kao oni koji se ne usudjuju da saslusaju drugu stranu price, da analiziraju dokaze.

ako vi imate bolje objasnjenje za ovoliko mrznju u nasem narodu- izvolite, objasnite mi. pa ako srbi slave zlocince zato sto su UBIJALI, ja bih prvi postao ultranacionalista. vi ne znate da svi mi imamo iste stavove- da nam je prehraniti porodicu, zavrsiti skolu, niko ne podrzava ubijanje. cuj jedna cijela nacija od 5 miliona ljudi slavi krvolocne ubice, ljude koji se zasluzni za genocid. stvarno kompleksno i dubokoumno razmisljanje. kako to nacija moze imati urodjen nagon za ubijanje ? (naravno ima izuzetaka, ali ima ih u svim nacijama) dakle- niko ne opravdava njihove zlocine, nego jednostavno, usljed jake propagande, nemaju pojma sta se desilo.
:lol: ha :lol: ha ha, na kom si tripu, ej?!
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#175 Re: Sjećate se Miroljuba Petrovića

Post by Chisum »

NIN wrote:
A što se tiče i same ishrane, koliko sam ja uspio skontati, fanatik se zalaže za neku vrstu vegetarijanstva po tumačenju da ljudi imaju crijeva biljojeda.
Lik nema blage veze o cemu prica! Doduse, vakat je u kojem je dobrodoslo zaglupljivanje svjetine tako da i ovaj idiot ima svoje mjesto pod medijskim nebom.
Ma, haveru, kao da je to bitno... pa ovdje vlada takvo neobrazovanje, takav mrak, da bi se normalan covjek zacudio koliko ljudi ce radije ova njegova sizofrena praznjenja smatrati logicnim objasnjenjem svijeta i zivota, a nauku, od koje zaziru, odbacivati, sve uz onaj drski osmjeh bez pokrica... a to - da li on ima ili nema pojma o cemu govori - to je u ovoj nasoj rupi od zemlje sasvim irelevantno.

Prosjecan Bosnjo je rukama i nogama kopao ne bi li nasao opravdanje, razlog da ode i bude dio psihoze zvane Torabi, da jos jednom ispadne klovn, a isto ce tako rukama i nogama kopati da nadje razlog i opravdanje za svoje mirenje sa nepravdom i izivljavanjem koje mu se priredjuje iz dana u dan... samo da ne mrda dupetom, ne razmislja, ili, ne d'o bog, pokusa mijenjati nesto.

Kada se ovaj idiot pojavio u medijima, takmicili su se ko ce vise da ga hvali, ko ce vise da mu gladi muda... Sjecam se opcinjenosti i divljenja :lol:... Malo ih je sada uzjebao s ovim svojim cetnickim epizodama (to im je na pocetku promaklo jer, kao i obicno, sve uzimaju zdravo za gotovo, a i to tek onako povrsno, na kasiku, pa vide samo ono sto zele da vide, sto im u tom trenutku odgovara, a sira im slika kao po pravilu izmakne ), ali, evo ponovo, sve ce uraditi da nadju razloge i opravdanja jer prica pomenutog idiota - poznate bajke sa prizvukom neke toboznje elokvencije i nauke, tj. necega sto oni smatraju elokvencijom i naukom - gode mnogim usima.
Post Reply